Tiesībsargs Juris Jansons

Tiesībsargs piedāvājis atcelt nodokli vienīgajam mājoklim

41
(atjaunots 09:41 03.04.2017)
Tiesībsargs Juris Jansons uzskata situāciju, kad cilvēki nav spējīgi samaksāt nodokli par vienīgo dzīvesvietu, par nacionalizāciju un cilvēka tiesību pārkāpumu

RĪGA, 30.marts — Sputnik. Ja cilvēki nevar samaksāt nodokli par savu vienīgo dzīvesvietu, tā ir nacionalizācija, paziņoja tiesībsargs Juris Jansons intervijā LNt telekanāla raidījumam "900 sekundes".

Šādu situāciju viņš uzskata par cilvēktiesību pārkāpumu un uzskata, ka visīsākajā termiņā jāvēsta sabiedrībai, kādi būs tālākie lēmumi un kā tie ietekmēs cilvēku turpmāko dzīvi. Jansons apstiprina piedāvājumu atcelt nekustamā īpašuma nodokli par vienīgo mājokli.

Petīcija par nodokļa atcelšanu vienīgajam mājoklim tika publicēta sabiedrības iniciatīvu mājas lapā Manabalss.lv pagājušā gada martā.

"Ņemot vērā pēdējo gadu NĪN straujo kāpumu, kas nu jau ir kļuvis konfiscējošs un reāli sāk apdraudēt mūsu valsts iedzīvotāju Satversmē garantētās tiesības uz īpašumu un mājokli, ierosinu, ņemt par piemēru citu ES dalībvalstu labvēlīgo attieksmi pret saviem iedzīvotājiem un atcelt NĪN vienīgajam īpašumam," — raksta petīcijas autore Liāna Hiršsone.

Nepieciešamais 10 tūkstošu balsu skaits petīcijas nodošanai Saeimā tika savākts mazāk nekā trīs nedēļu laikā. Saeima nozīmēja Finanšu ministrijai sagatavot piedāvājumus līdz 1.oktobrim, Finanšu ministrija solīja izanalizēt šo piedāvājumu līdz pagājušā gada rudenim. Nodokļu reforma, ko piedāvāja Finanšu ministrija pērnā gada rudenī, paredz tostarp nodokļu atvieglojumus vienīgajai dzīvesvietai.

Šī gada martā petīcijas autore, Liāna Hiršsone, Rīgas skolotāja, saņēma paziņojumu par nekustāmā nodokļa samaksu (namiņš Pētersalā) vairāk nekā 1700 eiro apmērā, taču pērn par šo pašu īpašumu viņa samaksāja 1100 eiro. Šonedēļ pēc Hiršsones iniciatīvas pie Saeimas notika "tautas sapulce" pret nodokli vienīgajam mājoklim. Tajā piedalījās vairāk nekā 300 cilvēki.

Šobrīd petīciju parakstījuši jau vairāk nekā 18 tūkstoši cilvēku. Liāna Hiršsone aicina iedzīvotājus turpināt parakstīties, lai savāktu 50 tūkstošus balsu.

41
Pēc temata
Saeima apspriedīs nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam
Uzsākta parakstu vākšana par NĪN atcelšanu vienīgajam īpašumam
Premjers uzskata par iespējamām nodokļu reformas
 Fotoradars

Meteostacijas uz Latvijas autoceļiem pārvērsīs radaros: orģinālajiem nav naudas

10
(atjaunots 18:18 23.10.2020)
Satiksmes ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras pilda fotoradaru funkcijas, iesaistot autoceļu meteostacijas.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. Satiksmes ministrijas jaunā koncepcija paredz ceļu satiksmes dalībnieku kontroles un uzraudzības uzlabošanu ar jau esošās infrastruktūras starpniecību. Fotoradaru vietā piedāvāts izmantot meteostacijas uz Latvijas autoceļiem, pa priekšu uzstādot speciālu programmnodrošinājumu, vēsta Press.lv.

Koncepcija tika izskatīta 22. oktobrī Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē.

Ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras veic fotoradaru funkciju: izmēra ātrumu, pārbauda tehniskās apskates vai OCTA polises esamību pēc auto numurzīmes un tā tālāk. Turklāt, kā atzīmēja Satiksmes ministrijā, šim nolūkam netiek plānots attīstīt fotoradaru tīklu, bet gan iesaistīt meteostacijas, kuras ir uzstādītas uz Latvijas autoceļiem. Meteostacijas jau ir aprīkotas ar videokamerām, pēc ierēdņu ieceres, tās tikai ir jānodrošina ar speciālu programmnodrošinājumu, kurš, būtībā, pārvērsīs tās jau esošo fotoradaru analogos.

"Parasto" radaru iekārtošanai naudas šobrīd nepietiek, atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Pērn stacionārie fotoradari piereģistrēja 302 638 pārkāpumus, kas ir par 28 691 pārkāpumu vairāk, nekā pirms gada. Tostarp pērn fotoradari piefiksēja vairāk nekā 3000 automobiļu bez OCTA, šogad, saskaņā ar septembrī apkopotajiem datiem, jau ir 1061. 2019. gadā radari atklāja pusotru tūkstoti mašīnu bez tehniskās apskates, šogad – 673.

10
Tagi:
fotoradari, radari, ceļi
Pēc temata
CSDD: tuvākajā laikā darbu atsāks viens no "ražīgākajiem" fotoradariem
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts
Jauni pārbaudes kritēriji: Rīgā un Liepājā uz luksoforiem uzstādīti fotoradari
Brasas tilta remontdarbi, foto no arhīva

Latvijā notiek remontdarbu un ir būtiski ierobežojumi uz autoceļiem

7
(atjaunots 18:13 23.10.2020)
Autovadītājus brīdina, ka uz Latvijas šosejām un reģionālajiem autoceļiem ir ieviesti būtiski ierobežojumi remontdarbu dēļ.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. "Latvijas valsts ceļi" (LVC) ziņo par remontdarbiem vairāk nekā 70 valsts un reģionālās nozīmes autoceļu posmos Latvijā.

Sakarā ar remontdarbu veikšanu ir spēkā nopietni ierobežojumi četros Daugavpils šosejas posmos, kā arī uz Vidzemes, Bauskas un Rēzeknes šosejas.

​Ievērojami ierobežojumi ir uz reģionālajiem autoceļiem: Pūri–Auce–Grīvaiši (P96), Ērgļi–Jaunpiebalga–Saliņkrogs (P33), Rēzekne–Gulbene (P36), Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37), Dūči–Limbaži (P53), Līvāni–Preiļi (P63), Jēkabpils–Lietuvas robeža (Nereta) (P75) un Jelgava–Staļģene–Code (P94).

Tāpat autovadītājus brīdina, ka ir ieteicams maksimāli ievērot ceļu satiksmes noteikumus, jo laikapstākļu dēļ ceļi var būt slideni, kā arī iespējama akvaplanēšana.

Par pārmitrinātiem ceļu posmiem un citiem braukšanas apgrūtinājumiem lūdz ziņot pa diennakts tālruni 8000 5555.

7
Tagi:
ceļi
Pēc temata
Bruņinieku ielā sākas remontdarbi: izbūvēs veloceliņus un nomainīs ceļa segumu