Latvijas Loto

Sievas un bērnu dzimšanas datumi palīdzējuši Latvijas iedzīvotājam vinnēt loterijā 600 tūkstošus eiro

150
(atjaunots 15:29 10.01.2017)
40 gadu vecajam uzņēmējam no Latvijas loterijā paveicies ar sievas un bērnu dzimšanas datumiem – viņš laimējis 600 tūkstošus eiro. Vienīgais skaitlis, kas nav trāpījis, izrādījās viņa paša dzimšanas diena.

RĪGA, 10. janvāris — Sputnik. Latvijas iedzīvotājs loterijā Eurojackpot laimējis gandrīz 600 tūkstošus eiro, teikts Latvijas Loto vietnē.

Spēlētājs uzminējis sešus skaitļus. Laimīgā kvīts tika iegādāta internetā.

"Spēlētājs, kas loterijā ieguldījis 8 eiro, nopircis biļeti ar 2 spēles variantiem 2 izlozēm," — teikts Pasaules loteriju asociācijas Latvijas locekļa mājaslapā.

Tas ir lielākais laimests Latvijā šogad. 40 gadus vecais vīrietis jau noformējis dokumentus naudas saņemšanai Latvijas Loto birojā, kur ieradās kopā ar sievu.

Par laimestu viņš uzzinājis tikai 10. janvārī, pastāstīja vīrietis.

"Sākumā nesapratu, cik liels ir laimests — domāju, ka tikai 596 eiro. Bet, kad atskārtu īsto laimesta lielumu, sāku fotografēt datora ekrānu. Jūs jau zināt, kādā valstī mēs dzīvojam," — stāsta uzņēmējs un daudzbērnu tēvs no Stopiņiem.

Viņš pastāstīja, ka nekavējoties piezvanīja sievai un teica: "redz, kāds mani tomēr sadzirdēja."

Vīrietis, pēc viņa teiktā, spēlējot regulāri, taču ne par lielām summām. Pirms apmēram pieciem gadiem Viking Lotto laimējis 600 latus un izdarījis aprēķinu, ka laimests apmēram nosedzis izdevumus par biļetēm.

"Laimīgajā Eurojackpot biļetē atzīmēti bijuši bērnu un sievas dzimšanas dienu datumi. Vienīgais skaitlis, ar ko nebiju trāpījis, — bija mans dzimšanas datums," — pastāstīja uzvarētājs.

Vīrietis plāno atzīmēt laimestu ar kino apmeklējumu. "Mēs vēl nekad darba dienā neesam atļāvušies skatīties kino," — viņš teica.

Banknotes. Foto no arhīva
© Sputnik / Владимир Трефилов

Latvietis plāno tērēt naudu tikai hipotēkas dzēšanai — "jaunu auto uzreiz nepirksim".

"Tā nauda nav tik liela, lai tagad nestrādātu un dotos uz dienvidiem baudīt dzīvi. Tāpēc gribētos ieguldīt — galu galā bērniem būs jāstudē, bet pateikt konkrēti, kur un kā, — to vēl nevaru,"- atzina uzvarētājs.

Kopumā 6. janvāra izlozē tādu pašu summu par sešiem uzminētiem skaitļiem vinnējuši 35 spēlētāji no visas pasaules.

Laimestus 18 miljonu eiro apmērā dabūjuši pieci laimīgie, kuri uzminēja septiņus skaitļus — trīs spēlētāji no Vācijas, viens no Nīderlandes un viens no Dānijas.

150
Tagi:
laimēsts, loterija, Latvija
Pēc temata
Bagātākais Latvijas pensionārs vadījis bankrotējušu uzņēmumu
Katram somam pa 600 eiro: rudenī tiks izraudzīti eksperimenta dalībnieki
Covid-19

Cipule: divu dienu laikā mēs iztērējam masku gada krājumu

2
(atjaunots 09:12 27.05.2020)
Līdz ar pandēmijas sākumu Ķīna nopirka Eiropā visu aizsardzības līdzekļu krājumu. Kopš ta laika Latvijas slimnīcām klājas grūti.

RĪGA, 27. maijs — Sputnik. Latvijas kompetentās iestādes saņēma brīdinājumu par koronavīrusa izraisītās Covid-19 iespējamo izplatīšanos jau janvāra beigās, tomēr neviens nespēja iedomāties pandēmijas mērogus, pastāstīja Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule intervijā radio Baltkom.

Viņa konstatēja, ka medicīnas darbinieki saskārušies ar aizsarglīdzekļu trūkumu, turklāt vissliktākā situācija bija reģionālajās slimnīcās un ģimenes ārstu praksēs.

"Janvārī mums bija rezerves pusotram gadam. Taču neviens ne iedomāties nevarēja, kāds daudzums aizsarglīdzekļu mums būs vajadzīgs. Tomēr jau tolaik mēs Saeimā teicām, ka mazajām slimnīcām, ģimenes ārstu praksēm aizsarglīdzekļu nav tik daudz, pusotram gadam to nepietiks. Sākām papildu iepirkumus februārī, kad jau bija problēmas. Martā sākās centralizēti iepirkumi. Jau no janvāra mēs sūtījām ieteikumus slimnīcām, taču tobrīd Ķīna jau izveda no Eiropas visus aizsarglīdzekļus," viņa pastāstīja.

Aizvadītajā nedēļā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens uzdeva Valsts policijai pārbaudīt aizsargmasku un respiratoru iepirkumu no Ķīnas gandrīz 900 tūkstošu eiro vērtībā, ņemot vērā izskanējušo informāciju par to, ka produkcija nav sertificēta un respiratori neatbilst prasībām.

Skanldāls ar masku un respiratoru iepirkumu noveda pie Nacionālā veselības dienesta Edgara Labsvīra atkāpšanās. Veselības ministre Ilze Viņķele ieteica pārbaudīt iepirktos aizsarglīdzekļus Somijā.

Cipule atzīmēja, ka patlaban NMPD izlieto vairākus tūkstošus aizsarglīdzekļu dienā.

"Pašlaik divu dienu laikā iztērējam gada krājumu. Pat gripas laikā mēs izmantojām no 5 līdz 20 aizsarglīdzekļus dienā. Tagad – vairāk nekā divus tūkstošus dienā. Uz katru izsaukumu brauc trīs cilvēki, vēl maska pacientam. Bet pie mums gadās līdz tūkstoš izsaukumi dienā. To nav iespējams prognozēt. Neko tādu neviens negaidīja. Kombinezonus uz katru izsaukumu neģērbjam, tikai tad, ja ir augsts risks, pozitīva analīze, patversmes un sociālie centri. Ja ir elpceļu slimības, izmantojam respiratoru, bet uz parastiem izsaukumiem braucam maskās," atklāja NMPD vadītāja.

Liepājas klīniju pārstāvji šonedēļ pastāsīja, kā iespēju trūkums nodrošināt ar maskām visus pacientus ietekmē viņu darbu – pacienti kliedz uz slimnīcu darbiniekiem un zog dezinficējošos līdzekļus tualetēs.

2
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Ļoti daudz "smagu pacientu": iedzīvotāji noved sevi līdz pēdējam pandēmijas dēļ
Prakse sevi nav attaisnojusi: nejaušo Covid-19 testēšanu nolemts atcelt
Nebaidieties no koronavīrusa un brauciet uz laukiem: ārsti Latvijā lūdz nezvanīt velti
Covid-19 analīžu nodošanas punkti maina atrašanās vietu: kur būs jāvēršas turpmāk
Valmiera

Valmieras mērs pastāstīja par pandēmijas sekām

7
(atjaunots 07:42 27.05.2020)
Lielākie ražošanas uzņēmumi Valmierā vēl strādā, tomēr viesmīlības nozare saņēmusi smagu triecienu.

RĪGA, 27. maijs — Sputnik. Koronavīrusa pandēmija ir novedusi pie globālās krīzes un radījusi milzīgu izaicinājumu pasaules politikai, taču katrs slimnieks, katra karantīna, katrs slēgtais uzņēmums ir vietējās kopienas stāsts, raksta Politico.

Lai izprastu, kā pandēmija ietekmējusi cilvēkus ārpus Eiropas valstu galvaspilsētām, izdevuma reportieri iztaujājuši nelielo pilsētu mērus.

Latvijā nelielu interviju žurnālistiem deva Jānis Baiks, Valmieras mērs. Šis rūpniecības centrs ar 25 tūkstošiem iedzīvotāju atrodas pusceļā no Rīgas uz Igaunijas robežas pusi.

Baiks uzskata, ka sāpīgāko triecienu saņēmusi viesmīlības nozare – pēc Latvijas un Igaunijas robežas slēgšanas izsīka tūrismu plūsma, kuri agrāk pildīja restorānus un viesnīcas Valmierā. Daudzi bija spiesti slēgt durvis, citus moka neziņa – nevienam nav zināms, cik ilga būs pandēmija un kādas sekas tā nesīs.

Pie tam Valmieras lielākie rūpniecības uzņēmumi – stikla šķiedras rūpnīca "Valmieras Stikla Šķiedra" un metāla pārstrādes uzņēmums "Valpro" – vēl joprojām strādā, tātad stāvoklis pilsētā ir labāks nekā citviet Latvijā. Tomēr pēc krīzes mazajam un vidējam biznesam būs nepieciešams atbalsts.

"ES nāksies mainīt Latvijas atbalsta programmas, lai tās pievērstos nozarēm, kam vajadzīga palīdzība un kurās nodarbināts lielāks skaits cilvēku," uzskata Baiks.

No otras puses, viņu iepriecināja ārkārtas dienestu sadarbības pakāpe, kā arī tas, cik daudzas nekomerciālās organizācijas paudušas vēlmi sniegt palīdzību.

"Daudzi cilvēki bija gatavi sapulcēties un palīdzēt bez maksas," viņš stāstīja.

Tāpat politiķis pasūdzējās par to, ka Latvijas mediji ne vienmēr sniedz patiesas ziņas, un pastāstīja: viņš lūdz pilsētas iedzīvotājus vienmēr pārbaudīt informācijas avotu, pirms kaut kā reaģēt uz to.

7
Tagi:
pandēmija, koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Ka tik atpakaļ neslēdz: kā viesmīlības industrijā uztvēra robežu atvēršanu
ES nevienojās par ekonomikas glābšanu: Latvija cer, ka bagātās valstis piekāpsies
Ekonomists: pēc pandēmijas Latvijas ekonomikai draud jauns risks
Latvijai neatvēlēs: ES vairs nevilks valsti uz saviem pleciem, uzskata eksperts