Intīmpakalpojumu jomas darbinieces

Rudenī Saeima izskatīs likumprojektu par prostitūcijas ierobežošanu

36
(atjaunots 11:00 06.11.2017)
Krīzes centrs "Marta" ierosina sodīt prostitūtu klientus. Valsts policija ir pārliecināta, ka rezultātā prostitūcija aizies pagrīdē. Rudenī šo jautājumu nāksies lemt Saeimas komisijām.

RĪGA, 21. jūlijs — Sputnik. Latvijas IeM sadarbībā ar sabiedriskajām organizācijām izstrādājusi un izsludinājusi sabiedriskajā izskatīšanā likumprojektu, kas paredz ierobežot prostitūciju, vēsta avīze Diena.

Patlaban projekts nav radījis plašu atbalsi, taču politiķus gaida dzīvas debates rudenī, kad tas nonāks Saeimas komisijās.

"Mēs vēlamies, lai Latvija skaidri pateiktu: prostitūcija vairumā gadījumu ir citu ievainojamības ļaunprātīga izmantošana, un tā netiks atbalstīta!" — paziņoja centra Marta vadītāja Iluta Lāce.

Centrs Marta uzskata, ka labākā iespēja samazināt prostitūcijas izplatību  ir jebkādas atbildības noņemšana no prostitūcijā iesaistītajām personām, vienlaikus ieviešot stingrus pasākumus pret sutenerismu un seksa pirkšanu. Tas parādītu skaidru valsts nostāju, ka sievietes nav prece un dzīva cilvēka pirkšana savu seksuālo vēlmju apmierināšanai nav pieļaujama.

Pret šo modeli iebilst Valsts policija, kas ir pārliecināti, ka rezultātā prostitūcija aizies pagrīdē un tajā iesaistītās personas tiks pakļautas lielākai diskriminācijai.

Tiesībsardzes uzskata par netaisnīgu situāciju, kurā soda prostitūtu, nevis klientu, jo parasti cilvēkam, kurš pārdod savu ķermeni nav citas iespējas izdzīvot. Vienlaikus klientam lielākoties ir gan nauda, gan ģimene, gan statuss, tātad ir alternatīva — izmantot prostitūtas pakalpojumus vai aiziet uz bibliotēku. Pie tam rodas jautājums: kur prostitūta ņems naudu, lai samaksātu sodu? Protams, nodarbojoties ar to, par ko bija sodīta.

Plānots, ka likumprojekts stāsies spēkā no 2018. gada 1. Jūnija.

Prostitūcija Latvijā faktiski ir legalizēta, taču ar atrunām. Klientu apkalpošana pieļaujama tikai savā vai īrētā dzīvoklī, ja pārējie tā iemītnieki neiebilst, pie tam dzīvoklis nevar atrasties izglītības iestāžu un baznīcu tiešā tuvumā. Aizliegts reklamēt seksa pakalpojumus internetā un presē. Arī sutenerisms ir krimināli sodāms. Nesen IeM darba grupa secināja, ka jāpalielina prostitūtu minimālais vecums. Patlaban ar prostitūciju var nodarboties pēc pilngadības sasniegšanas, taču IeM plāno palielināt vecumu līdz 25 gadiem.

36
Pēc temata
Latvijā vāc parakstus par bordeļu legalizāciju
Sods par seksu: Francijā aizliegts pirkt seksa industrijas darbinieku pakalpojumus
Kauņas panorāma, foto no arhīva

Eurolines atjaunos pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm

3
(atjaunots 12:00 05.06.2020)
Starptautiskā pasažieru pārvadātāja Eurolines autobusi tiks aizpildīti tikai uz pusi, turklāt pasažierus lūgs ceļot maskās.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. No šīsdienas autobusu pasažieru pārvadājumus no Rīgas uz Kauņu atsāks starptautiskais pasažieru pārvadātājs Eurolines, vēsta Tvnet.

No 15. jūnija plānots atsākt arī reisus uz Viļņu, Varšavu, Gdaņsku un Tallinu.

Eurolines vadītājs Edmunds Pavlovs pastāstīja, ka autobusu reisi tiks atsākti pakāpeniski.

Viņš atklāja, ka vispirms sāksies braucieni uz Lietuvu, no jūnija vidus atjaunosies reisi uz Tallinu, Varšavu, Gdaņsku. Pavlovs uzsvēra, ka uzņēmums novēros un novērtēs situāciju, jo tagad katra nedēļa atšķiras no iepriekšējās.

Uzņēmuma vadītājs piebilda, ka cilvēki vēlas ceļot un šī vajadzība nekur nav pazudusi.

Eurolines uzsvēra, ka, atsākot braucienus, liela uzmanība tiks veltīta drošībai – autobusi tiks dezinficēti un vēdināti pirms un pēc katra brauciena.

Pasažieriem autobusos būs pieejami dezinficējošie līdzekļi. Biļetes tiks pārdotas tikai uz katru otro vietu, tātad tiks garantēts drošs attālums starp pasažieriem. Viņu ķermeņa temperatūra tiks mērīta ar bezkontakta termometriem, bet autobusa vadītāji strādās maskās. Eurolines aicina pasažierus izmantot maksas brauciena laikā.

Iepriekš pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm atjaunoja kompānijas Ecolines un Lux Express. Tiek atjaunota arī aviosatiksme starp Baltijas valstīm.

3
Tagi:
Baltija, pasažieru pārvadājumi, sabiedriskais transports
Pēc temata
"Lux Express" autobusi atkal savienos Rīgu un Tallinu
Polija atver robežas: atļauti tranzītbraucieni
Ērce, foto no arhīva

Valstī liels inficēto skaits: speciālisti brīdina par ērču nesto risku

4
(atjaunots 11:33 05.06.2020)
Šogad ērces Latvijā "pamodušās" pārāk agri, turklāt noskaidrojies, ka to vidū ir liels encefalīta pārnēsātāju skaits.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. Latvijas infektoloģijas centra speciāliste Irēna Anna Damberga LR4 programmā "Doma laukums" pastāstīja, kādu risku šogad sagādā ērces. Tās Latvijā "pamodušās" pārāk agri, turklāt noskaidrojies, ka to vidū ir liels encefalīta pārnēsātāju skaits, vēsta Rus.lsm.lv.

Damberga pastāstīja, ka, iespējams, ērču skaits nav lielāks nekā pērn. Mājās tās pārsvarā ienes mājdzīvnieki. Tomēr 3-4% ērču ir inficētas ar encefalītu, lai arī 2019. gadā slimības pārnēsātāju skaits nepārsniedza 1%.

Latvijas infektoloģijas centra dati liecina, ka pirmo ērci šogad izmeklēšanai atnesa jau 8. janvārī. Pēc tam 2020. gada pirmajos piecos mēnešos LIC saņēmis 551 ērci. 4,5% to vidū izrādījās inficētas ar encefalītu.

Pie tam Latvijas teritorijā izplatās relatīvi jauna ērču suga, tā saucamā pļavu ērce, kas bīstama gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem. Tās mīt aizaugušās pļavās.

Iepriekš vēstīts, ka līdz 7. maijam Latvijā bija diagnosticēti trīs ērču encefalīta gadījumi un 13 Laima slimības gadījumi.

Vēl joprojām iespējams vakcinēties pret ērču encefalītu, taču vakcīnu pret Laima slimību un erlihiozi nav, tāpēc ērces koduma gadījuma noteikti vismaz mēnesi jānovēro sava pašsajūta un pirmo simptomu gadījumā jāvēršas pie speciālistiem.

Iepriekš jau vēstīts, kādas sekas cilvēcei var nest globālā sasilšana. Tā var ne tikai skart bīstamu slimību un vīrusu izplatību, bet arī būtiski ietekmēt celtniecības nozari un infrastruktūru, lauksaimniecību un mežsaimniecību, veselības aprūpi un daudzas citas nozares.

4
Tagi:
ērce, Latvija
Pēc temata
Ne tikai encefalīts, arī Laima slimība: ar ko draud ērces kodiens Latvijā
Ērces atkal gatavojas uzbrukt Latvijai
Ērces, govis un zibens: kas draud Latvijas iedzīvotājiem vasarā
Latvijā pieaudzis ērču encefalīta gadījumu skaits