Ātruma kontroles kamera

Fotoradari "izrakstīja" latviešiem naudas sodus gandrīz 9 miljonu apmērā

33
(atjaunots 11:55 22.05.2017)
Vairāk nekā divu gadu laikā elektroniskās ierīces piefiksējušas vairāk nekā 226 tūkstošus pārkāpumu, no tiem 100 tūkstoši ir notikuši šajā gadā.

RĪGA, 22.maijs – Sputnik. Vairāk nekā divu gadu laikā, kopš stacionāro fotoradaru darba uzsākšanas, tika izrakstīti sodi 8,9 miljonu eiro apmērā, vēsta Nasha.lv ar atsauci uz Valsts policiju. 

Pirmā šāda veida iekārta Latvijā uzsāka darbu 2015.gada 12.februārī.

Šobrīd uz valsts autoceļiem ir uzstādīti 40 stacionārie fotoradari, līdz gada beigām tiks uzstādīti vēl 20, un 2018. gadā vēl 40.

Kopš 2015.gada 12.februāra līdz 2017.gada 30.aprīlim par fotoradaros reģistrētajiem pārkāpumiem tika sastādīti 226,4 tūkstoši protokolu, un kopējo izrakstīto naudas sodu summa sasniegusi 8,896 miljonus eiro.

Kopš 2008.gada Valsts policijas rīcībā ir divi pārnēsājamie fotoradari. Tajos fiksēto pārkāpumos sastādīti 52,433 tūkstoši protokolu un kopējo izrakstīto naudas sodu summa sastāda 2,008 miljonus eiro.

Ar citu ātruma mērīšanas ierīču palīdzību laika periodā no 2015.gada 12.februāra līdz 2017.gada 15.maijam Valsts policija piefiksēja 204,583 tūkstošus ātruma pārsniegšanas gadījumus.

Iepriekš Sputnik rakstīja, ka 2016.gada beigās parādījās 20 stacionārie fotoradari. Turklāt līdz decembra mēnesim pērn elektroniskās ierīces reģistrēja 123 tūkstošus pārkāpumus ar kopēju naudas sodu summu 4,3 miljonu eiro apmērā.

33
Pēc temata
Pasmaidiet – jūs uzņem fotoradars
Kauņas panorāma, foto no arhīva

Eurolines atjaunos pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm

3
(atjaunots 12:00 05.06.2020)
Starptautiskā pasažieru pārvadātāja Eurolines autobusi tiks aizpildīti tikai uz pusi, turklāt pasažierus lūgs ceļot maskās.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. No šīsdienas autobusu pasažieru pārvadājumus no Rīgas uz Kauņu atsāks starptautiskais pasažieru pārvadātājs Eurolines, vēsta Tvnet.

No 15. jūnija plānots atsākt arī reisus uz Viļņu, Varšavu, Gdaņsku un Tallinu.

Eurolines vadītājs Edmunds Pavlovs pastāstīja, ka autobusu reisi tiks atsākti pakāpeniski.

Viņš atklāja, ka vispirms sāksies braucieni uz Lietuvu, no jūnija vidus atjaunosies reisi uz Tallinu, Varšavu, Gdaņsku. Pavlovs uzsvēra, ka uzņēmums novēros un novērtēs situāciju, jo tagad katra nedēļa atšķiras no iepriekšējās.

Uzņēmuma vadītājs piebilda, ka cilvēki vēlas ceļot un šī vajadzība nekur nav pazudusi.

Eurolines uzsvēra, ka, atsākot braucienus, liela uzmanība tiks veltīta drošībai – autobusi tiks dezinficēti un vēdināti pirms un pēc katra brauciena.

Pasažieriem autobusos būs pieejami dezinficējošie līdzekļi. Biļetes tiks pārdotas tikai uz katru otro vietu, tātad tiks garantēts drošs attālums starp pasažieriem. Viņu ķermeņa temperatūra tiks mērīta ar bezkontakta termometriem, bet autobusa vadītāji strādās maskās. Eurolines aicina pasažierus izmantot maksas brauciena laikā.

Iepriekš pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm atjaunoja kompānijas Ecolines un Lux Express. Tiek atjaunota arī aviosatiksme starp Baltijas valstīm.

3
Tagi:
Baltija, pasažieru pārvadājumi, sabiedriskais transports
Pēc temata
"Lux Express" autobusi atkal savienos Rīgu un Tallinu
Polija atver robežas: atļauti tranzītbraucieni
Ērce, foto no arhīva

Valstī liels inficēto skaits: speciālisti brīdina par ērču nesto risku

4
(atjaunots 11:33 05.06.2020)
Šogad ērces Latvijā "pamodušās" pārāk agri, turklāt noskaidrojies, ka to vidū ir liels encefalīta pārnēsātāju skaits.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. Latvijas infektoloģijas centra speciāliste Irēna Anna Damberga LR4 programmā "Doma laukums" pastāstīja, kādu risku šogad sagādā ērces. Tās Latvijā "pamodušās" pārāk agri, turklāt noskaidrojies, ka to vidū ir liels encefalīta pārnēsātāju skaits, vēsta Rus.lsm.lv.

Damberga pastāstīja, ka, iespējams, ērču skaits nav lielāks nekā pērn. Mājās tās pārsvarā ienes mājdzīvnieki. Tomēr 3-4% ērču ir inficētas ar encefalītu, lai arī 2019. gadā slimības pārnēsātāju skaits nepārsniedza 1%.

Latvijas infektoloģijas centra dati liecina, ka pirmo ērci šogad izmeklēšanai atnesa jau 8. janvārī. Pēc tam 2020. gada pirmajos piecos mēnešos LIC saņēmis 551 ērci. 4,5% to vidū izrādījās inficētas ar encefalītu.

Pie tam Latvijas teritorijā izplatās relatīvi jauna ērču suga, tā saucamā pļavu ērce, kas bīstama gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem. Tās mīt aizaugušās pļavās.

Iepriekš vēstīts, ka līdz 7. maijam Latvijā bija diagnosticēti trīs ērču encefalīta gadījumi un 13 Laima slimības gadījumi.

Vēl joprojām iespējams vakcinēties pret ērču encefalītu, taču vakcīnu pret Laima slimību un erlihiozi nav, tāpēc ērces koduma gadījuma noteikti vismaz mēnesi jānovēro sava pašsajūta un pirmo simptomu gadījumā jāvēršas pie speciālistiem.

Iepriekš jau vēstīts, kādas sekas cilvēcei var nest globālā sasilšana. Tā var ne tikai skart bīstamu slimību un vīrusu izplatību, bet arī būtiski ietekmēt celtniecības nozari un infrastruktūru, lauksaimniecību un mežsaimniecību, veselības aprūpi un daudzas citas nozares.

4
Tagi:
ērce, Latvija
Pēc temata
Ne tikai encefalīts, arī Laima slimība: ar ko draud ērces kodiens Latvijā
Ērces atkal gatavojas uzbrukt Latvijai
Ērces, govis un zibens: kas draud Latvijas iedzīvotājiem vasarā
Latvijā pieaudzis ērču encefalīta gadījumu skaits