Partijas Vienotā Krievija loceklis Konstantīns Karakovskis

Kāpēc motokluba "Nakts vilki" aktīvists nopircis dzīvokli Daugavpilī

80
(atjaunots 14:24 19.06.2017)
Mediji noskaidrojuši, ka Konstantīns Karakovskis jau vairākus gadus ir Daugavpils iedzīvotājs.

RĪGA, 19. jūnijs — Sputnik. Partijas "Vienotā Krievija" loceklis Konstantīns Karakovskis, Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam lojālā baikeru kluba "Nakts vilki" biedrs, iegādājies dzīvokli Daugavpilī un regulāri apmeklē Latviju, informē portāls Vesti.lv, atsaucoties uz aģentūru LETA.

Iepriekš Krievijas pilsonim piederējis arī dzīvoklis Līvānos, taču viņš to pārdevis, vēsta telekanāla TV3 raidījums Nekā Personīga.

Konstantīns Karakovskis vada nelielu pašvaldību Piemaskavas ciemā Sņegiri un kļuvis par "Istras nakts vilku" līderi. Iepriekš "Novaja gazeta" publicēja slepeno sarakstu, kurā iekļauti par Krimas neatkarību apbalvotie cīnītāji. Viņu vidū ir arī Karakovskis, vēsta TV3.

Nekā Personīga žurnālisti noskaidrojuši, ka jau 2012. gada jūlijā Karakovskis nopircis nelielu dzīvokli Līvānos. Dzīvokļa iepriekšējais īpašnieks apgalvo, ka darījuma noslēgšanas laikā nav atradies Latvijā, un darījumu ar Karakovski noformējis viņa tuvinieks. Mājas iedzīvotāji stāsta, ka dzīvoklis ir tukšs jau ilgu laiku. 2013. gadā tas tika pārdots.

TV3 ziņo, ka Karlakovskis jau vairākus gadus ir Daugavpils iedzīvotājs. Viņa kaimiņi stāsta, ka Karakovskis kopā ar sievu regulāri apmeklē pilsētu. Pie tam neviens no raidījuma aptaujātajiem cilvēkiem atbilstošās iestādēs nevarēja atbildēt, kādus dokumentus Latvija izsniegusi Karakovskim iebraukšanai un dzīvei valstī.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē pastāstīja, ka par dažiem tūkstošiem nopirktais dzīvoklis Daugavpilī var sniegt pamatu Šengenas vīzas saņemšanai ceļojumiem pa visu Eiropas Savienību, taču Latvijas ĀM paskaidroja, ka katrs vīzas iesniegums tiek izskatīts individuāli.

Latvijas eksprezidents Valdis Zatlers bija pārsteigts par to, ka Krievijas varai tuvs cilvēks nopircis mazvērtīgu īpašumu kaut kur Latgalē.

 "Tas ir grūts jautājums. To vajag izpētīt," — teica Zatlers.

Pēc viņa vārdiem, tādi cilvēki varot kalpot par savdabīgu palaišanas mehānismu kādām provokācijām, par kurām mēs neko nezinām. Viņi, iespējams, esot ļoti tuvi sistēmai, kas izvieto valstī cilvēkus kā spiegus, kuri 20 gadus uzvedas labi, bet pēc tam vienā mirklī visi sākot strādāt vienas valsts labā, Zatlers pauda savu versiju.

80
Pēc temata
Drošības policija masveidā anulē termiņuzturēšanās atļaujas
Uzturēšanās atļaujas Latvijā izsniedz retāk un biežāk atņem
Dzimtene sargā: Drošības policijas uzmanības zīme
Vakcinācija pret Covid-19, foto no arhīva

Vairāki ārsti saslimuši ar Covid-19 pēc pirmās vakcīnas, vakcinācijas tempi krītas

12
(atjaunots 19:00 23.01.2021)
Dažos gadījumos radusies nepieciešamība atcelt vakcinācijas otro posmu, jo mediķi saslimuši laika posmā starp pirmo un otro vakcīnas devu.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vakcinācijas tempi Covid-19 būtiski kritušies – pirmajā posmā četru dienu laikā vakcīnas saņēmuši 2960 cilvēki, otrajā – tikai 2139 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta dati. Vairāki ārsti saslimuši pirms vakcīnas otrās devas.

Ceturtdien, 21. janvārī tikai 13 cilvēki divās slimnīcās saņēmuši vakcīnas otro devu Covid-19 profilaksei. Salīdzinājumam, vakcinācijas pirmā posma ceturtajā dienā vakcinējušies 698 cilvēki desmit veselības aprūpes iestādēs.
Kopumā vakcīnu pret Covid-19 saņēmis 16 541 ārsts un medicīnas darbinieks, tostarp 2139 saņēmuši abas vakcīnas devas.
Ceturtdien vakcinācijas procesā izmantotas 17 528 BioNTech/Pfizer vakcīnas devas un 1152 Moderna vakcīnas devas. Pfizer vakcīnām noteikts 21 dienas intervāls starp pirmo un otro vakcīnu, citām, ko Latvija patlaban saņem vai plāno saņemt, intervāls sastāda 28 dienas.

Fiksēti vairāki gadījumi, kuros Covid-19 vakcīnas otro devu nācies atlikt, jo starp pirmo un otro vakcīnu cilvēki inficējušies ar koronavīrusu, Imunizācijas valsts padomes vadītāja Dace Zavadska pastāstīja Latvijas radio ēterā. Viņa paskaidroja, ka ārsti, kas saņēmuši vakcīnas pirmo devu, varēs saņemt otro devu, tiklīdz izveseļosies.

Zavadska piebilda, ka otro vakcīnu izlaist nav ieteicams.

Viņa pievērsa uzmanību arī tam, ka, saskaņā ar novērojumiem, pēc otrās devas saņemšanas nepatīkamās sajūtas ir spilgtāk izteiktas. Piemēram, spēcīgs nogurums vai sāpes dūriena vietā. Taču simptomi, parasti daudzkārt mazāki, nekā pašas slimības gadījumā, ilgst tikai vienu vai divas dienas, apliecināja Zavadska.

Iepriekš Latvijas valdība atbalstīja ierosinājumu iesniegt pieteikumu par valstij papildus pieejamajām 646 510 vakcīnas CureVac devas, tātad tagad no šī ražotāja plānots iegādāties 946 510 vakcīnas devas. CureVac vakcīnas piegāde ieplānota gada pirmajā pusē.

 

12
Tagi:
mediķi, vakcinācija, vakcīna
Pēc temata
Vakcinācijas procesā Latvijā varētu iesaistīt armiju
Publicēts vakcinācijas tempu grafiks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā
"Tas ir nepiedodami un nepieņemami": premjers neapmierināts ar vakcinācijas gaitu
Temperatūra un roku tirpšana: Austrumu slimnīca noliedz problēmas pēc vakcinācijas
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

Rīgas dome nesaskaņoja mītiņu Navaļnija atbalstam: protestējošos izgaiņāja policija

28
Pie Krievijas vēstniecības Rīgā notika nesankcionēta akcija Krievijas blogera Alekseja Navaļnija atbalstam.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vairāki desmiti cilvēku, neskatoties uz Rīgas domes aizliegumu, ieradās pie Krievijas vēstniecības Latvijā ar prasību atbrīvot blogeri Alekseju Navaļniju.

Акция в поддержку российского блогера Алексея Навального у посольства России в Латвии в Риге.
Sergey Melkonov
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

Atgādināsim, ka Aleksejs Navaļnijs tika aizturēts 17. janvārī Šeremetjevas lidostā Maskavā pēc ierašanās no Vācijas, kur blogeris ārstējās pēc domājamās saindēšanas. Iepriekš Krievijas Federālais sodu izpildes dienests informēja, ka plāno aizturēt Navaļniju, jo tiesai jāpieņem lēmums jautājumā par nosacītā soda aizstāšanu ar reālu brīvības atņemšanu pēc nosacītā ieslodzījuma režīma ļaunprātīgiem pārkāpumiem. A.Navaļnijam ir divas nosacītas sodāmības. Pirmā – uzņēmuma "Kirovļes" lietā – saistīta ar vairāk nekā 16 miljonu rubļu izšķiešanu, otrā – "Yves Rocher" lietā – par vairāk nekā 30 miljonu rubļu laupīšanu.

Акция в поддержку российского блогера Алексея Навального у посольства России в Латвии в Риге.
Sergey Melkonov
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

18. janvārī Himku pilsētas tiesa izbraukuma sesijā pieņēma lēmumu par Alekseja Navaļnija arestu uz 30 dienām. Viņš nogādāts izolatorā "Matrosskaja tišina", kur pavada 14 dienu karantīnu – viens trīsvietīgajā kamerā.

Iepriekš Rīgas dome noraidīja pieteikumu protesta akcijai pie Krievijas vēstniecības. Tomēr vairāki desmiti cilvēku ieradās ar plakātiem "Brīvību Aleksejam Navaļnijam!"

Полицейские поспешили попросить удалиться протестующих у посольства России в Латвии.
Sergey Melkonov
Valsts policijas pārstāvji akcijas vietā pieprasīja nesankcionētās akcijas pārtraukšanu.

Pie tam cilvēki turējās drošā attālumā un ievēroja pandēmijas apstākļos noteikto distanci.

Tiesa, policisti pasākumu pārtrauca. Valsts policijas pārstāvji akcijas vietā pieprasīja nesankcionētās akcijas pārtraukšanu. Akcijas dalībnieki neiebilda un steigšus izklīda.

 

28
Tagi:
Rīga, Krievijas vēstniecība, Navaļnijs, Latvija
Pēc temata
Politologs: situācijā ar Navaļniju Rietumiem nav tiesību mācīt Krieviju
Kāpēc Navaļnijs steidz atgriezties Krievijā
Lavrovs komentēja ES sankcijas pēc incidenta ar Navaļniju
Olimpiskais un Navaļnija skandāls: ASV un Lielbritānija glābj vērtīgāko