Māris Kučinskis

ss.lv piekrita Valsts ieņēmumu dienesta prasībām

12
(atjaunots 12:46 23.08.2017)
VID panāca vēlāmo: sludinājumu portāls ss.lv sniegs dienestam klientu IP adreses, kuri izvietoja vietnē sludinājumus par automašīnu pārdošanu.

RĪGA, 23. augusts — Sputnik. Sludinājumu portāls ss.lv piekritis sniegt nepieciešamo informāciju Valsts ieņēmumu dienestam (VID), paziņojis premjerministrs Māris Kučinskis intervijā LNT raidījumam "900 sekundes".

Pēc viņa teiktā, pārrunu process veiksmīgi noslēdzies un bija panākta vienošanās, ka VID saņems informāciju no ss.lv un "bēgšanas no Latvijas" nebūs.

Tāpat premjers aicinājis turpmākai savstarpējai saprašanai un kopīgam darbam "tīrākas Latvijas veidošanai".

"Tikai kopīgi varam izmainīt sistēmu, kas saka, ka maksāt nodokļus, neskaitās labi,"- sacīja Māris Kučinskis.

Domēna vārds ss.lv augusta sākumā tika atslēgts pēc VID pieprasījuma saistībā ar portāla atteikšanos sniegt paskaidrojumus par automašīnu pārdevējiem. VID interesējās par tirgotāju IP, kuri izvieto portālā 3-5 sludinājumus, lai salīdzinātu šo informāciju ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas datu bāzi un tādējādi atrast tirgotājus, kuri izvairās no nodokļu nomaksas.

Portāla īpašnieki vērsušies auditorfirmā PricewaterhouseCoopers, lai risinātu strīdu, taču VID paziņoja, ka spēkā esošie normatīvie akti neparedz iespēju izmantot mediāciju administratīvā strīdā ar nodokļu maksātāju.    

12
Pēc temata
VID un ss.lv konflikts turpinās jau pusotru gadu
Strīdu starp VID un ss.lv risinās PricewaterhouseCoopers
Trešais nav lieks: VID un ss.lv strīdu izspriedīs auditors
Māris Kučinskis atbalstījis ss.lv bloķēšanu