Ušakovs

Ušakovam atkal draud sods par saziņu krievu valodā

61
(atjaunots 08:26 20.02.2017)
Valsts valodas centrs atradis kārtējo veidu, par ko piespriest soda naudu Rīgas mēram Nilam Ušakovam, šoreiz – par krievu valodā sniegtām atbildēm skolēniem "Ēnu dienā".

RĪGA, 20. februāris — Sputnik. Latvijas Valsts valodas centrs atkal vēlas piespriest naudas sodu Rīgas mēram Nilam Ušakovam par to, ka "Ēnu diena" viņš sazinājies ar skolēniem krievu valodā. Par to Rīgas domes vadītājs uzrakstīja sociālajā tīklā Facebook.

"Jūs man neticēsiet un, iespējams, pat sāksiet smieties, bet Valsts valodas centrs ir atradis vēl vienu iemeslu pamēģināt mani administratīvi sodīt. Ziniet par ko? Stāstu — par to, ka Ēnu dienā ar savām ēnām, kas man uzdeva jautājumus krievu valodā, tāpat krievu valodā arī atbildēju,"- uzrakstīja Ušakovs.

"Nu ko, nāksies pastrīdēties. Neskatoties uz jau neskaitāmiem mēģinājumiem Valsts valodas centram vēl ne vienu reizi nav izdevies mani sodīt," — viņš atzīmējis.

Komentāros lietotāji ieteica Ušakovam iesūdzēt VVC cilvēktiesību tiesā par diskrimināciju.

12. februārī Rīgas domes rīkoja "Ēnu dienu", kuras laikā deviņi skolēni iepazinās ar pašvaldības darbu un bija galvaspilsētas mēra "ēnas". Bērni varēja iepazīties ar domes priekšsēdētāja darbu, uzdot viņam jautājumus par mēra darbu, kā arī piedalīties komisijas sēdē finanšu un administratīvajos jautājumos un apmeklēt Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Kopumā, lai kļūtu par Rīgas mēra "ēnām", pieteikušies 50 skolēni no visas Latvijas. Ušakovs plāno tikties arī ar pārējiem skolēniem.

Valsts valodas centrs jau mēģināja uzlikt Ušakovam naudas sodu par to, ko sociālajos tīklos viņš raksta krievu valodā. Tomēr Rīgas mērs apstrīdējis lēmumu. Pēc viņa teiktā, valsts valodas likums neregulē pašvaldības sazināšanās valodu ar saviem iedzīvotājiem ārvalstu sociālajos tīklos, tāpēc Valsts valodas centra galīgais lēmums tiks pārsūdzēts.

Sociālajā tīklā Facebook Nils Ušakovs raksta ziņojumus latviešu un krievu valodā.
VVC iepriekš arī izteica pretenzijas Ušakovam par to, ka viņš bieži lieto krievu valodu savās uzstāšanās reizēs un saziņai sociālajos tīklos. Atbildē Rīgas mērs jokojot paziņoja, ka iesniegs sūdzību Valsts valodas centram par vienu no Rīgas domes kaķiem, kurš arī neprot latviešu valodu.

61
Pēc temata
Nils Ušakovs pārsūdzējis Valsts valodas centra lēmumu
Ušakovs: ar tādu ministru var izdzenāt visus skolēnus
Valsts valodas centrs pieķerts krievu valodas lietošanā
Vakcinācija pret Covid-19, foto no arhīva

Vairāki ārsti saslimuši ar Covid-19 pēc pirmās vakcīnas, vakcinācijas tempi krītas

15
(atjaunots 19:00 23.01.2021)
Dažos gadījumos radusies nepieciešamība atcelt vakcinācijas otro posmu, jo mediķi saslimuši laika posmā starp pirmo un otro vakcīnas devu.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vakcinācijas tempi Covid-19 būtiski kritušies – pirmajā posmā četru dienu laikā vakcīnas saņēmuši 2960 cilvēki, otrajā – tikai 2139 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta dati. Vairāki ārsti saslimuši pirms vakcīnas otrās devas.

Ceturtdien, 21. janvārī tikai 13 cilvēki divās slimnīcās saņēmuši vakcīnas otro devu Covid-19 profilaksei. Salīdzinājumam, vakcinācijas pirmā posma ceturtajā dienā vakcinējušies 698 cilvēki desmit veselības aprūpes iestādēs.
Kopumā vakcīnu pret Covid-19 saņēmis 16 541 ārsts un medicīnas darbinieks, tostarp 2139 saņēmuši abas vakcīnas devas.
Ceturtdien vakcinācijas procesā izmantotas 17 528 BioNTech/Pfizer vakcīnas devas un 1152 Moderna vakcīnas devas. Pfizer vakcīnām noteikts 21 dienas intervāls starp pirmo un otro vakcīnu, citām, ko Latvija patlaban saņem vai plāno saņemt, intervāls sastāda 28 dienas.

Fiksēti vairāki gadījumi, kuros Covid-19 vakcīnas otro devu nācies atlikt, jo starp pirmo un otro vakcīnu cilvēki inficējušies ar koronavīrusu, Imunizācijas valsts padomes vadītāja Dace Zavadska pastāstīja Latvijas radio ēterā. Viņa paskaidroja, ka ārsti, kas saņēmuši vakcīnas pirmo devu, varēs saņemt otro devu, tiklīdz izveseļosies.

Zavadska piebilda, ka otro vakcīnu izlaist nav ieteicams.

Viņa pievērsa uzmanību arī tam, ka, saskaņā ar novērojumiem, pēc otrās devas saņemšanas nepatīkamās sajūtas ir spilgtāk izteiktas. Piemēram, spēcīgs nogurums vai sāpes dūriena vietā. Taču simptomi, parasti daudzkārt mazāki, nekā pašas slimības gadījumā, ilgst tikai vienu vai divas dienas, apliecināja Zavadska.

Iepriekš Latvijas valdība atbalstīja ierosinājumu iesniegt pieteikumu par valstij papildus pieejamajām 646 510 vakcīnas CureVac devas, tātad tagad no šī ražotāja plānots iegādāties 946 510 vakcīnas devas. CureVac vakcīnas piegāde ieplānota gada pirmajā pusē.

 

15
Tagi:
mediķi, vakcinācija, vakcīna
Pēc temata
Vakcinācijas procesā Latvijā varētu iesaistīt armiju
Publicēts vakcinācijas tempu grafiks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā
"Tas ir nepiedodami un nepieņemami": premjers neapmierināts ar vakcinācijas gaitu
Temperatūra un roku tirpšana: Austrumu slimnīca noliedz problēmas pēc vakcinācijas
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

Rīgas dome nesaskaņoja mītiņu Navaļnija atbalstam: protestējošos izgaiņāja policija

31
Pie Krievijas vēstniecības Rīgā notika nesankcionēta akcija Krievijas blogera Alekseja Navaļnija atbalstam.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vairāki desmiti cilvēku, neskatoties uz Rīgas domes aizliegumu, ieradās pie Krievijas vēstniecības Latvijā ar prasību atbrīvot blogeri Alekseju Navaļniju.

Акция в поддержку российского блогера Алексея Навального у посольства России в Латвии в Риге.
Sergey Melkonov
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

Atgādināsim, ka Aleksejs Navaļnijs tika aizturēts 17. janvārī Šeremetjevas lidostā Maskavā pēc ierašanās no Vācijas, kur blogeris ārstējās pēc domājamās saindēšanas. Iepriekš Krievijas Federālais sodu izpildes dienests informēja, ka plāno aizturēt Navaļniju, jo tiesai jāpieņem lēmums jautājumā par nosacītā soda aizstāšanu ar reālu brīvības atņemšanu pēc nosacītā ieslodzījuma režīma ļaunprātīgiem pārkāpumiem. A.Navaļnijam ir divas nosacītas sodāmības. Pirmā – uzņēmuma "Kirovļes" lietā – saistīta ar vairāk nekā 16 miljonu rubļu izšķiešanu, otrā – "Yves Rocher" lietā – par vairāk nekā 30 miljonu rubļu laupīšanu.

Акция в поддержку российского блогера Алексея Навального у посольства России в Латвии в Риге.
Sergey Melkonov
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

18. janvārī Himku pilsētas tiesa izbraukuma sesijā pieņēma lēmumu par Alekseja Navaļnija arestu uz 30 dienām. Viņš nogādāts izolatorā "Matrosskaja tišina", kur pavada 14 dienu karantīnu – viens trīsvietīgajā kamerā.

Iepriekš Rīgas dome noraidīja pieteikumu protesta akcijai pie Krievijas vēstniecības. Tomēr vairāki desmiti cilvēku ieradās ar plakātiem "Brīvību Aleksejam Navaļnijam!"

Полицейские поспешили попросить удалиться протестующих у посольства России в Латвии.
Sergey Melkonov
Valsts policijas pārstāvji akcijas vietā pieprasīja nesankcionētās akcijas pārtraukšanu.

Pie tam cilvēki turējās drošā attālumā un ievēroja pandēmijas apstākļos noteikto distanci.

Tiesa, policisti pasākumu pārtrauca. Valsts policijas pārstāvji akcijas vietā pieprasīja nesankcionētās akcijas pārtraukšanu. Akcijas dalībnieki neiebilda un steigšus izklīda.

 

31
Tagi:
Rīga, Krievijas vēstniecība, Navaļnijs, Latvija
Pēc temata
Politologs: situācijā ar Navaļniju Rietumiem nav tiesību mācīt Krieviju
Kāpēc Navaļnijs steidz atgriezties Krievijā
Lavrovs komentēja ES sankcijas pēc incidenta ar Navaļniju
Olimpiskais un Navaļnija skandāls: ASV un Lielbritānija glābj vērtīgāko