Tulpes

Ziedi 8. martam: kur nopirkt un cik maksā

958
(atjaunots 10:21 07.03.2017)
Jau rīt daudzi jo daudzi vīrieši sveiks vairākus desmitus sieviešu, pie tam nenāks par ļaunu arī puķes uzdāvināt. Mūsu padomi - kā visu paspēt un pažēlot naudas maciņu.

Parasts vīrietis Latvijā 8. marta svētkos vidēji sveic 20-100 sievietes. Ziedus no viņa gaida ģimenē (sieva, mamma, vecmāmiņa, māsa, sievasmāte, meita) un darbā (parasti apmēram 10-20 cilvēki gaida vismaz kādu uzmanības apliecinājumu).

8. marts ir diena, kurā zināšanas par ziedu cenām var paglābt no izputēšanas un ļaut saglabāt imidžu sieviešu kolektīvā. Sputnik korespondents nolēma palīdzēt vīriešiem sveikt visas dāmas — viņš devās uz ziedu veikaliem un bāzēm un salīdzināja cenas. Taču paturiet prātā: tas, kas dabūjams šodien, rīt var pazust no letēm. Narcises dažos veikalos pazuda jau vakar.

Bāze Baltigran

Stopiņu iela 32а, Purvciems

Cena: rozes — no 0,60 eiro, tulpes — no 0,60 eiro

Bāze Kings flowers

Dunavas iela 13/Krasta iela

Cena: rozes — 0,75-2,40 eiro, tulpes — 0,60-0,90 eiro, narcises — 0,20-0,40 eiro

Bāze Cēsu ielā

Cena: rozes — 1,00-2,40 eiro, tulpes — 0,60-0,70 eiro, neļķes — 0,50 eiro

Tirgus

Cena: rozes — 0,50-1,70 eiro, tulpes — 0,50-0,60 eiro, neļķes — 0,50-0,60 eiro

Цветочная база на Центральном рынке
© Sputnik / Sergey Melkonov
Ziedu vairumtirgotava Centrāltirgū

"Sakta"

Cena: rozes — 1,50-5,00 eiro, tulpes — 0,80 eiro, neļķes — 0,80 eiro, narcises — 0,40-0,80 eiro

Цветочный рынок У Сакты на ул. Тербатас
© Sputnik / Sergey Melkonov
Ziedu tirdziņš pie "Saktas" Tērbatas ielā

Veikalu tīkls Milipro

Duntes iela 27 (Sarkandaugava)

Dzelzavas iela 51а (Purvciems)

Stūrmaņu iela 29 (Bolderāja)

Viestura prospekts 26 (Mangaļi)

Biķernieku iela 1 (Mežciems)

Cena: rozes — 0,67-2,40 eiro, tulpes — 0,43-0,74 eiro, neļķes — 0,43-0,86 eiro, narcises — 0,20-0,76 eiro

Veikalu tīkls Amandus

TC SKY (Pārdaugava)

TC Stockmann (Centrs)

TC Olimpija (Ķīpsala)

TC SKY&MORE (Sarkandaugava)

Krasta iela 56 (Ķengarags)

Hipokrāta iela 28 (Purvciems)

Vienības gatve 113 (Ziepniekkalns)

Biķernieku iela160 (Mežciems)

Cena: rozes — no 1,20 eiro, tulpes — no 1,20 eiro

Veikals www.flowerpitstop.lv

Kroņu iela 23b (līdzās TC Domina)

(Pastāv iespēja pasūtīt tīmeklī vai pa tālruni: labais krasts — 10 eiro, kreisais krasts — 15 eiro)

Cena: rozes — no 1,00 eiro, tulpes — no 0,80 eiro, narcises — no 0,40 eiro

Depo

Cena: rozes — 5,39-18,09 eiro par 10 gab., tulpes — 3,99-6,59 eiro par 10 gab., narcises — 1,09-3,99 eiro par 10 gab.

Цветочный отдел магазина Depo
© Sputnik / Sergey Melkonov
Ziedu nodaļa veikalā Depo

RIMI

Cena: rozes — 5,19 par 9 gab., tulpes — 2,19 eiro par 5 gab., 5,95 eiro par 15 gab., narcises — 0,99 eiro par 10 gab.

Maxima

Cena: rozes — 1,89 eiro, 2,79 eiro par 9 gab.,5,89 eiro par 15 gab., narcises — 0,79 eiro par 10 gab.


Un tomēr 8. marts nav tikai sieviešu solidaritātes diena vien. Tā ir arī puķu pārdevēja diena. Vienīgā diena gadā, kad ziedi ir tik pieprasīti. Vienīgā diena, kad ielās būtu tik daudz vīriešu ar milzīgām buķetēm rokas un tik daudz laimīgu sieviešu, kas spiež pie krūtīm ziedus.

Lolojiet sievietes, mīļie vīrieši! Varat būt droši, jums tas atmaksāsies!

Покупка цветов 8 марта обходится не дёшево
© Sputnik / Sergey Melkonov
Ziedu iegāde 8. martā sit pa kabatu
958
Врач-нарколог, суггестолог, магистр социальной психологии Борис Фальков

Narkologs izsmēja plānus ierobežot odekolona pārdošanu Latvijā

6
(atjaunots 17:46 05.08.2020)
Nodoms ierobežot odekolona pārdošanu neparedzētās lietošanas dēļ izskatās smieklīgi – jācīnās ar pašu alkoholisma problēmu, paziņoja ārsts-narkologs Boriss Faļkovs.

RĪGA, 5. augusts – Sputnik. Latvijas Veselības ministrija meklē veidus, kā atrisināt kosmētisko un higiēnisko līdzekļu ar augstu spirta saturu neparedzēto lietošanu. Iestāde atzina, ka ierobežot šādu līdzekļu tirdzniecību valstī ir ārkārtīgi sarežģīti.

Drīzāk ir jācīnās ar pašu alkohola lietošanas problēmu, nevis aizliegt pārdot odekolonu, kas skan visnotaļ smieklīgi, paziņoja Sputnik Latvija ārsts-narkologs, suģestologs, sociālās psiholoģijas maģistrs Boriss Faļkovs.

"Ja mēģina padarīt sabiedrību skaidrā, tad jādomā par produkcijas izvešanu no lielveikaliem ar augstu spirta daļu – tas dos reālu iespēju mainīt situāciju. Domāju, ka odekolona lietošanas daļa kopējā alkohola apjomā ir ārkārtīgi niecīga, tādēļ tā ir cīņa ar vējdzirnavām," atzīmēja Faļkovs.

Eksperts paskaidroja, ka problēma nebeidzas vien ar to, ka cilvēki izmanto odekolonu tam neparedzētajā veidā.

"Tie, kam nav naudas pat vislētākajam degvīnam, meklē iespēju patērēt alkoholu pēc esošajiem līdzekļiem. Tātad problēma nav odekolona lietošanā, bet gan tajā, ka naudas trūkuma gadījumā cilvēki sāk pirkt šāda veida produkciju. Tā jau ir spilgti izteikta sociāla problēma – ja cilvēks sāk lietot odekolonu iekšķīgi," uzsvēra Faļkovs.

Pēc viņa sacītā, ir smieklīgi meklēt odekolona iekšķīgā lietošanā nozīmi, ka sabiedrība ir pakļauta alkoholismam.

"Alkohols jau vairāk nekā pusgadsimtu ir narkotisks produkts – PVO par to paziņoja jau pagājušā gadsimta 60. gados. Tas ir liels jautājums valstij – kāpēc alkohols vienalga pārdodas kopš tā brīža, ja tas ir narkotisks produkts. Alkohola pieejamības tematā ir daudz strīdīgu momentu, un ja jau valsts ķeras pie šī jautājuma, tam ir jāskar nevis odekolons, bet gan alkohola leģitimizācija sabiedrībā," nobeigumā sacīja Faļkovs.

Фальков высмеял планы ограничить в Латвии продажу одеколона
6
Tagi:
alkohols
Pēc temata
Vispārējs alkoholisms atcelts: alkohola pārdošana ārkārtējās situācijas laikā ir kritusies
"Latvijas Pasts" saņēmis beztermiņa licenci alkoholisko dzērienu tirdzniecībai
Valdība strādā paklusām: Danusēvičs par alkohola tirdzniecības ierobežojumiem
Kviešu novākšana

Naudas ES piešķīra vairāk, bet samaksās mazāk: Latvijas zemniekiem atkal nepaveicās

9
(atjaunots 17:35 05.08.2020)
Kamēr politiķi lielās, ka Latvijai izdevies panākt ES lauksaimniecības dotāciju palielinājumu, zemnieki sūdzas, ka beigās saimniecības var saņemt pat mazāk, nekā agrāk; kā arī atbalsta piešķiršanas nosacījumi izraisa jautājumus.

RĪGA, 5. augusts – Sputnik. Lai arī kopējajam tiešo maksājumu apjomam Latvijas zemniekiem nākamajā ES budžeta plānošanas periodā jāpieaug par 40%, saskaņā ar "Zemnieku Saeimas" aprēķiniem, zemnieki, visticamāk, saņems pat mazāk, nekā līdz šim, raksta Neatkarīgā

Kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienības brīža starpība tiešajos maksājumos starp jaunajām un vecajām dalībvalstīm turpina būt viens no sāpīgākajiem jautājumiem. Sākumā jaunajām valstīm maksāja tikai 55% no vidējā ES līmeņa un solīja pakāpeniski palielināt šo apjomu. Taču arī šodien, pēc 16 gadiem kopš iestāšanās ES, Latvijas zemnieki joprojām saņem krietni mazāku atbalstu, nekā veco Eiropas valstu zemnieki, un, patiesībā, saņem vismazāk ES vidū.

Teorētiski naudas būs vairāk

Zemnieki cerēja, ka jaunajā plānošanas periodā šī diskriminācija dažādu valstu lauksaimniecības atbalsta jomā tiks izbeigta. Pēc ES samita jūlija otrajā pusē Krišjānis Kariņš ar prieku paziņoja, ka panākta bezprecedenta vienošanās par ES daudzgadu budžetu un Eiropas Ekonomikas atjaunošanas fondu, kura nozīmē, ka Latvijas tautsaimniecības izaugsmes stimulēšanā tika ieguldīti 10 miljardi eiro.

"Neskatoties uz pandēmijas izaicinājumiem un ES budžetā pieejamā finansējuma samazinājumu, Latvijai ir izdevies panākt pieaugumu kohēzijas, kā arī lauksaimniecības politikā, salīdzinot ar esošo periodu. Īpaši jāizceļ vairāku gadu neatlaidīga darba rezultātā panāktais tiešmaksājumu kopapjoma pieaugums Latvijai par 40%. Vairāk nekā 7 miljardus eiro varēsim papildus ieguldīt inovācijās, zaļajās un digitālajās tehnoloģijās, infrastruktūrā un modernā izaugsmē," pastāstīja premjera preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Zemkopības ministrijā paskaidroja, ka no 2022. gada Latvijas zemnieki varēs saņemt 200 eiro par hektāru tiešo maksājumu veidā, savukārt līdz 2027. gadam šī summa pieaugs līdz 215 eiro par hektāru, tātad 82% no ES vidējā. Šobrīd Latvijas zemnieki saņem 179 eiro par hektāru, jeb 75% no vidējā Eiropas līmeņa.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards nav pilnībā gandarīts ar Eiropas Savienības Padomes lēmumu.

"Nenoliedzami šāda svarīga lēmuma pieņemšana ir panākums, vienlaikus gan diemžēl secināms, ka vēl joprojām Latvija, neskatoties uz finansējuma palielinājumu, salīdzinājumā ar iepriekšējo plānošanas periodu, būs to valstu vidū, kas saņems zemākos tiešmaksājumus lauksaimnieku atbalstam," paziņoja Gerhards.

Atbalsts būs niecīgs?

Biedrības "Zemnieku Saeima" valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre atzīst, ka kopējā tiešo maksājumu pakete nākamajā plānošanas periodā būs par 600 miljoniem lielāka, ja salīdzina ar esošo.

"Lai arī pieaugums pret pašreizējo periodu ir būtisks, tas vēl aizvien nenodrošinās mūsu lauksaimniekiem vienlīdzīgus konkurences apstākļus kopīgajā Eiropas tirgū. Lai arī naudas būs vairāk, nosacījumi, kas jāpilda lauksaimniekiem, nesegs naudas palielinājumu," pārliecināta Dzelzkalēja-Burmistre.

Saskaņā ar "Zemnieku Saeimas" aprēķiniem, zemnieku saimniecības nevarēs saņemt 200 eiro par hektāru tiešo maksājumu veidā. Pirmkārt, šie līdzekļi tika aprēķināti uz 2016. gada datu bāzes, kad references platība bija 1,695 miljoni hektāru, bet tagad tā ir pieaugusi līdz 1,768 miljoniem hektāru, jeb par 4% vairāk. Tādēļ kopējo līdzekļu apjomu nāksies dalīt uz lielāku hektāru skaitu.

Otrkārt, saskaņā ar jaunajiem nosacījumiem, daļa šo līdzekļu ir jārezervē īpašam mazo saimniecību atbalstam, kā arī tiem, kas uzsāk lauksaimniecības ražošanu, un ar ražošanu saistīto nozaru atbalstam.

Treškārt, atbalsta saņemšanas kritēriji tika pastiprināti.

Šobrīd tiešie maksājumi sastāv no divām daļām: vienotā platības maksājuma un zaļināšanas prasībām, kuras sevī ietver augu kultūru dažādības uzturēšanu un 5% platības neizmantošanu lauksaimniecības vajadzībām. Dotajā brīdī zemnieks Latvijā saņem 85 eiro platības maksājuma veidā un 48 eiro par zaļināšanu, tātad kopā aptuveni 133 eiro par hektāru. Savukārt nākamajā plānošanas periodā abas šis komponentes zemniekiem būs obligātas, un papildu maksājumu par tiem vairs nebūs. Tādēļ, saskaņā ar "Zemnieku Saeimas" aprēķiniem uz Zemkopības ministrijas sniegto datu pamata, to pašu nosacījumu izpildes gadījumā, kādi iepriekš, nākamajā plānošanas periodā Latvijas zemnieki saņems labākajā gadījumā 100-105 eiro par hektāru.

"Tātad uz hektāru maksājuma samazinājums, strādājot tieši tāpat kā līdz šim, būtu aptuveni 25%. Tikai nelielai daļai no lauksaimniekiem par īpašiem ar vidi saistītiem pasākumiem būs iespēja papildus saņemt 20‒30 eiro par hektāru," secina Dzelzkalēja-Burmistre.

Viņa uzsvēra, ka Latvijas gadījumā ES prasība samazināt attiecību 20:80 (20% zemnieku saņem 80% maksājumu) ir neloģiska. Pēc 90. gadu sākuma zemes reformas ir izveidojusies tāda situācija, ka Latvijā ir ļoti daudz zemnieku saimniecību ar nelielu platību. Rezultātā, Latvijas gadījumā 20% saimniecību kategorijā, kuras skaitās lielas, iekļūst zemnieki, kuriem pieder zemesgabali virs 30 hektāriem.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, Latvijai būs papildus jāpiešķir vairāk nekā 200 miljonus eiro īpašajam mazo zemesgabalu īpašnieku atbalstam, nepieprasto nekādu lauksaimniecības ražošanu. Tādēļ resursi, kurus valstij jāiegulda konkurētspējas celšanai un pievienotās vērtības izveidošanai, tiks iztērēti sociālajam atbalstam.

"Vienu vārdu sakot, nevis dosim makšķeres, bet kārtējo reizi izdalīsim zivis!" teic Dzelzkalēja-Burmistre.

Sistēmas trūkumi

Ar iespējamo tiešo maksājumu sadalījumu ir neapmierināti arī Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijā.

"Tiešmaksājumu summu, ko saņems lauksaimnieki, pašlaik precīzi nevar izkalkulēt, jo atbalsta sistēma ir ļoti komplicēta un lauksaimnieki ir ļoti dažādi. Līdz ar to neviens no iepriekš publiskajā telpā izskanējušajiem skaitļiem nav korekts. Otrs secinājums ‒ diemžēl tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs tieši mazās un vidējās saimniecības," paziņoja asociācijas vadītājs Gustavs Norkārklis.

Vērtējot jaunos tiešo maksājumu nosacījumus, viņš atzīmēja, ka visvairāk tiks stimulēta graudkopju konkurence, kas ir netaisnīgi attiecībā pret citiem zemniekiem.

Lai arī Eiropas Komisija nosaka iztērēt 40% lauksaimniecības subsīdiju ekoloģiskās un klimatiskās krīzes novēršanai, Norkārklis uzskata, ka Zemkopības ministrijas izstrādāto tiešo maksājumu saņemšanas nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai" – bez reāliem piesārņojošās darbības ierobežojumiem. Spilgts piemērs šādai pieejai ir atbalsts precīzo tehnoloģiju izmantošanai, kurš patiesībā neparedz pesticīdu un sintētisko minerālmēslojumu samazinājumu.

"Ja aplūko tikai vienu pozīciju ‒ ienākumu pamatatbalstu, tad ZM sākotnēji (bez papildus naudas piešķīruma) plānoja, ka tas varētu svārstīties no 96 eiro par hektāru 2022. gadā līdz 113 eiro 2027. gadā plus paredzētā piemaksa atkarībā no darbības reģiona.

Zemenes, foto no arhīva
© Sputnik / Максим Богодвид

Vērtējot ekoshēmu maksājumu (no 10 līdz pat vairāk nekā 1000 eiro par ha), šeit atbalsta pretendentiem vajadzētu būt tiem lauksaimniekiem, kas izmanto videi un klimatam labvēlīgas lauksaimniecības prakses. ZM paredzējusi, ka ekoshēmu atbalsts pienāksies par tādiem pasākumiem kā tiešā sēja, precīzās tehnoloģijas un līdzīgiem, taču tehnika maksā dārgi un līdz ar to pie šī atbalsta tiks pamatā tikai lielās saimniecības. Piemērs ir atbalsts par zaļajām joslām, kas paver dāsnas atbalsta saņemšanas iespējas tieši lielajām saimniecībām ar plašajiem monokultūru laukiem.

Sākotnējā piedāvājumā tiešmaksājumos bija paredzēti 60 miljoni eiro bioloģiskās lauksaimniecības atbalstam, tādējādi tieši veicinot videi un klimatam draudzīgas lauksaimniecības stūrakmeni ‒ bioloģisko metodi, taču šis atbalsts ir sarucis līdz sešiem miljoniem eiro un pieejams tikai tiem, kas saimnieko nitrātu jutīgās teritorijās," pastāstīja Norkārklis.

9
Pēc temata
Kartupeļi dārgi, toties ir savi tomāti: kā veidojas pārtikas cenas Baltijas valstīs
Trīs kastes ar sapuvušām, viena normāla: nav kas lasa zemenes
Ir budžets: ES līderiem izdevies vienoties
Ne mīlas, ne laimes. Pirms 80 gadiem Baltija iestājās PSRS
Gruzija

Gruzijā sagaidīja pirmos tūristus pēc avioreisu atjaunošanas

0
(atjaunots 18:00 05.08.2020)
Augusta sākumā Gruzija atjaunoja regulāro aviosatiksmi ar Vāciju, Franciju, Latviju, Lietuvu un Igauniju.

RĪGA, 5. augusts – Sputnik. Gruzijā ieradušies pirmie tūristi pēc aviosatiksmes atjaunošanas, kura tika apturēta koronavīrusa pandēmijas dēļ, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz valsts Ekonomikas ministrijas vadītājas Natijas Turnavas paziņojumu brīfingā.

Augusta sākumā Gruzija atjaunoja regulāro aviosatiksmi ar Vāciju, Franciju, Latviju, Lietuvu un Igauniju.

"Tiek īstenoti reisi no Minhenes, rīt mēs sagaidām pirmo lidmašīnu no Rīgas. Nesen atlidoja lidmašīna no Parīzes. Tāpat mēs turpinām pārrunas ar citām kompānijā pakāpeniskai aviosatiksmes atvēršanai, taču, protams, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju," paziņoja Turnava.

Tūrisma administrācijas vadītāja Mariama Kvrivišvili pateica brīfingā, ka no Minhenes un Parīzes ieradušies tūristi neiziet obligāto karantīnu.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē jau ir atklāti vairāk nekā 18,7 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 705 tūkstoši cilvēku ir miruši un gandrīz 12 miljoni izveseļojās.

0
Tagi:
tūristi, Gruzija
Pēc temata
Kipras varasiestādes atlīdzinās atpūtas izdevumus tūristiem, kuri saslims ar koronavīrusu
Rīga – viena no drošākajām Eiropas pilsētām pēc pandēmijas
Beļģijas ĀM paskaidroja, kādēļ ES nevar atrisināt robežu atvēršanas jautājumu
Atpūta bez sankcijām: kādos gadījumos Latvijas iedzīvotājiem neliks ievērot pašizolāciju