Tiesneša āmurs

Donbasa karadarbību dalībā vainotais latvietis attaisnots

82
(atjaunots 10:20 05.08.2017)
Daugavpilieša Artjoma Skripņika aizstāvībai izdevās pierādīt, ka pret viņu nevar tikt piemērots Krimināllikuma pants par dalību bruņotos konfliktos ārzemēs.

RĪGA, 5.augusts — Sputnik, Pāvels Kirillovs. Daugavpils iedzīvotājs Artjoms Skripņiks, kuru apsūdzēja par dalību karadarbībās Donbasa teritorijā, tika attaisnots.

Par to paziņoja tiesību aizstāvis Vladimirs Lindermans, kurš pats vairākkārt stājies cīņā ar Latvijas taisnības tiesu politisku apsūdzību lietās un vienmēr ticis ārā no tās kā uzvarētājs.

"Artjomu Skripņiku, kuru apsūdzēja karadarbību dalībā Donbasa republiku pusē, šodien attaisnoja! Ņemot vērā to, ka prokurore prasīja piecpadsmit gadu cietumsodu. Advokāte Imma Jansone ir malace! Nu un arī es malacis, " tā bez liekas pieticības Lindermans komentēja vakardienas Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu savā Facebook lapā.

Pēc Lindermana vārdiem, izvērstu tiesas lēmumu jāgaida pēc 10 dienām. Turklāt, pēdējās tiesas sēdes bijušais aizklātas (tajās tika apspriesti jautājumi, kuri saistīti ar valsts noslēpumu), tādēļ par kaut kādām procesa detaļām un tiesas lēmuma pieņemšanas motivāciju pagaidām runāt ir agri.

Apsūdzība tika izvirzīta divos punktos. Tā ir dalība organizācijās, kuras plānoja likumīgās varas gāšanu Ukrainā un dalība karadarbībās ārpus valsts robežām.

Pirmā apsūdzība tika izgāzta, jo Ukrainas valdības gāšana un ar to saistītās ukraiņu organizācijas nekādā veidā netiek izskatītas Latvijas jurisdikcijā.

Kas attiecas uz otro punktu, aizstāvībai izdevās pierādīt, ka Artjoms Skripņiks tika smagi ievainots vēl 2014.gada beigās, kam ir medicīnisks pierādījums, gan no Luganskas slimnīcas, gan no Latvijas mediķiem, savukārt jaunais pants par dalību bruņotos konfliktos ārvalstīs parādījās Latvijas Krimināllikumā tikai 2015.gada februārī. Tākā likumam Latvijā, paldies Dievam, nav atgriezeniskā spēka, tiesātais ticis attaisnots, padalījās ar savu versiju Vladimirs Lindermans.

Daugavpils iedzīvotājs Artjoms Skripņiks, dzimis 1990.gadā, tika aizturēts 2015.gada 25.janvārī ar aizdomām par to, ka viņš karojis Ukrainas austrumos dumpinieku pusē 2014.gadā. Tas ir pirmais gadījums Latvijā, kad tiek aizturēts cilvēks par nelikumīgu dalību bruņotā konfliktā ārpus valsts robežām.

2015.gada februārī spēkā stājās izmaiņas Krimināllikumā par kriminālatbildību par nelikumīgu dalību bruņotos konfliktos ārpus valsts robežām un to finansēšanu, kā arī personu vervēšanu, apmācību un nosūtīšanu uz to norises vietu. Sods par dalību bruņotos konfliktos ārvalstīs paredz brīvības atņemšanu līdz 10 gadiem.

Šī gada aprīlī Rības Vidzemes priekšpilsētas tiesa piesprieda Mārtiņam Grīnbergam, kurš tika apsūdzēts par piedalīšanos Sīrijas konfliktā teroristiskās organizācijas "Islāma valsts" pusē, četru gadu cietumsodu par pretlikumīgu dalību bruņotā konfliktā.    

82
Pēc temata
Kijeva pārtraukusi elektroenerģijas padevi DTR teritorijai
"Normandijas četrinieks" uzstāj uz apšaudes pārtraukšanas Donbasā
Putins: ASV nekad neatklās informāciju par MH17 katastrofu
Dzintars

Izpārdod "Dzintaru": fabrikai piederošās iekārtas ir nopērkamas

8
(atjaunots 17:45 26.05.2020)
Pārdošanai piedāvāti aptuveni 800 vienību. To vidū ir gan kosmētikas ražošanai paredzētās iekārtas, gan uzņēmuma transporta līdzekļi.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Uzņēmuma "Dzintars" administrators Jānis Ozoliņš izstādījis pārdošanai fabrikai piederošās kosmētikas un parfimērijas ražošanas iekārtas, vēsta Press.lv.

Noskaidrojis, ka pārdošanai izstādītas 749 vienības. To vidū ir ražošanas iekārtas, transporta līdzekļi un cits uzņēmuma īpašums.

Dzintars
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Visa īpašuma kopējā vērtība – aptuveni 534 300 eiro, neskaitot PVN.

Piedāvājumi iekārtu iegādei tiek pieņemti līdz 19.jūnijam, visi interesenti var to apskatīt pirms pirkuma.

Iepriekš tika ziņots, ka 30.martā sāksies maksātnespējīgā kosmētikas ražotāja "Dzintars" ražošanas un administratīvo ēku izsole.

Ēkas izstādītas izsolei ar sākumcenu 6,9 milj. eiro apmērā.

Iespējams iegādāties objektu Rīgā, Mālu ielā 30 – zemes gabalu 65 300 kvadrātmetru platībā ar apbūvi, kā arī kustamo īpašumu – inženiertīklus, ofisa tehniku, iekārtas un mēbeles.

Par agrāk slavenā zīmola bēdīgo stāvokli kļuva zināms 2019.gada oktobrī. Jau 12.novembrī Rīgas Pārdaugavas tiesa pasludināja Latvijas kosmētikas ražotāja maksātnespēju un iecēla Jāni Ozoliņu maksātnespējas procesa administratora amatā.

8
Tagi:
Dzintars, Latvija
Pēc temata
Stāsta beigas? "Dzintaru" pasludināja par maksātnespējīgu
Kas zināms par masveida kadru samazināšanu uzņēmumā "Dzintars"
Rokas nost no vietēja biznesa! VID represijas iedzinušas stūrī Latvijas uzņēmējus

Video ir tikai sākums: policija izseko iedzīvotājus sociālajos tīklos

13
(atjaunots 17:29 26.05.2020)
Ziņas no modriem lasītājiem, speciālas programmas un papildu pierādījumi: Latvijas policija aktīvi izmanto sociālos tīklus noziegumu atklāšanai.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Npret kādu kurzemnieci tika ierosināta administratīvā lieta par atrašanos bērnu laukumā Covid-19 ierobežojumu laikā. Iespējamais pārkāpums policijas redzeslokā nonāca pēc tam, kad pārkāpuma video ievietots sociālajos tīklos.

Valsts policijas (VP) kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Dmitrijs Homenko pastāstīja telekanālam TV3, ka lielāko daļu video ierakstu, attēlus vai citādus materiālus viņiem iesūta vērīgi iedzīvotāji. Piemēram, video ierakstu ar iespējamu apreibinošu vielu lietošanu policisti bez ievērības nedrīkst atstāt.

Noliktava, foto no arhīva
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"Ir jāpārbauda šī informācija, jo, kā saprotat, šīs psihoaktīvās vielas paliek asinīs, cilvēkā. Tad vienkārši šo video var pārbaudīt un pierādīt ar citiem objektīviem apstākļiem," konstatēja Dmitrijs Homenko.

Video ieraksts, ko publicējis ātruma režīma pārkāpējs vai video ar iespējamu narkotiku lietošanu, vai kāds cits video pats par sevi esot tikai iespējamā pārkāpuma atklāšanas sākums. Gandrīz vienmēr pārkāpuma pierādīšanai ir nepieciešami papildu pierādījumi.

"No konteksta izrauts video fails no interneta vides nevar kalpot par 100% pierādījumu, jo tas ir kā signāls, kas signalizē, ka, iespējams, noticis pārkāpums," norāda Homenko.

Parasti par sociālajos tīklos manītajiem pārkāpumiem policistus informē iedzīvotāji, tomēr materiālus aktīvi meklē arī paši policisti. Ir speciāla programmatūra, kas, piemēram, pēdējā laikā izmantota, meklējot ar Covid-19 saistītas viltus ziņas.

"Ir speciāli programmnodrošinājumi, kuri ļauj analizēt sociālos tīklus, meklēt pēc atslēgvārdiem, cilvēka komentārus analizēt utt. Tāds sistemātisks un mērķtiecīgs darbs, tieši analizēt informāciju, kas saistīta ar Covid-19 publikācijām," stāsta Homenko.

Valsts policijā atgādināja par piedāvāto lietotni "Mana drošība". Tā sniedz iespēju sazināties ar policiju, nepieciešamības brīdī informēt policiju par savu atrašanās vietu, kā arī ziņot par pārkāpumiem internetā.

13
Tagi:
Latvijas policija, sociālie tīkli
Pēc temata
Ārkārtējas situācijas laikā aug vardarbība ģimenē, taču policija agresorus neaiztur
IeM: policijai ļoti vajadzīgi resursi, nāksies upurēt ēku apsardzi
Velobums Latvijā ir saistīts ar Covid-19: vai šogad pieaugs velosipēdu zādzību skaits
Līdz ar koronavīrusu Baltijas valstīs var ienākt trakie 90.gadi