Dzelzceļš Latvijā

Kad tiks uzcelta estakāde pāri Sarkandaugavai

562
(atjaunots 13:14 25.04.2017)
2021. gadā no Viestura prospekta līdz Tvaika ielai Rīgā pacelsies estakāde, kas dos iespēju Vecmīlgrāvja, Vecāķu un Jaunciema iedzīvotājiem nestāvēt sastrēgumos pie dzelzceļa pārbrauktuves.

RĪGA, 25. aprīlis — Sputnik. Estakāde pāri dzelzceļa pārbrauktuvei Tilta ielā Sarkandaugavā dos iespēju Vecmīlgrāvja, Vecāķu un Jaunciema iedzīvotājiem bez sastrēgumiem nokļūt pilsētas centra, vēsta Rīgas domes vietne.

Jau ilgus gadus pie dzelzceļa pārbrauktuves Tilta ielā Sarkandaugavā sastrēgumstundās sapulcējas milzums automašīnu. Jaunais pārvads ļaus atrisināt šo problēmu: vieglās un kravas automašīnas, tāpat kā velosipēdi vairs nebūs atkarīgi no kravas vilcienu aizpildītā grafika. Pāri dzelzceļa sliedēm brauks tikai sabiedriskais transports, kas pietur Sarkandaugavā.

Nobrauktuve uz jauno pārvadu sāksies pie daudzstāvu mājas Viestura prospektā 97, vedīs pāri sliežu ceļiem garām ēkai Tvaika ielā 54, k-3, un izies uz Tvaika ielu, kuru ar laiku ir plānots paplašināt līdz četrām joslām posmā līdz Tilta ielai. Nākotnē paredzēts, atbilstoši satiksmes plūsmu izmaiņām, pārbūvēt Tvaika ielas un Tilta ielas krustojumu, kur šobrīd atrodas tilts pār Sarkandaugavu.

Uz pašas estakādes un, ja nepieciešams, arī dzīvojamo māju rajonā tiks uzstādītas skaņu izolējošas sienas. Uzbrauktuve no Viestura prospekta puses tiks izbūvēta cilpas veidā. Tiks paredzēta satiksme pa četrām joslām — divas joslas katrā virzienā.

Vecāķi: stacija un pludmale
© Foto : из архива Владимира Дорофеева
Velosipēdu un gājēju ceļš sāksies Mangaļu rajonā — pie tuneļa Ostas prospektā, būs attālināts no braucamās daļas un tiks savienots ar esošo ietvi tikai Viestura prospektā. Estakādes rajonā ceļam paredzēts savienojums ar Tvaika ielu, taču sliedes tas šķērsos nevis pa augšu, bet gan pa īpaši izbūvētu tuneli.

Būvdarbi ritēs divos posmos: sākumā tiks izbūvēta estakāde, pēc tam līdz četrām joslām tiks paplašināta Tvaika iela. Sagatavošanas darbi tiks uzsākti jau 2017. gada pavasarī, un pirmais celtniecības posms noslēgsies 2018. gadā, taču pilnībā pārvads būs gatavs līdz 2021. gadam.

562
Pēc temata
Pleskodāle. Vai ir kāda saistība ar Pleskavu?
Vecmīlgrāvis: pa ceļam uz jūru
Bolderāja: rajons ar smagu raksturu
KNAB

KNAB apsūdz Preiļu novada vadītāju dokumentu viltošanā

3
(atjaunots 12:53 04.08.2020)
Preiļu novada domes amatpersonas tur aizdomās par atjaunotās domes ēkas pieņemšanas ekspluatācijā akta viltošanu.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) iesniedza Latgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai lietu pret piecām Preiļu novada domes amatpersonām, tiek ziņots iestādes mājaslapā.

Viņi visi tiek apsūdzēti dokumentu viltošanā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, savukārt vienai no amatpersonām tiek inkriminēta arī nepatiesas informācijas norādīšana valsts amatpersonas deklarācijā un šaujamieroču munīcijas iegāde un glabāšana bez attiecīgās atļaujas.

© Sputnik / Владимир Федоренко

Krimināllikums par šādiem likumpārkāpumiem paredz cietumsodu uz laiku līdz četriem gadiem, īstermiņa brīvības atņemšanu, piespiedu darbus vai naudas sodu.

Pierādījumi, kas tika iegūti pirmstiesas izmeklēšanas gaitā, liecina, ka 2019. gada 6. un 7. augustā trīs Preiļu novada domes amatpersonas ar vēl divu pašvaldības darbinieku atbalstu viltojušas aktu par atjaunotās domes ēkas pieņemšanu ekspluatācijā, un pēcāk iesniedza to Būvniecības valsts kontroles biroja pārstāvjiem, kuri veica ēkas ārpuskārtas pārbaudi.

Detaļas, kā parasti, izklāstītas KNAB infografikā.

​Saskaņā ar mediju datiem, šo personu lokā varētu būt domes priekšsēdētāja Maruta Plivda un viņas vietnieks Juris Želvis, kā arī pašvaldības būvvaldes amatpersonas un tehniskā departamenta darbinieks.

Otrdien KNAB darbinieki ieradās Preiļu novada domē un aizturēja četrus cilvēkus.

Kriminālprocess šajā lietā tika iesākts 2019. gada 4. oktobrī, savukārt 7. novembrī lietā tika veiktas neatliekamās kriminālprocesuālās darbības, tostarp sankcionētas kratīšanas.

3
Tagi:
KNAB
Pēc temata
Saeimas deputāts iepriekšējā darbā varējis nodot Krievijas baņķierim specdienestu ziņas
Izšķērdē valsts mantu: KNAB piemēroja naudas sodu Rēzeknes mēram
Ušakovs apņēmies pierādīt, ka no mēra amata atcelts nelikumīgi
Lieta pret KNAB bijušo vadītāju nodota kriminālvajāšanai
Sieviete ar bērnu ratiņiem, foto no arhīva

Bērnu skaits Latvijā viena gada laikā pieaudzis par 0,2%

6
(atjaunots 11:48 04.08.2020)
Pēdējo gadu laikā samazinājies bērnu skaits, kuri mainījuši pastāvīgo dzīvesvietu no Latvijas uz kādu citu valsti.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, 2020. gada sākumā Latvijā bija 359 457 bērni vecumā līdz 17 gadiem, kas ir par 0,2%, jeb par 644 bērniem, vairāk, nekā pirms gada, raksta BВ.lv.

Bērnu īpatsvars valsts iedzīvotāju kopskaitā ir pieaudzis no 17,1% 2013. gadā, kad tas bija pats zemākais, līdz 18,8% šī gada sākumā.

Bērnu nodaļa slimnīcā
© Sputnik / Михаил Воскресенский

CSP atzīmēja, ka pēdējos gados samazinājies bērnu skaits, kuri mainījuši pastāvīgo dzīvesvietu no Latvijas uz kādu citu valsti.

2019. gadā no Latvijas emigrēja 2184 bērni, kas ir par 10,7% mazāk, nekā 2018. gadā, un par 53,5% mazāk, nekā 2011. gadā, kad tika novērota visaktīvākā emigrācija.

Uz pastāvīgu dzīvi Latvijā ieradušos bērnu skaits ir pieaudzis no 1353 bērniem 2013. gadā līdz 1504 bērniem 2019. gadā.

2019. gadā sakarā ar to, ka no valsts aizbraukušo bērnu skaits pārsniedza iebraukušo daudzumu, viņu kopējais skaits samazinājās par 680, kas ir zemākais pēdējo gadu rādītājs. 2018. gadā migrācijas rezultātā bērnu skaits samazinājās par 1066, 2013. gadā – par 2059.

Tāpat CSP atzīmē, ka pēdējos gados turpina samazināties jaundzimušo skaits. 2019. gadā piedzima 18 800 bērni, kas ir gandrīz par 500 mazāk, nekā 2018. gadā, un par 3200 mazāk, nekā 2016. gadā.

6
Tagi:
bērni
Pēc temata
Lietuva izrādījusies starp ES līderiem pēc laulībā dzimušo bērnu skaita
"Pierādi, ka esi dzemdējusi": Latvijas iedzīvotājai nepiešķir bērna pabalstu
Latvijas Veselības ministrija iztērēs 180 tūkstošus eiro bērnu izpētei