NATO mācības Operation Summer Shield Ādažu poligonā. Foto no arhīva.

Bailes un naids Ādažos: eksperta viedoklis par NATO militārajām mācībām

148
(atjaunots 09:06 19.04.2017)
Uzturēt nepieciešamo baiļu un naida līmeni pret Krieviju – šāds ir NATO mācību Latvijā mērķis, uzskata militārais analītiķis Boris Podoprigora.

RĪGA, 19. aprīlis – Sputnik. Vakar Latvijā sākušās NATO mācības Summer Shield ir pret Krieviju vērstā propagandas kara elements, paziņoja Sputnik radio ēterā militārais eksperts Boris Podoprigora.

Ādažu poligonā startē starptautiskās militārās mācības Summer Shield, manevros piedalās vairāk nekā 1,2 tūkstoši dienējošo no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, ASV, Kanādas, Lielbritānijas, Luksemburgas, Bulgārijas, Rumānijas, Slovākijas, Vācijas un Zviedrijas. Mācības turpināsies līdz 30.aprīlim.

Manevru mērķis ir kūdīt bailes un naidu pret Krieviju, norāda Podoprigora.

"Lūk piemērs. Man ir nācies piedalīties pārrunās par partneru tūrismu ar latviešu uzņēmēju. Pārrunas ritēja normāli, un pēkšņi mūsu latviešu viesis saka, ka viņam ir laiks atgriezties, ka viņu "gaida zemnīcas". Es ļoti izbrīnījos, ko tas varētu nozīmēt? Un viņš saka: "Kamēr jūsu 76. aviācijas desants Pleskavā gatavojas lēcienam, es sava atvaļinājuma un brīvdienu laikā roku zemnīcas meža brāļiem. " Jūs varat iedomāties šī idiotisma pakāpi? Cilvēki tic baiļu nostāstiem. Un tieši lai šo ticību uzturētu, tiek organizētas šīs mācības, " teica eksperts.

Turklāt pēc viņa teiktā, mācības kalpo par "audzinošās ietekmes" elementu ASV prezidentam Donaldam Trampam.

"Tādā ziņā, lai lieku reizi nolikt viņam uz galda papīrīti, ziņojumu, it kā Baltijas valstis joprojām dreb, skatoties uz Krievijas pusi. Tas šajā gadījumā ir sava veida audzinošās ietekmes elements nesen kļuvušajam par ASV prezidentu Donaldam Trampam. Bet tas ir otršķirīgi. Galvenais ir uzturēt naida līmeni pret Krieviju. Un ticiet man, tas darbojas, " — atzīmē Podoprigora.

Summer Shield mācības Latvijā notiek kopš 2004. gada. un kopš 2014. gada viņas ir iekļautas NATO mācību sarakstā un ir atvērtas visām alianses dalībvalstīm.

148
Temats:
NATO austrumu flangā (192)
Pēc temata
Latvijā startē NATO mācības
NATO valstis uzskata "Iskanderus" par drošības apdraudējumu
NATO alianses ģenerālsekretāra vietniece uzsvēra dialoga ar Krieviju nozīmi
Krievijas ĀM atbildēja NATO par "agresiju", atgādinot par iznīcinātājiem Igaunijā
NATO izstrādās nacionālos plānus aizsardzības izdevumu palielināšanai