Rīgas namu pārvaldnieka mirušās dvēseles: mahinācijas 150 tūkstošu eiro vērtībā

Rīgas namu pārvaldnieka mirušās dvēseles: mahinācijas 150 tūkstošu eiro vērtībā

123
(atjaunots 10:30 20.04.2017)
Policijas darbinieki pabeigusi izmeklēšanu skandalozajā lietā par iespējamām finansiālajām mahinācijām pašvaldības uzņēmumā "Rīgas namu pārvaldnieks".

RĪGA, 20. aprīlis — Sputnik, Jeļena Kirillova. Izmeklēšanas gaitā noskaidrojies, ka divpadsmit personu fiktīvas nodarbināšanas rezultātā no pašvaldības uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) izkrāpti 150 000 eiro.

Atgādināsim, ka vispirms vienu no lielākajiem pašvaldības uzņēmumiem pārbaudīt sāka Valsts kontroles darbinieki – 2015. gada janvāra sākumā revizori paziņoja, ka par RNP saņemts liels skaits iedzīvotāju sūdzību, tāpēc uzņēmuma darbu ieteicams pārbaudīt.

Valsts kontrole pret izšķērdēšanu

Aptuveni pusgadu vēlāk valsts kontrolieri atskaitījās par pārbaudi. Rezultāti bija neapmierinoši: revīzija liecināja, ka dzīvokļu īpašnieki bijuši spiesti apmaksāt RNP prettiesiskās darbības, izšķērdību un nevērību. Auditori secināja, ka RNP noteiktās mājokļa maksas pamatojumu nav iespējams noteikt un salīdzināt ar faktiskajiem izdevumiem. Vēl vairāk – rēķinos esot bijuši iekļauti pat ar dzīvojamā fonda pārvaldi nesaistīti izdevumi.

Valsts kontroles versija liecina, ka 12 mēnešu laikā (no 2014. gada marta līdz 2015. gada aprīlim) RNP bija fiktīvi iekārtoti darbā 12 cilvēki, kuriem alga maksāta par to, ka viņi neko nav darījuši. Rezultātā pašvaldības uzņēmums zaudējis 150 tūkstošus eiro.

Par savām aizdomām Valsts kontrole informēja prokuratūru un policiju, kas savukārt uzsāka iespējamo prettiesisko darbību izmeklēšanu.

Jāpiebilst, ka nekavējoties pēc Valsts kontroles skandalozā slēdziena RNP pārstāvji paziņoja, ka revīzijas slēdziens ir vienpusējs secinājumu un viedokļu uzskaitījums. "Mēs pilnībā noliedzam jebkādus apgalvojumus par fiktīviem darbiniekiem. Esam izstrādājuši plānu, lai tuvākajā laikā īstenotu Valsts kontroles rekomendācijas. Darba ir daudz," – toreiz preses konferencē norādīja RNP valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis.

Fiktīvi darbinieki un īsta alga

Taču policijas izmeklēšanā acīmredzot apstiprinājušies Valsts kontroles slēdzienā minētie fakti. Policija paziņoja, ka patlaban izmeklēšana jau tuvojas noslēgumam un krimināllieta nodota prokuratūrai, lai uzsāktu aizdomās turamo kriminālvajāšanu.

Uz apsūdzēto sola varētu nonākt divpadsmit cilvēki. Pret viņiem uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 275.panta otrās daļas par dokumenta, zīmoga vai spiedoga viltošanu mantkārīgā nolūkā vai, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, kā arī pēc 177.panta otrās daļas – par krāpšanu. Ja aizdomās turamo vaina tiks pierādīta, viņiem var draudēt sods – brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz desmit gadiem.

Ziņas par to, ka policija pabeigusi finansiālo mahināciju izmeklēšanu pašvaldības uzņēmumā SIA "Rīgas namu pārvaldnieks", kas parādījās tieši pašvaldību vēlēšanu priekšvakarā, radīja mēra kandidātu vētrainu reakciju.

Daži nolēma veiksmīgo notikumu izmantot kārtējiem priekšvēlēšanu lozungiem. Piemēram, Mārtiņš Bondars, kurš balotējies postenim no Latvijas reģionu apvienības un pazīstams ar savām radikālajām akcijām, piemēram, "Gāžam Nilu!", nespēja nociesties un savā lapā Facebook uzrakstīja: "150 tūkstoši € te, vēl 150 tūkstoši € citur. Šādā veidā ātri salasās astronomiskie 100 miljoni €, kas ik gadu izkūp gaisā nevis veicina Rīgas attīstību."

Bondars apsolīja, ka viņa partija radikāli reorganizēs "Rīgas namu pārvaldnieku" un panāks to, "ka namu apsaimniekošana Rīgā kļūst godīga, kvalitatīva un lētāka." Tiesa, Bondars gan piemirsis precizēt, kā tieši un uz kā rēķina viņš plāno to padarīt lētāku.

Pašvaldības uzņēmums "Rīgas namu pārvaldnieks" nodibināts 2010. gada 29. decembrī – tā ir 15 pašvaldības namu pārvaldnieku apvienība. Uzņēmums apkalpo aptuveni 167 000 klientu, un tā ziņā ir aptuveni 4300 dzīvojamās mājas, kuru kopplatība pārsniedz 8 miljonus kvadrātmetru.

123
Pēc temata
Centrāltirgus vadītājam draud apsūdzība kukuļņemšanā
Valsts ieņēmumu dienesta darbinieki pieķerti kukuļņemšanā
Par kukuļņemšanu arestēta augsta Valsts policijas amatpersona
Daudzdzīvokļu namu īpašniekiem pieprasīts zemes nomas maksas parāds
Dzīvokļu īpašniekus Rīgā šokējuši "Jaungada pārsteigumi" par 400 eiro

Siguldas ielās parādījušies dzeramā ūdens krāni

4
(atjaunots 18:36 05.07.2020)
Vairākās vietās Siguldā šovasar uzstādīti dzeramā ūdens krāni, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi varētu veldzēties tveicē.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Šovasar Siguldas iedzīvotāji un viesi karstumā pilsētas ielās var izmantot dzeramā ūdens krānus uz ielas, vēsta Lsm.lv, atsaucoties uz Siguldas novada domes informāciju presei.

Sabiedriskās vietās tiks uzstādīti četri kartridži ar bioloģiski degradējoša materiāla maisiņiem, lai suņu īpašnieki pastaigu laikā varētu novākt savu mīluļu atstātās "veltes".

Ziņots, ka viens dzeramā ūdens krāns uzstādīts Raiņa parkā – šī atpūtas vieta ir ļoti populāra jauniešu vidū. Otrs krāns atradis vietu Svētku laukumā, ko bieži apmeklē tūristi, turklāt te labprāt pastaigājas vietējie iedzīvotāji.

Saulespuķu ražas novākšana, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Кондратюк

Siguldas novada dome uzsvēra, ka ūdens krānos padots no pilsētas centralizētā ūdensvada, tāpēc nav nekādu šaubu – ūdens kvalitāte ir atbilstoša. Krāni darbosies visu silto sezonu.

Kastes ar kartridžiem suņu īpašniekiem uzstādītas kvartālā pie Siguldas pils un laukumā pie dzelzceļa stacijas. Vēl divas kastes uzstādītas Svētku laukumā. Iepriekš suņu pastaigas tur bija aizliegtas, lai nodrošinātu tīru un koptu vidi. Tagad laukumā var pastaigāties arī ar dzīvniekiem, uzsvēra varasiestādes, jo īpašnieki varēs sakopt vidi pēc saviem mīluļiem.

Iepriekš vēstīts, ka sakarā ar svelmi Latvijā jau vairākkārt izsludināts oranžais brīdinājums. Speciālisti brīdina par risku veselībai tādos laika apstākļos.

Atgādināsim, ka augstas gaisa temperatūras apstākļos nav ieteicams uzturēties saulē vairāk kā 10-15 minūtes. Atrodoties zem atklātas debess, ieteicams izmantot aizsargkrēmu un galvassegu.

No saules stariem ieteicams pasargāties cilvēkiem ar gaišu ādu, gaišiem vai rudiem matiem, ar lielu skaitu vasarraibumu. Piesardzīgiem jābūt arī visiem, kas agrāk guvuši saules apdegumus. No saules jāpasargā arī bērni.

No ultravioletā starojuma jāsargā acis, turklāt jāņem vērā, ka dažādas virsmas, piemēram, ūdens un gaišas smiltis atstaro lielāko daļu saules staru.

4
Pēc temata
Rīga izcepsies? Sinoptiķi izsludinājuši oranžo brīdinājumu
Latvijā kūst asfalts: autovadītājus brīdina par slideniem ceļiem
Klimata pārmaiņas ietekmē Latviju stiprāk nekā citas Eiropas valstis
Lāči

Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē

11
(atjaunots 18:29 05.07.2020)
Divi lāču bērni spēlējās tieši uz ceļa un pat nepamanīja, ka pagadījušies acīs cilvēkam. Tā tapuši vairāki interesanti uzņēmumi.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Sociālā tīkla Facebook lietotājs Nauris publicējis amizantu lācēnu fotogrāfijas – mazuļi rotaļājas uz zemes ceļa Ainažu apkaimē.

Fotogrāfijas tapušas 30. jūnijā, atzīmēja ekskluzīvo uzņēmumu autors.

Tiesa, speciālisti uzskata, ka drīz vien lāči Latvijā nebūs nemaz tāds retums.

Valsts mežu dienests konstatēja, ka pēdējos gados Igaunijā sperti mērķtiecīgi soļi brūno lāču populācijas palielināšanai. Tagad dzīvniekiem Igaunija jau šķiet pārāk šaura, un viņi ierodas Latvijā.

Pie tam ķepaiņi ne tikai pastaigājas pa pierobežas teritoriju – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunajā dzīves vietā.

Speciālisti lēš, ka Latvijā mīt jau 20-50 lāči.

Lāči, foto no arhīva
© AFP 2019 / Roland Weihrauch / dpa

Pagaidām valstī nav fiksēti lāču uzbrukumi cilvēkiem, tomēr drošības pasākumus vajadzētu ievērot. Piemēram, lauku iedzīvotājiem jāpadomā, kā izvietot sadzīves atkritumu konteinerus, lai tajos nerakņātos ciemiņi no meža.

Savukārt pastaigās pa mežu ieteicams pavērot zemi un, ieraugot lāču pēdas vai ekskrementus, paieties tālāk prom. Mežā ieteicams pārvietoties pa takām vai celiņiem, netraucēt meža iemītniekus. Laiku pa laikam var uzkāpt kokā, ierunāties vai uzdziedāt. Ja būsiet vērīgi, pamanīsiet dzīvniekus jau attālumā.

Ja lācis jau ir redzamības zonā, nepagrieziet tam muguru, kāpieties atmuguriski. Neskatieties dzīvniekam acīs, izturieties klusi un ejiet prom. Nekādā gadījumā netuvojietes lācēniem un neaizskariet mazuļus.

11
Tagi:
dzīvnieki, Latvija
Pēc temata
Igaunijas lāči migrē uz Latviju
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam