Kūlas ugunsgrēks

VUGD: pērno kūlu dedzina pensionāri

20
(atjaunots 10:12 21.03.2017)
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina pilsoņiem: kūlas dedzināšana ir ne tikai bezjēdzīga, bet arī bīstama – pērn kūlas ugunsgrēkos gājis bojā viens cilvēks, septiņi guvuši ievainojumus.

RĪGA, 21. marts — Sputnik. Pavasaris teju sācies, taču kūlas dedzināšanas rezultātā izcēlušies jau vairāk nekā 80 ugunsgrēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta mājaslapa.

Aizvadītajā gadā valstī reģistrēti 2730 kūlas dedzināšanas gadījumi. To rezultātā iznīcinātas 39 ēkas, bojā gājis viens cilvēks un cietuši — septiņi cilvēki. Salīdzinot ar 2015.gadu, pērn kūlas ugunsgrēku skaits samazinājies par 2,21%. 2016. gadā kūlas ugunsgrēkos izdeguši 3232 ha Latvijas teritorijas, tātad par 0,7% mazāk nekā 2015.gadā, kad izdega 3256 hektāri.

Šogad pirmais ugunsgrēks fiksēts 3. februārī Smiltenes novada Blomas pagastā.

VUGD vērtē, ka tipiski kūlas dedzinātāji ir vidēja vecuma cilvēki vai pensionāri. Viņi neapzinās, ka pērnās zāles ugunsgrēku nav iespējams kontrolēt, jo liesmas var izplatīties ļoti strauji un pārmesties uz ēkām.

VUGD atgādina valsts iedzīvotājiem mītus un patiesību par kūlas dedzināšanu: nē, šādu ugunsgrēku nav iespējams kontrolēt; nē, kūlas dedzināšana nav dabai nekaitīga — tās rezultātā iet bojā kukaiņi un putnu ligzdas, kā arī ierastās ligzdošanas vietas; nē, tās rezultātā neuzlabojas zemes auglība, toties nezāles jūtas lieliski; nē, tā nepalīdz cīnīties ar ērcēm; nē, tā nav sena latviešu tradīcija — kūlas dedzināšana sākusies padomju laikos.

Ja novērojat degošu zāli, piezvaniet VUGD pa tālruni 112.

20
Pēc temata
Dzeltenā cielava - 2017. gada putns
Latvija ir ES eko produkcijas līderu pieciniekā
Latvijā nevar novākt kartupeļu ražu

Diennakts laikā ar Covid-19 Latvijā ir saslimuši tikai divi cilvēki

3
(atjaunots 12:10 25.05.2020)
Pēdējās diennakts laikā slimnīcā ar Covid-19 nonākuši divi pacienti, slimība atklāta vēl diviem cilvēkiem.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. Aizritējušajā diennaktī Latvijā ir atklāti divi jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Diennakts laikā ir veikts 721 tests.

Pēdējās diennakts laikā slimnīcā ar Covid-19 nonākuši divi pacienti. Kopā stacionāros ārstējas 27 pacienti: 25 no viņiem ir vidēji smags stāvoklis, diviem pacientiem ir smaga slimības gaita. No stacionāra izrakstīti 139 pacienti.

Kopumā valstī infekcija tika diagnosticēta 1049 cilvēkiem, izārstējušies 712 cilvēki, miruši 22. Saskaņā ar SPKC datiem, visi mirušie bija vecāki par 50 gadiem, 77% no tiem bija vīrieši. Taču visvairāk saslimušo ir vecuma grupās no 30 līdz 39 gadiem un no 40 līdz 49 gadiem.

Visvairāk inficēto ir Rīgā, savukārt pēc inficēto skaita uz vienu iedzīvotāju līderpozīcija pieder Priekuļu novadam.

Pateicoties tam, ka cilvēki ievēro noteiktos ierobežojumus, jau gandrīz divas nedēļas turpina kristies atsevišķu Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits, iepriekš paziņoja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Speciālisti cer, ka atsevišķu gadījumu skaits turpinās kristies arī turpmāk, jo Covid-19 pašlaik nav stipri izplatīts sabiedrībā.

3
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Covid-19 analīžu nodošanas punkti maina atrašanās vietu: kur būs jāvēršas turpmāk
Lietuvas medicīnas zinātņu doktors: vakcīna pret masalām var palīdzēt pret Covid-19
Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā
Zinātnieki aprēķinājuši Covid-19 pandēmijas beigu datumu
Rīga

Velobums Latvijā ir saistīts ar Covid-19: vai šogad pieaugs velosipēdu zādzību skaits

4
(atjaunots 08:48 25.05.2020)
Policija aicina izmantot velosipēdu pasargāšanai izmantot drošākas slēdzenes, kā arī neaizmirst reģistrēt savu transportlīdzekli.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. Latvijā laika posmā no 2016. gada līdz 2020. gada maijam reģistrētas 7972 velosipēdu zādzības, raksta Tvnet.lv ar atsauci uz Valsts policijas datiem.

Šogad laikā līdz 17. maijam Latvijā tika nozagts 571 velosipēds. Visvairāk – aprīlī, toreiz tika nozagts 181 "dzelzs zirgs".

2019. gadā Latvijā tika reģistrētas 1766 velosipēdu zādzības, 2018. gadā – 1835, 2017. gadā – 1779, 2016. gadā – 2021 privātā velosipēdā zādzības.

Policija atzīmē, ka vairums zādzību pastrādātas no iekštelpām.

Ņemot vērā augstākminēto, policija aicina izmantot tikai kvalitatīvas un drošas slēdzenes, piemēram, stiprinātas "U" veida metāliskās slēdzenes, kuras ir grūti salauzt, pārgriezt vai sazāģēt.

Tāpat policija iesaka reģistrēt velosipēdu Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD), kas atvieglo velosipēda atgriešanas procesu tā likumīgajam īpašniekam.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka koronavīrusa pandēmija ieviesusi izmaiņas Latvijas iedzīvotāju ikdienas dzīvē, tai skaitā pilsētnieki sākuši biežāk izmantot velosipēdu kā transportlīdzekli, lai izvairītos no sabiedriskā transporta izmantošanas, kur pastāv augsts inficēšanās risks.

4
Pēc temata
IeM: policijai ļoti vajadzīgi resursi, nāksies upurēt ēku apsardzi
Daļa skolēnu var bez maksas izmantot sabiedrisko transportu
Latvijas IeM par 5 tūkstošiem eiro nopirkusi dronu, taču nevar to palaist