Kravas automašīnas. Foto no arhīva

Ne miera, ne atpūtas: tālbraucēji pārkāpj ES tiesiskās normas

207
(atjaunots 10:17 13.11.2016)
Reids Rīgas reģionā lika secināt, ka tālo maršrutu kravas automašīnu vadītāji bieži pārkāpj Eiropas Savienības valstīs pieņemto darba aizsardzības noteikumu prasības. Visbiežāk tiek pārkāpta darba un atpūtas laika maiņa, kas var ietekmēt ceļu satiksmes drošību.

RĪGA, 13. novembris — Sputnik. Reids, ko policija organizēja uz Latvijas autoceļiem 9. novembrī, apliecināja, ka tālbraucēji šoferi neievēro Eiropas Savienības valstu darba likumdošanā noteiktās normatīvās prasības, informē portāls LSM.

Visbiežāk tiek pārkāpta darba un atpūtas laika maiņa. Rīgas reģionā organizētā reida laikā tika sastādīti 28 protokoli par kravas un pasažieru pārvadājumu pārkāpumiem.

Nopietnākais konstatētais pārkāpums — darba aizsardzības prasību neievērošana. Piemēram, autovadītāju atpūtas laiks bija daudz mazāks nekā standartos noteiktais.

Pie tam autovadītāju nogurums var nopietni ietekmēt satiksmes drošību, uzsvēra Valsts policijas darbinieki.

No 80 pārbaudītajām kravas automašīnām šāda veida pārkāpumi konstatēti vairāk nekā trešajai daļai vadītāju. Tiesa, kontatēti arī citi pārkāpumi, piemēram, deviņi vadītāji nevarēja uzrādīt tā saucamās "eirovinjetes" — dokumentus par ceļu nodevas nomaksu.

Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, komentējot konstatētos pārkāpumus, uzsvēra, ka autovadītāju atpūta ir ļoti nozīmīga.

"Režīma neievērošana un augošais nogurums nedrīkst novest pie traģēdijas. Ja autovadītājs ir aizmidzis pie stūres, sekas var būt ļoti nopietnas. Šādi pārkāpumi nopietni ietekmē ceļu satiksmes drošību," — viņš norādīja.

207
Pēc temata
Valdība apliks ar nodokli automašīnas ar ārzemju numuriem
Kāpēc Latvijā benzīns ir dārgāks nekā kaimiņvalstīs
Ēnu dienas dalībnieki Paula Stradiņa slimnīcā, foto no arhīva

Ministra tvītu par rindu slimnīcā apspriedīs Saeimas komisijā

0
(atjaunots 18:18 10.08.2020)
Tiklīdz satiksmes ministrs pasūdzējās sociālajos tīklos par garo rindu pie ārsta, uzreiz šo situāciju nolēma apspriest Saeimas komisijā.

RĪGA, 10. augusts – Sputnik. Rīt, 11. augustā, plkst. 13:00 notiks Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedriskās veselības apakškomisijas sēde, kurā paredzēts apspriest satiksmes ministra Tāļa Linkaita publikāciju Twitter, vēsta Press.lv.

Pagājušajā nedēļā Linkaits izrādījās rindā Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Traumatoloģijas nodaļā un pastāstīja par savu pieredzi sociālajos tīklos.

Pēc viņa sacītā, rindā nācies gaidīt sešas stundas, turklāt uzgaidāmajās zālēs nepietiek krēslu, un tas nozīmē, ka pacientiem ar traumām ilgi jāstāv kājās. Tomēr medicīniskais personāls, pēc viņa sacītā, strādā ātri, laipni un profesionāli.

Ministra publikācija sociālajos tīklos piesaistīja ne vien parasto Latvijas iedzīvotāju, bet arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas locekļu uzmanību. Atzīmēsim, ka šīs komisijas vadītājs, ārsts-kardiologs Andris Skride ("Attīstībai/Par!"), arī strādā Stradiņa slimnīcā, kur ministram nācies gaidīt rindā.

Stradiņa slimnīcas un Veselības ministrijas pārstāvji, kā arī Linkaits tika uzaicināti, lai pastāstītu komisijai par situāciju.

Komisijas sēde notiks attālināti videokonferences režīmā.

0
Tagi:
Saeima, Latvija, medicīna, Tālis Linkaits
Pēc temata
Linkaits izlicies par vienkāršu pasažieri. Rīgas lidostā rindu nebija
Sešas stundas rindā: Latvijas satiksmes ministrs veica eksperimentu slimnīcā
Operāciju zāle P.Stradiņa slimnīcā, foto no arhīva

Dakteris Internets: katrs trešais Latvijas iedzīvotājs nodarbojas ar pašārstēšanos

7
(atjaunots 16:19 10.08.2020)
Pašārstēšanās var būt bīstama jūsu veselībai – Internetā atrasto informāciju labāk ir apspriest ar savu ārstu.

RĪGA, 10. augusts – Sputnik. Gandrīz trešā daļa Latvijas iedzīvotāju (28%) pēdējā gada laikā ārstējās patstāvīgi, vadoties pēc Internetā atrastās informācijas, liecina aptaujas rezultāti, kuru veica aptieku tīkli "Mana Aptieka" un "Apotheka".

"Mana Aptieka" un "Apotheka" Veselības indekss ir ikgadēja aptauja, kas tiek veikta sadarbībā ar Tirgus un sabiedriskā viedokļa pētījumu centru SKDS. Ik gadu tajā piedalās vairāk nekā tūkstotis cilvēku vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Pētījuma rezultāti liecina, ka 83% respondentu uzticas farmaceitiem kā veselības aprūpes nozares speciālistiem, taču 28% ārstējas patstāvīgi, izmantojot Internetā atrasto informāciju.

Pašārstēšanās ir daudz bīstamāka, nekā varētu likties: cilvēki bieži nepamana visus saslimšanas simptomus, atrod sev nepareizas diagnozes un apdraud savu veselību, izvēloties nepiemērotas zāles, izmantojot nepareizo devu vai dažādu medikamentu kombināciju.

Ierastām slimībām var būt līdzīgi simptomi ar ļoti nopietnām, cilvēka dzīvību apdraudošām slimībām. Tāpat ir svarīgs simptomu ilgums, piemēram, klepus vairāku dienu garumā var nozīmēt saaukstēšanos, savukārt klepus vairāku nedēļu garumā var norādīt uz absolūti ko citu, nopietnāku slimību.

"Apotheka" valdes loceklis Jānis Kūliņš uzsver, ka Internetā atrastajai informācijai nekad nav jākļūst par avotu diagnozes noteikšanai un vēl jo vairāk pirms ārstēšanas uzsākšanas.

"Diemžēl farmaceiti joprojām pārāk bieži saskaras ar situācijām, kad cilvēki vēršas pie farmaceita pēc konsultācijas tikai tad, kad pašu izvēlētā metode nav nesusi vēlamos rezultātus," saka Kūliņš.

"Mana Aptieka" farmaceite Agnese Ritene atzīmē, ka, pat ja cilvēks ir veicis klīnisko izmeklējumu un atlasīja ticamu informāciju Internetā, nav garantiju, ka izvēlētā ārstēšanās metode būs efektīva un droša viņa veselībai. Internetā atrasto informāciju ir vērts apspriest ar ārstu vai farmaceitu.

7
Tagi:
Latvija, zāles, medicīna
Pēc temata
Piemaksājiet 10 eiro par ārsta tērpu: medicīna Latvijā kļuvusi dārgāka
Eurostat: Latvijā ir pārāk maz medicīnas māsu un akušieru
"Nāciet pēc 197 dienām": par cenām, rindām un jauno medicīnas reformu Latvijā
Bezmaksas medicīnas Latvijā nav: bērnam mēnešiem ilgi jāgaida pat maksas vizīte