Rīgas dome

Par "Saskaņas" sarakstu Rīgā gatavi balsot 42,8% vēlētāju

57
(atjaunots 11:52 29.05.2017)
Aptuveni ceturtā daļa rīdzinieku vēl nav izlēmuši, par ko balsot, bet gandrīz puse aptaujāto plāno atbalstīt "Saskaņas" un "Gods kalpot Rīgai" apvienoto sarakstu.

RĪGA, 29. maijs — Sputnik. Par "Saskaņas" un "Gods kalpot Rīgai" apvienoto sarakstu gatavi balsot 42,8 % balsstiesīgo rīdzinieku, svētdien paziņoja telekanāls LNT, atsaucoties uz socioloģijas kompānijas Latvijas fakti neseno aptauju.

Aptaujas rezultāti liecina, ka Rīgas domē iekļūs vēl trīs politiskie spēki – par Latvijas Reģionu apvienību un "Latvijas attīstību", kuras sarakstā startē Mārtiņš Bondars, gatavi balsot 8,1% respondentu, par "zaļo" un zemnieku apvienību ar Armandu Krauzi priekšgalā – 5,9%, bet 5,8% vēlētāju Rīgā gatavi atbalstīt Nacionālo apvienību, kuras sarakstu Rīgā ievada Baiba Broka. 

Latvijas faktu aptauja liecina, ka Rīgas domē neiekļūs "Vienotība" (3,1% respondentu bals). Zems reitings ir arī Artusa Kaimiņa partijai (1,4%) un Jaunajai konservatīvajai partijai, ko vada Juta Strīķe.

Rezultāti vēl var mainīties, jo liels skaits balsstiesīgo vēl nav pieņēmuši lēmumu, par ko balsot, tāpēc vēlēšanu iznākums var mainīties, jo patlaban svārstās gandrīz ceturtā daļa vēlētāju – 24,3%

"Aptauja rāda, ka Nila Ušakova piekritēju skaits ir krities no 48,8% martā līdz 42,8% šomēnes, turklāt Bondara politiskajam spēkam izdevies būtiski palielināt piekritēju skaitu: ja martā par Latvijas Reģionu apvienības un "Latvijas attīstības" apvienoto sarakstu bija gatavi balsot 2,9% respondentu, aprīlī – jau 10%, bet šomēnes — 8,1%," — ziņo telekanāls.

Lielā mērā samazinājies ZZS atbalsta loks — no 7,5% martā līdz 5,9% maijā, bet Nacionālā apvienība būtiskas izmaiņas nav pārdzīvojusi.

Pētījumā piedalījās vairāk nekā tūkstotis balsstiesīgo rīdzinieku.

57
Pēc temata
Tiks pārbaudīti pašvaldību vēlēšanu kandidātu sakari ar VDK
Pašvaldību vēlēšanas - "Vienotības" nākotnes atskaites punkts
Svetka-kandidāte: provokatīvs priekšvēlēšanu video satricina sociālos tīklus
Ušakovs atbildējis ar karikatūru uz mēra amata kandidātu plāniem gāzt viņu no amata
Panorāmas rats Amsterdamā

Lietuvas uzņēmums uzbūvēs Rīgā panorāmas ratu

3
(atjaunots 14:58 31.05.2020)
Panorāmas rata būvniecības projektam Uzvaras parkā Rīgā jābūt īstenotam līdz 2022. gada septembrim.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Izsoles laikā Lietuvas uzņēmums "RPR Operators" ieguva tiesības uzbūvēt Pārdaugavā Raņķa dambī panorāmas ratu, raksta Tvnet.lv.

Lēmumu par apbūvi Rīgas dome pieņēma jau 2019. gada jūlijā.

Izsole notika 2019. gada oktobrī. Par uzvarētāju kļuva Lietuvas kompānija, kura nodarbojas ar atrakciju un atpūtas parku būvniecību.

Pēc izsoles apbūvētājam nodeva zemesgabalu 5,7 tūkstošu kvadrātmetru platībā Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Saskaņā ar noteikumiem, panorāmas rata augstums nedrīkst pārsniegt 60 metrus. Kompānijai tiek dotas apbūves tiesības uz 30 gadiem.

Līdz 2021. gada 30. septembrim "RPR Operators" ir jāizstrādā un jāapstiprina panorāmas rata projekts, kurš ir jāsaskaņo ar departamentu. Būvniecības beigas ir ieplānotas līdz 2022. gada septembra beigām.

Pēc Rīgas Būvvaldes pārstāvja Edgara Butāna sacītā, jau ir saņemta Lietuvas uzņēmuma būvniecības ideja par rata uzstādīšanu, lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts 2020. gada 20. jūnijā.

3
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Poļu tūristi iedarbinājuši panorāmas ratu mirušajā Pripetē
Televizori un wi-fi augstumā: Ķīnā atklāts jauns panorāmas rats
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

3
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

3
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods
Grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno

Forbes noskaidroja, kurš nedēļas laikā nopelnījis visvairāk

0
(atjaunots 15:33 31.05.2020)
Pandēmija nav traucēklis tam, lai nopelnītu dažus miljonus: kurš no uzņēmējiem nopelnījis visvairāk pavasara pēdējā nedēļā?

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Žurnāls Forbes sastādīja desmit uzņēmēju un investoru sarakstu, kuri no 21. līdz 28. maijam nopelnījuši visvairāk naudas, vēsta RIA Novosti.

Pirmajā vietā izrādījies kompāniju grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno. Nedēļas laikā viņa bagātība palielinājusies par 8,1 miljardu dolāru un atkal pārsniedza 100 miljardus dolāru.

Tālāk seko Inditex holdinga (pieder zīmols Zara) dibinātājs un beneficiārs Amansio Ortega, kurš kļuvis par 4,9 miljardiem dolāru bagātāks. Līderu trijnieku noslēdz leģendārais investors Vorens Bafets, kura bagātība pieaugusi par 3,9 miljardiem dolāru.

Tālāk seko Kering īpašnieks Fransuā Pino, L’Oreal līdzīpašniece Fransuāza Fransuāza Betankūra-Meijersa, Uniqlo dibinātājs Tadasi Janai un kompānijas Keyence dibinātājs Takemicu Takidzaki.

Tāpat sarakstā iekļuva Luxoticca dibinātājs Leonardo del Vekkio, Grupo Carso īpašnieks Karloss Slims un 3G Capital līdzdibinātājs Horhe Paolo Lemāns. Nedēļas laikā viņi kopsummā nopelnīja 33,6 miljardus dolāru.

0
Tagi:
Forbes
Pēc temata
Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā
Forbes: pasaules bagātāko cilvēku saraksta līderpozīciju ieņēmis jauns cilvēks
Bagātākie cilvēki pasaulē dienas laikā zaudējuši 117 miljardus dolāru