Saeimas deputāts Juris Viļums

Viļums par nodokļu reformu: putra jau ir piedegusi

65
(atjaunots 13:30 02.08.2017)
Saeimas deputāts Juris Viļums paskaidrojis, kāpēc Latvijas Reģionu apvienība balsojusi pret nodokļu reformu.

RĪGA, 30. jūlijs — Sputnik. Saeimas deputāts no Latvijas Reģionu apvienības Juris Viļums uzskata, ka jau rudenī valdība izvirzīs jaunus ierosinājumus nodokļu sistēmas jautājumā, vēsta mixnews.lv, atsaucoties uz radio Baltkom.

Pēc deputāta domām, jaunā nodokļu sistēma izveidota pārāk īsā laikā, tāpēc nebūs spējīga ilgi darboties bez izmaiņām.

"Visa šī reforma nākamgad savārīs putru. Lai arī citi kolēģi saka, ka putra var būt gan garšīga, gan veselīga, šajā gadījumā sistēma ir pārveidota tik ātri, ka diemžēl putra jau ir mazliet piedegusi," — teica Viļums.

Pēc deputāta domām, jaunā nodokļu sistēma nenostrādās ne gadu bez izmaiņām.

Tāpat politiķis atzīmēja, ka apšaubāmi šķiet premjerministra un finanšu ministres izteikumi par to, ka tuvākajos gados grozījumi nodokļu sistēmā nav paredzēti.

"Es tam neticu. Pirms pusgada mums teica, ka tiks izstrādāta jauna nodokļu sistēma, kurā viss būs paredzēts. Pusgads ir pagājis, norit nodokļu reforma, un mēs atkal dzirdam atrunas, ka ne visu bijis iespējams paredzēt," — uzsvēra Viļums.

Piektdien Saeima pieņēma likumu par nodokļu reformu galīgajā lasījumā.

Vērienīgākie grozījumi paredzēti likumā par iedzīvotāju ienākumu nodokli, solidaritātes nodokli, uzņēmumu peļņas nodokli, likumā par valsts sociālo apdrošināšanu un likumos par akcīzes nodokli. Tajā noteikti arī obligātās sociālās iemaksas no autoratlīdzības.

Saeimas Budžeta un finanšu komijas priekšsēdētājs, Saeimas deputāts no Zaļo un zemnieku savienības Jānis Vucāns uzskata, ka pēc nodokļu reformas ieviešanas dzīve Latvijā kļūs dārgāka.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadītājs Jānis Endziņš  nodokļu reformu raksturoja negatīvi — viņš norādīja, ka alkohola un degvielas akcīzes strauja palielināšanās radīs papildu problēmas ekonomikā.

Uzņēmējs uzsvēra, ka nodokļa likmes pieauguma rezultātā alkohola akcīze zaudēs konkurētspēju.

65
Pēc temata
Labklājības ministrija neatstās mēģinājumus likt pilsoņiem maksāt sociālās iemaksas
Saeima atbalstījusi degvielas, alkohola un cigarešu akcīzes pieaugumu
Latvijas Bankas vadītājs: nodokļu reformas vietā iznācis čiks
Uldis Rutkaste: esam zaudējuši nodokļu reformas mērķi
Biroja darbinieks

Visiem pietiks vietas: savu darbību uz Latviju pārcēluši jau 13 Baltkrievijas uzņēmumi

6
(atjaunots 16:06 02.03.2021)
Nestabilas politiskās situācijas dēļ "bēgušie" Baltkrievijas uzņēmumi pilnā sparā iekārtojas Latvijā, pilnvērtīgu darbību uzsākušas jau 13 firmas, vēl 5 uzņēmumi ir "procesā".

RĪGA, 2. marts — Sputnik.  Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras vadītājs Kaspars Rožkalns informēja, ka kopš 2020. gada rudens Latvijā no Baltkrievijas pārcēlušies 13 uzņēmumi, raksta Lsm.lv. Tāpat piecas firmas ir "procesā".

Visi uzņēmumi jau atraduši telpas un nokārtojuši visas formalitātes, tostarp ar bankas kontiem. Piemēram, Daugavpilī uzsāka darbu uzņēmums Webhelp, kas sniedz digitālos pakalpojumus.

Atgādinām, ka vairākas valstis ir iesaistījušās cīņā par baltkrievu IT speciālistiem, kuri pēc prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā apsver iespēju pārcelt savu darbību uz citām valstīm.

Piemēram, Polijas valdība paziņoja par projekta "Polija - patvērums" projekta palaišanu – tā ir valsts un privāto instanču iniciatīva, kuras vēlas atbalstīt baltkrievu sabiedrību grūtajos laikos. Projekta ietvaros startē relokācijas programma Baltkrievijas IT kompānijām Poland Business Harbour. Arī labākie baltkrievu jaunuzņēmumi varēs pārcelties uz Poliju un piedalīties akselerācijas programmā.

Lietuvas ĀM plānoja vienkāršot vīzu izsniegšanu Baltkrievijas pilsoņiem: tās tiks izsniegtas uz pusgadu, savukārt noformēšanai būs nepieciešama minimāla dokumentu pakete. Procedūras paātrināšanai migrācijas departaments plānoja sākt izskatīt Baltkrievijas IT speciālistu iesniegumus vēl pirms viņu ierašanās Lietuvā.

Latvijas varasiestādes izveidoja speciālu komandu no Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvjiem, kura paātrinātā kārtībā izskata Baltkrievijas IT biznesu pieteikumus. Paralēli rit darbs ar Latvijas finanšu iestādēm "zaļā koridora" izveidošanai ārzemju kompānijām, kuras nolēmušas pārcelt savu darbību uz Latviju.

6
Tagi:
Uzņēmēji, Baltkrievija, Latvija
Pēc temata
Tiešā tirdzniecība ir aizgājusi: kāpēc veikalos nav Latvijas liellopu steiku
Izsole bez pieteikumiem: kā pārdos Liepājas lielākā šprotu ražotāja mantu
Lietuva reaģēja uz Baltkrievijas tranzīta novirzīšanu uz Krieviju
Dombrovskis: Grindeks un Olainfarm varētu nopelnīt uz Krievijas vakcīnas rēķina

Pašizolēšanās Latvijas viesnīcās: vai pakalpojums šogad ir pieprasītāks

7
(atjaunots 09:28 02.03.2021)
Neskatoties uz īpašnieku cerībām, brīnums nav noticis, pašizolācija viesnīcu numuros Latvijā nav īpaši pieprasīta.

RĪGA, 2. marts — Sputnik. No 2021. gada sākuma iespēju pašizolēties viesnīcas numuros izmantoja vien 225 cilvēki, raksta BВ.lv, atsaucoties uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktoru Kasparu Rožkalni.

Šobrīd pašizolācijas programmā piedalās 29 viesnīcas. Daudzām šāda iespēja nopelnīt kļuva par "svaiga gaisa malku" ārkārtējās situācijas dēļ valstī. Neskatoties uz viesnīcu vēlmi nopelnīt vismaz tādā veidā, pašizolēšanās pakalpojums nav īpaši pieprasīts.

Atgādinām, ka saskaņā ar Veselības ministrijas un CSP datiem ir noteiktas četras personu grupas, kurām var būt nepieciešama izvietošana ārpus savas mājsaimniecības.

Pirmajā grupā ir personas, kurām apstiprināta Covid-19 infekcija ar vieglu vai bezsimptomu slimības gaitu, kurām nav nepieciešama ārstēšanās stacionārā, bet, kurām nav iespējas nodrošināt efektīvu izolāciju savā mājsaimniecībā.

Otrā grupa – personas ar apstiprinātu Covid-19 infekciju pēc ārstēšanās stacionārā, kurām nav iespējas ievērot izolāciju savā mājsaimniecībā, lai nepakļautu citus cilvēkus inficēšanās riskam.

Trešā grupa - kontaktpersonas ar apstiprinātu Covid-19, ja tās nevar nodrošināt pašizolāciju savās mājsaimniecībās.

Ceturtā grupa - starptautisko organizāciju darbinieki un studenti, kā arī tie kuriem ir pastāvīga darba atļauja ar darba līgumu ārvalstīs un kam nepieciešams nodrošināt izolāciju, atgriežoties mītnes valstī.

Valsts sedz 80% viesnīcas apmaksas, 20% nāksies maksāt iemītniekam, turklāt valsts apmaksātā summa nevar pārsniegt 35 eiro dienā. Ēdināšanas izmaksas netiek kompensētas.

7
Tagi:
Latvija
Pēc temata
Kad Latvijā varētu sākties jauns masveida atlaišanas gadījumu vilnis
Latvijā viesnīcām gatavo valsts pasūtījumu, lai izolētu cilvēkus ar Covid-19
Viesnīcas numurs dzīvokļa vietā. Spāņu viesnīcas izdomāja, kā izdzīvot
Valdības šausmīgās kļūdas pandēmijas laikā: kādus lēmumus nevajadzēja pieņemt