Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs

Rēzeknes mērs norāda, ka bezmaksas sabiedriskais transports ļaus nopelnīt

40
(atjaunots 11:40 10.02.2017)
Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs norāda, ka bezmaksas transports faktiski ļaus radīt darbavietas radīšanu – šis lēmums ļaus piesaistīt pilsētai cilvēkus, tātad budžetā veidosies jauni ieņēmumi.

RĪGA, 10. februāris – Sputnik. Bezmaksas ēdināšana Rēzeknes specializētajos bērnudārzos tika likvidēta, jo tā tikai tērējam naudu, bez jebkādas iespējas nopelnīt, savukārt bezmaksas sabiedriskā transporta ieviešana pilsētā deklarētajiem iedzīvotājiem ļaus pelnīt, šādi Latvijas Radio izteicās Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs, kurš, visticamāk, kandidēs arī uz nākamo domes sasaukumu. 

Pēc politiķa vārdiem, nav taisnīgi tas, ka citos bērnudārzos nav bezmaksas ēdināšanas. Turklāt Rēzeknes dome bijusi spiesta apgriezt tēriņus valsts dēļ, jo tā pilsētai atņēmusi 700 000 eiro. 

Taujāts, kāpēc tad taupīšanas apstākļos nolemts naudu atņemt bērniem, vienlaikus ieviešot bezmaksas braukšanu, kas no pilsētas budžeta prasīs ne mazums līdzekļu, Bartaševičs paziņoja, ka stāsts par bezmaksas braukšanu faktiski esot par darbavietu radīšanu – šis lēmums ļaus piesaistīt pilsētai cilvēkus, tātad budžetā veidosies jauni ieņēmumi.

Ja tiks ievēlēts, Bartaševičs nākamajā sasaukumā sola koncentrēties tieši uz darbavietu radīšanu. Šim mērķim Rēzeknē plānots būvēt jaunu infrastruktūru ražotājiem, kam tiek plānots piesaistīt Eiropas naudu, kuru šajā plānošanas periodā vairāk varētu izmantot atbalstam darbavietu radīšanai. Tāpat pilsētai grib piesaistīt tūristus.

Kopumā valstī kopš 2009. gada lielas izmaiņas Bartaševičs neredz un krīze turpinoties, lai arī Rēzeknē uzlabojumi esot. Rēzeknes mērs uzsvēra, ka ļoti daudz spēka nākas tērēt nevajadzīgiem darbiem, piemēram, cīņai ar ministriem, lai tos pārliecinātu par nepieciešamām lietām.

Taujāts, kāds būs "Saskaņas" saraksts nākamajām pašvaldību vēlēšanām Rēzeknē, Bartaševičs stāstīja, ka tajā būs visi esošie deputāti un daudz jauniešu. Rēzeknes mērs norādīja, ka konkurentus viņš nesaskata un piebilda, ka "tas ir slikti, jo konkurence uzlabo kvalitāti, bet pašlaik kvalitāti es nodrošinu viens pats".

40
Pēc temata
Rēzeknes mērs samaksās 70 eiro par bezatlīdzības palīdzību eirodeputātam
Rēzeknes mērs netic krievu draudiem
Rēzeknes mērs: ne velti BBC izraudzījušies filmas darbības vietu Latgalē
Autobuss, foto no arhīva

Runājiet saprotamā valodā un nefilmējiet: Rīgas satiksmes kontrolieri sagrāb bezbiļetnieku

2
(atjaunots 17:26 09.07.2020)
"Rīgas satiksmes" darbinieki skarbi sagrāba un piespieda pie zemes bezbiļetnieku, un aizrādīja aculieciniecei, kura centās iejaukties situācijā.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Kādas Facebook lietotājas lapā parādījies video, kurā "Rīgas satiksmes" kontrolieri veic vīrieša aizturēšanu, kurš brauca sabiedriskajā transportā bez biļetes, vēsta Mixnews.lv.

Intervijā portālam Mixnews.lv notikuma aculieciniece Anna, kura arī ir video autore, pastāstīja, ka gāja no darba uz mājām un pieturā ieraudzīja šo vardarbības ainu. Viņa atzīmē, ka situācija viņai šķitusi ārkārtīgi neadekvāta.

Cilvēks, kuru kontrolieri bija sagrābuši, nebija piedzēries, pēc Annas sacītā, nebija nemierīgs, taču viņu sagrāba, nogāza uz zemes un sāka iedvest, ka viņam nav biļetes, ka viņam bija jāiziet no transporta.

Divi vīrieši, kuri bija sagrābuši pasažieri bez biļetes, runāja krieviski, klātesošā sieviete no "Rīgas satiksme" runāja latviski.

Jaunietis, kurš iekļuva nepatikšanās, guļot uz zemes apgalvoja, ka viņu ir izstūmuši no transporta. Sagrābēji savukārt centās viņu pārliecināt, ka viņš ir agresīvs un bīstams. Visa šī saruna ir dzirdama videoierakstā.

Annai kontrolieri sākumā paskaidroja, ka bezbiļetnieks nereaģēja uz viņu lūgumiem pamest sabiedrisko transportu. Bet pēc tam metās skaidrot viņai pašai, ka nevajag filmēt šo ainu, ka policiju viņi jau ir izsaukuši un vispār viņai ir jārunā "saprotamā valsts valodā".

Savukārt Anna uzstāja, ka viņiem nav tiesību šādi sagrābt cilvēku un viņai ir tiesības filmēt šādas pretlikumīgas aizturēšanas ainu.

Uz zemes gulošais cilvēks tikmēr teica, ka viņš ir adekvāts un viņam esot labs darbs.

Radio Baltkom vērsās pēc paskaidrojumiem pie "Rīgas satiksmes".

Tur pateica, ka maz ar to, ka jaunietis, kuru sagrāba, brauca bez biļetes, viņš vēl arī iesita kontrolierim pa seju un krūtīm. Un vispār viņš jau ne pirmo reizi nonāk policijas redzeslokā.

Pēc "Rīgas satiksmes" pārstāves Baibas Bartaševičas sacītā, sakarā ar incidentu jau ir ierosinātas divas administratīvās lietas.

2
Tagi:
sabiedriskais transports, Rīgas Satiksme
Pēc temata
Visiem nāksies maksāt 1,15 eiro: atlaides maršruta autobusiem Rīgā ir atceltas
Sākot ar februāri par zvanu "Rīgas satiksmei" būs jāmaksā
Brauciens par 4 eiro, maksa par dzīvokli – 300: ar ko rīdziniekiem draud "Māršala plāns"
Guļamistaba, foto no arhīva

Ārzemnieki izpirka, bet tagad tiek vaļā: Ogres novadā par 1 eiro pārdod muižu

10
(atjaunots 17:05 09.07.2020)
Uzņēmējs no Polijas par grašiem pārdod zemi 2,5 hektāru platībā un muižas ēku ar 60 istabām, taču būs jāpierāda, ka topošajam īpašniekam ir nauda rekonstrukcijai.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Lielu muižu Ogres novada Madlienas pagastā īpašnieks pārdod par 1 eiro, taču šāda simboliska summa ir tikai juridiska formalitāte. Potenciālajam pircējam būs jāpierāda, ka viņam ir nauda vecās ēkas rekonstrukcijas veikšanai, raksta Lsm.lv.

Pašlaik muižas ēka, kuras uzbūvēšanas gads precīzi nav zināms, pieder uzņēmējam, kurš dzīvo Polijā.

" Viens eiro ir juridisks termins, ko izveidoja juristi. Jo bez samaksas tas būtu kā dāvinājums. (…) Idejas var būt jebkādas. Bet pircējam precīzi jāuzrāda, kā viņš to realizēs, kur ņems naudu," paskaidroja īpašnieks, kurš vēlējās palikt anonīms.

Līdz 1972. gadam muižā atradās skola, pēc kuras likvidācijas ēka tika atstāta novārtā, kā arī izlaupīta.

Pagaidām muižai nav atradies neviens pircējs, taču interese pastāv.

Zināms, ka iepriekš Madlienas pagasts bijis muižām bagāts, kopumā bija aptuveni 10 vēsturiskas muižas. Pašlaik daudzas no tām ir bēdīgā stāvoklī. Pēc Madlienas pagasta pārvaldes vadītāja sacītā, problēma ir tajā, ka daudzas no šīm ēkām pieder ārzemniekiem, kuriem nav nedz laika, nedz vēlmes nodarboties ar vēstures pieminekļu rekonstrukciju.

10
Tagi:
nekustamais īpašums, Latvija, ārzemnieki
Pēc temata
''Leģendu nakts'' Latvijas pilīs un muižās