Plūdi

Kaspars Gerhards: ārkārtas situācijas Latvijā nav

43
(atjaunots 11:44 29.08.2017)
Satiksmes ministrija apņēmusies pabeigt pamatdarbus uz Latgales ceļiem šīs nedēļas vidū.

RĪGA, 29. augusts — Sputnik. Latgales pašvaldību infrastruktūrai un ceļiem nodarītais kaitējums plūdu dēļ sasniedzot 0,7 miljonus eiro, informēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards Latvijas Radio ēterā.

Līdz pirmdienas vakaram tika paziņots par 194 ceļu posmu bojājumiem, kuru remontam būs nepieciešami 590 tūkstoši eiro, un par 44 infrastruktūras objektu bojājumiem, to sakārtošanai ir nepieciešami 110 tūkstoši eiro.

Ceļā Baltinava — Kārsava Sabrucis Ceļš

Публикация от ✨ StreeT WorkouT ✨ (@kaspars_official) Авг 27 2017 в 11:06 PDT

 

Iepriekš Latvijas valdes priekšsēdētājs Jānis Lange apgalvoja, ka lietavu izskaloto vietējo un reģionālo ceļu atjaunošanas izmaksas varētu sasniegt aptuveni miljonu eiro.

 

 

Dzelzceļa posmā starp Rēzekni un Kārsavu ir slēgta kustība. Vēl pagājušajā nedēļā ceļu apsekošanas laikā LDz darbinieki konstatējuši izskalojumus, tai skaitā sešās vietās puskilometra garumā vilcienu kustība nav iespējama.

Satiksmes ministrija apņēmusies pabeigt galvenos remontdarbus uz ceļiem savu resursu ietvaros šīs nedēļas vidū. Šobrīd akūtākais jautājums ir atjaunot ceļu Viļaka-Kārsava posmā, lai bērni 1. septembrī varētu laikus nokļūt skolā.P45 ceļa pārrāvums pic.twitter.com/5poOfkd0nu

​Daudz vairāk problēmu radies zemniekiem: applūdušas lielas sējumu platības, bet līdz plūdiem zemniekiem izdevies novākt tikai 10% —12% sējumu.

 

Uz jautājumu, kāpēc šādos apstākļos valdība nav izsludinājusi valstī ārkārtas stāvokli, Gerhards atbildēja, ka kopumā Latvijā nav ārkārtas situācijas, tāpēc nav nepieciešams ierobežot atsevišķu likumu darbību. Tomēr Latgales lauksaimniecības sektorā iestājusies krīze, tāpēc tur tiks izsludināts ārkārtas stāvoklis, viņš paskaidroja.

43
Pēc temata
Zinātnieki stāsta par jūras līmeņa celšanās sekām
Eiropas Savienība pārbauda, vai Latvija ir gatava plūdiem
Zinātnieki prognozē liela mēroga plūdus Ņujorkā klimata izmaiņu rezultātā
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele, foto no arhīva

Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19

0
(atjaunots 21:17 21.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele ar nepacietību gaida koronavīrusa pandēmijas beigas, bet tikmēr stāsta sekotājiem sociālajos tīklos savus sapņus.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele savā Twitter lapā pastastīja sekotājiem par to, ko redzēja savā sapnī, kurš skāra jau visiem sāpīgo tematu – koronavīrusu.

Viņķele pastāstīja, ka sapnī viņa veica kādas aptiekas inspekciju, par kuru tika saņemtas sūdzības, ka tā tirgo maskas ar defektu, it kā tām gumijas ir par īsu.

"Ja vien būtu tik daudz vārdu, lai izteiktu, cik ļoti gaidu Covid pandēmijas beigas..." noslēdz savu publikāciju ministre.

​Iepriekš Viņķele pirmajā obligātā sejas masku režīma spēkā stāšanās dienā Latvijā izbrauca ar tramvaju Rīgā un pārbaudīja, kā pilsētnieki ievēro jaunos noteikumus. Kopumā viņa bijusi gandarīta.

Atgādināsim, ka no 7. oktobra sejas maska bija jālieto tikai sabiedriskajā transportā, taču kopš pagājušās nedēļas šī prasība tiek piemērota visām sabiedriskām vietām. Pašlaik ierobežojumi ir spēkā līdz 6. novembrim, tomēr valdība neizslēdz, ka sejas masku lietošanas prasība sabiedriskās vietās var tikt pagarināta arī līdz gada beigām, kā arī var tikt ieviesti arī papildu pasākumi ar mērķi novērst Covid-19 izplatību.

0
Tagi:
koronavīruss, maska, Ilze Viņķele
Pēc temata
"Smaga laušanās ar lāčiem": Viņķele par valdības sēdi Covid-19 jautājumā
Viņķele: plānveida medicīnisko pakalpojumus neatcels pilnībā
"Aizej pa labam, citādi padzīs": Gobzems aicina Viņķeli atkāpties no ministres amata
Viņķele: visiem kopā jābūt piesardzīgiem
Ticīgie baznīcā, foto no arhīva

Covid-19 dīvainības: dievkalpojumi atļauti, fitness aizliegts

21
(atjaunots 17:00 21.10.2020)
Cilvēku skaita ierobežojumi iekštelpās un ārpustelpās netiek attiecināti uz reliģiskajām organizācijām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Uz dievkalpojumiem neattiecas Latvijā ieviestie pulcēšanas ierobežojumi, vēsta Mixnews.lv.

No 14. oktobra obligāta sejas masku lietošana ir ieviesta tirdzniecības vietās, stacijās, lidostās, ostās, reliģijas un kultūras iestādēs, izņemot pasākumus, kur apmeklētāji sēž konkrētās sēdvietās, ievērojot distanci savā starpā.

Maskas ir jālieto muzejos, izstāžu zālēs, bibliotēkās, tai skaitā arī šo iestāžu darbiniekiem, ja viņi nav atdalīti no apmeklētājiem ar fizisku barjeru.

No 17. oktobra privātos pasākumos iekštelpās drīkst pulcēties ne vairāk par 30 cilvēkiem. Cilvēku skaits privātos pasākumos ārpustelpās ir samazināts līdz 300.

Taču, kā paziņoja Tieslietu ministrijā, dievkalpojumi neskaitās nedz privāti, nedz publiski pasākumi, un pret tiem šie ierobežojumi nav pielietojami.

Pēc Tieslietu ministrijas pārstāves sacītā, šī pozīcija tika izveidota vēl pirms pirmā Covid-19 viļņa pavasarī.

"Arī turpmāk Tieslietu ministrija un reliģiskās organizācijas pieturēsies pie šāda traktējuma. Tas nozīmē, ka uz reliģiskajām organizācijām neattiecas tādi noteikumi kā cilvēku skaita ierobežojums iekštelpās un ārtelpās," paskaidroja Nozaru politikas departamenta direktora Olga Zeile.

Taču citi reliģiskie pasākumi, kuri nav dievkalpojumi, piemēram, bēres, kristības vai kāzas, skaitās privāti pasākumi, un uz tiem minētie ierobežojumi tiek attiecināti.

Atzīmēsim, ka iepriekš pie Ministru kabineta ēkas notika protesta akcija pret aizliegumu rīkot iekštelpās grupu sporta treniņus un interešu pulciņu nodarbības.

Aizritējušajā diennaktī, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, tikai veikti 5312 koronavīrusa testi, tika atklāti 188 jauni inficēšanas gadījumi. Covid-19 pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3.5%.

​Kopumā pandēmijas laikā Latvijā saslimušas 3797 personas un 1341 izveseļojusies.

21
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Bet kā tad Covid-19: NATO valstis turpina sūtīt karavīrus uz mācībām Latvijā
Galvenais infekcionists: Covid-19 uzliesmojumi turpināsies, kamēr robežas ir vaļā
Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību
Lāpu gājiens notiks, neraugoties uz aizliegumu? nacionālisti sadumpojās pret Covid-19