Rīgas mērs Nils Ušakovs

Mūžīgā cīņa: Ušakova un VVC konfrontācija turpinās

52
(atjaunots 07:41 13.03.2017)
Nils Ušakovs pārsūdzējis tiesas lēmumu par saziņu sociālajos tīklos svešvalodās. Šodien tiesa lems – pieņemt vai noraidīt Rīgas mēra apelāciju.

RĪGA, 13. marts — Sputnik. Rīgas mērs Nils Ušakovs pārsūdzējis tiesas lēmumu par soda naudu 140 eiro apmērā, ko viņam piespriedis Valsts valodas centrs par saziņu sociālajos tīklos svešvalodās — krievu un angļu valodās, stāsta Baltnews.lv.

Rīgas apgabaltiesas preses sekretārs Raimonds Ločmelis pavēstīja, ka Rīgas mērs apstrīdējis Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu, kurā saglabājusi negrozītu Valsts valodas centra piespriesto naudas sodu.

Tagad tiesai jāpieņem lēmums par lietas izskatīšanu rajona tiesā. Šodien, 13. martā tiesa nolems, pieņemt vai noraidīt apelāciju.

Iepriekš Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nemainīja Valsts valodas centra (VVC) direktora lēmumu sodīt Rīgas mēru Nilu Ušakovu par pašvaldības sazināšanos sociālajos tīklos svešvalodās.

Tiesas lēmums liecina, ka pašvaldībai pat saziņai ar iedzīvotājiem sociālajos tīklos ir jāizmanto valsts valoda. Ušakovs pārsūdzēja VVC direktora lēmumu. Tiesas lēmumu arī iespējams pārsūdzēt, un Rīgas mērs ir informējis, ka iecerējis savas tiesības izmantot.

Informāciju sociālajā tīklā Facebook Nils Ušakovs publicē latviešu valodā un dublē krieviski.

VVC ir izteicis pretenzijas Ušakovam par biežu krievu valodas lietojumu uzstāšanos laikā. Atbildot uz šiem pārmetumiem, Rīgas mērs jokodams paziņoja, ka iesniegs Valsts valodas centrā sūdzību par vienu no Rīgas domē dzīvojošajiem kaķiem par nepietiekamām latviešu valodas zināšanām.

52
Pēc temata
Ušakovam atkal draud sods par saziņu krievu valodā
Raivis Dzintars: Ušakovs ir tikai izkārtne, iekšā – Kremlis un 9. maijs
No stagnācijas līdz degradācijai: Ušakovs skarbi kritizē pie varas esošās partijas
Sniegputenis

Kaut kas vēl nebijis: tuvākajās dienās Latvijā gaidāms stiprs sniegputenis

1
(atjaunots 08:16 25.01.2021)
Pirmo reizi Latvijas vēsturē varētu sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru sniegu, ko ciklons sagādās no Ukrainas rietumiem.

RĪGA, 25. janvāris - Sputnik. Šīs nedēļas sākumā, īpaši otrdien un trešdien, Zemgalē, Vidzemē un Rīgā gaidāmi ilgstoši nokrišņi, raksta Tvnet.lv, atsaucoties uz sinoptiķu prognozēm.

​Tiek ziņots, ka no Ukrainas rietumiem Latvijai tuvojas ciklons, kas atnesīs spēcīgus nokrišņus. Ja valsts austrumos tās izkritīs lietus veidā, tad centrālajos un rietumu novados galvenokārt snigs.

Paredzams, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinās oranžo vai pat sarkano brīdinājumu.

Gaisa temperatūra tuvākajās dienās būs aptuveni nulle grādu, snigšanas laikā iespējamas vēja brāzmas. Pūtīs ziemeļu vējš.

Atgādinām, ka oranžā vai sarkanā brīdinājuma periodā ir jāievēro drošības pasākumi. Pacentieties bez īpašas vajadzības neiziet no mājām. Nenovietojiet automašīnas zem kokiem.

1
Tagi:
prognoze, Latvija
Grūtniece, foto no arhīva

Cilvēku nav, valsts nepalīdz: kas notiek ar dzimstības līmeni Latvijā

43
(atjaunots 23:09 23.01.2021)
2020. gadā Latvija uzstādījusi jaunu antirekordu dzimstības jomā simt gadu laikā, bet 2021. gadā var pārspēt arī šo "sasniegumu": demogrāfs Ilmārs Mežs devis skumdinošu prognozi.

RĪGA, 24. janvāris — Sputnik. 2020. gadā Latvijā reģistrēti 17,5 tūkstoši jaundzimušo, bet 2021. gadā rādītājs var būt vēl mazāks. Demogrāfs Ilmārs Mežs pastāstījis par katastrofālās lejupslīdes iemesliem, stāsta Mixnews.lv.

Demogrāfs konstatēja, ka dzimstības līmeni cita starpā ietekmējuši tādi faktori, kā nepietiekams valsts atbalsts, potenciālo vecāku skaita krišanās, kā arī pandēmija Covid-19.

Pie tam pandēmijas negatīvās sekas vēl nāksies novērot 2021. gadā. Demogrāfs paskaidroja: tā kā vīruss izplatījies martā, noteiktu slēdzienu par tā ietekmi būs iespējams izdarīt pēc decembra datiem.
2021. gadā, ņemot vērā pandēmijas ietekmi situācija ar dzimstības līmeni Latvijā var kļūt vēl ļaunāka, uzskata eksperts.
Atgādināsim, ka, saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, 2020. gada decembris izcēlies ar zemāko dzimstības līmeni pēdējo simt gadu laikā.

2020. gadā Latvijā reģistrēti 17,5 tūkstoši jaundzimušo – par 1,3 tūkstošiem, jeb 6,9% mazāk nekā 2019. gadā (18,8 tūkstoši).
Pie tam CSP atskaitījās arī par to, ka 2020. gadā mirušo skaits par 11,2 tūkstošiem pārsniedzis jaundzimušo skaitu. 2020. gada decembrī jaundzimušo bija par 1905 mazāk nekā mirušo.

Saskaņā ar CSP datiem, 2021. gada 1. janvārī Latvijas iedzīvotāju skaits sastādīja 1,894 milj. cilvēku.

43
Tagi:
dzimstība, depopulācija, Latvija
Pēc temata
Zemākā dzimstība 100 gadu laikā: demogrāfija Latvijā krītas neredzētā ātrumā
Demogrāfs: šogad dzimstība Latvijā varētu uzstādīt jaunu antirekordu
Zemā dzimstība un sociālie tīkli piebeidza slaveno Rīgas geju klubu
Latviešu skaits sarūk: dzimstība valstī samazinās jau ceturto gadu no vietas