Meitene ar cigareti

Atmetiet smēķēšanu, hipsteri: Vegānfest sanaidoja veselīgas dzīves cienītājus

77
(atjaunots 23:04 29.08.2017)
Pirmajām Latvijas vegānfestivālam izrādījies negaidīts turpinājums – kāda apmeklētāja apsūdzējusi dabas aizstāvjus pārmērīgā smēķēšanā.

RĪGA, 30. augusts — Sputnik. Aizvadītājā nedēļas nogalē Rīgā norisinājies pirmais vegānfestivāls. Pasākums tika aktīvi reklamēts sociālajos tiklos un vietējos portālos ilgi pirms plānotam datumam.

26. augustā K.K. fon Stricka villā norisinājās pirmais "Vegānfests". Festivāls pulcējis daudz veģetāriešu, vegānu, cilvēku, kuriem patīk eksperimentēt ar augu pārtīku un vienkāršu interesentu.

 

 

Svētku ietvaros norisinājās intelektuālās spēles, izglītojošas lekcijas, talantīgu pavāru meistarklases un gadatirgus, bet pasākuma apmeklētāju vidū bija arī slavens Latvijas pavārs un uzņēmējs Mārtiņš Rītiņš.

 

 

Tomēr "Vegānfest", ko organizējusi Latvijā plaši pazīstama dzīvnieku aizsardzības organizācija Dzīvnieku brīvība, pēc visa spriežot, nebija pa prātam visiem.

Piemēram, Zane Bratuškina savā Twitter publicēja ierakstu ar nosaukumu "Mani divi centi Vegānfesta kontekstā":

​Vārdu sākot, Vegānfestā bija aizliegts ienest alkoholiskos dzērienus, kā arī smēķēt. Vismaz par to tika rakstīts pasākuma reklāmā. Taču smēķēšanas un veģetārisma tēma ieguvusi negaidītu atsaucību Twitter lietotāju vidū.

Kāds teica, ka pusotras stundas laikā pasākumā nebija manījis nevienu smēķētāju, citi bija sašutuši par to, ka veģetāriešiem vārdi bieži nesakrīt ar darbiem, bet citi apgalvoja, ka jābeidz izdomāt vegāna kodeksu.

​Diskusija par to, vai ir ētiski smēķēt veģetāriešiem, pārvērusies par vispārēju smēķēšanas ierobežošanas apspriešanu. Atcerējās arī Rīgas mēru Nilu Ušakovu. 

77
Pēc temata
Lietuvas armija ņems vērā karavīru veģetāriešu vajadzības
Latvijā aug pieprasījums pēc vegānu un veģetāriešu pārtikas produktiem
Tbilisi nacionālisti mēģināja sabarot vegānus ar šašlikiem un cīsiņiem
Saber Strike

Autovadītāji lūgti uzmanīties: uz ceļiem būs militārā tehnika

4
(atjaunots 07:55 09.05.2021)
Šodien daži ceļi var būt daļēji slēgti militārās tehnikas kustības maršrutā. Latvijas Bruņotie spēki lūdz ar izpratni uztver īslaicīgās neērtības.

RĪGA, 9. maijs - Sputnik. Latvijas Nacionālie bruņotie spēki nedēļas nogalē organizē militārās tehnikas pārvietošanu maršrutā Liepāja-Lielvārde un Lielvārde-Ainaži. Par to liecina informācija NBS lapā Twitter.

​Ziņots, ka kolonnas pavadīs kara policija vai Pārvietošanās koordinācijas centrs. Autovadītāji lūgti neiespiesties kolonnās un nemēģināt tās apdzīt. Ceļu satiksmes noteikumu ievērošana tiks rūpīgi fiksēta. Iespējami īslaicīgi ierobežojumi uz ceļiem, kas iekļauti maršrutā.

Bruņotie spēki atvainojās par radītajām grūtībām un lūdza ar izpratni uztvert īslaicīgās grūtības.

4
Tagi:
militārā tehnika, Nacionālie bruņotie spēki, Latvija
Pēc temata
Lieta nav formā: Latvijas NBS palūdza slavenības pārliecināt cilvēkus iet dienēt
Bez darba palikušos iedzīvotājus aicina armijā: 900 eiro uz rokām un NATO sporta zāle
Gatavojieties troksnim: Ādažu poligonā sākušās šaušanas mācības
"Latvija nav policejiska valsts": IeM vadītājs ir pret armijas patrulēšanu ielās

Neproti valodu nebūs pases: vēstniecība nevar palīdzēt Latvijas pilsonei

35
(atjaunots 17:31 08.05.2021)
Latvijas vēstniecībās ārzemēs apkalpo valsts valodā un mītnes valsts valodā, taču dokumenti jāaizpilda latviešu valodā, vēstniecības darbiniekiem atļauts konsultēt, taču aizliegts aizpildīt dokumentus apmeklētāju vietā.

RĪGA, 8. maijs — Sputnik. Londonā dzīvojošā Latvijas pilsone vēlējās noformēt Latvijas pasi savam bērnam, taču piemirsusi valsts valodu. Vēstniecībā viņai ieteica aicināt tulku vai paņemt līdzi vārdnīcu, jo darbinieki nevar aizpildīt dokumentus latviešu valodā klientu vietā, bet izmantot tālruni nedrīkst, ziņo LTV7 Krievu apraide.

Latvijas pilsone Viļena Tjurina jau daudzus gadus dzīvo Londonā. Nesen sieviete nolēma noformēt Latvijas pasi arī savam dēlam, taču ar dokumentu noformēšanu viņai radās problēmas.

Jau 18 gadus sieviete nelieto latviešu valodu. Taču ar angļu valodu pases noformēšanai nepietika.

"Otrajam dēlam tagad ir trīs mēneši, un mēs gribējām noformēt viņam Latvijas pasi, jo esmu Latvijas pilsone. Astotajā maijā mēs iesim, man jau iepriekš atsūtīja vēstuli. Tajā rakstīts, ka obligāti vai nu jāņem līdzi vārdnīca, vai jāatnāk ar cilvēku, kurš runā latviešu valodā, ja neprotat valodu. Tālruni izmantot nedrīkst. Man nav neviena, ar ko atnākt. Šoreiz domāju, ka vienkārši iešu un mēģināšu atcerēties kādus vārdus," stāsta sieviete.

Latvijas Ārlietu ministrijā skaidro: šāda prasība patiešām pastāv - gadījumam, ja nepieciešams aizpildīt dokumentus uz vietas.

"Latvijas vēstniecībās ārzemēs apkalpo valsts valodā un mītnes valsts valodā. Ja nepieciešams noformēt personu apliecinošus dokumentus vai saņemt citus pakalpojumus, ir jāaizpilda dokumenti. Lai to izdarītu, ir jāprot valsts valoda. Ja šādu zināšanu nav, mēs lūdzam ierasties kopā ar oficiālo tulku vai uzticamu personu," skaidro Ārlietu ministrijas pārstāvis Jānis Beķeris.

Pases nozaudēšanas gadījumā notikušā apstākļi arī būs jāapraksta latviešu valodā. Vēstniecības darbinieki nevar palīdzēt ar dokumentu aizpildīšanu.

"Vēstniecības darbinieki nevar aizpildīt dokumentus cita cilvēka vietā. Lai nebūtu pārpratumu, lai pēc tam nebūtu nekādu pretenziju, ka kaut kas ir nepareizi iztulkots. Tā ir katra cilvēka atbildība. Tāpēc nav problēmu saņemt informāciju mītnes valsts valodā, taču aizpildīt jūsu vietā dokumentus darbinieki nevar," paskaidroja Beķeris.

Viņš piebilda, ka šāda kārtība ir spēkā ne tikai Lielbritānijā, kur sazināšanās notiek angļu valodā, bet arī citu valstu vēstniecībās.

35
Tagi:
pase, latviešu valoda
Pēc temata
EDSO komisārs minoritāšu lietās: Baltijas valodu politikai vajadzīgs līdzsvars
Ar varu mīļš nebūsi: vai latviešu valoda var saliedēt latviešus un krievus?
Aptaujai par Latvijas neatkarību – 30. Kāpēc daudzi krievi balsoja pret?