Ministru prezidents Māris Kučinskis. Foto no arhīva

Kučinskis neuzskata, ka nodokļu politikas rezultātā briest krīze valdībā

12
(atjaunots 11:44 13.12.2016)
Valdošās koalīcijas nesaskaņas nodokļu politikas jomām neliecina par krīzi valdība, paziņojis Ministru prezidents Māris Kučinskis.

RĪGA, 13. decembris — Sputnik. Valdošās koalīcijas nesaskaņas nodokļu politikas jomām neliecina par krīzi valdībā, uzskata Ministru prezidents Māris Kučinskis, kura teikto citē LETA.

Viņš žurnālistiem sacīja, ka šodien Saeimas komisiju sēdēs būs balsojumi par priekšlikumiem, un premjers tic, ka deputāti apzināsies, kādi būs riski.

"Vienotības" priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns uzsvēra, ka pašreizējā situācijā "Vienotība" nolikta fakta priekšā, ka laika nav un ir tikai viens iespējamais risinājums, nevis kompromiss.

Politiķis nepiekrita, ka sadarbības partneri nespēj vienoties, bet šajā situācijā "īsti nav, par ko vienoties", jo visi "Vienotības" ierosinājumi atduroties pret argumentu par laika trūkumu. Smiltēns akcentēja, ka "Vienotība" ir konstruktīvs sadarbības partneris, gala lēmumu šajā jautājumā tiks pieņemts.

Arī "Vienotības" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa apgalvoja, ka "Vienotībai" nav mērķa radīt nestabilitāti vai šūpot valdību.

Savukārt nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK politiķis Einārs Cilinskis atzina, ka problēma ir, bet tā jārisina kopīgi.

Kā ziņots, valdošā koalīcija šodien vēl arvien nav spējusi vienoties par ieceri atteikties no minimālām sociālām iemaksām un līdz 15% palielināt mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likmi no 1.janvāra.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) vakar pēc koalīcijas sanāksmes sacīja, ka visi trīs koalīcijas partneri pilnībā nevienojās par pieņemamu redakciju, jo "Vienotība" joprojām to neatbalsta.

Savukārt abi pārējie koalīcijas partneri — Zaļo un zemnieku savienība, nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK — uzskata šo risinājumu par pareizo, tāpēc rīt atbildīgās komisijas skatīs priekšlikumus par MUN likmes palielināšanu un atteikšanos no minimālām sociālām iemaksām.

Iepriekš Kučinskis ierosināja atteikties no minimālajām sociālajām iemaksām mikrouzņēmuma nodokļu maksātājiem, tā vietā palielinot nodokļa likmi no 9% līdz 15%. "Vienotība" bloķēja lēmuma pieņemšanu, skaidrojot, ka vispirms nepieciešami konkrēti aprēķini.

12
Pēc temata
Ašeradens: Nav pamata atbalstīt premjera piedāvātās nodokļu izmaiņas
Mārtiņš Bondars kritizējis Valsts ieņēmuma dienesta darbu
Saeimas lēmumi var atņemt desmitiem tūkstošu darbvietu
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

7
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

7
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

31
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

31
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%