Meža ugunsgrēks. Foto no arhīva

Nedēļas laikā Latvijā izdeguši vairāk nekā 26 hektāri meža

46
(atjaunots 11:02 27.05.2017)
Situācija Latvijas mežos joprojām ir bīstama – tiek reģistrēti aizvien jauni uzliesmojuma avoti.

RĪGA, 27. maijs — Sputnik. Nedēļas laikā Latvijā izdeguši 26,34 hektāri meža. Piektdien, 26. maijā tika reģistrēti četri jauni ugunsgrēki, ziņo Valsts meža dienests.

Pirmdien Latvijas Republikas teritorijā tika nodzēsti 14 mežu ugunsgrēki 21,8 hektāru platībā, otrdien — trīs ugunsgrēki 0,06 hektāra platībā, trešdien — divi ugunsgrēki, kuru kopējā platība sasniedza 2,03 hektārus, vēsta Valsts meža dienests. taču piektdien reģistrēti četri jauni ugunsgkrēki, kuru kopējā platība — 2,45 hektāri.

Ugunsbīstamais periods Latvijas mežos sākās 1. maijā. Bieži vien meža ugunsgrēks izceļas cilvēku nevērības dēļ.

Meža ugunsgrēks. Foto no arhīva
© Sputnik / Анна Огородник

Nesen Sputnik Latvija informēja, ka NATO mācībās "Liesmojošais zobens 2017" Lietuvā nodedzis vairāk nekā hektārs meža. Ugunsgrēks izcēlās armijas poligonā Pabradē dūmu granātu pielietošanas rezultātā. Vispirms liesmu avots tika noslāpēts "saviem spēkiem", taču vēlāk uzliesmojums sākās no jauna, un nācās izsaukt ugunsdzēsējus.

Savukārt Igaunijā uguns teju nepārtrauca starptautiskās militārās mācības "Pavasara vētra" — 4. maijā mācību apšaudes rezultātā izcēlās plašs ugunsgrēks, kura dzēšanā nācās iesaistīt lidmašīnu. Armijas poligonu izdevies savest kārtībā tikai daļēji, tāpēc šī gada mācībās tas netiek izmantots pilnībā.

46
Pēc temata
VUGD: pērno kūlu dedzina pensionāri
Latvijā sākuši dedzināt kūlu
Школьный коридор

Publicēts kārtējais Latvijas skolu reitings

5
(atjaunots 11:06 13.08.2020)
Rīgas Valsts 1. ģimnāzija un Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola saglabāja savas vietas reitinga augšgalā.

RĪGA, 13. augusts – Sputnik. Ata Kronvalda fonds publicējis kārtējo Latvijas skolu reitingu pēc starptautisko olimpiāžu rezultātiem.

Pirmo vietu šogad joprojām saglabā Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, kura ieguva 123 punktus.

Otro vietu ieņēma Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola – 16 punkti, trešajā vietā – Cēsu Valsts ģimnāzija, kura ieguva 15 punktus. Labāko skolu pieciniekā iekļuva arī Ziemeļvalstu ģimnāzija, kuras reitings sastāda 15 punktus, un Gulbenes novada Valsts ģimnāzija – 9 punkti.

No 6. līdz 9. vietai ieņem četras skolas, kuras ieguva 6 punktus – Priekules vidusskola, Rīgas 10. vidusskola, Daugavpils Valsts ģimnāzija un Āgenskalna Valsts ģimnāzija.

No 10. līdz 13. vietai (pa 4 punktiem) ierindojās Rīgas Franču licejs, Druvas vidusskola, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija un Olaines vidusskola, 14. vieta (3 punkti) ir Ventspils 1. ģimnāzijai.

Ata Kronvalda fonds tika nodibināts 1994. gadā. Fonda uzdevums ir celt zināšanu prestižu Latvijā, stimulēt pedagogu, zinātnieku un citu personu iesaistīšanos talantīgu Latvijas jauniešu izglītošanā, popularizēt talantīgus skolēnus un viņu sasniegumus, viņu darbu vadītājus un sponsorus.

5
Tagi:
skola
Pēc temata
Būs ko palauzīt galvu: skolotāji gatavojas mācībām klātienē
Valdība atļāvusi: skolas uzņems audzēkņus no 1. septembra
ANO uzskata, ka situācija izglītībā pēc pandēmijas ir katastrofāla
Staro Riga 2018

Meli industriālos apmēros: Dombrovskis izanalizēja valdības lēmumus

5
(atjaunots 10:14 13.08.2020)
Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis izkritizēja nesenās valdības iniciatīvas, norādot uz to, ka pat koalīcijā ir domstarpības attiecībā uz lēmumiem.

RĪGA, 13. augusts – Sputnik. Latvijas valdības lēmumi turpina sist caurumus dzelmē, paziņoja deputāts no "Saskaņas" Vjačeslavs Dombrovskis un sniedza īsu, viņaprāt, ne līdz galam izstrādātu likumprojektu pārskatu – no studentu atbalsta iniciatīvām līdz slavenajai kadastrālās vērtības aprēķina sistēmas reformai.

"Kamēr Latvijas iedzīvotāji pārdzīvo par Baltkrieviju, mūsu pašu valdība turpina dauzīt caurumus dzelmē. Šodien notikušā pārskatīšanai ir nepieciešams, vismaz, Žvaņecka līmeņa talants! Taču es tomēr pamēģināšu," uzrakstīja Dombrovskis savā Facebook lapā.

Deputāts atzīmēja, ka Izglītības un zinātnes ministrija gandrīz pēc pusgada kopš koronavīrusa pandēmijas sākuma "beidzot nākusi klajā ar augstskolu studentu finanšu atbalsta plānu".

"Taču tikai tiem, kas mācās budžeta vietās. Pārējie 42 000 studentu, jeb 58% no kopējā skaita, lai tiek galā paši. Acīmredzot, pēc Izglītības un zinātnes ministrijas loģikas, studentiem palīdzēs viņu vecāki, kuri jau saņēmuši "visdāsnākos" dīkstāves pabalstus no valsts puses.

Bet kad ministrei pavaicāja, kur tad īsti ir problēma, kādēļ nevar palīdzēt visiem studentiem? Ziniet, ko viņa atbildēja? "Likums neļauj valstij palīdzēt studentiem, kuri maksā paši."

Likums neatļauj! To saka valdošās koalīcijas ministre, kura pēdējo mēnešu laikā mainīja likumus ar pirkstu klikšķi. Es jau klusēju, ka dažus likumus, piemēram, par mediķu algu palielināšanu, mūsu koalīcija vispār neuzskata par obligātu izpildīšanai. Bet studentiem palīdzēt nedrīkst. Nē. Nekādā gadījumā. Tas taču ir Likums!

Un tas nekas, ka 29. maijā virkne Saeimas deputātu (arī es) iesniedza likuma grozījumu ar mērķi nodrošināt visiem studentiem ikmēneša stipendiju vismaz 200 eiro apmērā. Tie bija "nepareizie" deputāti, kuri "nepareizi" iesniedz "nepareizus" grozījumus "pareizos" likumos. Savukārt "pareizie" deputāti, Šuplinskas partijas biedru sejā no Jaunās konservatīvās partijas, šādus grozījumus "pareizi" noraida!" pauž sašutumu Dombrovskis.

JKP paziņojumus saistībā ar kadastra reformu Dombrovskis vispār nosauca par "meliem industriālos apmēros".

"Ministrs Bordāns iesniedza valdībai jaunās kadastrālās vērtības noteikumus, kura uzskrūvēs cenas trīs-četras reizes? Bet sakām, ka tā nebija! Gāžam visu uz "zaļajiem". Pateiksim, ka tie bija viņi, kas iesniedza valdībai jaunos noteikumus. Un nekas, ka viņi ir opozīcijā. Tieši pēc Gebelsa: "Jo lielāki meli, jo vairāk sabiedrība tiem tic"," uzrakstīja Dombrovskis.

Par nākamo deputāta kritikas punktu kļuva Ekonomikas ministrijas lēmumus palūgt 70 miljonus eiro tūrisma nozares un eksportētāju atbalstam.

"Un tas nekas, ka tūrisma nozare pa šo laiku jau paspējusi piedzīvot klīnisko nāvi un nebūt ne visi atgriezās atpakaļ. Labāk vēlu, nekā nekad. Taču anotācijā ir punkts par efektu ekonomikā. Ziniet, kāds tas ir? "Projektam nav efekta uz ekonomikas attīstību…" pastāstīja Dombrovskis.

"Finanšu ministrija piedāvāja jaunu nodokļu reformu, kura nākamgad palielinās budžeta ienākumus par veseliem 70 miljoniem eiro," turpināja Dombrovskis uzskaitīt valdības iniciatīvas. "Un tagad uzmanību – apgalvo, ka šie nodokļi netiks paaugstināti!

Taisnības labad atzīmēšu, ka šādi paziņojumi izraisīja jautājumus pat jaunajiem konservatoriem, kuri paziņoja, ka Finanšu ministrija melo. Kurš tieši no viņiem melo? Bet te kā tajā anekdotē: "Jūs nevar saprast!"."

5
Tagi:
valdība, Vjačeslavs Dombrovskis
Pēc temata
Labklājības ministrija prezentēja GMI līmeņa palielinājuma variantus
Tagad – miljoni, vēlāk – miljardi: kā koronakrīze kaitē Latvijas budžetam
Latvija iet pa iznīcības ceļu, raksta latviešu mediji
Valsts pārvaldē daudz juristu: eksperts paskaidroja, kāpēc reformas paliek uz papīra