Latvijas Loto

Sievas un bērnu dzimšanas datumi palīdzējuši Latvijas iedzīvotājam vinnēt loterijā 600 tūkstošus eiro

156
(atjaunots 15:29 10.01.2017)
40 gadu vecajam uzņēmējam no Latvijas loterijā paveicies ar sievas un bērnu dzimšanas datumiem – viņš laimējis 600 tūkstošus eiro. Vienīgais skaitlis, kas nav trāpījis, izrādījās viņa paša dzimšanas diena.

RĪGA, 10. janvāris — Sputnik. Latvijas iedzīvotājs loterijā Eurojackpot laimējis gandrīz 600 tūkstošus eiro, teikts Latvijas Loto vietnē.

Spēlētājs uzminējis sešus skaitļus. Laimīgā kvīts tika iegādāta internetā.

"Spēlētājs, kas loterijā ieguldījis 8 eiro, nopircis biļeti ar 2 spēles variantiem 2 izlozēm," — teikts Pasaules loteriju asociācijas Latvijas locekļa mājaslapā.

Tas ir lielākais laimests Latvijā šogad. 40 gadus vecais vīrietis jau noformējis dokumentus naudas saņemšanai Latvijas Loto birojā, kur ieradās kopā ar sievu.

Par laimestu viņš uzzinājis tikai 10. janvārī, pastāstīja vīrietis.

"Sākumā nesapratu, cik liels ir laimests — domāju, ka tikai 596 eiro. Bet, kad atskārtu īsto laimesta lielumu, sāku fotografēt datora ekrānu. Jūs jau zināt, kādā valstī mēs dzīvojam," — stāsta uzņēmējs un daudzbērnu tēvs no Stopiņiem.

Viņš pastāstīja, ka nekavējoties piezvanīja sievai un teica: "redz, kāds mani tomēr sadzirdēja."

Vīrietis, pēc viņa teiktā, spēlējot regulāri, taču ne par lielām summām. Pirms apmēram pieciem gadiem Viking Lotto laimējis 600 latus un izdarījis aprēķinu, ka laimests apmēram nosedzis izdevumus par biļetēm.

"Laimīgajā Eurojackpot biļetē atzīmēti bijuši bērnu un sievas dzimšanas dienu datumi. Vienīgais skaitlis, ar ko nebiju trāpījis, — bija mans dzimšanas datums," — pastāstīja uzvarētājs.

Vīrietis plāno atzīmēt laimestu ar kino apmeklējumu. "Mēs vēl nekad darba dienā neesam atļāvušies skatīties kino," — viņš teica.

Banknotes. Foto no arhīva
© Sputnik / Владимир Трефилов

Latvietis plāno tērēt naudu tikai hipotēkas dzēšanai — "jaunu auto uzreiz nepirksim".

"Tā nauda nav tik liela, lai tagad nestrādātu un dotos uz dienvidiem baudīt dzīvi. Tāpēc gribētos ieguldīt — galu galā bērniem būs jāstudē, bet pateikt konkrēti, kur un kā, — to vēl nevaru,"- atzina uzvarētājs.

Kopumā 6. janvāra izlozē tādu pašu summu par sešiem uzminētiem skaitļiem vinnējuši 35 spēlētāji no visas pasaules.

Laimestus 18 miljonu eiro apmērā dabūjuši pieci laimīgie, kuri uzminēja septiņus skaitļus — trīs spēlētāji no Vācijas, viens no Nīderlandes un viens no Dānijas.

156
Tagi:
laimests, loterija, Latvija
Pēc temata
Bagātākais Latvijas pensionārs vadījis bankrotējušu uzņēmumu
Katram somam pa 600 eiro: rudenī tiks izraudzīti eksperimenta dalībnieki
Vīrietis ar viedtālruni, foto no arhīva

"Smadzenēm ir jāatslābinās". Vai spēlēt spēles telefonā ir kaitīgi?

4
(atjaunots 17:13 28.09.2020)
Spēles telefonā, kuras neprasa īpašu koncentrēšanos un saspringšanu liekas vienkāršs laika kavēklis. Taču noteikts labums šajās spēlēs tomēr ir, uzskata speciālisti.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Spēles telefonā – tas ir kaitīgi? Psihiatre, medicīnas zinātņu doktore, atkarību no spēlēm speciāliste Nataļja Šemčuka pastāstīja radio Sputnik intervijā, ka viss nav tik viennozīmīgi.

Spēles telefonā, kuras neprasa īpašu koncentrēšanos un saspringšanu – tās pašas bumbiņas, kuras ir jāsaliek pa trim vienā rindā, – liekas vienkāršs laika kavēklis. Taču noteikts labums šajās spēlēs tomēr ir, uzskata psihiatre Nataļja Šemčuka.

"Bumbiņas ļauj atslābināties visām smadzeņu daļām. Mūsu smadzenes pašas izvēlas atslābināšanās veidus. Kāds šim nolūkam klausās klasisko mūziku (viens klausās Vāgneru, cits – Čaikovski, taču viņi abi atslābinās, lai gan mūzika ir dažāda), savukārt cits cilvēks teiks: kā tas var palīdzēt atslābināties?" atzīmēja radio Sputnik intervijā Nataļja Šemčuka.

Viņasprāt, ja cilvēks spēlē laiku pa laikam pēc darba, nevis tā vietā, tad šādā brīvā laika pavadīšanas veidā nav nekāda pamata raizēm – tā nav atkarība, bet gan vienkāršs atpūtas veids.

"Nedrīkst jaukt atslābinošas spēles ar atkarību no spēlēm. Ja cilvēks brauca metro – spēlēja, izgāja no metro – spēlē, atnāk mājās – atkal turpina, vai spēlē darba vietā – tā ir atkarība. Bet kad cilvēks ar kaut ko ir aizņemts 2-3 stundas brīvajā laikā, tajā nav nekādas atkarības," padalījās domās ar radio Sputnik Nataļja Šemčuka.

Viņa piebilda, ka nav nekā briesmīga, ja šādas spēles palīdz atbrīvoties no emocionālās, prāta un fiziskās spriedzes. Galvenais – lai tas netraucē cilvēka sociālajiem un darba pienākumiem, neaizstāj citas viņa dzīves jomas.

4
Tagi:
azartspēles
Pēc temata
Pusotrs tūkstotis Latvijas iedzīvotāju atzina sevi par atkarīgiem no azartspēlēm
Angliete laimēja loterijā XVII gadsimta kotedžu
Mušmires, foto no arhīva

Kāpēc Latvijas iedzīvotāji ēd sarkanās mušmires

16
(atjaunots 13:58 28.09.2020)
Toksikologi katru gadu arvien mazāk sastopas ar saindēšanās gadījumiem ar meža sēnēm, izņemot sarkanās mušmires.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Latvijas toksikologi noraizējušies par bīstamo tendenci – cilvēki arvien biežāk ēd sarkanās mušmires, lai apreibinātos, vēsta raidījums "TV3 ziņas".

Ja vairāk nekā pirms desmit gadiem saindēšanās ar sēnēm tika konstatēta 60 cilvēkiem sezonā, tad pēdējos gados mediķu palīdzība ir nepieciešama vidēji pieciem – cilvēki sākuši labāk orientēties sēnēs. Tomēr toksikologus uztrauc tas, ka atsevišķi cilvēki arvien biežāk ēd atpazīstamas indīgās sēnes – sarkanās mušmires – nevis kļūdas pēc, bet gan speciāli.

Sarkanā mušmire (Amanita muscaria) satur ļoti stiprus halucinogēnus un spēj izraisīt ļoti spēcīgas halucinācijas. Daudzās valstīs tās ir atļauts tirgot, un šo iespēju izmanto, piemēram, Lietuvas mušmiru lasītāji – viņu preci iegādājas gan ārstnieciskos, gan izklaides un pat reliģiskos nolūkos.

"Tā ir zināma tendence pēdējos piecus gadus, un šo pacientu skaits noteikti ir ar tendenci pieaugt. Sarkanā mušmire rada alkohola reibumam līdzīgu stāvokli, jo darbojas uz tiem pašiem receptoriem," skaidro toksikoloģijas un sepses klīnikas reanimatologs Roberts Stašinskis.

Dažkārt cilvēki ēd mušmires uzreiz mežā, taču sēņu halucinogēnā ietekme ir tik spēcīga, ka tās pagaršojušie sēņotāji pēc tam nespēj iziet no meža.

"Nokrīt nevarīgs, bezspēcīgs bezsamaņā, mežā ir slapjš un auksts, viņš tur var arī nosalt un iet bojā. Gandrīz katru gadu mums regulāri tiek atvesti pacienti no meža. Šie saindēšanās gadījumi līdz šim nav beigušies ar pacientu invaliditāti un nāvi, tā ka tas ir pozitīvi," stāsta Stašinskis.

Saindēšanās ar mušmirēm sezona nebeidzas pat ziemā – kaltēšana saglabā sēņu toksiskās īpašības.

16
Pēc temata
Meža vietā – uzarts lauks: sēņotāju uzvedība Latvijā pārkāpj likumus
Latviju jau ir pārņēmis sēņu drudzis
"Liekas, ka karš notika": Latvijas sēņotāju barbarisms šokē
Darba nav: Latvijas lauku iedzīvotājus glābj sēnes un ogas