Latvijas ĀM vadītājs Edgars Rinkēvičs

Rinkēvičs nosauca galveno problēmu, kura saistīta ar mācībām "Rietumi 2017"

26
(atjaunots 12:29 26.08.2017)
Ārlietu ministrijas vadītājs atzīmēja, ka mācībām "Rietumi 2017" trūkst caurredzamības, taču tie netiek uztverti kā tieši kara draudi.

RĪGA, 26.augusts — Sputnik. Latvijas ĀM vadītājs Edgars Rinkēvičs uzskata par galveno "Rietumi 2017" mācību problēmu caurredzamības trūkumu, vēsta mixnews.lv.

Par to iestādes vadītājs paziņoja ikgadējā Baltijas un Ziemeļvalstu ārlietu ministru tikšanās laikā Oslo.

Viņš aicināja turpināt dialogu NATO-Krievija.

Jk-130 nosēžas uz autoceļa šosejas aerodroma posma
© Sputnik / Виктор Толочко

Pēc Rinkēviča vārdiem, gaidāmais Krievijas un Baltkrievijas savstarpējo mācību "Rietumi 2017" mērogs, scenārijs un attālums no Latvijas rada zināmu saspringumu.

Turklāt, viņš atzīmēja, ka mācības netiek uztverti kā tieši draudi, tostarp sabiedroto militārās klātienes dēļ.

Stratēģiskās Krievijas un Baltkrievijas mācības "Rietumi 2017" norisināsies no 14. līdz 20.septembrim Baltkrievijas teritorijā ar apmēram 13 tūkstošu militārdienējošo dalību, no kuriem 3 tūkstoši būs Krievijas Bruņoto spēku pārstāvji. Krievija tāpat sniegs gandrīz 280 tehnikas vienību un ne mazāk kā 25 lidaparātu.

Iepriekš Krievijas aizsardzības ministra vietnieks Aleksandrs Fomins paziņoja, ka tās ir parastas plānveida mācības, no kurām nav jēgas baidīties.

"Tā nav agresija, kā to traktē atsevišķas valstis… Es vispār neredzu jēgu to apspriest vai arī baidīties. Viss būs kā parasti atvērti un draudzīgi, " teica Fomins.

Baltkrievijas Aizsardzības ministrija iepriekš paziņoja, ka uz savstarpējām Baltkrievijas  un Krievijas mācībām "Rietumi 2017" ir uzaicināti septiņu valstu novērotāji, tostarp no Latvijas, kā arī uzaicinātas vairākas starptautiskas organizācijas.

Latvija plāno nosūtīt uz mācībām trīs novērotājus.    

26
Temats:
"Rietumi 2017" (53)
Pēc temata
Aizsardzības ministrija: ja Krievija uzbruks, Latvija atbildēs
No Latvijas mācības "Rietumi 2017" novēros trīs pārstāvji
Rudens leģendas: pieci mīti par mācībām "Rietumi 2017"
Latvijas premjers gaida īpašu ielūgumu mācībās "Rietumi 2017"
Latvijas Saeimas deputāts Jānis Dombrava

Dombrava biedē Latvijas iedzīvotājus ar humanitārās katastrofas iespēju Krievijā

1
(atjaunots 13:38 29.10.2020)
Latvijas Saeimas deputāts Jānis Dombrava vai nu nolēma pazoboties, vai arī patiešām izrādīja līdzjūtību, bet varbūt arī patiešām nobijās. Twitter viņš publicēja tvītu, kurš ir veltīts Covid-19 situācijai Krievijā.

RĪGA, 29. oktobris – Sputnik. Pēc pārmetumiem Latvijas varasiestādēm, kuras pārāk maigi cīnās ar Covid-19 pandēmiju, ieviešot nepietiekamus pasākumus, Saeimas deputāts Jānis Dombrava metas virsū kaimiņu Krievijai. Tiesa, uzbrukt nesāka, bet gan piedāvāja izteikt līdzjūtību.

Cik lielā mērā Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības, kurš ir pazīstams ar savu negatīvo attieksmi pret visu, kas nav latvisks, un kurš piedāvāja nojaukt pieminekli Atbrīvotājiem, padzīt krievu valodu un krievus no Latvijas, spēj just līdzi, spriediet paši.

Taču savu publikāciju Dombrava uzsāka neviennozīmīgi. "Šī ir reize, kad nevajag ņirgāties par Krieviju. Nespēja sniegt pietiekamu medicīnisko palīdzību covid uzliesmojuma laikā var piemeklēt jebkuru valsti.

Tas būtu ļoti briesmīgi, ja mūsu kaimiņvalstī sāktos humānā katastrofa," secina deputāts.

​Nekādu pamatojumu šādiem secinājumiem Dombrava nesniedz. Krievijā patiešām plosās koronavīruss, tāpat kā Latvijā. Taču totālas karantīnas valstī vai galvaspilsētā, Maskavā, nav. Varasiestādes ieviesa virkni ierobežojumu, un to ievērošana jau veicinājusi jaunu inficēto skaita samazināšanos.

Krievijā un Latvijā

Vislielākais diennakts laikā inficēto skaita pieaugums tiek novērots Maskavā. Taču, kā atzīmēja Maskavas mēra vietniece sociālās attīstības jautājumos Anastasija Rakova, Covid-19 pandēmijas laikā Maskavas ārsti ir paspējuši uzkrāt lielu pieredzi pacientu ar šo infekciju ārstēšanā, pastāvīga saslimšanas izpēte ļāvusi izveidot skaidras nepieciešamās zāļu terapijas shēmas pacientiem ar dažādu slimības gaitu.

Visas nepieciešamās zāles infekcijas ārstēšanai Maskavas poliklīnikas izsniedz par brīvu. Savukārt gultasvietu skaits, kas ir ieplānots pacientu uzņemšanai Maskavā, ir palielināts par 30%, lai būtu iespēja atdalīt pacientus ar gripas infekcijām, vīrusu infekcijām, pneimonijas slimniekus, ar koronavīrusa infekciju.

Tāpat nevajag piemirst, ka Krievijā ir izstrādātas jau vairākas vakcīnas pret koronavīrusu. Un preparāta "Sputnik V" izmēģinājumu trešās fāzes ietvaros valstī jau notiek vakcinācija.

Tikmēr Latvijā, kur katru dienu inficēto skaita pieaugums izskatās nomācoši, Veselības ministrija atzina, ka ārkārtas apstākļos (MPVI noslogojums 90% apmērā) vecāka gadagājuma pacientiem (virs 75 gadiem) un hroniski slimiem ārsti var sākt atteikt ārstēšanu uz likumīga pamata.

Latvijas Veselības ministrija norāda, ka mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtu iedalīšanas principiem pandēmijas periodā ir rekomendējošs raksturs un tie ir nosprausti Valsts katastrofu medicīnas plāna pielikumā Nr.24, kurš attiecas tikai un vienīgi uz pandēmijām. Šādu iekārtu skaits Latvijā šobrīd sastāda 596 vienības.

Tāpat ir zināms, ka no 8845 valstī esošajām slimnīcu gultasvietām 19. oktobrī bija pieejamas 2323 (70-75% aizņemtība), turklāt reanimācijas gultasvietas tika aizņemtas mazākā apjomā: par 65-66%. Kopumā tās ir 272 otrā un trešā līmeņa intensīvajā terapijā un 220 pirmā līmeņa intensīvajā terapijā.

Līdz šim smagi slimo pacientu skaits bija mērāms viena cipara skaitļos, un stacionārā ievietoja vien katru desmito inficēto. Taču pie pozitīvo testu skaita pieauguma virs 3% no kopskaita epidēmijai rodas "nekontrolējams raksturs", tādēļ arī vietas slimnīcās var ātri aizpildīties.

1
Tagi:
Krievija, Latvija, Dombrava, koronavīruss
Pēc temata
Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi
"Nav īstais laiks imigrantiem": Dombrava piedāvā anulēt vīzas un uzturēšanās atļaujas
"Mūs sargā ugunskrusts": Twitter pajokoja par to, kāpēc latvieši neslimo ar Covid-19
"Izsprucis no laboratorijas": Nacionālās apvienības deputāts "atklāja" Covid-19 izcelsmi
Latvijas armijas karavīri ierindā, foto no arhīva

Bez darba palikušos iedzīvotājus aicina armijā: 900 eiro uz rokām un NATO sporta zāle

10
(atjaunots 11:42 29.10.2020)
"Miera" laikos Latvijas armija izjūt karavīru trūkumu, militārpersonas cer, ka piesaistīt jaunus kadrus NBS rindās palīdzēs pandēmija.

RĪGA, 29. oktobris – Sputnik. Aizsardzības ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus, kuri zaudējuši darbu koronavīrusa pandēmijas dēļ, iestāties militārajā dienestā. Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē Ādažos ir pieejams aptuveni 1000 vakanču, alga no 900 eiro uz rokām pluss iespēja uzlabot fizisko sagatavotību mūsdienīgā NATO sporta centrā, vēsta jauns.lv ar atsauci uz aizsardzības iestādes preses dienestu.

Latvija konsekventi attīsta savus Nacionālos bruņotos spēkus, kuriem ir nepieciešams arvien vairāk cilvēku. Ir vajadzīgi dažāda profila speciālisti, piemēram, mehāniķi, inženieri, iepirkumu speciālisti, informācijas tehnoloģiju eksperti un citi.

Militārajā dienestā gaida gan cilvēkus, kuriem jau ir izglītība un profesija, gan tos, kas ir gatavs mācīties.

Topošajiem karavīriem ir jāizpilda fiziskās sagatavotības bāziskie normatīvi, taču kopumā fizisko formu var uzlabot jau pēc dienēšanas uzsākšanas. Ādažu bāzē ir atvērts viens no mūsdienīgākajiem sporta centriem NATO dalībvalstīs, norāda NBS.

"Laikā, kad daudzi cilvēki Latvijā globālās pandēmijas dēļ ir zaudējuši darbu un domā par karjeras maiņu, aicinām apsvērt militārās karjeras iespēju, jo Nacionālie bruņotie spēki ir stabils darba devējs, kas nodrošina ne tikai konkurētspējīgu atalgojumu, sākot no 900 eiro uz rokas, bet arī sociālās garantijas un ļoti plašas karjeras izaugsmes iespējas," uzsver Gaugers.

10
Tagi:
Ādaži, armija, Latvija
Pēc temata
NBS apkopo statistiku par latviešiem, kas iestājas armijā pēc dzīves ārzemēs
"Jūs esiet Latvijas lepnums!": Latvijas armija svin 101. dibināšanas gadadienu
Elitāra virsnieku skola: Latvijā izdomājuši risinājumu kadru trūkumam armijā
Latvija samazinās prasības? Armijā varēs dienēt gandrīz visi