Vecāki ar bērnu

Daugavpils bāreņiem palīdzēs atrast vecākus

44
(atjaunots 18:51 05.09.2017)
Daugavpils varas iestādes vēlas pārvērst pilsētu par bāreņu paradīzi, kur audžuģimenes gatavas adoptēt bērnus. Tā dēļ tika uzsākta kampaņa "Kļūsti par Daugavpils audžuģimeni".

RĪGA, 4. septembris – Sputnik. Daugavpils dome sadarbībā ar Bāriņtiesu un Sociālo dienestu nolēmusi palielināt audžuģimeņu skaitu pilsētā no 12 līdz 30, vēsta Daugavpils pašvaldības mājaslapa.

Informatīvās kampaņas "Kļūsti par Daugavpils audžuģimeni" ietvaros notiks aktīvs darbs sociālajos tīklos, kā arī tiks izlaisti speciāli bukleti un notiks daudzas tikšanās un semināri ar potenciālajām audžuģimenēm.

Turklāt, plānots nofilmēt speciālu raidījumu ciklu, kuros Daugavpils audžuģimenes pastāstīs par to, kā viņi dzīvo un kā tiek galā ar saimniecības darbiem.

Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Marjana Ivanova-Jevsejeva pastāstīja, ka tuvākajā laikā tikšot palielināti audžuģimeņu pabalsti, kā arī tikšot izstrādāta reabilitācijas programma audžubērniem un viņu vecākiem, kas palīdzēs jaunizveidotajām ģimenēm vieglāk tikt galā ar šo adaptācijas periodu.

Domes deputāte Helēna Soldatjonoka atzīmēja, ka jaunā audžuģimeņu atbalsta programma ir Daugavpils administrācijas saliedētā darba rezultāts. Tāpat viņa uzsvēra, ka kampaņā aktīvi piedalās jau esošās audžuģimenes un sabiedriskās organizācijas, piemēram, Sarkanais Krusts.

"Daugavpils kļūs par paraugpilsētu audžuģimeņu atbalsta jomā." — teica Soldatjonoka.

2016. gadā Daugavpils jau "kļuva slavena" ar Valsts sociālās aprūpes centra "Kalkūni" skandālu, kur speciālistu uzraudzībā uzturējās un saņēma aprūpi un ārstēšanu smagi slimie bērni. Neskatoties uz to, Labklājības ministrijā pieņēma lēmumu slēgt centru, tā saucamās deinstitucionalizācijas ietvaros.

Aprūpes centra bērniem tika plānots atrast jaunas audžuģimenes vai arī nosūtīt viņus uz speciāli izveidotiem "jauniešu namiem", lai integrētu viņus sabiedrībā un socializētu. Bērniem-invalīdiem bija jādodas uz kaut kādām citām sociālām iestādēm, kur viņiem tāpat tika plānots sniegt palīdzību.

Centrā atrodošos bērnu vecāki sāka parakstu vākšanu "Kalkūnu" aizsardzībai, un šobrīd centra slēgšana ir atlikta uz nenoteiktu laiku.

Saskaņā ar statistiku katru otro bērnu Latvijā adoptē ārzemnieki. Turklāt latvieši izvēlas pieņemt savā ģimenē jaundzimušos, tikmēr uz ārzemēm lielākoties dodas bērni vecumā no 10 gadiem.

44
Pēc temata
Taškentā atgriezies piemineklis ģimenei, kas kara gados adoptēja 15 bērnus
Galvenā bērnu tiesību aizstāve atkāpās no amata
Ne naudas, ne slavas: kāpēc krievvalodīgajiem Latvijā un Igaunijā ir maz bērnu
Ventspils osta

"Lukoil" pārcels naftas ķīmijas produktu pārkraušanas struktūru no Ventspils uz Visocku

10
(atjaunots 09:31 14.08.2020)
"Lukoil" plāno pārnest nitrilakrilskābes pārkraušanu no Ventspils uz Ļeņingradas apgabalu.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. "Lukoil" plāno sākt nitrilakrilskābes (NAS) un metanola pārkraušanu savā terminālī Visockas ostā Ļeņingradas apgabalā. Kompānijas meitasuzņēmums noslēdzis līgumu par jaunu objektu būvdarbu un esošo objektu rekonstrukcijas projektēšanas darbiem. Par to liecina informācija iepirkumu portālā.

Patlaban nitrilakrilskābes (ķimikālija tiek izmantota dažu sintētiskā kaučuka un sintētisko šķiedru ražošanai) pārkraušanas darbus veic SIA "VARS" Ventspils ostā. Pēc projekta noslēguma pārkraušana notiks Krievijas teritorijā. Ar mērķi gūt papildu peļņu ar naftas ķīmijas pārkraušanas darbiem terminālā ierosināts būvēt arī metanola pārkraušanas līniju.

Līgums par projektēšanas darbiem noslēgts ar zinātnisko ražošana kompāniju "Volga Automatika", tā termiņš – 2021. gada 31. decembris.

Projekta ietvaros plānots būvēt divpusēju apjumtu dzelzceļa estakādi 48 cisternu vagoniem ar iekārtām, rezervuāru parku: piecus vertikālos tērauda rezervuārus ar 3000 kubikmetru tilpumu katru; slāpekļa resīverus 4-5-kārtējai tankkuģu caurpūtei, slāpekļa staciju, NAS uzskaites mezglu, NAS atgāzu katalītiskās pēcdedzes iekārtu; sadales transformatoru staciju, sūkņu staciju NAS pārsūknēšanai, attīrīšanas iekārtas siltumapgādes sistēmu; tehnoloģiskos cauruļvadus, estakādes jauniem tehnoloģiskajiem cauruļvadiem. .

Projektam jāietver divu lejamiekārtu montāžu piestātnēs metanola pārkraušanai, lejamiekārtas montāžu NAS pārkraušanai un inerto gāzu novades sveci.

Kompānija vēsta, ka 2019. gadā "Lukoil" saražojusi 170 tūkstošus tonnu NAS. Tā ir vienīgā kompānija Krievijā, kas nodarbojas ar šāda veida ražošanu.

Terminālis "RPK-Visock "Lukoil II" tiek ekspluatēts kopš 2004. gada. Tas paredzēts ar tumšo un gaišo naftas produktu iekraušanai, kas tiek piegādāti ar dzelzceļa transportu, pa cauruļvadu "Primorsk-Visock" un upes transportu.

10
Tagi:
tranzīts, ventspils, Latvija, Krievija
Pēc temata
Kurss uz kravu izvešanu no Baltijas: KF paātrina termināļu būvniecību
No Latvijas var paņemt visu: Pēterburgā izvērtēja ostu jaudu
No Baltijas vēl ir ko paņemt: loģistika "velk" Ļeņingradas apgabala ekonomiku
Karš uz dzīvību un nāvi: eksperts novērtēja Baltijas izredzes cīņā par tranzītu ar KF
Jānis Jurkāns

Jurkāns paskaidroja, kāpēc Lukašenko ir izdevīgs Latvijai un visiem Rietumiem

24
(atjaunots 07:16 14.08.2020)
Aleksandrs Lukašenko ir izcīnījis uzvaru vēlēšanās, un tā nav Latvijas darīšana, ar kādu balsu skaitu. Rīgai jāvērtē, kā izmantot situāciju savā labā – Lukašenko tai bija pozitīvais varonis, norādīja Latvijas bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Eiropas Padomes šīsdienas sēdē (ārlietu ministru līmenī) Latvija atbalstīs sankciju ieviešanu pret vairākām Baltkrievijas Republikas amatpersonām, informēja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Latvijai - ES dalībvalstij – ir jāseko Briseles principiem un publicētajiem tekstiem, nevis jāskrien pa priekšu lokomotīvei, intervijā Sputnik Latvija norādīja valsts bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns, komentējot Rinkēviča paziņojumu.

Jurkāns atzīmēja, ka politiķi, protams, nāks klajā ar nodeldētām frāzēm, aicinot novērst vardarbību, atlaist demonstrantus, tāpat kā protestu laikā ASV, Francijā un citās valstīs. Globalizācijas laikmetā būtu nepareizi pavisam palikt malā, tomēr Latvijai pašreizējā politiskajā stāvoklī jāmeklē sava interese.

"Latvijai jāsaprot, kāda loma mūsu ārpolitikā ir Baltkrievijai. Amerikāņi tur atkal atvēruši vēstniecību, Rinkēvičs janvārī apmeklēja, aicināja Lukašenko uz Rīgu. Kas tad ir mainījies? Lukašenko ir uzvarējis, un nav mūsu darīšana, ar kādu procentu. Mēs tur neko nevaram pierādīt, ir kaut kādi pieņēmumi, tomēr tā nav mūsu darīšana. Mums jāskatās, kā izmantot polisko situāciju mūsu labā. Lukašenko pēdējā laikā Latvijai bija pozitīvais varonis – viņš saglabāja Baltkrievijas valstiskumu. Tas mums der? Der. Tas der visiem Rietumiem," konstatēja Jurkāns.

Pēc prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā, kas aizritēja 9. augustā, turpinās protestētāju sadursmes ar likumsargiem. IeM dati liecina, ka aizturēti vairāk nekā 6000 cilvēki, vairāk nekā 250 nogādāti veselīas aprūpes iestādēs ar dažādas smaguma pakāpes traumām, divi cilvēki gājuši bojā.

Юрканс объяснил, почему Лукашенко как президент выгоден для Латвии и всего Запада
24
Tagi:
Jānis Jurkāns, Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievija
Pēc temata
Politologs: Lietuva un Polija kurina krāsaino revolūciju Baltkrievijā
Levits aicina atbrīvot Baltkrievijā arestētos protestu dalībniekus
IeM paziņoja, ka nepieļaus situācijas destabilizāciju Baltkrievijā
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa

Pretinieks neizlauzīsies: Krievijas Baltijas flotes PGA S-400 komandas organizē mācības

0
(atjaunots 10:31 14.08.2020)
Saskaņā ar mācību scenāriju Krievijas karavīri izvērsa zenītraķešu sistēmas S-400 "Triumf" pēc signāla saņemšanas par gaisa telpas robežu pārkāpumu, ko pieļāvušas vairākas nosacītā pretinieka lidmašīnas. Zenītartilēristu mācības redzamas video ierakstā

Baltijas flotes pretgaisa aizsardzības spēku plānveida mācības iekļāva S-400 izvēršanas normatīvus, gaisa mērķu meklēšanu, klasifikāciju un pavadīšanu.

Pēc signāla saņemšanas par nosacītā pretinieka uzlidojumu (tā lomā bija iznīcinātāji Su-27), atrilēristi izvērsa ZRK, veica raķešu elektronisko palaišanu un likvidēja nosacītā pretinieka mērķus.

Mācību kadri – mūsu video ierakstā.

0