Špakovskis

Eksperts noliedza informāciju par nelegālo migrantu nometņu izveidi Baltkrievijā

18
(atjaunots 11:08 18.01.2017)
Plašu rezonansi Eiropas presē radījusi informācija par to, ka Eiropas Savienība nolēmusi piešķirt 7 miljonus eiro migrantu centru celtniecībai Baltkrievijā, kuros tikšot izmitināti migranti no Sīrijas, Ukrainas un Krievijas, kam Eiropas valstis atteikušās piešķirt patvērumu.

RĪGA, 18. janvāris — Sputnik. Nelegālo migrantu centru tīkla gaidāmo celtniecību Baltkrievijas teritorijā par Eiropas Savienības līdzekļiem radio Sputnik Baltkrievija programmas vadītājs Vjčeslavs Šarapovs apsprieda ar politisko ekspertu, informatīvi izglītojošās organizācijas "Aktuaļnaja koncepcija" direktoru Aleksandru Špakovski.

"Šīs pārrunas rit labu laiku, vismaz vairākus gadus. Tās iniciējusi nevis ES, bet gan Baltkrievija, jo cauri mūsu teritorijai dažādi nelegālie migranti no Krievijas Federācijas teritorijas tranzītā cenšas nokļūt Eiropas Savienībā," — pastāstīja politiskais eksperts.

Sputnik sarunbiedra rīcībā esošā informācija liecina: nereti vienā robežsardzes dienesta darba maiņā Baltkrievijā tiek aizturēti līdz 50 cilvēki. Bieži vien tie ir Dienvidaustrumāzijas un Āfrikas valstu pārstāvji, kuru pavalstniecību identificēt nav viegli, Visbiežāk cauri Baltkrievijas teritorijai Eiropā cenšas nokļūt Vjetnamas, Irākas un Bangladešas pilsoņi.

"Laikā, kad pienāca atbilde uz pieprasījumu, šo cilvēku uzturēšanās termiņš mūsu valsts teritorijā sasniedza līdz 30 dienas, un visus izdevumus viņu izmitināšanai sedza Baltkrievija. Vienlaikus mēs neesam šo nelegālo ceļotāju galamērķis," — precizēja Špakovskis.

Politologs apliecināja, ka Baltkrievija vairākkārt ierosinājusi partneriem Eiropā uzņemties daļu izdevumu minēto personu uzturēšanai.

"Tie nav bēgļi. Un veidojamie centri nav nometnes. Runa ir par dažiem pagaidu uzturēšanās centriem, kas paredzēti 30-50 cilvēkiem. Tajos cilvēki, kuri centušies pārkāpt Baltkrievijas valsts robežu, tiks izmitināti līdz brīdim, kad tiks ekstradēti uz dzimteni," — konstatēja radio Sputnik Baltkrievija sarunbiedrs.

18
Tagi:
Baltkrievija, migranti
Pēc temata
Balkānu maršruta valstīs bieži vērojama migrantu nelikumīga izraidīšana
Balkānu samita dalībnieki meklē iespējas slēgt nelegāļiem ceļu uz Eiropu
Par Latvijas robežas nelegālu šķērsošanu aizturēti vjetnamieši un viens Krievijas pilsonis
Rīgā noritēja akcija pret masku valkāšanu, foto no arhīva

Vai Latvijā ir vajadzīgi jauni koronavīrusa ierobežojumi: iedzīvotāju domas dalās

3
(atjaunots 09:58 24.11.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju atbalsta stingrāku ārkārtējās situācijas režīma ierobežojumu ieviešanu Latvijā koronavīrusa izplatības dēļ.

RĪGA, 24. novembris – Sputnik. Latvijā tiek apspriesta iespēja ieviest striktākus ierobežojumus ar mērķi apturēt jaunās koronavīrusa infekcijas izplatību. Kantar TNS aptauja Latvijas iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem liecina, ka vienota viedokļa sakarā ar šādu pasākumu nepieciešamību sabiedrībā nav. Rezultātus publicē Skaties.lv.

Jaunu ierobežojumu pretinieku tomēr izrādījās nedaudz vairāk. Gandrīz puse respondentu (48%) paziņoja ka nav vajadzības pastiprināt ārkārtējās situācijas režīmu, no tiem 20% ir stingri par to pārliecināti, vēl 28% drīzāk piekrīt tam, ka šādas nepieciešamības nav.

Vien nedaudz mazāk aptaujāto – 44%, – tieši pretēji, uzskata, ka valdībai ir jāievieš stingrāks epidemioloģiskais režīms, no tiem 19% paziņoja, ka tas noteikti ir nepieciešams, bet 25% drīzāk atbalsta šo variantu.

Katram desmitajam (8%) nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, otrais koronavīrusa vilnis Latvijā izrādījies krietni spēcīgāks par pirmo, un veselības aprūpes sistēmas resursi ātri izsīkst.

3
Tagi:
ārkārtējā situācija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kad Latvijā varētu sākties jauns masveida atlaišanas gadījumu vilnis
Sejas maskas un nekādu ūdeļu: valdība pieņēmusi jaunus ierobežojumus
Ko mēs gaidām? Ieviesiet totālu lokdaunu! Ārsts aicināja Latvijas premjerministru rīkoties
Latvijas veselības aprūpes sistēmai draud sabrukums

Izvēle parādīsies tuvāk 2021. gada beigām: Latvijas vakcinācijas plāns pret Covid-19

3
(atjaunots 09:47 24.11.2020)
Nākamā gada beigās Latvijā var būt pieejamas vairāku ražotāju vakcīnas pret koronavīrusu, paziņoja Veselības ministrijā.

RĪGA, 24. novembris – Sputnik. Pirmās vakcīnas pret koronavīrusu var parādīties Latvijā 2021. gada pirmajā ceturksnī. Vispirms tiks potēti cilvēki no riska grupām. Nākamā gada beigās valstī jau varētu būt pieejams vairāku ražotāju vakcīnas, paziņoja Veselības ministrijā, vēsta Jauns.lv.

Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska paziņoja, ka pašlaik visā pasaulē tiek izstrādātas 260 vakcīnas un 56 jau atrodas klīnisko izmēģinājumu stadijā. Sešas vakcīnas ietilpst preparātu sarakstā, kuras plāno iepirkt Eiropas Komisija.

Eiropas Zāļu aģentūrā pašlaik tiek izskatīti trīs vakcīnu pret Covid-19 pieteikumi apstiprināšanai visā Eiropas Savienībā, kurus iesniedza kompānijas Pfizer sadarbībā ar BioNTech, Moderna un AstraZeneca.

Zavadska piebilda, ka par vakcīnu efektivitāti varēs spriest tikai pēc tam, kad tās parādīsies tirgū, taču arī 70% rādītājs esošajos apstākļos būs labs variants. Viņa piebilda, ka vakcīna palīdzēs novērst nāves gadījumus un smagu Covid-19 slimības gaitu, samazinās pacientu skaitu, kuriem būs nepieciešama ārstēšanās stacionāros. Taču pagaidām nav iespējams pateikt, vai vakcīna novērsīs arī vieglu koronavīrusa slimības gaitu un vai pateicoties tai parādīsies kolektīvā imunitāte.

Latvijā pēc atļautas vakcīnas parādīšanās pirmām kārtām potēs medicīnas iestāžu darbiniekus, pansionātu iemītniekus, sirmgalvjus, cilvēkus ar hroniskām slimībām un operatīvo dienestu darbiniekus, paziņoja Veselības ministrijas Sabiedrības veselības direktore Santa Līviņa.

Valsts apmaksātu vakcināciju sākumposmā plānots nodrošināt vairāk nekā 800 tūkstošiem cilvēku.

Vakar Latvijā tika ziņots par 2256 koronavīrusa izmeklējumiem un 116 jauniem inficēšanās gadījumiem. Deviņi cilvēki ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi nomira.

Diennakts laikā tika stacionēti 45 cilvēki ar Covid-19, kopumā, saskaņā ar vakardienas datiem, stacionāros ārstējās 437 pacienti ar šo diagnozi, 23 no tiem bija smagā stāvoklī.

Kopumā vakar reģistrēto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā sastādīja 13 236, no tiem 1635 gadījumos cilvēki izveseļojās, savukārt 162 – nomira.

3
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Veselības ministrija
Pēc temata
KTIF un Gamaleja centrs stāstīs par vakcīnu Sputnik V sociālajos tīklos
Krievijā atklāti dati par vakcīnas "Sputnik V" efektivitāti
Eiropas Savienībai jābūt gatavai jaunām pandēmijām un ārkārtējām situācijām
Jau pēc dažiem mēnešiem: kas pirmais saņems Covid-19 vakcīnas Latvijā