Žurnāliste un blogere Božena Rinska

Božena Rinska Jūrmalā audzina bērnus un bauda gailenes

156
(atjaunots 10:49 24.07.2017)
Skandalozā krievu žurnāliste un blogere Božena Rinska viesojas Jūrmalā un sūkstās par trokšņainiem bērniem.

RĪGA, 24. jūlijs — Sputnik. Vasara ir pavēsa, taču dzīve Jūrmalā sit augstu vilni. Koncertzālē "Dzintari" skatītājus pulcē Laimas Vaikules festivāls, par kura galveno notikumu, protams, kļuva Allas Pugačovas un Maksima Galkina ierašanās sestdien. Zvaigžņotais pāris uz visu vasaru noīrējis Jūrmalā eleganto villu "Marta".

Пугачёва на фестивале Лаймы Вайкуле в Юрмале
© Sputnik / Sergey Melkonov
Alla Pugačova un Maksims Galkins Laimas Vaikules festivālā Jūrmalā

Nesen kūrortpilsētu apmeklēja vēl viens zvaigžņu pāris – pazīstamā Ksenija Sobčaka un Maksims Vitorgans, kuri, domājams, kā parasti, apmetīsies pie Vitorgana vecākiem Teātra ielā Jūrmalā. Ksenija vispirms devās uz restorānu.

 

Jūrmalā sapulcējušies arī augstāko aprindu hroniku autori – Božena Rinska pieteica savu ierašanos kūrortpilsētā ar publikāciju Instagram. No tās varēja secināt, ka blogere Jūrmalā izbauda gailenes, ceptus kartupeļus un ķilavas. Tie ir viņas mīļākie ēdieni Baltijā.

Dažus vārdus Božena veltīja savai dzīvesvietai: "Tā nu aizbraucām un nopirkām ērtu matraci mājām." Spriežot pēc visa, Jūrmalā viņa nomā apartamentus un plāno uzturēties pilsētā vēl trīs nedēļas. Taču nevienā pasākumā vai koncertā Božena Rinska vēl nav redzēta.

Toties krievu blogere aktīvi interesējās par Latvijas likumiem un sūdzējās par trokšņainu "bērnu tusiņu", kas, droši vien, traucēja Rinskas dzīvi – viņa ir labi pazīstama ar savu neiecietīgo attieksmi pret neaudzinātiem bērniem.

Atliek tikai atcerēties, kā pērn, sašutusi par troksni zem īrētā dzīvokļa logiem, blogere ierosināja būvēt bērnu rotaļlaukumus patālāk no mājām, bet esošos pārliet ar gudronu un zarīnu. Publicisti kaitināja arī trokšņaini bērni lidmašīnā reisā uz Monako, taču toreiz viņai nācās tikai piedraudēt bērnam ar dūri, lai panāktu ilgoto klusumu.

Taču Latvijā zinoši cilvēki komentāros mierināja Boženu ar to, ka naktī (no pl. 22:00 līdz 7:00) uz ielas un publiskās vietās bez pieaugušajiem nevar parādīties bērni un pusaudži līdz 16 gadu vecumā.

"Cik labi ir dzīvot valstī, kur ir skaidri likumi un strādā policija," – uzrakstīja Božena Rinska un pastāstīja, kā paziņojusi šos noteikumus trokšņainam bērnu tusiņam, ieradies apsargs un visi paklausīgi izklīduši pa mājām.

Tiesa, uz repliku par kārtību un efektīviem likumiem, Boženai Rinskai tūlīt atbildēja, ka arī Latvijā tas diemžēl ne vienmēr līdz, un atgādināja stāstu par piecgadīgo Vaņu Berladinu, kurš viens pats vizinājies autobusā, izkāpis, iegājis mežā un miris bada nāvē. "Briesmīgi… man šķita, Latvijā nekas tāds nav iespējams," – paziņoja krievu žurnāliste.

156
Pēc temata
Festivāla "Laima. Rendez Vous. Jūrmala" atklāšana
Zadornovs atteicās no ārstēšanās un palika Jūrmalā
Sveika un vesela: Alla Pugačova mielojas ar pankūkām Jūrmalā
Vladislavs Tretjaks Jūrmalai neko nav parādā
Svēta vieta tukša nepaliek: Jūrmala gatavo Jūras Pērli
Latvijas prezidents ticies ar Laimu Vaikuli
Rīgā noritēja akcija pret masku valkāšanu, foto no arhīva

Vai Latvijā ir vajadzīgi jauni koronavīrusa ierobežojumi: iedzīvotāju domas dalās

3
(atjaunots 09:58 24.11.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju atbalsta stingrāku ārkārtējās situācijas režīma ierobežojumu ieviešanu Latvijā koronavīrusa izplatības dēļ.

RĪGA, 24. novembris – Sputnik. Latvijā tiek apspriesta iespēja ieviest striktākus ierobežojumus ar mērķi apturēt jaunās koronavīrusa infekcijas izplatību. Kantar TNS aptauja Latvijas iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem liecina, ka vienota viedokļa sakarā ar šādu pasākumu nepieciešamību sabiedrībā nav. Rezultātus publicē Skaties.lv.

Jaunu ierobežojumu pretinieku tomēr izrādījās nedaudz vairāk. Gandrīz puse respondentu (48%) paziņoja ka nav vajadzības pastiprināt ārkārtējās situācijas režīmu, no tiem 20% ir stingri par to pārliecināti, vēl 28% drīzāk piekrīt tam, ka šādas nepieciešamības nav.

Vien nedaudz mazāk aptaujāto – 44%, – tieši pretēji, uzskata, ka valdībai ir jāievieš stingrāks epidemioloģiskais režīms, no tiem 19% paziņoja, ka tas noteikti ir nepieciešams, bet 25% drīzāk atbalsta šo variantu.

Katram desmitajam (8%) nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, otrais koronavīrusa vilnis Latvijā izrādījies krietni spēcīgāks par pirmo, un veselības aprūpes sistēmas resursi ātri izsīkst.

3
Tagi:
ārkārtējā situācija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kad Latvijā varētu sākties jauns masveida atlaišanas gadījumu vilnis
Sejas maskas un nekādu ūdeļu: valdība pieņēmusi jaunus ierobežojumus
Ko mēs gaidām? Ieviesiet totālu lokdaunu! Ārsts aicināja Latvijas premjerministru rīkoties
Latvijas veselības aprūpes sistēmai draud sabrukums

Izvēle parādīsies tuvāk 2021. gada beigām: Latvijas vakcinācijas plāns pret Covid-19

3
(atjaunots 09:47 24.11.2020)
Nākamā gada beigās Latvijā var būt pieejamas vairāku ražotāju vakcīnas pret koronavīrusu, paziņoja Veselības ministrijā.

RĪGA, 24. novembris – Sputnik. Pirmās vakcīnas pret koronavīrusu var parādīties Latvijā 2021. gada pirmajā ceturksnī. Vispirms tiks potēti cilvēki no riska grupām. Nākamā gada beigās valstī jau varētu būt pieejams vairāku ražotāju vakcīnas, paziņoja Veselības ministrijā, vēsta Jauns.lv.

Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska paziņoja, ka pašlaik visā pasaulē tiek izstrādātas 260 vakcīnas un 56 jau atrodas klīnisko izmēģinājumu stadijā. Sešas vakcīnas ietilpst preparātu sarakstā, kuras plāno iepirkt Eiropas Komisija.

Eiropas Zāļu aģentūrā pašlaik tiek izskatīti trīs vakcīnu pret Covid-19 pieteikumi apstiprināšanai visā Eiropas Savienībā, kurus iesniedza kompānijas Pfizer sadarbībā ar BioNTech, Moderna un AstraZeneca.

Zavadska piebilda, ka par vakcīnu efektivitāti varēs spriest tikai pēc tam, kad tās parādīsies tirgū, taču arī 70% rādītājs esošajos apstākļos būs labs variants. Viņa piebilda, ka vakcīna palīdzēs novērst nāves gadījumus un smagu Covid-19 slimības gaitu, samazinās pacientu skaitu, kuriem būs nepieciešama ārstēšanās stacionāros. Taču pagaidām nav iespējams pateikt, vai vakcīna novērsīs arī vieglu koronavīrusa slimības gaitu un vai pateicoties tai parādīsies kolektīvā imunitāte.

Latvijā pēc atļautas vakcīnas parādīšanās pirmām kārtām potēs medicīnas iestāžu darbiniekus, pansionātu iemītniekus, sirmgalvjus, cilvēkus ar hroniskām slimībām un operatīvo dienestu darbiniekus, paziņoja Veselības ministrijas Sabiedrības veselības direktore Santa Līviņa.

Valsts apmaksātu vakcināciju sākumposmā plānots nodrošināt vairāk nekā 800 tūkstošiem cilvēku.

Vakar Latvijā tika ziņots par 2256 koronavīrusa izmeklējumiem un 116 jauniem inficēšanās gadījumiem. Deviņi cilvēki ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi nomira.

Diennakts laikā tika stacionēti 45 cilvēki ar Covid-19, kopumā, saskaņā ar vakardienas datiem, stacionāros ārstējās 437 pacienti ar šo diagnozi, 23 no tiem bija smagā stāvoklī.

Kopumā vakar reģistrēto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā sastādīja 13 236, no tiem 1635 gadījumos cilvēki izveseļojās, savukārt 162 – nomira.

3
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Veselības ministrija
Pēc temata
KTIF un Gamaleja centrs stāstīs par vakcīnu Sputnik V sociālajos tīklos
Krievijā atklāti dati par vakcīnas "Sputnik V" efektivitāti
Eiropas Savienībai jābūt gatavai jaunām pandēmijām un ārkārtējām situācijām
Jau pēc dažiem mēnešiem: kas pirmais saņems Covid-19 vakcīnas Latvijā