NATO tehnikas remonta parka modernizācija Ādažos izmaksās 27 miljonus eiro

NATO tehnikas remonta parka modernizācija Ādažos izmaksās 27 miljonus eiro

69
(atjaunots 16:43 04.02.2017)
Ādažu garnizonā turpinās darbi tā pielāgošanai NATO bataljona vajadzībām – militārās tehnikas remonta parka modernizācija izmaksās 27 miljonus eiro.

RĪGA, 1. februāris — Sputnik. Ādažu garnizona tehniskā parka modernizācija NATO un Nacionālo bruņoto spēku bruņutehnikas izvietošanai un apkopei izmaksās 27,1 miljonu eiro, informē valsts Aizsardzības ministrijas preses dienests.

Konkursā par projekta īstenošanu uzvarējusi kompānija "Arčers". Saskaņā ar AM informāciju, projekts izmaksās 27,1 miljonu eiro.

"Pēc modernizācijas tehniskais parks Ādažu garnizonā tiks izmantots NBS kāpurķēžu tehnikas un NATO ārvalstu vienību bruņutehnikas apkalpošanai. Parka pārbūve tiks pabeigta līdz 2017. gada beigām," — informēja AM.

Iepriekš aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis pavēstīja, ka sakarā ar nepieciešamajiem sagatavošanās darbiem slodze aizsardzības jomā būs ļoti liela, un infrastruktūras paplašināšanas darbu mērogs Āgažu garnizonā līdzinās vēl vienas bāzes būvdarbiem.

Tuvākajos gados Ādažu attīstībai paredzēts atvēlēt aptuveni 50 miljonus eiro. Līdz 2018. gadam Ādažu poligonu plānots palielināt par 5,2 tūkstošiem hektāru manevriem ar vieglajiem šaujamieročiem, militāro tehniku un artilēriju, kā arī mācībām kara darbībai pilsētvidē.

69
Pēc temata
Krīzes situācijā NATO ieradīsies Latvijā tikai divu dienu laikā
Par huligānismu Ādažos apsūdzētais: arī tagad mēs rīkotos tāpat
Tanku tetris: Latvijā ierodas ASV armijas smagās bruņutehnikas rota
22 Latvijas karavīri dosies starptautiskajās misijās
Dīvans, foto no arhīva

Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija

4
(atjaunots 11:03 08.08.2020)
Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs, bīstoties no jauniem Covid-19 uzliesmojumiem, atjaunojis valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Pašizolācija Latvijā ir jāievēro, atgriežoties no valstīm, kurās koronavīrusa infekcijas līmenis pārsniedz 16 gadījumus uz 10 000 iedzīvotāju.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iekļāvis atjaunotajā sarakstā 17 Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstis. Starp tām ir Luksemburga, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija un Kipra.

Tāpat divas nedēļas nāksies pasēdēt mājās pēc Monako, Andoras, Sanmarīno, Austrālijas, Marokas un Kanādas, kā arī Krievijas un Baltkrievijas apmeklējuma vai tranzīta caur šīm valstīm.

Vakar Latvijā veikti 2137 koronavīrusa testi, fiksēti seši jauni infekcijas gadījumi.

SKPC informēja, ka trīs inficētie kontaktējušies ar citiem slimniekiem, viens atgriezies no Polijas, vēl viens gadījums saistīts ar Covid-19 uzliesmojumu Murjāņu sporta ģimnāzijā, par sesto inficēto informācija vēl tiek precizēta.


4
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem
Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
Lāči

Divi lāči: aculiecinieks nofilmējis ķepaiņu rotaļas Valkas novadā

6
(atjaunots 07:43 08.08.2020)
Divi lācēni kāpelēja pa kokiem un mielojās ar ogām. Tā viņi nokļuvuši sociālo tīklu lasītāju uzmanības lokā.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Latvijā būtiski augusi brūno lāču populācija, un iedzīvotāji aizvien biežāk sastop ķepaiņus mežā un par rod iespēju tos nofotografēt vai nofilmēt.

Sanitas Āboliņas lapā Facebook publicēts video ieraksts ar diviem lācēniem, kuri rotaļājas Valkas novadā. Dzīvnieki kāpelē pa kokiem un mielojas ar mellenēm.

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

6
Tagi:
dzīvnieki, lācis, Latvija
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Strenču apkaimē sēņotāji mežā sastapa lāci
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu