Izdangāti ceļi

Jānis Lange: slikto ceļu dēļ zaudējumi pārsniedz miljardu eiro

48
(atjaunots 14:15 22.04.2017)
Latvijas Valsts ceļu valdes priekšēdētājs Jānis Lange uzskata, ka Latvijas valsts autoceļu remontam ik gadus ir jāiegulda 720 miljonus eiro, taču no valsts budžeta var izsniegt vien 75 miljonus eiro.

RĪGA, 22.aprīlis — Spuntik. Sliktais ceļu stāvoklis rada autovadītājiem zaudējumus, kuri pārsniedz miljardu eiro, ikgadējā ceļu darbinieku konferencē paziņoja Latvijas Valsts ceļi valdes priekšsēdētājs Jānis Lange, raksta BNN.

Pēc viņa teiktā, šos zaudējumus veido laika tērēšana, lielais degvielas patēriņš un amortizācija.

Pēc Langes domām, valsts autoceļos ik gadu ir jāiegulda 720 miljonus eiro: ar šādu finansējumu desmit gadu laikā varētu panākt, lai Latvijā nebūtu sliktā vai ļoti sliktā stāvoklī esošu ceļu.

Šogad ceļu uzturēšanai plānots piešķirt 159 miljonus eiro, un Eiropas Savienības finansējums Latvijas ceļiem prognozējams ap 130 miljonu eiro apmērā. Ceļu finansējums Latvija ievērojami atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.

Lange skaidro, ka šobrīd tikai trešdaļa no autoceļu lietotāju nomaksātajiem nodokļiem tiek novirzīti ceļu uzturēšanai. Turklāt pēc 2020.gada Eiropas finansējuma nebūs un paliks tikai valsts budžeta līdzekļi, kuru apmērs, pēc mūsdienu aprēķiniem, 2020.gadā sastādīs 150 miljonus eiro. No tiem remontdarbiem varēs piešķirt tikai 75 miljonus eiro, lai nodrošinātu remontdarbus trīs reizes mazākā apjomā nekā tagad.

48
Pēc temata
Latvijas bijušais premjers pastāstījis, kā izvest valsti no bedres
Mīlestība, kas līdzinās vaidam: kā iemācīties dzimteni mīlēt
Pasmaidiet – jūs uzņem fotoradars
Amerikāņu eksperts atklājis Latvijas purvu militāro potenciālu
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

7
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

7
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

31
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

31
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%