Rīgas mērs Nils Ušakovs

Pat kaķim jāsmejas: Ušakovs publicējis karikatūru par Rīgas mēra kandidātiem

258
(atjaunots 09:12 12.01.2017)
Pašreizējais Rīgas mērs Nils Ušakovs publicējis savā lapā sociālajā tīklā karikatūru "Kā Rīgas kaķi uztver jaunus Rīgas mēra amata kandidātus."

RĪGA, 12. janvāris — Sputnik. Rīgas mērs Nils Ušakovs publicējis savā lapā sociālajā tīklā karikatūru, kas veltīta pilsētas mēra posteņa potenciālo kandidātu vēlēšanām.

Tajā atainoti sātīgi paēdušie Rīgas kaķi uz mēra galda ar pilnu sausās barības bļodu un kaķu konservu bundžu, bet uz viņiem bailīgi noskatās četras žurkas, kas simbolizē Rīgas mēra kandidātus no Nacionālās apvienības, Zaļo un zemnieku savienības, kā arī "Vienotības".

Viens no Rīgas domes iemītniekiem, kurš mazliet atgādina Muri, vēršas pie otra ar aicinājumu novērtēt mēra pretendentus: "Re, jaunie mēra kandidāti." "Pat kaķim jāsmejas," — ironiski atbild svītrainais kaķis (Kuzja — red.)

Valdošās koalīcijas partijas vēl nav pieņēmušas galīgo lēmumu par Rīgas mēra posteņa kandidātiem. LETA informē, ka Nacionālā apvienība izskata Saeimas deputātu Romāna Naudiņa un Riharda Kola, kā arī Rīgas domes deputātes Baibas Brokas kandidatūras.

Saskaņā ar "Vienotības" iniciatīvu pēc valdošās koalīcijas partiju kandidātu izvirzīšanas tiks parakstīts memorandums par sadarbību Rīgas domes vēlēšanās, kas cita starpā paredz atteikšanos no koalīcijas ar partijām "Saskaņa" un "Gods kalpot Rīgai."

Rīgas mēra kandidāts no "Vienotības" Vilnis Ķirsis pastāstīja žurnālistiem, ka mainīt varu Rīgā iespējams tikai visu koalīcijas partiju sadarbības ceļā. Pie tam gan vēlētājiem, gan partneriem ir jāsaprot, kas gaidāms no kolēģu puses. Kā iespējamie ZZS kandidāti tiek minēti Edgars Tavars un Viesturs Silenieks.
Iepriekš tika vēstīts, ka koalīcijas partijas vēlēšanās Rīgā startēs ar atsevišķiem sarakstiem.

Pašvaldību vēlēšanas Latvijā notiks jūnija sākumā. Pašreizējais Rīgas mērs Nils Ušakovs ir "Saskaņas" biedrs.

Pirms pieciem gadiem Rīgas dome deva pajumti diviem kaķēniem — Kuzjam un Murim, kuri iekaroja vispārēju mīlestību un kļuva ļoti populāri.

Aizvadītā gada decembrī Kuzjas un Mura vārdā tika organizēta galvaspilsētas reklāmas kampaņa. Ar mērķi uzaicināt tūristus no Krievijas Jaungada svētkus svinēt Rīgā, kaķi sarīkoja fotosesiju gleznainākajās un interesantākajās pilsētas vietās: uz mēra galda, Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā, viesnīcas numurā Vecrīgā, Zivju paviljonā Centrāltirgū, bārā, kur pasniedz "Rīgas balzāmu", pie viduslaiku restorāna ar sargu un Nacionālajā Mākslas muzejā.

Četrkājainajiem reklāmniekiem ir sava lappuse Facebook, kopā ar viņiem fotografējas slavenības, kas apmeklē galvaspilsētu viesizrāžu turnejās, un Ušakova vizītes laikā Minskā viņš saņēma dāvanu — torti "Kuzja un Muris".

Dažu svētku pasākumu laikā tūkstošiem pilsētnieku speciāli ierodas rātsnamā, lai noglaudītu Kuzju un Muri.

258
Tagi:
Rīga, Ušakovs
Pēc temata
Viss ir atkarīgs no "Saskaņas": ZZS izvēlas kandidātu Rīgas mēra postenim
Vienotības kandidāts mēra amatam: "Cilvēki bēg no Rīgas"
No stagnācijas līdz degradācijai: Ušakovs skarbi kritizē pie varas esošās partijas
Lācis, foto no arhīva

Lācis saplosījis govi fermera saimniecībā

5
(atjaunots 15:55 08.08.2020)
Lācis apmeties Alūksnes novadā un izposta dravas. Tagad tas ticis klāt pat saimnieka govij, ko pēc uzbrukuma nācies nokaut.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Iedzīvotāji aizvien biežāk novēro lāču valsts teritorijā. Dažkārt tikšanās ar ķepaiņiem tomēr sagādā nevis jaukas fotogrāfijas sociālajos tīklos, bet gan īstas šausmas.

Aizvadītajā nedēļā kādā zemnieku saimniecībā Alūksnes novadā notika ļoti nepatīkams incidents BВ.lv. Saimniecības īpašniekiem tas beidzies ar govs zaudējumu.

Saimniece Iveta pastāstīja: apkaimē visi zināja, ka kaut kur turpat klīst lācis. Dzīvnieks jau bija sapostījis dravu kaimiņos. Tomēr šoreiz lāča klātbūtni izjutusi arī viņa pati.

No rīta lopu aplokā sieviete ieraudzīja paralizētu govi ar nagu plēstām brūcēm. Tās skaidri liecināja – uzbrucis plēsīgs zvērs. Pie tam Iveta konstatēja, ka runa ir tieši par lāci.

Plēsējs bija uzbrucis vislielākajai govij, taču tā no rīta vēl bija dzīva, lai arī glābt to vairs nebija iespējams. Paralizēto dzīvnieku saimnieki bija spiesti nokaut gaļā.

Pie tam sarunā Iveta norādīja, ka risinājuma zemniekiem, kuri spiesti dzīvot kaimiņos ar bīstamo plēsēju, nav – lāči ir aizsargājami dzīvnieki.

Lācis
© Sputnik / Владимир Астапкович

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

5
Tagi:
Latvija, lācis
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Pandēmijas dēļ tukšajā Tallinā ienākuši lāči
Krievijas lācis ticis Valgas varasiestāžu rokās
Stacionārs fotoradars Juglas ielā Rīgā, foto no arhīva

Autovadītājiem pastāstīja, izvairīties no dubulta soda

3
(atjaunots 15:40 08.08.2020)
Tagad sods par CSN pārkāpumu jāapmaksā mēneša laikā, tomēr, lai paspētu laikus, jāpārliecinās, vai kompetentie dienesti var ar jums sazināties.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Autovadītājus aicina aktualizēt savu kontaktinformāciju Ceļu satiksmes drošības direkcijas vietnē, lai savlaicīgi saņemtu informāciju par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, vēsta lsm.lv.

No jūlija sākuma spēkā stājušies jaunie noteikumi, kas paredz: sods jānomaksā mēneša laikā, pretējā gadījumā tas tiks nodots piedziņai tiesu izpildītājiem. Šajā gadījumā nāksies samaksāt jau par trešo daļu vai pat divkārt vairāk, turklāt nav svarīgi, kā fiksēts pārkāpums.

Lai izvairītos no liekiem izdevumiem, vajag savlaicīgi saņemt informāciju par piespriesto sodu un apmaksāt to. CSDD pārstāve Ieva Bērziņa iesaka autoīpašniekiem reģistrēties direkcijas portālā un norādīt aktuālu elektronisko adresi, kurp tiks nosūtītas ziņas par pārkāpumiem. Autovadītājs var šeit uzzināt arī visu informāciju par sevi un palūgt izsūtīt atgādinājumu par sodu.

Ieva Bērziņa norādīja, ka ir ļoti svarīgi, lai cilvēks saņemtu informāciju par piespriesto sodu un varētu to operatīvi apmaksāt 30 dienu laikā.

Latvijas Tiesu izpildītāju asociācijas vadītājs Andris Spore atzīmēja, ka pagaidām esot grūti teikt, kā jaunie noteikumi ietekmējuši autovadītājus, jo laiks kopš to stāšanās spēkā nav ilgs.

Viņš pastāstīja, ka 30 dienu termiņš tiek skaitīts nevis no CSN pārkāpuma brīža, bet gan no lēmuma pieņemšanas dienas par soda piespriešanu.

Saskaņā ar jauno likumu, tiek sasaukta neliela sēde policijā, kur lieta tiek izskatīta. Tikai pēc tam tiek pieņemts lēmums, atklāja Spore.

Iepriekš vēstīts, ka jūlija sākumā spēkā stājās arī citi grozījumi. Piemēram, tagad pārkāpumi tiek summēti (agrāk lielākais pārsvēra mazāko). Pie tam virkne naudas sodu par braukšanu alkohola reibumā un bēgšanu no policijas ir būtiski izauguši, bet tāds pasākums, kā administratīvais arests ir svītrots.

3
Tagi:
Ceļu satiksmes drošības direkcija, CSN, sods
Pēc temata
Jauna sodu sistēma par CSN pārkāpumiem: daži pieaugs līdz 7 tūkstošiem eiro
Valsts policija: pieļaujamās alkohola koncentrācijas asinīs samazināšana nepalīdzēs
Fotoradari Latvijā filmēs pārkāpējus no aizmugures
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts
Dienvidosetija, foto no arhīva

Krievijas politiķis pamatoja Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarības atzīšanas motīvus

0
(atjaunots 18:59 08.08.2020)
2008. gada 8. augustā Gruzijas karavīri apšaudīja Dienvidosetiju ar zalves uguns iekārtām "Grad", uzbruka un daļēji sagrāva tās galvaspilsētu Chinvalu.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Maskava atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību, jo nevarēja pieļaut, ka Aizkaukāzs pārvērstos par pulvera mucu, konstatēja Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Medvedevs, kurš 2008. gadā bija Krievijas prezidents, vēsta RIA Novosti.

"Šodien aprit 12 gadi kopš brīža, kad mūsu valsts atbildēja uz Gruzijas toreizējā prezidenta noziedzīgo rīcību. (..) Tieši tāpēc es toreiz pieņēmu grūtu, tomēr vienīgo pareizo lēmumu – aizsargāt Abhāziju un Dienvidosetiju, vispirms pasargājot tās no agresijas, pēc tam, saskaņā ar pilsoņu lūgumu, atzīstot to pilnīgu neatkarību. Pretējā gadījumā Aizkaukāzs būtu pārvērties par pulvera mucu, un tas Krievijai, kas vienmēr atbalstījusi stabilu mieru kaimiņvalstīs, bija absolūti nepieņemami," viņš pastāstīja savā lapā sociālajā tīklā VKontakte.

Politiķis uzsvēra, ka Krievija vienmēr ir atbalstījusi stabilitāti kaimiņvalstīs un pie tam nekad nepieļaus uzbrukumu saviem pilsoņiem.

"Mūsu atbilde vienmēr būs absolūti adekvāta situācijai ar mērķi uzturēt stabilitāti un drošību gan mūsu valstī, gan visā pasaulē," atgādināja Medvedevs.

Abhāzijas Republikas karogs
© Sputnik / Алексей Никольский

2008. gada 8. augustā Gruzijas karavīri apšaudīja Dienvidosetiju ar zalves uguns iekārtām "Grad", uzbruka un daļēji sagrāva tās galvaspilsētu Chinvalu. Krievija, aizsargājot Dienvidosetijas iedzīvotājus, kuru vidū daudzi pieņēma Krievijas pilsonību, ieveda karaspēkus un pēc piecas dienas ilgas karadarbības padzina Gruzijas kareivjus no reģiona.

2008. gada 26. augustā Krievija atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas suverenitāti. Krievijas valdība norādīja, ka šis lēmums atbilst pašreizējai realitātei un nav pārskatām. Tomēr Tbilisi atsakās atzīt republiku neatkarību.

 

0
Tagi:
Dienvidosetija, Abhāzija