Dāvanas

Ražots Latvijā: desmit dāvanas 8. Martā

351
(atjaunots 08:42 08.03.2017)
Mežģīņu zeķturi, klači biezpiena sieriņa "Kārums" izskatā, gaisīgas kaklarotas no ādas, eleganti krekli, ziedu un saldumu komplekti – Latvijas zīmolu piedāvājums 8. martā ir ļoti interesants.

Lai kā politiķi strīdētos par to, vai 8. martā vajadzētu būt brīvdienai, ikviens vīrietis saprot, ka atstāt šajā dienā sievieti bez dāvanas nedrīkst. Sputnik nolēma nākt palīgā stiprajam dzimumam un apkopot Top10 dāvanas made in Latvia — dāvāt vietējās preces ir patriotiski un modīgi. Esmu pārliecināta, ka arī sievietes ielūkosies šajā Topā, vismaz tāpēc, lai neuzkrītoši nodemonstrētu savai otrajai pusītei, kas un kā.

Veļa no Amoralle

Latvijas zīmols, kas ražo veļu un izsmalcinātus peņuārus, kuros drosmīgākās modesdāmas iziet sabiedrībā kā vakartērpos. Zīmols izpelnījies uzslavas no žurnālu Vogue un Marie Claire modes kritiķiem un sekmīgi pārdod savus izsmalcinātos izstrādājumus vairāk nekā 20 pasaules valstīs. Tiesa, cenas ir nopietnas.

NB: džentlmeņiem, kuri nav iegaumējuši savu iemīļoto izmērus, ieteicams izmantot dāvanu kartes.

Белье от Amoralle
© Foto : аmoralle.com
Veļa no Amoralle

Kur nopirkt: veikals Amoralle (Brīvības iela 33)

Somiņas Feltstyle

Kā zināms, somiņu nekad nav pārāk daudz. Pat, ja tām mājās atvēlēta īpaša istaba. Viens no neparastākajiem vietējo zīmolu piedāvājumiem — filca somiņas Feltstyle, rotātas ar adītām "bizēm" vai glītiem kruzuļiem. Piedāvātas dažādākās krāsas un formas — no klačiem un mugursomām līdz ietilpīgām iepirkšanās somām.

Сумки Feltstyle
Somiņas Feltstyle

Kur nopirkt: feltstyle.com, veikals-kafejnīca Pienene (Kungu iela 7/9)

Gintas Sičevas rotaslietas

Rotaslietu dizainere Ginta Sičeva dzīvo starp Rīgu un Londonu. Viņa ir strādājusi modes namā Alexander McQueen un sekmīgi pārdod savus izstrādājumus visā pasaulē — no Eiropas līdz Japānai. Dizaineres "odziņa" — adas "mežģīnes", kas top ar īpašas lāzera tehnikas palīdzību. Pateicoties tai, gredzeni, rokassprādzes, krelles, sprādzes un citas rotaslietas izskatās ļoti neparasti un piesaista skatienu.

Украшения от Гинты Сычевой
© Foto : ginta.co.uk
Gintas Sičevas rotaslietas

Kur nopirkt: veikali Christmas Popup Store (ŠĶūņu iela 15) un KLASE (Berga Bazārs).

Krekli Talented

Vai var būt valdzinošāka aina kā sieviete vīrieša kreklā. Vai vīrieša stilā izgatavotā kreklā. Vai pat ne vīrieša kreklā, taču ļoti elegantā. Visus trīs variantus iespējams atrast dizaineres Indras Miklāvas zīmola Talented sortimentā. Katram kreklam ir sava "odziņa": viena sarkana podziņa starp baltām, kaklasaitīte, uzpleči utt.

Рубашки марки Talented
© Foto : rfw.lv
Krekli Talented

Kur nopirkt: talented.company

Rotaslietas Verba

Latviešu juvelieres Annas Faniginas un viņas zīmola Verba sortimentā atrodamos gredzenus, auskarus un kulonus dievina intelektuāles, kuras piesaista ne tikai neparastās formas, bet arī lāzera gravējums, katrā kolekcijā — ar savu zemtekstu, dažādās valodās, no latīņu un sengrieķu valodas līdz angļu un latviešu valodām.

Украшения Verba
© Foto : facebook / Verba
Rotaslietas Verba

Kur nopirkt: verba.lv, veikals RIIJA (Tērbatas iela 6/8)

Apģērbs ar humoru no QooQoo

Ja jūsu iemīļotajai sievietei ir laba pašironijas sajūta, viņai noteikti iepatiksies topi un leginsi, ko piedāvā dizainere Aļona Bauska — Latvijas zīmols QooQoo.

Одежда с юмором от QooQoo
© Foto : beqooqoo.com
Apģērbs ar humoru no QooQoo

Kur nopirkt: beqooqoo.com, zīmola demonstrāciju telpā (Lāčplēša ielā 35-15)

Klači From Bee. With Love

Klačus sievietes nēsā tikai skaistuma un oriģinalitātes labad, jo tajos bez grūtībām ielīdīs tikai kredītkarte un pomāde, bet viedtālrunis — tikai ar grūtībām. Taču parādīties sabiedrībā bez klača ir neiespējami, jo tā ir viena no daiļrunīgākajām tēla detaļām. Vārdu sakot, lietderīga dāvana. Oriģinālus klačus Latvijā ražo dizaineres Olgas Grigurko zīmols From Bee. With Love. Olga sāka ar klačiem, kas atgādināja grāmatas, taču jaunākajā kolekcijā atrodamas spilgtas un "garšīgas" somiņas, kas atgādina iemīļotos sieriņus "Kārums".

Клатчи From Bee. With Love
Klači From Bee. With Love

Kur nopirkt: zīmola lapā Facebook.

No "Dzintara" līdz "Stenderam"

Latvijas kosmētika jau sen neatpaliek no Eiropā ražotās ne kvalitātes (uzmanība tiek pievērsta dabiskiem komponentiem, un tas ir ļoti aktuāli, ņemot vērā dāmu trako mīlestību pret visu, kas ir "eko"), ne arī "bundžiņu" skaistuma ziņā. Vietējās markas par godu svētkiem parūpējušās par jaunumiem: "Dzintars" laidis klajā līniju Future Formula uz gliemeža, melno ikru un augu valsts cilmes šūnu bāzes, "Stenders" — kosmētiku ķermeņa kopšanai ar ziedošas ābeles smaržu, savukārt marka MADARA iepriecinājusi ar mitrinošām ziepēm rokām un ķermenim ar zāļu aromātiem — no citronmētras līdz vērmelēm.

NB: džentlmeņiem dažkārt nav viegli tikt skaidrībā ar kosmētiku (it īpaši ar tās vecuma kategoriju), tāpēc dāvanu karte šajā situācijā būs daudz drošāka.

Продукция фирмы Стендерс
Firmas "Stenders" produkcija

Kur nopirkt: zīmolu firmas veikali.

Burvju kārba Bloom Box

Sievietes neēd saldumus. Nekad. Taču nez kāpēc viņām viemēr patīk saldas dāvanas. Tāpat kā ziedi. Latvijas zīmols Bloom Box ir izdomājis satriecoši skaistas kārbiņas — "divi vienā" — jebkuri ziedi pēc jūsu gaumes un daudzkrāsaini modernie cepumiņi. Ziedi kārbā saglabājas svaigi pat divas nedēļas. Gan pašas kārbiņas krāsu un formu, gan tās saturu var izdomāt mājaslapā.

Волшебная коробочка Bloom Box
Burvju kārba Bloom Box

Kur nopirkt: riga.bloombox.lv

Latvijas šefpavāra vakariņas

Vietējo šefpavāru ēdieni bieži līdzinās mākslas darbiem, tāpēc vakariņas restorānā var kļūt par lielisku dāvanu (vai tās papildinājumu). Restorānā Biblioteka №1 buras viens no Latvijas jaunās virtuves pamatlicējiem — Māris Jansons, restorānā Le Dome brīnumus no svaigas zivs un jūras veltēm rada Sergejs Šiporovs, taču vispopulārākais restorāns Rīgā patlaban, šķiet ir Ferma, kur saimnieko šefpavārs Māris Astičs un konditore Irina Polisčenko.

Десерт от ресторана Ferma
Deserts restorānā Ferma
351
Angela Merkele

Kompromisi un liela nauda: ko Baltijas eirodeputāti gaida no VFR prezidentūras

4
(atjaunots 10:00 11.07.2020)
Uz pusgadu par ES Padomes priekšsēdētāju kļuvusi visietekmīgākā bloka valsts – Vācija; ko tas nozīmē Latvijai, Lietuva un Igaunijai.

RĪGA, 11. jūlijs – Sputnik. Eiroparlamentārieši no Baltijas valstīm kopumā pozitīvi vērtē mērķus, kurus uzstādījusi Vācija savas prezidentūras periodam Eiropas Savineības Padomē, vēsta TV3. Šādu viedokli kopējā brīfingā pauda Latvijas eirodeputāts Roberts Zīle, Svens Miksers no Igaunijas, kā arī Rasa Juknevičiene un Jozs Olekass no Lietuvas.

Viņi piekrīt, ka ir vesela virkne svarīgu jautājumu, kuri ir steidzami jāatrisina. Viens no galvenajiem uzdevumiem – panākt kompromisu lielās naudas sadalīšanā: Eiropas Ekonomikas atjaunošanas plāns un ES daudzgadu budžets.

Prezidentūra ES tiek nodota pēc rotācijas principa reizi pusgadā. Piemēram, 2015. gada pirmajā pusē prezidējošā valsts bija Latvija. Šobrīd, kad Eiropas Savienības atrodas nopietnu izaicinājumu priekšā, priekšsēdētāja loma iekritusi visietekmīgākajai bloka valstij – Vācijai.

Uzstājoties eirodeputātu priekšā trešdien, 8. jūlijā, VFR kanclere Angela Merkele aicināja viņus izrādīt nebijušu solidaritāti, lai kopā nodrošinātu ekonomikas atjaunošanu pēc koronavīrusa krīzes. Viņa paziņoja, ka Vācija cīnīsies par to, lai padarītu Eiropu ekoloģiskāku, inovatīvāku, stabilāku, digitalizētāku un konkurētspējīgāku.

"Mums nevajag būt naiviem. Daudzās dalībvalstīs Eiropas pretinieki to vien gaida – izmantot šo krīzi saviem mērķiem. Mums vajag parādīt viņiem, ka Eiropas Savienības vērtība ir sadarbība," sacīja Merkele.

Kanclere aicināja nevilcināties ar 750 miljardus vērtā Eiropas Ekonomikas atjaunošanas plāna apstiprināšanu, kuru Eiropas Komisija izstrādāja atbildot uz Merkeles un Francijas prezidenta Emanuela Makrona aicinājumu. Šis plāns kopā ar ES daudzgadu budžetu ir būtiskākie dienas darba kārtības jautājumi.

Baltijas valstu eiroparlamentārieši atzīmēja, ka lielas bažas joprojām ir saistītas ar izdevumu daļu – lauksaimniecības un kohēzijas finansējumu. Taču kopumā, viņuprāt, Latvijai, Lietuvai un Igaunijai VFR prezidentūra var būt izdevīga, jo Vācijā līdzīgā veidā nosprauž ārpolitiskos akcentus, ir prasmīgs pārrunu dalībnieks un netto donors bloka kopējā budžetā.

Eirodeputāti prognozē, ka jau jūlijā dalībvalstis spēs panākt zināmu vienošanos, ja ne par visu Eiropas Komisijas piedāvājumu paketi, tad vismaz par Ekonomikas atjaunošanas plānu.

Parlamentārieši uzsvēra, ka cīņa par Baltijas valstu interesēm ir jāturpina. Nākamais zīmīgais pārrunu raunds notiks nākamnedēļ ES dalībvalstu samitā.

4
Tagi:
vacija, ES
Pēc temata
Eiropas Parlaments atbalstīja: ES vienkāršos vīzu režīmu ar Baltkrieviju
Parādīsies jautājums, kas ar ES būs tālāk: eirodeputātu prognozes par kopējo budžetu
Krievijas, Baltkrievijas un Latvijas robeža

Draudi no austrumiem: rosina slēgt iebraukšanu Krievijas pilsoņiem ar uzturēšanās atļaujām

6
(atjaunots 08:25 11.07.2020)
Pēc robežu atvēršanas Valsts policija ar grūtībām spēj kontrolēt ES pilsoņu iebraukšanu Latvijā – taču aizliegt iebraukt piedāvā Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem ar uzturēšanās atļaujām.

RĪGA, 11. jūlijs – Sputnik. Latvijas Ministru kabineta locekļi atraduši vainīgos Covid-19 saslimšanas gadījumu skaita kāpumā valstī – tie ir Krievijas un Baltkrievijas pilsoņi, kuri iebrauc Latvijā ar darba vīzām vai uzturēšanās atļaujām.

Vakar Ministru kabinets ārkārtas sēdē ieviesa virkni noteikumu ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību un novērst jaunus saslimšanas uzliesmojumus.

Savās idejās padalījās arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība"), kurš nosauca Veselības ministrijas piedāvātos pasākumus par pārāk mīkstiem.

Viņš atgādināja par ievesto Covid-19 gadījumu statistiku, sevišķi no Krievijas un Baltkrievijas, kur saslimstība joprojām ir augsta. Pēc ministra sacītā, vairums šo valstu pilsoņu iebrauc Latvijā ar darba vīzām, piemēram 39% vīzu ir izsniegtas jūrniekiem. Daudzi iebrauc arī ar uzturēšanās atļaujām.

"Arī ārkārtējās situācijas laikā laidām Latvijā cilvēkus ar uzturēšanās atļaujām. Es neesmu pārliecināts, ka viņi nosēž divas nedēļas pašizolācijā," sacīja ministrs.

Pēc viņa sacītā, Latvijai ir jāpārskata uzturēšanās atļauju sistēma. Rinkēvičs piedāvāja izskatīt šo jautājumu valdības sēdē otrdien, 14. jūlijā.

Starptautiskās krievvalodīgo advokātu asociācijas viceprezidents Mihails Joffe, foto no arhīva
из личного архива Михаила Йоффе

Viņam piebiedrojās arī zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība).

"Jādomā, kā kontrolēt valsts austrumu robežu, lai nebūtu jābrīnās, no kurienes nāk vīrusa pārnēsātāji. Jo vairāk aizsargāsim ārējo robežu, jo mazāk būs jāsēž mūsu cilvēkiem. Pāri sauszemes robežai tagad brauc simti cilvēku," teic zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs atzīmēja, ka šis jautājums ir jāskata Eiropas iebraukšanas atļauju politikas kontekstā.

Kopš jūnija KF drīkst pamest personas ar dubultpilsonību, uzturēšanās atļauju, kā arī ar speciālās vīzu kategorijām – ārstēšanās vai darba nolūkos.

Šonedēļ sociālajos tīklos parādījās stāsti par "krievvalodīgajiem" tūristiem Vecrīgā un Jūrmalā. Sociālo tīklu lietotāji apšaubīja to, ka "desmitiem tūkstošiem krievu un baltkrievu, kuri staigā pa Vecrīgu ar fotoaparātiem uz kakla", iebraukuši valstī ar uzturēšanās atļaujām.

Visiem, kas ierodas Latvijā no valstīm, kur uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju ir vairāk nekā 15 Covid-19 inficēšanās gadījumu, ir jāievēro divu nedēļu pašizolācija, taču Valsts policijā atzīst, ka kontrolēt iespējams tikai iebraukušos no Krievijas un Baltkrievijas – citu ES valstu pilsoņi ierodas valstī praktiski nekontrolēti.

6
Tagi:
Baltkrievija, Krievija, robeža, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
No plaušu fibrozes līdz Alcheimera slimībai: mediķi pastāstīja par Covid-19 sekām
Kā notiek Covid-19 vakcīnas izmēģinājumi Krievijā
Trīs Krievijā izstrādāti Covid-19 vakcīnas prototipi ir efektīvi
Covid-19 infekcijas gadījumu skaits Latvijā sasniedzis 1124