Rokudzelži

Esi uzmanīgs: tūriste no Norvēģijas kļuva par kabatzagļu upuri

23
(atjaunots 10:08 13.04.2017)
Aizturētajām ļaunprātēm draud līdz divus gadus ilgs cietumsods, iepriekš zagles jau pieķertas līdzīgos noziegumos.

RĪGA, 13. aprīlis – Sputnik, Jeļena Kirillova. Rīgas policistiem izdevās notvert divas zagles, kuras veikli aptīrīja norvēģu tūristes somu. Pazemes tunelis no Vecrīgas uz Autoostu kārtējo reizi apstiprināja savu slikto slavu. Padomju laikā to uzskatīja par visādu krāpnieku un bandītu "darba" vietu. Bet visaktīvāk un apķērīgāk šeit darbojas kabatzagles, lielākoties – čigānu nacionalitātes dāmas.

Visbiežāk noziegums tiek veikts grupā, kurā viens var izsekot upuri un novērst tā uzmanību, otra cilvēka uzdevums – nemanīti atvērt nevērīgā garāmgājēja rokas somu, jeb mugursomu un izņemt maku, ko pēc tam, iespējams, nodos var tikt nodots ādai trešajai personai, kura iet no aizmugures un atgādina parastu garāmgājēju.

Šoreiz kabatzagles meta aci uz neuzmanīgu tūristu pāri no Norvēģijas, kuri 9. aprīlī dienas vidū nolēma nokāpt ļaužu pilnajā tunelī. Šo faktu izmantoja divas pieredzējušas zagles. Viena veikli atvēra norvēģu tūristes somu un izvilka no tās mobilo telefonu.

Cietusī neko pat nepamanīja, bet viņai par laimi, tuvumā atradās policijas darbinieki no kabatzagļu apkarošanas nodaļas.

Viņi uzreiz aizturēja zagles un konfiscēja svešo mobilo telefonu 800 eiro vērtībā.

Pēc tam ļaunprātes (1977. un 1973. gadā dzimušās) tika nogādātas Latgales priekšpilsētas Rīgas policijas nodaļā, un no turienes – īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, jo par soda mēru tika izvēlēts arests.

Kā izrādījās, arestētās ir iepriekš tiesātas par līdzīgām izdarībām. Sakarā ar notikušo ierosināts kriminālprocess, un spriežot pēc visa, tas aizdomās turētajām kabatzaglēm var noslēgties ar kārtējo cietumsodu līdz diviem gadiem.

Sen zināms, ka pazemes tuneļi stacijas un autoostas tuvumā ir Rīgas policijas galvassāpes.

Pat Rīgas reģiona kriminālpolicijas vadības priekšnieks Andrejs Sozinovs atzīst, ka kabatzagļi Rīgas dzelzceļu stacijas tuneļos vienmēr ir radījuši problēmas, taču šis ir viens no tiem gadījumiem, kad preventīvais darbs palīdzēja policijai efektīvi atklāt zādzību. Policija cer, ka tuvākajā laikā aktīvs preventīvais darbs palīdzēs samazināt kabatzādzību skaitu.

Taču, kārtības sargi tomēr atgādina: esiet uzmanīgi un parūpējieties par savu personīgo lietu drošību, it īpaši sabiedriskās vietās.

23
Pēc temata
Pilsēta var gulēt mierīgi: kā novēro Rīgu
Lidosta Rīga

Citādi slimnīcām draud krīze: Latvija vērtēs Covid-19 draudus pēc saviem ieskatiem

4
(atjaunots 18:27 22.09.2020)
Sākumā Eiropas Komisija, pēc tam Eiropas Parlaments aicināja ES valstis paaugstināt pieļaujamo saslimstības rādītāju, lai noteiktu epidemioloģiskā nozīmē "bīstamas" valstis; kāpēc Latvija neatbalsta nedz šo, nedz citus ierosinājumus ceļojumu atvieglošanai ES robežās.

RĪGA, 22. septembris – Sputnik. Latvija neatbalsta Eiropas Savienības vadošo iestāžu piedāvājumu paaugstināt saslimstības ar jauno koronavīrusu kritēriju robežas, nepārsniedzot kuras pēc iebraukšanas no citas valsts nav jāievēro pašizolācija. Pēc veselības aprūpes nozares pārstāvju domām, šāds solis radītu lielus draudus Latvijai, vēsta TV3

Iepriekš vairāk nekā 5000 tūrisma, pasažieru pārvadājumu un citu nozaru uzņēmumi, kuri ir cietušu zaudējumus koronavīrusa pandēmijas dēļ, vērsās pie Eiropas Komisijas vadītājas Urzulas fon der Leienas ar aicinājumu atcelt pašizolācijas prasību pēc ierašanās no citām valstīm, aizstājot to ar vienotu Covid-19 testēšanas protokolu. Septembra sākumā Eiropas Komisija, un pagājušajā nedēļā arī Eiropas Parlaments aicināja ES dalībvalstis pacelt kumulatīvo saslimstības ar jauno koronavīrusu rādītāju no 16 uz 50 gadījumiem uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

Latvija uz šo aicinājumu negrasās atbildēt. Valsts Veselības ministrijas pozīcija paliek nemainīga: ja paaugstina slieksni tik strauji, ievesto gadījumu skaits pieaugs. Slimību profilakses un kontroles centram nāksies vairāk strādāt, lai atklātu visas kontaktpersonas, savukārt stacionēto cilvēku skaita kāpums radīs papildu slodzi veselības aprūpei. Bagātajās valstīs medicīna spēj tikt galā ar šādu izaicinājumu, taču Latvijas slimnīcās var sākties krīze.

Latvijas Veselības ministrijas pozīciju atbalsta arī Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs Ģirts Briģis.

"Mums paaugstinājums uz 25 vai pat augstāku skaitli – tas ir milzīgs lēciens uz augšu, un Latvijas situācijā tā nu nebūtu adekvāta rīcība. Galvenais infekcijas avots ir ieceļotāji. Ja mēs šo skaitli paaugstinām, tas nozīmē, ka mums vairs nav šādas uzmanības pret valstīm, kas šobrīd skaitās ļoti bīstamas," paskaidroja Briģis.

Cits Eiropas Parlamenta ierosinājums – skatīt saslimstību nevis valstīs kopumā, bet gan atsevišķos reģionos – arī netika atbalstīts Latvijas Veselības ministrijā. Ja to apstiprinātu, parādītos iespēja ceļot uz dažām Vācijas federālajām zemēm un, piemēram, uz Spānijas un Grieķijas salām, kur saslimstība ir zemāka. Taču Latvijas Veselības ministrijā norāda, ka šeit parādās datu kvalitātes un objektīvu vērtējumu jautājums, jo atdalīt cilvēku plūsmu no viena reģiona uz citu nebūs viegli.

4
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
"Mūs sargā ugunskrusts": Twitter pajokoja par to, kāpēc latvieši neslimo ar Covid-19
Covid-19 sasniedzis arī Rīgas "Dinamo"
Latvijā atvērts vēl viens Covid-19 bezmaksas testēšanas punkts
Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka
Stryker

Trokšņa granātas un militārās tehnikas kolonnas: Rīga pārtop mācību poligonā

9
(atjaunots 18:24 22.09.2020)
Latvijas galvaspilsētā šonedēļ notiks vērienīgas militārās policijas mācības, iedzīvotājus aicina neuztraukties.

RĪGA, 22. septembris – Sputnik. Līdz 27. septembrim Rīgā norisināsies manevri mācību "Namejs 2020" ietvaros, kuru laikā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) kareivji apgūs objektu apsargāšanas tehniku, kā arī darbu ar aizturētajiem, raksta ВВ.lv.

Tiek ziņots, ka mācības notiks Šķirotavā, Krustpils un Asotes ielu apkaimē, kā arī Mežaparkā, Ķīšezera un Ezermalas ielas apkaimē.

Latvijas Aizsardzības ministrijā brīdina, ka mācības notiks dienas un nakts stundās, uzdevumu apgūšanas laikā tiks izmantota mācību munīcija un kaujas simulatori, kuri nerada draudus, taču var radīt daudz trokšņu. Mācību rīkotāji iepriekš atvainojas tuvējo māju iedzīvotājiem par iespējamajām neērtībām un palūdza neuztraukties, mācības ir rūpīgi izplānotas.

Tāpat militārās tehnikas virzības uz mācību norises vietu dēļ dažviet var tikt ierobežota civilā autotransporta kustība. NBS lūdz autovadītājus neradīt šķēršļus kolonnu virzībai.

Atgādināsim, ka mācības "Namejs 2020" norisinās visā Latvijā kopš 15. augusta līdz 4. oktobrim. Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš nosauca šīs mācības par vēl nebijušām. Pēc NBS komandiera sacītā, tā būs "ļoti liela aktivitāte".

Attiecībā uz NATO kareivju dalību gaidāmajās mācībās, Kalniņš skaidroja, ka militārie manevri Latvijā neiztiek bez ārzemju partneriem, taču vairums karavīru, kuri piedalīsies galvaspilsētas mācībās, tomēr būs no Zemessardzes.

9
Tagi:
militārās mācības, Nacionālie bruņotie spēki
Pēc temata
Karavīri lūdz iedzīvotājus neaiztikt nepazīstamus priekšmetus: Latgalē sākušās mācības
Igaunija plāno iegādāties militārās iekārtas un mīnas "Krievijas savaldīšanai"
Pārvietoti "Abrams": ko amerikāņi sadomājuši pie Baltkrievijas robežām
Lukašenko slēdzis robežas ar Lietuvu un Poliju