Latvijas Republikas Saeimas ēka. Foto no arhīva

"Saskaņa": Atdodot otrreizējai caurlūkošanai Saeimā budžeta likumus, prezidents izteiktu neuzticību valdībai

23
(atjaunots 09:05 02.12.2016)
Budžets ir vienots dokuments, un pat atsevišķu normu neapstiprināšana nozīmētu visa budžeta atdošanu atkārtotai caurlūkošanai Saeimā, uzskata "Saskaņa".

RĪGA, 1. decembris — Sputnik. Valsts prezidentam Raimondam Vējonim atdodot otrreizējai caurlūkošanai Saeimā budžeta likumus, tiktu izteikta neuzticība Māra Kučinska (ZZS) Ministru kabinetam, uzskata Saeimas opozīcijas partija "Saskaņa", vēsta aģentūra LETA.

Saskaņas trūkums

Kā paziņojumā uzsver partija, iekļaujot nākamā gada valsts budžeta paketē strīdīgas likumu normas, par kurām nav vienprātības ne pašu deputātu vidū, ne organizācijās, kuras šīs normas skar, ne arī sabiedrībā kopumā, Saeimas koalīcija esot "palikusi zem sitiena" visu valsts budžetu un arī savu valdību.

"Varas partiju vēlme noslēpt no sabiedrības uzmanības tādus diskutablus jautājumus kā "pedagogu lojalitāte" vai mikrouzņēmumu nodokļa likmes atcelšana, un iespēja tos bez jebkādām diskusijām apstiprināt sev vēlamajā redakcijā steidzamības kārtā divos lasījumos, guva virsroku arī šoreiz," — uzskata Saskaņa.

Partija norāda, ka pretēji opozīcijas aicinājumam strīdīgos likumprojektus izņemt no valsts budžeta paketes un skatīt tos trīs lasījumos, labojot brāķi, koalīcijas deputāti nolēmuši to nedarīt.

Nepelna uzticību

"Budžets, kā likumā paredzēts, ir nonācis pie Valsts prezidenta. Taču, augot sabiedrības neapmierinātībai par strīdīgajām likumu normām, līdzās budžeta likumiem pie prezidenta nonākuši arī lūgumi savādās normas neizsludināt, bet atgriezt otrreizējai caurlūkošanai," — teikts paziņojumā.

Ņemot vērā, ka budžets ir viens vienots dokuments, pat atsevišķu normu neapstiprināšana, nozīmētu visa budžeta atgriešanu atpakaļ Saeimā, jo, izņemot no budžeta konkrētus pantus vai skaitļus, mainītos arī citi budžeta aprēķini.

"Tādējādi tas nozīmētu par brāķi atzīt ne tikai pavadošos likumprojektus, bet visu budžetu, kas savukārt būtu neuzticības izteikšana Ministru kabinetam," — vērtē partija.

Ļoti sarežģīti

Kā ziņots, Vējonis apsver "lojalitātes grozījumu" Izglītības likumā un mikrouzņēmumu nodokļa likuma atdošanu Saeimai otrreizējai pārskatīšanai.

Vējonis saņēmis vairākus lūgumus atdot Saeimai pārstatīšanai strīdīgos grozījumus. Piemēram, to lūdz partijas "No sirds Latvijai" parlamenta frakcija, Latvijas Reģionu apvienība, Izglītības un zinātdes darbinieku arodbiedrība u.c.

Balsojuma dienā pret gaidāmajiem prozījumiem protesta akciju organizēja mazie uzņēmēji.

Kotletes atsevišķi

Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskā padomniece Kristīne Jaunzeme uzsver, ka pašlaik tiek izskatīta iespēja nodot otrreizējai caurlūkošanai tikai nozares likumu par mikrouzņēmumu nodokli, taču netiek plānots nodot otrreizējai caurlūkošanai Saeimai nākamā gada budžetu vai vidēja termiņa budžeta ietvaru.

Saeimas Juridiskais birojs informē, ka gadījumi, kad valsts vadītājs atdod parlamenta otrreizējai pārskatīšanai likumu no budžeta paketes, gadās visai reti. Iepriekš šāda situācija radās, kad Valdis Zatlers nodeva Saeimai otrreizējai caurlūkošanai likumu par valsts pensijām.

23
Pēc temata
Drošības policija uzlielījusi likumu par nelojālajiem pedagogiem
Latvijas iedzīvotāji nosaukuši budžetā deficīta iemeslus
Mediķu arodbiedrība: Saglabājoties valdošajai Saeimas koalīcijai, valsts izmērdēšanas politika turpināsies
Latvijas taksometru vadītāji gatavojas protesta akcijām saistībā ar plānoto kopbraukšanas regulējumu
Ventspils osta

"Lukoil" pārcels naftas ķīmijas produktu pārkraušanas struktūru no Ventspils uz Visocku

8
(atjaunots 09:31 14.08.2020)
"Lukoil" plāno pārnest nitrilakrilskābes pārkraušanu no Ventspils uz Ļeņingradas apgabalu.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. "Lukoil" plāno sākt nitrilakrilskābes (NAS) un metanola pārkraušanu savā terminālī Visockas ostā Ļeņingradas apgabalā. Kompānijas meitasuzņēmums noslēdzis līgumu par jaunu objektu būvdarbu un esošo objektu rekonstrukcijas projektēšanas darbiem. Par to liecina informācija iepirkumu portālā.

Patlaban nitrilakrilskābes (ķimikālija tiek izmantota dažu sintētiskā kaučuka un sintētisko šķiedru ražošanai) pārkraušanas darbus veic SIA "VARS" Ventspils ostā. Pēc projekta noslēguma pārkraušana notiks Krievijas teritorijā. Ar mērķi gūt papildu peļņu ar naftas ķīmijas pārkraušanas darbiem terminālā ierosināts būvēt arī metanola pārkraušanas līniju.

Līgums par projektēšanas darbiem noslēgts ar zinātnisko ražošana kompāniju "Volga Automatika", tā termiņš – 2021. gada 31. decembris.

Projekta ietvaros plānots būvēt divpusēju apjumtu dzelzceļa estakādi 48 cisternu vagoniem ar iekārtām, rezervuāru parku: piecus vertikālos tērauda rezervuārus ar 3000 kubikmetru tilpumu katru; slāpekļa resīverus 4-5-kārtējai tankkuģu caurpūtei, slāpekļa staciju, NAS uzskaites mezglu, NAS atgāzu katalītiskās pēcdedzes iekārtu; sadales transformatoru staciju, sūkņu staciju NAS pārsūknēšanai, attīrīšanas iekārtas siltumapgādes sistēmu; tehnoloģiskos cauruļvadus, estakādes jauniem tehnoloģiskajiem cauruļvadiem. .

Projektam jāietver divu lejamiekārtu montāžu piestātnēs metanola pārkraušanai, lejamiekārtas montāžu NAS pārkraušanai un inerto gāzu novades sveci.

Kompānija vēsta, ka 2019. gadā "Lukoil" saražojusi 170 tūkstošus tonnu NAS. Tā ir vienīgā kompānija Krievijā, kas nodarbojas ar šāda veida ražošanu.

Terminālis "RPK-Visock "Lukoil II" tiek ekspluatēts kopš 2004. gada. Tas paredzēts ar tumšo un gaišo naftas produktu iekraušanai, kas tiek piegādāti ar dzelzceļa transportu, pa cauruļvadu "Primorsk-Visock" un upes transportu.

8
Tagi:
tranzīts, ventspils, Latvija, Krievija
Pēc temata
Kurss uz kravu izvešanu no Baltijas: KF paātrina termināļu būvniecību
No Latvijas var paņemt visu: Pēterburgā izvērtēja ostu jaudu
No Baltijas vēl ir ko paņemt: loģistika "velk" Ļeņingradas apgabala ekonomiku
Karš uz dzīvību un nāvi: eksperts novērtēja Baltijas izredzes cīņā par tranzītu ar KF
Jānis Jurkāns

Jurkāns paskaidroja, kāpēc Lukašenko ir izdevīgs Latvijai un visiem Rietumiem

24
(atjaunots 07:16 14.08.2020)
Aleksandrs Lukašenko ir izcīnījis uzvaru vēlēšanās, un tā nav Latvijas darīšana, ar kādu balsu skaitu. Rīgai jāvērtē, kā izmantot situāciju savā labā – Lukašenko tai bija pozitīvais varonis, norādīja Latvijas bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Eiropas Padomes šīsdienas sēdē (ārlietu ministru līmenī) Latvija atbalstīs sankciju ieviešanu pret vairākām Baltkrievijas Republikas amatpersonām, informēja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Latvijai - ES dalībvalstij – ir jāseko Briseles principiem un publicētajiem tekstiem, nevis jāskrien pa priekšu lokomotīvei, intervijā Sputnik Latvija norādīja valsts bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns, komentējot Rinkēviča paziņojumu.

Jurkāns atzīmēja, ka politiķi, protams, nāks klajā ar nodeldētām frāzēm, aicinot novērst vardarbību, atlaist demonstrantus, tāpat kā protestu laikā ASV, Francijā un citās valstīs. Globalizācijas laikmetā būtu nepareizi pavisam palikt malā, tomēr Latvijai pašreizējā politiskajā stāvoklī jāmeklē sava interese.

"Latvijai jāsaprot, kāda loma mūsu ārpolitikā ir Baltkrievijai. Amerikāņi tur atkal atvēruši vēstniecību, Rinkēvičs janvārī apmeklēja, aicināja Lukašenko uz Rīgu. Kas tad ir mainījies? Lukašenko ir uzvarējis, un nav mūsu darīšana, ar kādu procentu. Mēs tur neko nevaram pierādīt, ir kaut kādi pieņēmumi, tomēr tā nav mūsu darīšana. Mums jāskatās, kā izmantot polisko situāciju mūsu labā. Lukašenko pēdējā laikā Latvijai bija pozitīvais varonis – viņš saglabāja Baltkrievijas valstiskumu. Tas mums der? Der. Tas der visiem Rietumiem," konstatēja Jurkāns.

Pēc prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā, kas aizritēja 9. augustā, turpinās protestētāju sadursmes ar likumsargiem. IeM dati liecina, ka aizturēti vairāk nekā 6000 cilvēki, vairāk nekā 250 nogādāti veselīas aprūpes iestādēs ar dažādas smaguma pakāpes traumām, divi cilvēki gājuši bojā.

Юрканс объяснил, почему Лукашенко как президент выгоден для Латвии и всего Запада
24
Tagi:
Jānis Jurkāns, Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievija
Pēc temata
Politologs: Lietuva un Polija kurina krāsaino revolūciju Baltkrievijā
Levits aicina atbrīvot Baltkrievijā arestētos protestu dalībniekus
IeM paziņoja, ka nepieļaus situācijas destabilizāciju Baltkrievijā
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa

Pretinieks neizlauzīsies: Krievijas Baltijas flotes PGA S-400 komandas organizē mācības

0
(atjaunots 10:31 14.08.2020)
Saskaņā ar mācību scenāriju Krievijas karavīri izvērsa zenītraķešu sistēmas S-400 "Triumf" pēc signāla saņemšanas par gaisa telpas robežu pārkāpumu, ko pieļāvušas vairākas nosacītā pretinieka lidmašīnas. Zenītartilēristu mācības redzamas video ierakstā

Baltijas flotes pretgaisa aizsardzības spēku plānveida mācības iekļāva S-400 izvēršanas normatīvus, gaisa mērķu meklēšanu, klasifikāciju un pavadīšanu.

Pēc signāla saņemšanas par nosacītā pretinieka uzlidojumu (tā lomā bija iznīcinātāji Su-27), atrilēristi izvērsa ZRK, veica raķešu elektronisko palaišanu un likvidēja nosacītā pretinieka mērķus.

Mācību kadri – mūsu video ierakstā.

0