Dzelzceļš. Foto no arhīva

Latvijas dzelzceļu pārvadāto kravu apjoms samazinājies par 15,6%

64
(atjaunots 08:23 08.12.2016)
Novembrī parvadāto kravu apjoms pieaudzis par 7,6%, taču vērtēt nozares atjaunošanos būtu pāragri, jo darbības rezultāti šī gada vienpadsmit mēnešu laikā liecina, ka pārvadājumu kopapjoms krities par 15,6% salīdzinājumā ar šo periodu 2015. gadā.

RĪGA, 8. decembris — Sputnik. Šā gada novembrī pa VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) infrastruktūru pārvadāto kravu apjoms palielinājies par 7,6% salīdzinājumā ar pērnā gada novembri, turpretī gada griezumā pārvadāto kravu apjoms sarucis par 15,6%, vēsta aģentūra LETA.

Novembrī pārvadātas kravas 4,46 miljonu tonnu apmērā, tostarp 1,8 milj. tonnu akmeņogļu, kas par 28,7% pārsniedz pagājušā gada novembra rādītāju. Salīdzinot ar pagājušā gada novembri, par 61,2% palielinājies sauszemes tranzīta apjoms — 195 000 tonnas, un par 10,4% pieaudzis importa kravu apjoms, savukārt mazāk nekā pērn pārvadāts eksporta kravu.

Šā gada novembrī divkārt vairāk pārvadāts cukurs, bet par 247% vairāk — melnie metāli, savukārt naftas produkti pārvadāti par 14,7% mazāk nekā pagājušā gada novembrī.

Pie tam par kravu apjoma atjaunošanos runāt nav iespējams, jo kopumā šogad 11 mēnešos pa LDz infrastruktūru pārvadāti 42,88 miljoni tonnu, kas ir par 15,6% mazāk nekā pērn šajā periodā

Iekšzemes pārvadājumos šogad pārvadāts 1,38 miljoni tonnu jeb par 10,3% mazāk no pērn 11 mēnešos pārvadātā apjoma. Savukārt eksporta pārvadājumos šogad pārvadāti 2,16 miljoni tonnu, kas ir par 18,5% mazāk no pērn pārvadātā. Importa pārvadājumos šogad pārvadāti 37,67 miljoni tonnu, kas ir par 14,1% mazāk, salīdzinot ar pagājušā gada 11 mēnešiem.

Naftas produkti šogad pārvadāti 15,45 miljonu tonnu apmērā, kas ir par 22,5% mazāk no pērn šajā periodā pārvadātā, bet otrā nozīmīgākā kravu grupa — akmeņogles šogad pārvadātas 13,7 miljonu tonnu apmērā (par 21,1% mazāk).

Toties pieauguši melno metālu pārvadājumu apjomi — par 37,8% (pārvadāti 1,64 miljoni tonnu), kā arī par 4,6% palielinājies kokmateriālu pārvadājumu apjoms — pārvadāti 1,4 miljoni tonnu. Par 2,3% pieaudzis pārvadāto minerālmēslu apjoms, sasniedzot 3,51 miljonu tonnu.

Cukurs pārvadāts 131 000 tonnu apjomā, kas ir par 9,2% vairāk nekā pērn šajā periodā, savukārt graudi un milti pārvadāti 1,56 miljonu tonnu jeb par 4,2% mazāk salīdzinājumā ar pagājušā gada 11 mēnešiem.

64
Pēc temata
Krievija var atstāt Latvijas ostas bez Baltkrievijas tranzīta
Latvija un Krievija vienojas par kravu un pasažieru autopārvadājumiem
Krievija plāno pārvadāt kravas automašīnas prāmjos apkārt Polijai
Zatlers: Rail Baltica buksē Krievijas dēļ
Piemineklis Rīgas Atbrīvotājiem, foto no arhīva

Kultūras ministrs atradis "pamatotu" ieganstu pieminekļa Rīgas Atbrīvotājiem demontāžai

3
(atjaunots 10:18 10.07.2020)
Kultūras ministrs Nauris Puntulis sniedza tādu argumentu, pret kuru piemineklis Rīgas Atbrīvotājiem diez vai spēs noturēties. Latvijā taču pēdējā laikā kļuvis stilīgi būvēt koncertzāles. Un kas var būt svarīgāks par modes tendencēm un peļņu?

RĪGA, 10. jūlijs – Sputnik. Nepaguva norimt Latvijas iedzīvotāju sašutums attiecībā pret latviešu varasiestāžu ieceres koncertzāles dēļ nojaukt Pasaules tirdzniecības centra ēku Rīgā, kura agrāk bija Latvijas Komunistiskās partijas CK un ir spilgts modernisma arhitektūras piemērs, kad Latvijas kultūras ministram Naurim Puntulim prātā nāk jauna ideja.

Puntulis padalījās savos plānos attiecībā uz koncertzāles būvniecību Uzvaras parkā Pārdaugavā, vēsta Mixnews.lv.

Uzvaras parku, pēc ministra sacītā, var izskatīt kā alternatīvu vietu koncertzāles būvniecībai.

Domājot par pieminekli Rīgas Atbrīvotājiem, šī monumenta klātbūtne Uzvaras parkā ministru, spriežot pēc visa, gandrīz nemulsina. Acīmredzot, ja jau ir runa par koncertzāli, tad te nebūs grēka lieta veikt demontāžu.

Tiesa, ministram ir šaubas attiecībā uz citiem Saeimas locekļiem. Viņš norādīja, ka gadījumā ar pieminekli Rīgas Atbrīvotājiem ir nepieciešams "visas vadības solidārais lēmums", un atzina, ka kopēju valdības piekrišanu viņam diez vai izdosies panākt.

Taču Puntulis atzīmēja, ka labāk tomēr būtu uzbūvēt jauno koncertzāli Daugavas labajā krastā.

Nojaukt visu peļņas labad

Iepriekš Puntulis paziņoja, ka koncertzāle ir vajadzīga, un tai jāatrodas Rīgas centrā, bez šaubām, atzīmējot, ka uz to norāda visi pētījumi. Ministrs norādīja, ka tikai Rīgas centrā tā var būt ekonomiski izdevīga un nest peļņu.

Taču pat uz skaļajiem paziņojumiem par peļņu ne visi uzķērās. Daudzi rīdzinieki ir sašutuši, savukārt arhitekts Pēteris Bajārs pieprasa publisku projekta apspriešanu un izveidoja petīciju portālā Manabalss.lv bijušās CK ēkas aizsardzībai Elizabetes ielā 2. Turklāt šī petīcija 22 dienu laikā savāca 2713 parakstus.

Vērts atzīmēt, ka, saskaņā ar Norstat Latvija veikto aptauju, 90% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka kultūras pieminekļi valstī ne vienmēr tiek pietiekami labi aizsargāti. Turklāt 87% aptaujāto ir pārliecināti, ka pieminekļi veido Latvijā pievienoto vērtību.

Savukārt rūpes par pieminekļiem trešā daļa aptaujāto uzlika uz Latvijas kultūras ministra pleciem. Bet, kā var redzēt, viņam pagaidām vairāk rūp koncertzāles.

3
Tagi:
Uzvaras piemineklis, Nauris Puntulis
Pēc temata
Ministrs aprēķināja, ka Latvijai kultūras mērķiem ir nepieciešami 32 miljoni eiro
Laiks beidzot ķerties pie kultūras: ministrs izdomājis, kā uzsildīt ekonomiku
Pieklibo gan labklājība, gan izglītība: iedzīvotāji ir neapmierināti ar ministru darbu
Kultūras ministrs atteicās publiski apspriest koncertzāles ēku
Lidosta Rīga

Sēdiet mājās bez algas: iedzīvotājiem neļauj atgriezties darbā pēc atpūtas ārzemēs

8
(atjaunots 10:06 10.07.2020)
Dažās firmās Latvijas iedzīvotājiem, kuri atgriezušies no ārzemēm, liek sēdēt divas nedēļas pašizolācijā, pat ja valsts, kur viņi ir atpūtušies, ir "drošo" valstu sarakstā; vai darba devējam ir tiesības tā rīkoties un kas jādara, ja jūsu tiesības tiek pārkāptas.

RĪGA, 10. jūlijs – Sputnik. Darba devējam nav tiesību pieprasīt darbiniekam ievērot divu nedēļu pašizolāciju, ja viņš ir atgriezies no vienas no epidemioloģiskā ziņā drošajām valstīm, paziņoja Valsts darba inspekcijā (VDI).

Kā vēsta TV3, šī iestāde sākusi saņemt sūdzības no cilvēkiem, kuriem darba devēji liek ievērot pašizolāciju pat pēc atgriešanās no valstīm, kuras, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra slēdzienu, ir atzītas par dotajā brīdī drošām. Turklāt, tā kā cilvēks bija atpūtā, nevis komandējumā, algu viņam izmaksāt nevēlas.

Valsts darba inspekcijā norādīja, ka tas nav likumīgi.

"Nē, darba devējam nav tiesību aizliegt darbiniekiem ierasties darbā, ja darbinieks atgriezies no tām valstīm, kuras atbilstoši SPKC mājas lapā pieejamajai informācijai nav tās valstis, pēc kurām vajadzīgs ievērot 14 dienu pašizolāciju," atzīmēja VDI.

Ja darba devējs vēlas papildus pasargāt darbiniekus un atstāt no ārzemēm atgriezušos mājās, viņam ir jāizmaksā viņam alga pilnā apjomā neatkarīgi no brauciena mērķa. Cits variants – attālināts darbs gadījumos, kad tas ir iespējams. Ja darba devējs pretlikumīgi liek sēdēt mājās un nemaksā, jāvēršas Valsts darba inspekcijā.

"Drošo" valstu saraksts šobrīd ietver 27 valstis, taču katru piektdienu Slimību profilakses un kontroles centrs to atjauno, tādēļ valsts vienas dienas laikā var tikt atzīta par nedrošu. Šajā gadījumā pēc atgriešanās nāksies ievērot divu nedēļu pašizolāciju, un darba devējam nav pienākums apmaksāt šo dīkstāvi.

SPKC uzsver, ka tranzīta pasažieri, kuri ir veikuši pārsēšanos "bīstamās" grupas valstīs, arī ir jāievēro divu nedēļu pašizolācija.

8
Tagi:
Latvija, karantīna, koronavīruss
Pēc temata
Jauns Covid-19 uzliesmojums Latvijā: inficējušies vēl 13 cilvēki
Divu Rīgas restorānu apmeklētājiem nāksies divas nedēļas sēdēt mājās
Latvija paplašinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama karantīna
Trīskārša kontrole: informācija iedzīvotājiem, kuri vēlas apmeklēt Spāniju