Sētnieks. Foto no arhīva

Uzņēmēji atzīst, ka Latvijai vajadzīgi viesstrādnieki

111
(atjaunots 19:27 03.11.2016)
Uzņēmēji atbalsta ideju par iespēju uzņēmumiem piesaistīt viesstrādniekus, jo tādējādi var risināt problēmas, kas saistītas ne tikai ar augsti kvalificēta, bet arī mazkvalificēta darbaspēka pieejamību.

RĪGA, 2. novembris — Sputnik. Latvijai būtu jāpadomā par viesstrādniekiem, kas ļautu risināt darbaspēka trūkuma problēm, šodien "SEB bankas" rīkotajā preses konferencē par Baltijas lielo uzņēmumu finanšu direktoru aptaujas rezultātiem atzina uzņēmēji, vēsta LETA.

"SEB bankas" aptaujas rezultāti liecina, ka visās trijās Baltijas valstīs pieaugs darbaspēka pieprasījums. Pērnajā aptaujā 21% finanšu direktoru Latvijas uzņēmumos prognozēja darbaspēka pieprasījuma pieaugumu, taču šogad šādu viedokli pauž 25% respondentu. Lietuvā pieprasījumu pēc darbaspēka pieaugumu pauž 43% aptaujāto (pērn — 29%).

Uzņēmuma "Elko Grupa" direktors Svens Dinsdorfs atgādināja, ka patlaban jautājums par viesstrādnieku piesaisti zināmā mērā tiek noklusēts un aicināja politiķus aktīvāk risināt šo jautājumu.

"Arī uzņēmumiem šajā jautājumā ir jābūt aktīvākiem un jāveicina plašākas diskusijas, jo ir skaidrs, ka drīz fiziski pietrūks darbaspēka. "Elko grupa" reiz pētīja iespējas piesaistīt darbaspēku no citām valstīm, taču sapratām, ka procedūra ir sarežģīta. Uzskatām, ka uzņēmumiem ir jābūt iespējai piesaistīt viesstrādniekus un valstij ir jānodrošina šāds mehānisms," uzsvēra Dinsdorfs.

Arī "Food Union" grupas viceprezidents Normunds Staņēvičs atbalstīja ideju par iespēju uzņēmumiem piesaistīt viesstrādniekus, jo viņa ieskatā tādējādi var risināt problēmas, kas saistītas ne tikai ar augsti kvalificēta, bet arī mazkvalificēta darbaspēka pieejamību.

"Šis ir politiskās gribas jautājums. Tāpat ir skaidrs, ka arī Latvijas sabiedrība nav īsti gatava. Tomēr mums ir jāstrādā ar politiķiem, lai veidotu likumdošanas bāzi, kā arī jārunā ar paziņām, draugiem un kolēģiem, lai skaidrotu sabiedrības integrācijas jautājuma nozīmi kopējās labklājības celšanā," pauda Staņēvičs.

"SEB bankas" valdes loceklis Ints Krasts šodien žurnālistus informēja, ka visu trīs Baltijas valstu lielo uzņēmumu finanšu direktori ir noskaņoti optimistiski, vērtējot gan biznesa vidi, gan sava uzņēmuma finansiālo stāvokli. Lai arī finanšu direktori Latvijā un Igaunijā ir noskaņoti pozitīvi, tomēr Lietuvā optimisms ir lielāks.

Tajā pašā laikā aptaujā secināts, ka Baltijas valstu lielo uzņēmumu lielākie izaicinājumi ir pieprasījums pēc produktiem un pakalpojumiem, kvalificēta darbaspēka pieejamība un darba samaksas tendences.

111
Pēc temata
Īrijas vēstnieks aicina Latvijas iedzīvotājus uz Īriju
Daugavpils mēru uztrauc bezdarbs, nevis "zaļie cilvēciņi"
DUS

nedēļas laikā Baltijas valstīs izmainījušās degvielas cenas

8
(atjaunots 09:23 12.07.2020)
Aizritējušajā darba nedēļā visās Baltijas valstīs benzīna cenas ir pieaugušas; dārgākais benzīns joprojām ir Tallinā.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Visdārgākais benzīns bijis Tallinā, vislētākais – Viļņā. Visdārgākā dīzeļdegviela bijusi Rīgā, savukārt vislētākā – Tallinā, raksta jauns.lv.

Rīgā, DUS Circle K 95. markas benzīns kļuvis dārgākas par 2,2% un sasniedza 1,139 eiro litrā, dīzeļdegviela – par 2,4%, sasniedzot 1,049 eiro litrā.

Viļņā 95. markas benzīns sadārdzinājies par 0,9% līdz 1,113 eiro litrā, savukārt dīzeļdegvielas cena palikusi nemainīga – 1,003 eiro litrā.

Tallinā DUS Circle K 95. markas benzīns kļuva dārgāks par 2,5% un maksāja 1,229 eiro litrā, savukārt dīzeļdegviela joprojām maksāja 0,999 eiro litrā.

Auto gāzes cenas šonedēļ bijušas stabilas. Rīgā tā maksāja 0,545 eiro litrā, Viļņā – 0,539 eiro, savukārt Tallinā tā kļuvusi lētāka par 0,03% un maksāja 0,585 eiro litrā.

8
Tagi:
degviela
Pēc temata
Benzīna cenas Baltijas valstīs atkal kāpušās
Kā mainījušās degvielas cenas Latvijā nedēļas laikā

Latvijas futbola klubos reģistrēti četri inficēšanās gadījumi ar Covid-19

3
(atjaunots 08:10 12.07.2020)
Pēc Latvijas Futbola federācijas (LFF) kongresa, pēc kura tika atklāti divi ar Covid-19 inficētie, tagad parādījušās ziņas par četriem koronavīrusa saslimšanas gadījumiem Latvijas klubos.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Covid-19 testēšana pašlaik centralizēti tiek veikta visos virslīgas klubos un pašlaik tās rezultāti ir šādi: futbolistu vidū inficētie pagaidām nav atklāti, savukārt vadošā un apkalpojošā personāla vidū tādi cilvēki ir, vēsta Futbola federācijas mājaslapa.

Trīs gadījumi reģistrēti Jūrmalas "Spartakā", viens – klubā "Valmiera" (viceprezidentam Uldim Pūcītim). Skaidrs, ka divi "Spartaka" darbinieki inficējās no LFF valdes locekļa amata kandidāta Guntara Indriksona, kurš uzreiz pēc kongresa (3. jūlijā) devās ar Jūrmalas komandas vadību uz kalendāro Latvijas čempionāta maču Valmierā. Arī Pūcītim bija tiešs kontakts ar Indriksonu.

Starp citu, piektdien noskaidrojās, ka izņemot Indriksonu pozitīvs Covid-19 tests fiksēts vēl vienam LFF kongresa dalībniekam. Viņa vārds netiek saukts.

3
Tagi:
koronavīruss, sports
Pēc temata
IeM vadītājs LFF prezidenta vēlēšanām nodrošinājis futbola zvaigžņu atbalstu
COVID-19

Nosaukti veidi, atjaunot plaušas pēc koronavīrusa izslimošanas

0
(atjaunots 09:29 12.07.2020)
Neskaitot pārējo, pēc slimības pacientiem ir jāiziet pilnvērtīga elpošanas orgānu darbības rehabilitācija, uzsvēra profesors Kirils Zikovs.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Ārsts-pulmonologs, Krievijas Zinātņu akadēmijas profesors Kirils Zikovs pastāstīja, kā atjaunot plaušas pēc koronavīrusa izslimošanas, vēsta RIA Novosti.

Pēc viņa sacītā, izslimojušajiem smēķētājiem pirmām kārtām derētu atteikties no kaitīgā ieraduma. Ārsts atzīmēja, ka šis ieteikums būs tikpat noderīgs arī veipu, elektronisko cigarešu un ūdenspīpju cienītājiem.

Turklāt pēc slimības pacientiem ir jāiziet pilnvērtīga elpošanas orgānu darbības rehabilitācija, uzsvēra profesors. Tajā ietilpst kompleksie treniņi, kuri apvieno intensīvu slodzi ar mazāk aktīviem vingrinājumiem. Rezultāta sasniegšanai ne mazāk svarīgi ir ievērot sabalansētu diētu.

"Lai atjaunotu veselību pēc slimības, var būt noderīgs vitamīnu komplekss, antioksidanti (tos visvairāk satur augļi un dārzeņi), pilnvērtīga olbaltumvielu, šķiedrvielu nodrošināšana organismā," citē mediķi "Komsomoļskaja pravda".

0
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kā notiek Covid-19 vakcīnas izmēģinājumi Krievijā
Trīs Krievijā izstrādāti Covid-19 vakcīnas prototipi ir efektīvi
PVO ieinteresējusies par Krievijas vakcīnu pret Covid-19