Zvejnieku kuģis

Latvijas zvejnieku liktenis tiks lemts Briselē

89
(atjaunots 08:25 27.01.2017)
Špicbergenas rajonā aizturētas Latvijas zvejas kuģis Senators pagaidām būs aizturēts, neskatoties uz Zemkopības ministrijas pieliktajām pūlēm.

RĪGA, 27. janvāris – Sputnik. Kamēr Norvēģija tirgojas ar ES, Latvijas kuģis tiks aizturēts, raksta The Independent Barents Observer. Latvijas zvejas kuģis Senators tika arestēts pagājušonedēļ Špicbergenas ūdeņos par sniega krabju zveju Norvēģijas teritorijā.

Latvijas Ārlietu ministrija nosūtīja Norvēģijas vēstniecībai notu ar lūgumu atbrīvot zvejas kuģi un nelikt šķēršļus zvejai, kas rit saskaņā ar starptautiskajiem līgumiem.

Zemkopības ministrija dara visu iespējamo, lai risinātu lietu virzību saistībā ar Norvēģijā arestēto Latvijas zvejas kuģi, aģentūrai LETA sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

"Tiklīdz uzzinājām par problēmu, aizsūtīju vēstuli Eiropas Savienības Vides, jūrniecības un zvejniecības komisāram Karmenam Vellam par Latvijas zvejas tiesībām reģionā un lūgumu nekavējoties risināt nepatīkamo situāciju. Savukārt pirmdien Eiropas Zivsaimniecības ģenerāldirektorātā ministrijas pārstāvji tikās ar augsta līmeņa ierēdņiem sarunās par šo jautājumu, tur piedalījās arī Latvijas vēstnieks Briselē Juris Štālmeistars," – sacīja Dūklavs.

"Tā ka gribu uzsvērt, ka mēs Briselē visu laiku aktualizējam šo lietu," – piebilda ministrs.

Nevienu pašu krabi

Vienlaikus Briselē vērsusies arī Norvēģija. Norvēģijas zvejniecības un krasta administrācijas ministrs Pērs Sandbergs arī ticies ar eirokomisāru Vellu un vienojies par pārrunām, taču jau iepriekš apsolījis žurnālistiem, ka neatdošot nevienu krabi.

Mediji uzskata, ka pārrunām, iespējams, ir divi iemesli. Pirmkārt, konfliktu sniega krabju jautājumā iespējams uzskatīt par pārbaudi: vai iespējams izdarīt spiedienu uz Norvēģiju Špicbergejas šelfa jautājumā, jo valstī valda uzskats, ka 1920. gadā pieņemtais Špicbergenais traktāts dāvā Norvēģijai suverenitāti pār arhipelāga kontinentālo šelfu. ES, Krievija un Lielbritānija tam nepiekrīt.

Jāpiebilst, ka pērnā gada aprīlī Latvija pievienojās traktātam ar mērķi turpināt sniega krabju zveju. Februārī Eiropas komisija informēja, ka jautājums par sniega krabju zveju ir jāsaskaņo ar Krieviju, taču Zemkopības ministrija izvēlējās citu ceļu.

Norvēģiju var interesēt ne tikai tiesības uz Špicbergenu, bet arī zivju kvotas, kuru dēļ izcēlušies strīdi nacionālo valdību, ES un zinātnieku starpā. Norvēģija nav ES dalībvalsts, taču slēgusi līgumus par zvejniecību Ziemeļjūrā un Atlantijas okeānā.

89
Pēc temata
Latvija iesniegusi notu Norvēģijai zvejas kuģa aresta dēļ
Drons, foto no arhīva

Malumedniekus meklē droni: par nelikumīgu lomu var samaksāt līdz 4000 eiro

5
(atjaunots 12:09 05.06.2020)
Ārkārtējās situācijas apstākļos Latvijā sarosījušies malumednieki. Viņus identificē ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību un piespriež sodu tūkstošiem eiro apmērā.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. Maluzvejnieki un vienkārši zvejnieki, kuri makšķerē zonās, kur tas ir aizliegts, padarījuši sarežģītāku darbu Valsts vides dienestam ārkārtējās situācijas apstākļos, vēsta Bb.lv.

Maijā noformēti desmitiem protokolu pārkāpējiem un piespriesti palieli sodi. Fiziskām personām nelegāls loms Latvijā maksā 280-700 eiro, bet juridiskās personas maksā 700-4300 eiro.

Pie tam katrs pie zvejnieka atrastais lasis vai taimiņš izmaksās 715 eiro, zutis – 40 eiro. Taču arī tas vēl nav viss. Par nelegālu zvejniecību draud ne tikai sods, bet arī kriminālatbildība.

Likumpārkāpējus meklē VVD mobilās grupas. Viņu arsenālā ir ne tikai motorlaivas – zivis Latvijā tagad sargā arī mūsdienu tehnoloģijas.

Bezpilota lidaparāti "izķemmē" apvidu, termokameras ļauj saskatīt maluzvejniekus pat tumsā. Pie tam VVD darbinieki rīkojas klusi un nemanāmi.

Ar šādām metodēm aprīlī konfiscēti 230 nelegāli zvejniecības rīki, pārsvarā – tīkli, kā arī fiksēti 79 administratīvie pārkāpumi. Maijā izdevies konfiscēt 16 nelegālos zvejniecības rīkus un fiksēt 26 pārkāpumus.

Diemžēl pašus maluzvejniekus noķert ir grūti – arī viņiem ir savas tehnoloģijas, piemēram, sakaru sistēma un apziņošana.

Piemēram, 2020. gada februārī kļuva zināms, ka no Bangu dīķa Bauskas novadā, kur makšķernieki organizēja sacensības, pazudušas visas zivis.

Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība, kam pieder lielākā daļa dīķa, nolēma izsūknēt no tā ūdeni, lai iztīrītu gultni. Biedrības locekļi ieraudzīja drūmu ainu – dīķī nebija nekādu zivju, tas pārvērties par netīru peļķi.

Pie tam pēdējos gados Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība ielaidusi Bangu dīķī aptuveni 25 tūkstošus lielu un mazu zivju, un dīķis tika apsargāts, lai arī ne visu diennakti.

Par zivju izgaišanas "trika" ticamāko iemeslu toreiz nosauca maluzvejniecību. Dīķī tika pamanītas tīklu pēdas – acīmredzot, ar tiem izlaupīta ūdenstilpe.

5
Tagi:
zvejniecība, Latvija, drons
Kauņas panorāma, foto no arhīva

Eurolines atjaunos pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm

4
(atjaunots 12:00 05.06.2020)
Starptautiskā pasažieru pārvadātāja Eurolines autobusi tiks aizpildīti tikai uz pusi, turklāt pasažierus lūgs ceļot maskās.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. No šīsdienas autobusu pasažieru pārvadājumus no Rīgas uz Kauņu atsāks starptautiskais pasažieru pārvadātājs Eurolines, vēsta Tvnet.

No 15. jūnija plānots atsākt arī reisus uz Viļņu, Varšavu, Gdaņsku un Tallinu.

Eurolines vadītājs Edmunds Pavlovs pastāstīja, ka autobusu reisi tiks atsākti pakāpeniski.

Viņš atklāja, ka vispirms sāksies braucieni uz Lietuvu, no jūnija vidus atjaunosies reisi uz Tallinu, Varšavu, Gdaņsku. Pavlovs uzsvēra, ka uzņēmums novēros un novērtēs situāciju, jo tagad katra nedēļa atšķiras no iepriekšējās.

Uzņēmuma vadītājs piebilda, ka cilvēki vēlas ceļot un šī vajadzība nekur nav pazudusi.

Eurolines uzsvēra, ka, atsākot braucienus, liela uzmanība tiks veltīta drošībai – autobusi tiks dezinficēti un vēdināti pirms un pēc katra brauciena.

Pasažieriem autobusos būs pieejami dezinficējošie līdzekļi. Biļetes tiks pārdotas tikai uz katru otro vietu, tātad tiks garantēts drošs attālums starp pasažieriem. Viņu ķermeņa temperatūra tiks mērīta ar bezkontakta termometriem, bet autobusa vadītāji strādās maskās. Eurolines aicina pasažierus izmantot maksas brauciena laikā.

Iepriekš pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm atjaunoja kompānijas Ecolines un Lux Express. Tiek atjaunota arī aviosatiksme starp Baltijas valstīm.

4
Tagi:
Baltija, pasažieru pārvadājumi, sabiedriskais transports
Pēc temata
"Lux Express" autobusi atkal savienos Rīgu un Tallinu
Polija atver robežas: atļauti tranzītbraucieni