Bijušais ASV vēstnieks PSRS Džeks Metloks. Foto no arhīva

Pēdējais ASV vēstnieks PSRS: kodolkarš nav risinājums

27
(atjaunots 14:29 27.05.2017)
Starptautiskā "Baltijas foruma" atklāšanas ceremonijā Rīgā bijušais ASV vēstnieks PSRS Džeks Metloks paziņoja: divu lielvalstu konfrontācija gūst bīstamu formu – aug kodolkara risks.

RĪGA, 27. maijs — Sputnik, Andrejs Tatarčuks. "Baltijas forumā" Rīgā amerikāņu diplomāts Džeks Metloks uzsvēra, ka mūsdienu riski ir globāli un līdzinās aukstajam karam Krievijas un rietumvalstu starpā, kas reiz beidzās ar PSRS sabrukumu.

Pie tam Metloks uzsvēra, ka versija par ASV vainu padomju valsts sabrukumā 1990.-1991.gg. neatbilst patiesībai. "Ideja par to, ka rietumi izdarījuši spiedienu pret padomju valdību, ir nepareiza. Ritēja pārrunas ar PSRS ģenerālsekretāru Mihailu Gorbačovu, ņemot vērā visu pušu vēlmi izbeigt auksto karu," — paziņoja bijušais ASV vēstnieks PSRS.

"Šodien mēs redzam, ka kodolkara draudi no jauna pieaug. Tāds karš nav risinājums. Ko mēs darām, lai to nepieļautu? Vai mēs varam nepieļaut kodolkaru? Gan NATO, gan Krievijas politiskajiem līderiem ir jāizprot, kas kaitina puses. ASV un Krievijai pieder 90% vispasaules kodolieroču arsenāla. Domstarpību saasināšanās aukstajā karā nes globālus draudus, un risinājums šajā gadījumā ir atkarīgs gan no Krievijas, gan NATO," — Baltijas foruma viesiem pauda Džeks Metloks.

Savukārt Brenta Skoukrofta vārdā nosauktā Starptautiskās drošības centra vadītāja vietniece, bijusī ASV Kongresa locekle un transatlantiskās organizācijas Atlantic council līdere Elena Taušere norādīja, ka konflikta eskalācija ir loģisks process.

"Amerikāņi pie mums ir ļoti sakaitināti — mēs redzējām Krievijas iejaukšanos daudzos procesos, tostarp Krievijas hakeru iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās, un notiek izmeklēšana," — skaidroja Taušere. Viņa tomēr piebilda, ka pretrunas iespējams izlīdzināt NATO un Krievijas pārrunās.

Starptautiskā konference "Baltijas forums" Latvijā notiek 22. reizi. Forumā Rīgā piedalās vairāk nekā 300 politiķi un Latvijas, Krievijas, ASV, kā arī vairāku ES valstu vadošo aprindu pārstāvji.

27
Pēc temata
NATO birokrātija meklē glābšanas riņķi
Ģenerālis Ivašovs: ASV met izaicinājumu visai cilvēcei
Eksperts: NATO var izprovocēt trešā pasaules kara sākumu
Kodolraķetes un tuksnesis: kāpēc ASV vērtē Krievijas un Ķīnas iespējas izdzīvot
RT telekanāla birojs Maskavā, foto no arhīva

Lietuva seko Latvijas piemēram un aizliedz RT retranslāciju

5
(atjaunots 09:55 09.07.2020)
Latvija pagājušajā nedēļā aizliedza RT televīzijas programmu retranslāciju, aicinot citas Eiropas valstis sekot tās piemēram.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Lietuvas Radio un televīzijas komisija (LRTK) ieviesa aizliegumu brīvai televīzijas programmu RT, RT HD, RT Spanish, RT Documentary HD un RT Documentary retranslācijai un izplatīšanai Internetā, vēsta Sputnik Lietuva.

"Pēc Lietuvas Republikas Ārlietu ministrijas slēdziena saņemšanas – iestāde, kura ir pilnvarota īstenot sankcijas – LRTK pieņēma lēmumu apturēt brīvu augstākminēto televīzijas programmu uztveršanu Lietuvā," teikts regulatora paziņojumā.

Komisija apturējusi brīvu šo programmu uztveršanu, "jo RT kontrolē Dmitrijs Kiseļovs", paskaidroja LRTK vadītājs Mantass Martišs.

Kiseļovs, pret kuru ir ieviestas Eiropas Savienības sankcijas, ir mediju grupas "Rossija segodņa" ģenerāldirektors. "Rossija segodņa" un RT ir divas atšķirīgas juridiskās personas, šī informācija ir brīvi pieejama.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome paziņoja par septiņu RT telekanālu retranslācijas aizliegumu Latvijā sakarā ar to, ka grupa it kā atrodas Dmitrija Kiseļova "faktiskā kontrolē", pret kuru Eiropas Savienībā ir ieviestas sankcijas. Rīga aicināja citas Eiropas valstis sekot tās piemēram. Par nolūku veikt analoģiskus pasākumus pirmdien, 6. jūlijā, paziņoja Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu.

Baltijas valstu varasiestādes regulāri liek šķēršļus Krievijas un krievvalodīgo mediju darbam. KF ĀM jau atzīmēja, ka Krievijas mediju apspiešanas gadījumi Baltijā uzskatāmi demonstrē, ko praksē nozīmē demagoģiskie paziņojumi par Viļņas, Rīgas un Tallinas uzticību demokrātijas un vārda brīvības principiem.

5
Tagi:
RT, Lietuva
Pēc temata
"Mēs no sirds pasmējāmies": Kiseļovs aicina Latviju nekavējoties atjaunot RT apraidi
Dombrovskis izskaidroja, kur slēpjas manevru jēga saistībā ar RT aizliegšanu Latvijā
Simoņana par RT aizliegšanu Latvijā: Sputnik bloķēšana netraucē
Zaharova pasniedza Rīgai juridiskās pratības mācību pēc aizlieguma translēt RT
Baltijas jūras piekraste, foto no arhīva

Tiek meklēti brīvprātīgie: Latvijā veiks ikgadējo Baltijas jūras piesārņojuma monitoringu

3
(atjaunots 09:04 09.07.2020)
Nevienaldzīgi cilvēki katru gadu Latvijā rīko kampaņu "Mana jūra", kuras mērķis ir pasargāt valsts piekrasti un ūdeni mestajiem atkritumiem un saglabāt Baltijas jūras dabīgo tīrumu.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. No 15. jūlija līdz 14. augustam Latvijā devīto reizi kampaņas "Mana jūra" ietvaros tiks veikts Baltijas jūru piesārņojoši atkritumu monitorings, raksta jauns.lv ar atsauci uz kampaņas pārstāvi Ilzi Mori.

Akcijā aicina piedalīties visus gribētājus. Kampaņas mērķis ir apvienot visas sabiedrības pūles Baltijas jūras piekrastes glābšanā un aizsargāšanā.

Šis pasākums tiek rīkots katru gadu jau deviņus gadus pēc kārtas. Akcijai "Mana jūra" pievienojas ne vien Latvijas iedzīvotāji, bet arī pašvaldības, uzņēmēji un biznesmeņi.

Ik gadus pēc kampaņas norises dati par situāciju ar Latvijas piekrastes piesārņojumu tiek publicēti un tos izskata speciālisti. Rīkotāji veic saņemto datu analīzi un izstrādā piedāvājumus turpmākai jūras piesārņojuma mazināšanai.

Lai piedalītos akcijā, jāiesniedz pieteikums. Papildu informāciju iespējams atrast mājaslapā manajura.lv vai arī Facebook lapā Mana jūra.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka četrās Jūrmalas pludmalēs atklāts mikrobioloģisks piesārņojums.

Peldēšanās šajās pludmalēs ir stingri neieteicams līdz brīdim, kamēr ūdens kvalitātes rādītāji neuzlabosies. Proves šajās vietās tika paņemtas 2020. gada 1. jūlijā, kad bija karsts laiks un vairums cilvēku pavadīja laiku pludmalēs.

Tiek atzīmēts, ka runa ir par peldvietām pie Lielupes: šodien nav ieteicams peldēties Slokā, Raiņa ielas rajonā, kā arī Valteros, pretī Vasarnīcu ielai. Nav droši līst ūdenī Buļļuciemā, pretī Tīklu ielai, un Lielupē, Vikingu ielā 12/14.

3
Tagi:
Latvija, Baltijas jūra
Pēc temata
Baltijas jūrā atrasti radioaktīvi izotopi
ES vides komisārs norūpējies par delfīnu likteni Baltijas jūrā
Baltijas jūrā parādījušās zilaļģes
Kas notiks ar Latviju? Ūdens līmenis Baltijas jūrā strauji ceļas