Sviests uz maizes. Foto no arhīva

Spekulantu pelēkā roka: kāpēc Latvijā aug sviesta cenas

79
(atjaunots 14:07 09.08.2017)
Dažu mēnešu laikā sviesta cena visā pasaulē vairākkārt pieaugusi. Latvijas piensaimnieki nevar izskaidrot straujo cenu pieaugumu.

RĪGA, 9. augusts — Sputnik. Sviesta cenu pieaugums, iespējams, saistīts ar biržas spekulantu darbībām, radio Baltkom ēterā pastāstīja Piensaimnieku centrālās savienības priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Sviesta cena Latvijā ir augstākā pēdējo 18 gadu laikā. Pirms pusgada 180 g sviesta varēja nopirkt par 80-90 eirocentiem, bet tagad lētāk par 1,30-1,50 eiro paciņu atrast neizdosies. Daži piegādātāji nosaka cenu, kas pārsniedz 2 eiro.

Vietne Dairy Reporter, kas veltīta pienrūpniecības ziņām, atzīmē, pa produktu cenas pasaulē aug jau trīs mēnešus. 2017. gada jūlijā tās bija par 52,2% augstākas nekā 2016. gada jūnijā. Pie tam sviesta cena aug vēl straujāk: no 900 ASV dolāriem par tonnu šī gada jūnijā līdz 6100 dolāriem par tonnu jūlijā.

"Esam to apsprieduši ar spāņiem, itāļiem — kas īsti noticis? Atbildes līdz galam nav. Iespējams pat, ka tirgū darbojas kāda pelēka roka, varbūt spekulanti. Taču ļoti grūti saprast, kā šī cena veidojusies," — pastāstīja Šolks.

Pie tam viņš piebilda, ka pieaudzis arī piena tauku pieprasījums — ražotāji maina receptūru, bieži atsakoties no augu valsts izcelsmes taukiem. Ekperts pastāstīja, ka sviesta patēriņš pieaudzis Ķīnā, taču biržas cenu pieaugums pārspējis visas prognozes.

Neatkarīgā eksperte Jevgēņija Zaiceva uzskata, ka piena tauku deficīts Latvijas tirgū cita starpā saistīts arī ar izmaiņām govju barošanas sistēmā.

Vienlaikus sociālo tīklu lietotāji norāda, ka Lietuvā sviests ir gandrīz divreiz lētāks nekā Latvijā.

79
Pēc temata
Vucāns: dzīve būs dārgāka, taču arī ienākumi augs
Mazāk un dārgāk: aukstums ievieš izmaiņas ogu un augļu ražas cenās
Eksperts: piena iepirkuma cenu krišanās Latvijā nav izskaidrojama
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

7
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

7
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

30
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

30
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%