Gastronomija

Rīgā startēja "Gastronomiskais kinofestivāls"

20
(atjaunots 15:57 21.03.2017)
Dokumentālās un mākslas filmas par dažādu pasaules valstu virtuvēm, pasaulē slavenu šefpavāru lekcijas un kulinārie pārsteigumi – to visu var atrast "Gastronomiskajā kinofestivālā", kurš startēja Rīgas Cafe Noir kinoteātrī SplendidPalace

No 20.līdz 26.martam "Gastronomiskā kinofestivāla" ietvaros, kurš norisināsies Cafe Noir kinoteātrī Splendid Palace rīdzinieki varēs iepazīt pasaules kino industrijas "visgaršīgākās" filmas, kā arī izbaudīt dažādas planētas nostūru virtuves kino, lekcijās un degustācijās.

20.martā, plkst. 18:00 norisinājās Francijas gastronomijas kultūrai veltīta kino lekcija. Tās ietvaros skatītāji tikās ar Francija Institūta direktoru Latvijā Žilu Bonviālu un pavāru Žeremiju Fontēnu, slavenā Alēna Djukasa mācekli, kā arī tika demonstrēta filmu sērija "Sirmais. Kulta ēdieni", ko Francija uzņēmis slavenais latviešu šefpavārs Mārtiņš Sirmais.

Plkst. 21:00 skatītājiem prezentēja 2012.gada komēdiju "Šefs" ar Žanu Reno galvenajā lomā par godalgota šefpavāra pretošanos viņa jaunajam sāncensim.

Šo pasākumu apmeklētājus gaidīja gastronomisks pārsteigums franču stilā.

21.martā plkst. 18:00 notiks tikšanās ar vienu no mūsdienu latviešu virtuves pamatlicējiem, šefpavāru Mārtiņu Sirmo, kā arī tiks rādītas vietējai gastronomijai veltīto filmu prezentācija no "Sirmais. Kulta ēdieni" sērijas.

Plkst. 21:00 skatītāji redzēs filmu "Šefs Ādams Džons" (2015) ar Bredliju Kūperu un Sjēnu Milleri galvenajās lomās. Šajā vieglajā un patīkamajā kinofilmā uz mērču, asu nažu un zivju tirgus fona atklājas varoņu romantiskās attiecības.

Šodien Cafe Noir apmeklētājus gaida pārsteiguma ēdiens no mūsdienu latviešu virtuves arsenāla.

22.martā plkst. 18:00 skatītāji varēs tikties ar restorāna Elsanto X šefpavāru Havjēru Mazūru, kurš stāstīs par meksikāņu virtuves ēdieniem un tradīcijām. Viņa stāstu papildinās Mārtiņa Sirmā filmas par spožiem gastronomiskiem atklājumiem Meksikā.

Plkst. 21:00 visi gribētāji varēs noskatīties dāņu dokumentālo filmu "Kukaiņi" (2016) — kā jau jūs nojaušat, filma būs par kukaiņiem mūsdienu virtuvē — gan kā eksotika, gan kā pamatēdieni valstīs ar lielām pārtikas trūkuma problēmām.

Tajā pašā dienā kino lekciju apmeklētājus gaida pārsteigums meksikāņu virtuves gaumē, un vakara seansā — ēdiens un dzēriens (kukaiņus nepasniegs, nomierinieties).

23. martā plkst. 18:00 festivāls piedāvās skatītājiem kino lekciju "Etiopija un kafija", kurā uzstāsies vismodernākās Rīgas kafejnīcas Rocket Bean Roastery eksperti, kā arī tiks rādītas "Sirmais. Kulta ēdieni" filmas sērijas par Etiopiju.

Plkst. 21:00 skatītāji varēs skatīt burvīgu filmu "Ceļš simts soļu garumā" ar Helēnu Mireni galvenajā lomā — filma par franču restorāna saimnieces un jaunā indiešu pavāra naidu Provansā, kurš, protams, beigu beigās ved pie draudzības.

Kino lekcijas viesus 23.martā gaida deserts ar kafiju un gastronomisks pārsteigums meksikāņu garā.

Kino lekcijas 24.martā tiks veltītas Nīderlandei: par holandiešu alus brūvēšanas noslēpumiem pastāstīs Heineken pārstāvis Baltijā Staņislavs Smoļskis, kuru papildinā Mārtiņa Sirmā filmas par holandiešu virtuvi. Būs alus un īsts Holandes siers.

Plkst. 21:00 varēs noskatīties amerikāņu komēdiju "Šefpavārs uz riteņiem" (2014), ko grezno Sofija Vergara un Skārleta Johansone. Filma stāsta par slavena restorāna šefu, kurš pazaudē darbu un nolemj atvērt ēstuvi uz riteņiem. Skatītājus, protams, gaidīs arī gastronomisks pārsteigums beigās.

25.martā festivāls sāksies ar bērnu kino lekciju plkst. 11:00. Par Jaunorleānas virtuvi skatītājiem stāstīs ASV vēstniecības kultūras atašejs Metjū Tomsons, un pēc tam bērni varēs noskatīties multfilmu "Princese un varde" (2009). Vecākus gaida dzēriens un mielasts, mazos — kokteilis ar saldējumu un našķiem.

26.martā plkst. 11:00 mazajiem piedāvās noskatīties slaveno multfilmu "Gardēdis", plkst. 13:30 notiks filmas "Kukaiņi" prezentācija, 15:30 — "Mīlestība un citroni", 17:30 — "Babetes svētki".

Kinofestivāla nobeigumā, plkst. 20:00 filma "Ceļojums uz Itāliju" (2014) par divu vīriešu gastronomiskajiem piedzīvojumiem spageti un lazanjas valstī.

Abas dienas visus seansu apmeklētājus gaidīs kulinārijas pārsteigumi. Pasākumu biļešu cena: 5-7 eiro (bērniem — 4 eiro). Biļetes var iegādāties interneta vietnē.

20
Latvijas karogs, foto no arhīva

VDD organizējis kratīšanu pie krievvalodīgajiem žurnālistiem Jakovļeva un Lindermana

13
(atjaunots 18:37 03.12.2020)
Latvijas Valsts drošības dienesta darbinieki šodien ieradušies pie portāla Baltnews.lv bijušā galvenā redaktora Andreja Jakovļeva un publicista Vladimira Lindermana.

RĪGA, 3. decembris — Sputnik. Latvijas Valsts drošības dienesta darbinieki organizējuši kratīšanu pie portāla Baltnews.lv bijušā galvenā redaktora Andreja Jakovļeva, informēja žurnālists, portāla IMHOClub galvenais redaktors Jurijs Aleksejevs. No rīta kratīšana notika arī publicista Vladimira Lindermana mājās, patlaban viņš tiek nopratināts, informēja žurnāliste Alla Berezovska.

"Pie Andreja Jakovļeva un Irinaas Ļitvinovas turpinās kratīšana. Latvijas VDD. Zvanīja viņu dēls Artjoms. Detaļas nezināja. Pagaidām neviens nezina," Aleksejevs uzrakstīja Facebook.

Berezovska informēja, ka Jakovļeva dēls pastāstījis: pēc kratīšanas viņa tēvu plānots vest uz nopratināšanu, pēc tam esot solījuši atlaist. Nekas sīkāk nav zināms. Aleksejeva publikacijas komentētāji izteica pieņēmumu, ka VDD vizīte, iespējams, saistīta ar filmu "Latvijas valsts standarts: krievu – non grata".

Berezovska atzīmēja, ka Andrejs Jakovļevs vienmēr strādājis saskaņā ar Satversmes 100. pantu par vārda un viedokļa brīvību un nekad nav pārkāpis likumus. Viņa ir pārliecināta, ka tā ir vajāšana par atšķirīgu viedokli.

"Jā, protams, tā ir citādi domājoša cilvēka vajāšana – protams, viņš nefilmēja to, kas būtu paticis varasvīriem. Tomēr esmu droša – Andrejs nekad nepieļāva nekādus tiesisko normu pārkāpumus. Viss pārējais ir tikai politiska interpretācija... Kauns! Neprot uzvarēt godīgā žurnālistiskā diskusijā, ķeras pie vardarbīga spiediena metodēm!" viņa pastāstīja Facebook.

"Vienu laiku viņš vadīja portāla "Baltnews.lv" redakciju, taču jau divus gadus tur nestrādā, pat neko nepublicē portālā. Kā redzam, tas neko nenozīmē, ja gestapo ir ieķēries, tik vienkārši neatlaidīs. Citādi vēl, nedod Dievs, kādam radīsies doma, ka viņi neko nedara, samazinās vēl budžetu... Tā pēc Latvijas krievvalodīgo žurnālistu un blogeru Aleksejeva, Lindermana, Gapoņenko, Fileja no pirksta izzīstajām lietām nobriedusi arī Jakovļeva lieta. Vai tagad ir kārtībā, naudiņa ir atpelnīta?" žurnāliste vaicāja.

Profesors Aleksandrs Gapoņenko informēja, ka Jakovļevs viņam nesen pastāstījis: VDD ierosinājis pret viņu lietu par sadarbību ar Krievijas medijiem, taču viņš nav vēlējies šo faktu publiskot.

"Nesen Andrejs man stāstīja, ka VDD ierosinājis pret viņu krimināllietu par to, ka viņš sadarbojies ar Krievijas medijiem. Es ierosināju informēt sabiedrību. Viņš atteicās, jo nejuta, ka būtu vainīgs. Domāja, viss nokārtosies. Nenokārtojās.

Terors pret krievu inteliģenci Latvijā turpinās. Vārda brīvība jau sen kļuvusi par tukšu skaņu. Specdienesti regulē visus politiskos un nepolitiskos procesus valstī," Gapoņenko pastāstīja Facebook.

Vēlāk Alla Berezovska informēja, ka kratīšana notikusi arī pie publicista Vladimira Lindermana, patlaban viņš tiek nopratināts, uz zvaniem neatbild.

Latvijas Krievu savienība ziņoja, ka kratīšanas laikā no Lindermana dzīvokļa izņemtas visas iekārtas.

"Šodien pazīstamā publicista un sabiedriskā darbinieka Vladimira Lindermana dzīvoklī notika kratīšana, izņemtas visas iekārtas – dators, telefons, diski, arī bankas kartes. Pats Vladimirs aizturēts, tagad atrodas nopratināšanā VDD.

Kratīšanas un aizturēšanas iemesli nav zināmi.

Mēs uzskatām, ka tamlīdzīga atkārtota attieksme pret cilvēku, kurš vienkārši pauž savu viedokli, atšķirīgu no valsts uzskatiem, nav pieļaujama," teikts partijas publikācijā Facebook.

13
Tagi:
Vladimirs Lindermans, Drošības dienests
Pēc temata
Pēc šādas shēmas par spiegu var padarīt ikvienu: Lindermans par spriedumu Burakam
"Bīstamajiem" aktīvistiem aizbāztas mutes: vecāku sapulces dalībnieki saņēmuši "piedošanu"
Jurijs Aleksejevs: "Atšķirībā no ASV, krievu "ņegri" Latvijā patiešām ir beztiesiski"
"Kriminalizēta jebkāda sadarbība ar Krieviju": Lindermans par rusofobiju Latvijā
Nils Ušakovs

"Pūce visu šo laiku meloja": KNAB slēdza lietu par izšķērdību, kuras dēļ nocēla Ušakovu

10
(atjaunots 17:46 03.12.2020)
Pūce zināja, ka 18,4 miljoni pārskaitīti iedzīvotāju braukšanas atvieglojumu segšanai, bet izvēlējās samelot, ka Nils Ušakovs pieļāva izšķērdēšanu, paziņoja bijušais Rīgas mērs; tagad KNAB noskaidrojis patiesību, un ir jāgaida tiesas lēmums Ušakova atstādināšanas lietā.

RĪGA, 3. decembris – Sputnik. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 20. oktobrī izbeidza kriminālprocesu par iespējamo 18,4 miljonu eiro izšķērdēšanu "Rīgas satiksmē", paziņoja bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs savā Facebook lapā.

Lieta tika ierosināta pēc toreizējā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces sūdzības pēc Krimināllikuma 319. panta – amatpersonas bezdarbība, kura novedusi pie smagām sekām. Runa bija par 2017. gada notikumiem, kad Rīgas dome pārskaitīja "Rīgas satiksmei" 18,4 miljonus eiro, norādot maksājuma mērķī ieguldījums uzņēmuma kapitālā.

Pūce ne vien saskatīja tajā izšķērdības pazīmes, bet arī izmantoja šo gadījumu kā ieganstu Ušakova nocelšanai no amata, visur apgalvojot, ka tieši mērs "izšķērdējis 18 miljonus eiro".

Pārbaudes un konsultāciju rezultātā ar neatkarīgajiem ekspertiem KNAB konstatēja, ka nauda patiešām aizgāja "Rīgas satiksmes" zaudējumu segšanai, kas saistīti ar dažādu iedzīvotāju kategoriju braukšanas atvieglojumu segšanu, kā to arī bija apgalvojusi toreizējā domes vadība. Maksājuma mērķis grāmatvedības dokumentos tika norādīts nekorekti, taču pie izšķērdības tas nenoveda.

Pēc Ušakova advokāta Viktora Tihonova apgalvotā, Pūce zinājis, ka runa ir par grāmatvedības pretrunām un nauda tika pārskaitīta iedzīvotāju atvieglojumu segšanai, taču ignorēja šo faktu un paziņoja, ka Ušakovs it kā samazinājis domei piederošo īpašumu.

"Pūce visu šo laiku ir melojis. Tieši tāpat, kā meloja par savu "Rīgas satiksmes" caurlaidi," uzrakstīja Ušakovs, atgādinot par ministra Pūces nesenās demisijas iemeslu.

Tagad Ušakovs sagaida otrās instances tiesas lēmumu par savu sūdzību pret Pūces rīkojumu par Ušakova nocelšanu no mēra amata, kuram jābūt paziņotam janvārī.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, 12. novembrī Juris Pūce atkāpās no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata, atzīstot, ka samelojis par nelikumīgu deputāta caurlaides izmantošanu "Rīgas satiksmes" stāvvietās, uz kuru viņam nav bijis tiesību. Īpašu pikantumu situācijai piešķir tas fakts, ka pats Pūce vairākkārt un skaļi apsūdzēja korupcijā bijušo Rīgas vadību un personīgi Nilu Ušakovu un solīja galvaspilsētai jaunu taisnīgas un godīgas vadības ēru, kad pie varas pilsētā atnāks viņa politiskais spēks.

10
Tagi:
Nils Ušakovs, Juris Pūce, KNAB
Pēc temata
Kā ministru maiņa ietekmēs novadu reformu Latvijā: LPS priekšsēdētāja viedoklis
Pūce aizgāja, viņa reforma palika: cik tai tiks iztērēts nākamgad
Jurists: Pūces liktenis tagad ir tautas rokās