Eiro naudaszīmes

Pret Krievijas pilsoni ierosināta krimināllieta par lielas naudas summas "atmazgāšanu" Latvijā

38
(atjaunots 12:11 27.12.2016)
Habarovskas muita ierosinājusi krimināllietu pret Krievijas pilsoni sakarā ar valūtas operāciju veikšanu naudas līdzekļu pārskaitīšanai uz nerezidentu kontiem, izmantojot viltotus dokumentus.

RĪGA, 27. decembris — Sputnik. Habarovskas muita ierosinājusi krimināllietu pret vietējo iedzīvotāju, kurš tiek turēts aizdomās par naudas līdzekļu nelikumīgu pārvešanu uz Latviju vairāk nekā 1,2 miljardu rubļu (vairāk nekā 19 miljoni eiro) apmērā, informē RIA Novosti.

"Habarovskas muita ierosinājusi krimināllietu pret Krievijas pilsoni sakarā ar valūtas operāciju veikšanu naudas līdzekļu pārskaitīšanai uz nerezidentu kontiem, izmantojot viltotus dokumentus. Viņš tiek turēts aizdomās par naudas līdzekļu nelikumīgu pārvešanu uz Latviju vairāk nekā 1,2 miljardu rubļu apmērā," — teikts muitas ziņojumā.

Saņemtā informācija liecina, ka vīrietis nodibinājis firmu, ko reģistrējis uz savas paziņas vārda. Sievietei par zināmu atalgojumu bija jāparaksta dokumenti. To vidū bija arī transporta pakalpojumu līgums ar Latvijas kompāniju par kravas pārvadājumu pakalpojumu sniegšanu.

"Saskaņā ar līgumu tika noformēti darījuma dokumenti, un nākamo piecu mēnešu laikā firmas vārdā tika veikts 101 naudas pārskaitījums ārvalstu kompānijas kontā par summu aptuveni 21,38 miljonu ASV dolāru apmērā. Krievijas rubļos summa sastāda vairāk nekā 1,2 miljardus rubļu. Taču šajā periodā firma pārvadājumu pakalpojumus firma nav sniegusi," — informē muita.

Likuma "Par valūtas regulēšanu un valūtas kontroli" 19. pants paredz, ka gadījumā, ja līgumā paredzētie noteikumi nav izpildīti, firmai bija jāatgriež naudas līdzekļi savos bankas kontos, taču muitas rīcībā esošā informācija liecina, ka tas nav noticis.

Par šādu nodarījumu paredzēta kriminālatbildība – apsūdzētajam draud brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem.

38
Pēc temata
Latvijas Bankas vadītājs informē par Latvijas ārējiem parādiem
Latvijas Bankas prezidenta deklarācija ieinteresējusi KNAB
Rekordliels sods: par ko ABLV Banka samaksās 3 miljonus eiro
Dīvans, foto no arhīva

Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija

0
(atjaunots 11:03 08.08.2020)
Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs, bīstoties no jauniem Covid-19 uzliesmojumiem, atjaunojis valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Pašizolācija Latvijā ir jāievēro, atgriežoties no valstīm, kurās koronavīrusa infekcijas līmenis pārsniedz 16 gadījumus uz 10 000 iedzīvotāju.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iekļāvis atjaunotajā sarakstā 17 Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstis. Starp tām ir Luksemburga, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija un Kipra.

Tāpat divas nedēļas nāksies pasēdēt mājās pēc Monako, Andoras, Sanmarīno, Austrālijas, Marokas un Kanādas, kā arī Krievijas un Baltkrievijas apmeklējuma vai tranzīta caur šīm valstīm.

Vakar Latvijā veikti 2137 koronavīrusa testi, fiksēti seši jauni infekcijas gadījumi.

SKPC informēja, ka trīs inficētie kontaktējušies ar citiem slimniekiem, viens atgriezies no Polijas, vēl viens gadījums saistīts ar Covid-19 uzliesmojumu Murjāņu sporta ģimnāzijā, par sesto inficēto informācija vēl tiek precizēta.


0
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem
Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
Lāči

Divi lāči: aculiecinieks nofilmējis ķepaiņu rotaļas Valkas novadā

5
(atjaunots 07:43 08.08.2020)
Divi lācēni kāpelēja pa kokiem un mielojās ar ogām. Tā viņi nokļuvuši sociālo tīklu lasītāju uzmanības lokā.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Latvijā būtiski augusi brūno lāču populācija, un iedzīvotāji aizvien biežāk sastop ķepaiņus mežā un par rod iespēju tos nofotografēt vai nofilmēt.

Sanitas Āboliņas lapā Facebook publicēts video ieraksts ar diviem lācēniem, kuri rotaļājas Valkas novadā. Dzīvnieki kāpelē pa kokiem un mielojas ar mellenēm.

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

5
Tagi:
dzīvnieki, lācis, Latvija
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Strenču apkaimē sēņotāji mežā sastapa lāci
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu