Naivo ceļotāju figūriņas

"Naivie ceļotāji": vai multenēs nefilmējaties?

38
(atjaunots 13:39 31.12.2016)
"Naivo ceļotāju"slava aug augumā – sociālajos tīklos parādījusies daudzsēriju leļļu multiplikācijas filma par Valentīna Rožencova, Alekseja Stetjuhas un Roberta Vīcupa piedzīvojumiem bezgalīgajos Sibīrijas plašumos.

RĪGA, 31. decembris – Sputnik. Projekts "Naivie ceļotāji" ir noslēdzies, taču tā varoņu piedzīvojumi turpinās – tagad viņi ir kļuvuši par amatieru multenes zvaigznēm.

Nadežda Bokovikova dzimusi Tālajos Austrumos – Nahodkā. Tagad viņa dzīvo Rīgā. Viņa veido piemīlīgas cilvēku, kaķīšu, vienradzīšu un citu eksotisku būtņu figūriņas no plastmasas anime stilā un pārdod tās vietnē Studio Naboko. Nesen kolekciju papildināja arī… "Naivie ceļotāji". Nadežda jau uzņēmusi divas multiplikāciju filmas sērijas par viņu ceļojumu pa Krieviju un publicējusi savā lapā Facebook.

Pirmajā sērijā Valentīns Rožencovs un Aleksejs Stetjuha apspriež jauna ceļojuma plānus, un, tiklīdz viņi nolēmuši, ka nenāktu par ļaunu paņemt līdzi latvieti, parādās Roberts Vīcups.

Protams, Sputnik, nevarēja nepievērst uzmanību šādai iecerei un uzdeva Nadeždai dažus jautājumus. 

— Sakiet, kā vispār parādījās ideja taisīt tādas figūriņas un uzņemt multiplikācijas. Vai nodarbojaties ar to sen?

Ideja parādījās šī gada pavasarī. Toreiz radās vēlme taisīt dzīvnieku figūras, kas būtu tuvas anime stilam un jēdzienam kawaii ("mīlīgs, jauks" japāņu valodā). Gribēju tās taisīt pēc iespējas vienkāršākas, minimālistiskas, taču pie tam panākt, lai tās izraisītu smaidu. Vienā brīdī sapratu, ka rezultāts nav īpaši labs, ka vispirms jāiemācās taisīt sarežģītas, detalizētas lietas, pašai mazliet jākļūst par japāni, jāiepazīst anime gars, lai vēlāk jau intuitīvi varētu pareizi izvietot sejā acis un muti un panāktu vajadzīgo efektu.

Tāpēc sāku pētīt Hajao Mijadzaki slavenās multenes un taisīt to varoņus. Kad man parādījās cilvēku figūriņas, daži cilvēki izteica vēlmi, lai es tādā stilā izveidotu viņu figūriņas kāzu tortei. Citi vienkārši gribēja kāda cilvēka portretu dāvanai. Daži pasūta savu mīluļu figūriņas.

Куклы наивных путешественников вторая серия
Naivo ceļotāju figūriņas

Ideja izveidot mūsu puišu figūriņas ienāca prātā, kad viņi devās savā ceļojumā uz Sibīriju, un Vaļa kādā no saviem komentāriem pajokoja, ka "būtu vajadzējis pasūtīt mūsu attēlus Nadjai." Vairs neatceros, kam joks bija domāts un par ko tas bija, taču ierosināju tā izdarīt. Pats par sevi saprotams, es saprotu, ka tas jāizdara nevis pēc pasūtījuma, bet gan dāvanā, jo puišiem ir daudz sekotāju, un zināmā mērā es viņus izmantoju pašas reklāmai. Taču tas nav mērķis, drīzāk gan patīkams bonuss, jo šī nodarbe patiesībā ir ļoti darbietilpīga, lai arī izskatās vienkārši.

Tāds amatieru video, iespējams, ir veids, kā sekmīgāk demonstrēt figūriņas, palepoties ar savu darbu. Varbūt tas ir veids, kā ienest jautrību ikdienas darbā, kad tu stundām ilgi katru dienu sēdi un kaut ko veido un lipini… Un te pēkšņi uzfilmē maziņu kino.

— No kā taisītas figūriņas? Kā jūs tās veidojat?

— Tā ir plastmasa no Korejas, ļoti viegla. Piemēram, 5 cm augsta figūriņa sver ne vairāk kā 10 gramus. Pie tam plastmasa nav toksiska. Man tas ir ļoti svarīgi, jo esmu jutīga pret mazāko ķīmiju. Plastmasa sacietē gaisā, un izstrādājums šķiet kā no gumijas taisīts.

— Vai sen pazīstat "Naivos ceļotājus"? Vai veidojāt, tā sakot, no dabas vai pēc fotogrāfijām?

— Sen pazīstu Alekseju un Valentīnu, ar Robertu iepazinos kopš ceļojuma sākuma. Figūriņām izmantoju fotogrāfijas, ko viņi publicēja braucienā. Pie tam nevis kuru katru fotogrāfiju, bet gan tās, kur viņi redzami trijatā, lai saglabātu viņu vienotības izjūtu. Centos izmantot dažas amizantas nianses, piemēram, Alekseju mūžīgi lamā par to, ka viņš nenēsā cepuri un staigā neaizpogātā vējjakā, bet Robertam teica, ka viņš līdzinās pareizticīgo priesterim. Par Vaļu neko tādu viņu publikāciju komentāros neieraudzīju, tāpēc izmantoju viņa pūkaino kapuci un austrumnieciskās acis. Tāpēc viņš iznāca gluži kā īsts sibīrietis. Manī pašā rit evenku asinis, tāpēc šis Vaļas tēls man ir ļoti tuvs.

 

Multiplikācijas otrajā sērijā "Naivie ceļotāji" klīst pa Sibīrijas taigu un, protams, sastop lāci. Taču izrādās, ka tas ir latviešu lācis, tāpēc mūsu drosmīgie varoņi nebēg prom un gatavojas intervēt ķepaini. Pie tam viņi demonstrē trikus gluži kā Holivudas kino. Turpinājums sekos.

38
Temats:
Naivie ceļotāji: no Rīgas uz Sibīriju (43)
Pēc temata
"Naivie ceļotāji" no Rīgas uz Sibīriju: kurp, kāpēc un pie kā
Kas ir "Naivie ceļotāji"
"Naivie ceļotāji" saliek punktus virs "i"
"Naivie ceļotāji": kas tas ir – patriotisms
Lidl

Vairāk nekā tūkstotis darbavietu: Lidl meklē darbiniekus visā Latvijā

6
(atjaunots 13:21 22.09.2020)
Mazumtirgotājs "Lidl Latvija" meklē veikala darbiniekus un noliktavas strādniekus; darba pieredze mazumtirdzniecībā nav obligāta.

RĪGA, 22. septembris – Sputnik. Vairāk nekā tūkstoti vakanču piedāvā mazumtirgotājs "Lidl Latvija" dažādās pilsētās: Rīgā, Liepājā, Valmierā, Jēkabpilī, Ventspilī, Tukumā, Rēzeknē, Jelgavā un Ogrē, raksta Bb.lv ar atsauci uz kompānijas pārstāvi.

Lai kļūtu par pretendentu, nav obligāta darba pieredze, uzsver "Lidl Latvija", nepieciešamo apmācību viņi izies jau tieši pirms darba uzsākšanas vai arī uzreiz pēc tā uzsākšanas.

Veikaliem ir nepieciešami veikala darbinieki un noliktavas darbinieki. Visi gribētāji var iesniegt pieteikumu veikalu tīkla oficiālā mājaslapā.

Kā jau iepriekš rakstīja Sputnik Latvija, saskaņā ar publicētajiem darba tirgus pieprasījuma datiem, tuvākajā laikā pieprasījums pēc darbiniekiem nesaruks.

Biznesmeņi sagaida, ka palielināsies vakanču skaits un joprojām būs jūtams kvalificēta darbaspēka trūkums. Šeit Ekonomikas ministrijas prognozes sakrīt ar darba devēju redzējumu: darbaspēka pieprasījums tikai un vienīgi pieaugs kaut vai tāpēc, ka iedzīvotāju skaits turpina kristies.

Pēc darba devēju domām, vislielākā aktivitāte būs vērojama preču un pakalpojumu profesiju grupā, sevišķi veikalu pārdevēju un pārdevēju palīgu amatos. Tāpat ir nepieciešami speciālisti un vecākie speciālisti.

Svarīgāko iemaņu vidū darba devēji norāda valsts valodas zināšanas, komunikatīvās prasmes, krievu valodas zināšanas un iemaņas darbā ar datoru.

6
Tagi:
darba tirgus
Pēc temata
Puse no pasaulē strādājošiem cilvēkiem var palikt bez iztikas līdzekļiem
Reirs: Latvija pirmo reizi palīdz saviem iedzīvotājiem krīzes situācijā
Valdība nav izmaksājusi pat trešo daļu no iedzīvotājiem solītajiem 700 miljoniem eiro
Trīs mēnešu laikā bezdarbnieku skaits Latvijā pieaudzis par 22 tūkstošiem
VID

Nākamā gada nodokļu izmaiņas: ne par labu nabadzīgajiem

30
(atjaunots 12:49 22.09.2020)
Latvijā līdz 500 eiro pieaugs minimālā alga, garantētais minimālo ienākumu līmenis sastādīs 109 eiro, tiks samazināts sociālais nodoklis, toties ieviesīs obligātās sociālās iemaksas.

RĪGA, 22. septembris – Sputnik, Dmitrijs Oļeiņikovs. Pirmdienas vakarā koalīcijas partneri beidzot nonāca pie kopsaucēja par 2021. gada budžeta un nodokļu reformas pamatprincipiem, kura stāsies spēkā no 1. janvāra. Galvenokārt runa ir par darbaspēka nodokļu izmaiņām. Un ne par labu mazajam biznesam.

Tostarp budžeta projektā paredzēts, ka no 1. janvāra minimālā alga valstī sastādīs 500 eiro, mediķu algas palielinājumam piešķirti 183 miljoni eiro, "pilnā atbilstībā ar iepriekšējās Saeimas lēmumiem", uzsvēra premjers Krišjānis Kariņš. Gaidāms arī pedagogu un akadēmiskā personāla algu pieaugums (dotajā gadījumā summu neprecizēja).

Kas attiecas uz minimālās algas palielināšanu, nešaubāmus plusus pirmām kārtām izjutīs ierēdņi, to skaitā tie paši ministri, - viņu algas taču ir "sasaistītas" ar minimālo algu ar attiecīgu koeficientu. Savukārt mazā biznesa pārstāvjiem minimālās algas palielināšana nav nekāda dāvana, jo nodokļus no "uz papīra" palielinātās algas nāksies maksāt ar dzīvo naudu.

No tagadējiem 64 līdz 109 eiro, izpildot Satversmes tiesas lēmumu, tiks palielināts garantētais minimālo ienākumu līmenis . Savukārt sabiedrisko mediju iziešanai no reklāmas tirgus paredzēts piešķirt gandrīz 9 miljonus eiro (visa summa, kas arī tika pieteikta budžetā), savukārt no 2022. gada valdība plāno reformēt ģimenes pabalstu sistēmu.

Šeit pieņemto lēmumu kārtība arī ir saprotama. 2021. gadā notiks pašvaldību vēlēšanas, tādēļ koalīcijas partijām būs jāparūpējas par sabiedrisko mediju ienākumu pietiekamību (kā arī par lojālo privāto "uzbarošanu"). Turklāt pārskatītie ģimenes pabalsti kļūs par labu trumpi 2022. gada Saeimas vēlēšanās.

Un visbeidzot, galvenā nodokļu izmaiņu daļa. No 1. janvāra par 1% samazinās sociālā nodokļa likme un no 1200 līdz 1800 eiro palielinās neapliekamā diferencētā minimuma robeža. Tādējādi nedaudz samazinās nodokļu slogs oficiālo algu saņēmējiem pārsvarā lielos uzņēmumos.

Savukārt pašnodarbinātos, kā arī cilvēkus, kuri strādā pēc patenta, un mikrouzņēmumus gaida nepatīkams pārsteigums. No 1. jūlija (tātad tieši pēc pašvaldību vēlēšanām) valstī visiem strādājošajiem tiks ieviests obligātais maksājums sociālajā budžetā. Tā apmērs pagaidām netiek ziņots. Nodokli aprēķinās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, maksājumu veikšanu uzraudzīs Valsts ieņēmumu dienests. Tiek gaidīts, ka nodokļa maksājumi tiks veikti reizi ceturksnī. Maksāt nāksies uzņēmumiem – darba devējiem vai pašiem darbiniekiem, ja viņi ir pašnodarbinātie.

Vēl lielāks nodokļu trieciens sagaida mikrouzņēmumus. No 1. janvāra mikrouzņēmumi saglabās savu statusu, ja tajā tiks nodarbināts tikai viens cilvēks (īpašnieks), nevis līdz 5 darbiniekiem, kā tas ir šobrīd. No 15% līdz 25% tiek paaugstināts nodokļa apmēra, kuru nāksies maksāt no apgrozījuma līdz 20 000 eiro gadā. No apgrozījuma no 20 000 līdz 40 000 eiro gadā nāksies maksāt 40%. Pārsniedzot šo robežu, mikrouzņēmums zaudē savu statusu un pāriet strādāt kopējā nodokļu režīmā.

Gaidāmās nodokļu iniciatīvas tika apspriestas arī atbildīgajā Saeimas Nodokļu politikas apakškomisijā. Sēdē bijusī finanšu ministre, esošā Saeimas deputāte no opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības Dana Reizniece-Ozola atzīmēja, ka viņas vadībā 2018. gadā veiktajai nodokļu reformai bieži pārmeta pārāk lielo nodokļu piemērošanas sistēmas sarežģītību, taču šīs izmaiņas novedīs pie vēl lielāka jucekļa. Otrkārt, par ko pirms mēneša teica arī Valsts ieņēmumu dienestā, Finanšu ministrijas prognozes par to, ka mikrouzņēmumu darbinieki sāks pāriet pie darba standarta nodokļu režīmā, riskē neattaisnot sevi – drīzāk, viņi varētu sākt mēģināt slēpt ienākumu, kas tiek iegūti saimnieciskās darbības rezultātā, kas palielinās ēnu ekonomikas apjomu.

Komisijas kolēģi atbalstīja arī deputāts no "Saskaņas" Igors Pimenovs, kurš norādīja, ka nodokļu izmaiņas derētu apstiprināt uz likmju analīzes pamata kaimiņvalstu tirgos – Lietuvā un Igaunijā. Turklāt derētu vienkāršot nodokļu struktūru, padarot tos nodokļu maksātājiem saprotamākus.

30
Tagi:
nodokļi, nodokļu reforma, Valsts ieņēmumu dienests
Pēc temata
"Ar ugunsmetēju ir nodedzinājis visu": Latvijas bankas pasūdzējās FID un saņēma atbildi
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
Jaunie noteikumi: VID komunicēs ar nodokļu maksātājiem ar e-pasta starpniecību
"Zaļais koridors" baltkrievu kompānijām sadusmoja Latvijas uzņēmēju
Krievijas ĀM vadītājs Sergejs Lavrovs

Lavrovs uzstājās ANO Ģenerālās Asamblejas sesijā

0
(atjaunots 15:06 22.09.2020)
Pēc viņa sacītā, reaģēt uz globālajām problēma katru gadu kļūst arvien grūtāk, sevišķi pieaugošās attālināšanās apstākļos.

RĪGA, 22. septembris – Sputnik. Pasaule ir nogurusi no vienotības trūkuma, paziņoja Krievijas ĀM vadītājs Sergejs Lavrovs videouzrunā KDLO valstu vārdā ANO Ģenerālās Asamblejas sesijas augstā līmeņa nedēļā, vēsta RIA Novosti.

"Šodien, diemžēl, dažādos pasaules reģionos turpina plosīties bruņoti konflikti. Tiem pievienojas asi mūsdienu draudi: starptautiskais terorisma, narkotiku noziegumi un kibernoziegumi, klimata izmaiņas. Šogad šo sarakstu papildinājis vēl viens bargs izaicinājums – koronavīrusa pandēmija, kura izprovocējusi nopietnas krīzes parādības sociālekonomiskajā un citās jomās," sacīja diplomāts.

Pēc viņa sacītā, reaģēt uz globālajām problēma katru gadu kļūst arvien grūtāk, sevišķi pieaugošās attālināšanās apstākļos. Šāda situācija lielā mērā ir saistīta ar atsevišķu valstu nevēlēšanos rēķināties ar citu valstu likumīgajām interesēm, uzsvēra Lavrovs.

Viņš norādīja, ka lietā tiek likta koncepciju un standartu uzspiešana līdzīgi "pasaules kārtībai, kura balstās uz noteikumiem". To papildina mēģinājumi iejaukties valstu iekšlietās, pielietojot vienpusējas sankcijas, pārkāpjot ANO Drošības Padomes prerogatīvas, ar neiecietības un naida izrādīšanu.

"Taču vēstures dabisko gaitu nevar salauzt. Šodien starptautiskajā arēnā nostiprinās jauni ekonomiskās izaugsmes centri, pastiprinās nepieciešamība bruņotu konfliktu noregulēšanā tikai un vienīgi ar miera līdzekļiem, pieaug savstarpējā atkarība. Pasaule ir nogurusi no atsvešināšanās līnijām, valstu iedalīšanas "savējās" un "svešajās", pasaule pieprasa palielināt vispusīgu savstarpēju palīdzību un sadarbību. Citiem vārdiem sakot, mērķi, kas tika noformulēti pirms 75 gadiem ANO izveidošanas laikā, kļūst arvien aktuālāki," uzskata ministrs.

Tāpat Lavrovs nosauca par absurdiem mēģinājumus pārskatīt vēsturi, samazināt tautu lomu, kuras veica izšķirošu pienesumu uzvarā pār fašismu. Viņš aicināja atcerēties pagātnes mācību, godāt karavīru-atbrīvotāju varoņdarbu, nodrošināt viņiem par godu uzcelto pieminekļu saglabāšanu.

Pēc Krievijas ĀM vadītāja sacītā, mūsdienu apstākļos ANO ir jāpaliek efektīvai struktūrai, kura veic sakārtotu darbu stingrā atbilstībā ar savu kārtības rulli. Nedrīkst pieļaut ANO sistēmas pamata iestāžu mandātu izskalošanu un to pilnvaru dublēšanu.

Par vienu no galvenajiem pasaules sabiedrības uzdevumiem, kā atzīmēja Lavrovs, ir jāpaliek konfliktu noregulēšanai tikai un vienīgi ar miera, diplomātiskajiem līdzekļiem pārrunu ietvaros, balstoties uz starptautisko tiesību normām. Savukārt neapšaubāma prioritāte ir sadarbības paplašināšana terorisma un tā apvienošanās ar organizēto noziedzību apkarošanā.

Tāpat ministrs aicināja nolikt barjeru centieniem vājināt ieroču, atbruņošanās un neizplatīšanas kontroles sistēmu globālās stabilitātes uzturēšanas nolūkos.

0
Tagi:
Lavrovs, ANO
Pēc temata
Pompeo piedraudējis Krievijai sakarā ar iedomāto sazvērestību ar talibiem
Lavrovs: KF ĀM uzstāj uz nepilsoņu problēmas atrisināšanas Baltijas valstīs
Krievija neplāno izdabāt ASV: KF ārlietu ministrs vēsta par situāciju ar līgumu START
"Absolūti nepieņemami": Lavrovs bargi aizrādīja Berlīnei saistībā ar Navaļnija lietu