Kravas osta Rīgā. Foto no arhīva

Ne šis ne tas: Baltijas valstu ostu kravas apgrozījums turpina kristies

81
(atjaunots 14:09 05.11.2016)
Latvijā vērojams lielākais kravas apgrozījuma kritums – 12,9%, pie tam Lietuvai izdevies rādītāju palielināt par 7,5% - galvenokārt uz Klaipēdas rēķina.

RĪGA, 5. novembris — Sputnik. Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ostas šī gada deviņu mēnešu laikā apstrādājušas 108,1 milj. tonnu kravu — par 4,2% mazāk nekā pērn šajā pašā laikā. Pie tam kravu apgrozījums pieaudzis tikai Lietuvas ostās, bet Latvijā un Igaunijā — krities, vēsta LETA, atsaucoties uz Centrālās statistikas pārvaldes sniegto informāciju. 

Vēl joprojām līderi

Vienlaikus 42,5% kravu apstrādāti Latvijas ostās, 33,7% — Lietuvas ostās un 23,8% — Igaunijas ostās.
Tomēr Latvijā vērojams lielākais kravu apgrozījuma kritums — 12,9%, Igaunijā tas sastāda tikai 1,7%. Savukārt Lietuvai, galvenokārt uz Klaipēdas rēķina kravu apgrozījumu izdevies palielināt par 7,5%.

Krievijas Rūpnieku un uzņēmēju savienības (KRUS) viceprezidents Aleksandrs Muričovs
© Sputnik / Евгений Биятов

Krievijas tranzīta zaudējums

Latvijā jau vairākkārt paustas bažas par ostu noslogojuma samazināšanos. Piemēram, ekonomikas ministrs Edgars Tavars paziņojis, ka loģistika Latvijā veido 10% IKP, kā arī nodrošina aptuveni 100 tūkstošus darba vietu.

Pie tam pusi tranzīta, kas dodas cauri Latvijas ostām, veido Krievijas kravas, taču Krievija pašlaik attīsta pati savas ostas Baltijas jūrā. Latvijai tas varētu nozīmēt, ka tā zaudēs Krieviju kā tranzīta klientu. Ja tas notiks, valsts ekonomika ik gadus zaudēs 200-250 miljonus eiro.

Jāpiebilst, ka nesen Krievijas dzelzceļi informēja par 25% atlaides piešķiršanu Baltkrievijas kompānijām. Iespējams, tām būs ekonomiski izdevīgāk pārvadāt savas kravas caur Krievijas ostām. Arī šis faktors var ietekmēt kravu apgrozījuma samazināšanos.

 

81
Pēc temata
Krievija plāno 2018. gadā atteikties no tranzīta cauri Baltijas ostām
Igaunijas ārlietu ministrs: par tranzīta mazināšanos vainojama tikai Krievija
Uzvaras piemineklis

Piekļuvi Uzvaras piemineklim 9. maijā var slēgt jebkurā brīdī

5
(atjaunots 12:27 09.05.2021)
9. maijā Uzvaras laukumu iejozīs barjeras. Valsts policija patur tiesības slēgt piekļuvi monumentam Rīgas atbrīvotājiem.

RĪGA, 9. maijs — Sputnik. Sestdien, 8. maijā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens tikās ar operatīvajiem dienestiem un Rigas domi jautājumā par kārtības nodrošināšanu Uzvaras parkā Rīgā 9. maijā, vēsta Mixnews.lv.

Politiķis uzlsvēra, ka šogad kārtību Covid-19 pandēmijas apstākļos palīdz nodrošināt Rīgas dome. Pašvaldība uzstādīs barjeras ap Uzvaras parku – tām vajadzētu atvieglot darbu kārtības sargiem.

Taču piekļuve Uzvaras piemineklim būs atvērta, lai cilvēki varētu mierīgi pieiet pie monumenta un nolikt ziedus.

Pie tam Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks, kas piedalījās sapulcē, savukārt brīdināja, ka policisti var jebkurā brīdī slēgt piekļuvi piemineklim, ja viņiem radīsies iespaids, ka cilvēku pie monumenta ir pārāk daudz.

Tiem, kuri nāks ar ziediem uz parku, jāievēro sociālā distance – 2 metri un jāpatur prātā liegums pulcēties.

Ruks pastāstīja, ka policisti sagatavojuši darbības plānu, kas paredz kontrolēt pieminekļa apmeklētāju plūsmu.

Ģirģens konstatēja: visiem ir saprotams, cik svarīga noteiktai sabiedrības daļai ir tradīcija nolikt ziedus pie Uzvaras pieminekļa, taču norādīja, ka, ņemot vērā infekcijas gadījumu skaita pieaugumu, Latvija vēl aizvien staigā pa plānu ledu.

Tāpēc IeM vadītājs aicināja neriskēt un stingri ievērot epidemioloģiskos ierobežojumus.

Atgādināsim, ka Rīgas pašvaldība plānoja slēgt piekļuvi Uzvaras piemineklim 9. maijā, tomēr Latvijas Krievu savienības deputātiem izdevās vienoties par to, ka ierobežojumu nebūs un visi varēs svētku dienā nolikt ziedus, ievērojot epidemioloģiskos ierobežojumus.

Nacionālisti, pārskaitušies par to, ka plāns izjaukt Uzvaras dienas svētkus Rīgā ir izgāzies, nolēma arī doties svētku dienā pie pieminekļa, lai sekotu policistu darbam. Nacionālās apvienības pārstāvji uzskata, ka pērn policisti sagādājuši vilšanos, - viņi palaiduši garām krievu pūli pie pieminekļa.

"Saskaņa" un LKS aicina visus, kas vēlas Uzvaras dienā atnākt pie pieminekļa un nolikt ziedus, būt ļoti uzmanīgiem un nekādā gadījumā nepieļaut provokācijas.

5
Tagi:
policija, Iekšlietu ministrija, Uzvaras piemineklis, Uzvaras diena, Rīga
Pēc temata
"Mēs neatteiksimies no Uzvaras dienas!" LKS sola, ka triks ar pandēmiju Rīgā neizdosies
"Georga lentīte" Latvijā būs: kā saņemt Uzvaras simbolu
"Divi aspekti": Ušakovs pabrīdināja tos, kuri 9. maijā apmeklēs Uzvaras pieminekli
Jūrmalā atļauta 9. maija akcija "Nemirstīgais pulks"
Saber Strike

Autovadītāji lūgti uzmanīties: uz ceļiem būs militārā tehnika

11
(atjaunots 07:55 09.05.2021)
Šodien daži ceļi var būt daļēji slēgti militārās tehnikas kustības maršrutā. Latvijas Bruņotie spēki lūdz ar izpratni uztver īslaicīgās neērtības.

RĪGA, 9. maijs - Sputnik. Latvijas Nacionālie bruņotie spēki nedēļas nogalē organizē militārās tehnikas pārvietošanu maršrutā Liepāja-Lielvārde un Lielvārde-Ainaži. Par to liecina informācija NBS lapā Twitter.

​Ziņots, ka kolonnas pavadīs kara policija vai Pārvietošanās koordinācijas centrs. Autovadītāji lūgti neiespiesties kolonnās un nemēģināt tās apdzīt. Ceļu satiksmes noteikumu ievērošana tiks rūpīgi fiksēta. Iespējami īslaicīgi ierobežojumi uz ceļiem, kas iekļauti maršrutā.

Bruņotie spēki atvainojās par radītajām grūtībām un lūdza ar izpratni uztvert īslaicīgās grūtības.

11
Tagi:
militārā tehnika, Nacionālie bruņotie spēki, Latvija
Pēc temata
Lieta nav formā: Latvijas NBS palūdza slavenības pārliecināt cilvēkus iet dienēt
Bez darba palikušos iedzīvotājus aicina armijā: 900 eiro uz rokām un NATO sporta zāle
Gatavojieties troksnim: Ādažu poligonā sākušās šaušanas mācības
"Latvija nav policejiska valsts": IeM vadītājs ir pret armijas patrulēšanu ielās