Zemessargi

Latvijas zemessargu mācības nobiedējušas Salaspils iedzīvotājus

155
(atjaunots 09:06 28.10.2016)
Sestdien Salaspils iedzīvotājus nobiedēja šāvieni un bruņoti cilvēki pilsētas domes apkaimē.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. Sestdien Salaspils iedzīvotājus nobiedēja automāta kārtas un bruņoti cilvēki pilsētas domes apkaimē. Policija paskaidroja, ka šeit notiek Zemessardzes mācības, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālā mixnews.lv publicēto informāciju.

Izdevums vēsta, ka vairāki ar automātiem bruņoti cilvēki maskās šāvuši un pārvietojušies ar pārskrējieniem, piesedzot viens otru.

Aculiecinieki stāstīja, ka apšaude notikusi dzīvojamajā kvartālā, kur staigā cilvēki un novietotas automašīnas. Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka šāda aina viņus šokējusi.

"Cilvēki ir šokēti. Neviens neko nav ziņojis, neviens nav informēts. Pirmā doma bija, ka tur ir teroristi, kas sagrābuši ķīlniekus, vai sācies karš," – portālam pastāstīja kāda vietējā iedzīvotāja.

Valsts Policijas pārstāvis paziņoja žurnālistiem, ka Salaspilī notikušas Zemessardzes mācības. Latvijas Aizsardzības ministrija pagaidām nav sniegusi nekādus komentārus.

"Tur notiek Zemessardzes mācības, visos jautājumos jāvēršas pie viņiem," – teica Valsts Policijas pārstāvis Dairis Anučins.

155
Pēc temata
Latvijas zemessardzē būs speciālo uzdevumu vienības
Jaunas NATO mācības: Ādažos sākas "Sudraba bulta"
Aizsardzības ministrija guvusi mācību no lāpstu iepirkuma un pārbaudīs pirkumus pirms iegādes

Šogad studiju uzsākšanai Latvijā ieradīsies apmēram 100 ārzemju studentu

3
(atjaunots 11:53 12.07.2020)
Ārzemju studentiem ir piešķirtas 95 studiju stipendijas un 24 stipendijas dalībai augstskolu pētnieciskajās programmās.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. 2020./2021. akadēmiskajā gadā gandrīz 100 ārzemju studentiem piešķīra stipendiju mācībām Latvijas augstskolās, raksta Press.lv ar atsauci uz Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA).

Šogad VIAA saņēma 348 iesniegumus stipendijas saņemšanai no 33 valstu pārstāvjiem. Stipendijas tika piešķirtas studentiem no 27 valstīm.

Vislielāko stipendiātu skaitu – 44 studentus un vienu pētnieku – pieņems Rīgas Stradiņa universitāte, 14 studentus un 11 pētniekus pieņems Latvijas Universitāte, 21 studentu un trīs pētniekus – Rīgas Tehniskā universitāte.

Visvairāk stipendiātu pārstāv Ukrainu – 16. Tāpat stipendijas piešķirtas 11 Uzbekistānas pārstāvjiem, 10 Somijas pārstāvjiem, no Vācijas, Itālijas un Izraēlas būs pa deviņiem stipendiātiem, no Azerbaidžānas – astoņi.

Iepriekš Rīgas varasiestādes sakarā ar krīzi pasaulē solīja palīdzēt ārzemju studentiem, izmaksājot pabalstu 128 eiro apmērā. Taču palīdzību grasījās sniegt tikai tiem studentiem, kuri pierādīs, ka atrodas grūtā dzīves situācijā.

3
Tagi:
studenti, apmācība, augstākā izglītība
Pēc temata
Pieprasīti visā pasaulē: kādu profesiju apgūt, lai noderētu dzīvē
Rīgas varasiestādes sola palīdzēt ārzemju studentiem pārdzīvot krīzi
"Darbu Rīgā zaudējuši, vecāki naudu nesūta": ārvalstu studenti ir izmisumā
Augstākā izglītība krievu valodā: kurš paziņos spriedumu?
Toyota C- HR

Latvijas iedzīvotāji iecienījuši Toyota marku: 2020. gada pārdotākie automobiļi

5
(atjaunots 11:37 12.07.2020)
Pirmās divas vietas pārdošanas līderu sarakstā 2020. gada pirmajā pusgadā Latvijā ieņem Toyota markas automobiļi, aiz tiem ar vērā ņemamu starpību seko Peugeot.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Auto asociācijā pastāstīja, kādas automobiļu markas 2020. gadā Latvijā ir vispārdotākās, vēsta Bb.lv.

Un Toyota popularitāte Latvijā nav apstrīdama. Šī marka ir pirmajās divās vietās pārdošanas līderu sarakstā.

Pirmajā vietā ir Toyota RAV4. 2020. gada pirmajos sešos mēnešos tika pārdotai 374 jauni šīs markas automobiļi. Otrajā vietā ir Toyota Corolla – pārdotas 300 jaunas mašīnas.

Trešajā vietā ierindojās Peugeot 308 marka. Latvijā 2020. gada pirmajā pusgadā bija pārdoti 242 šādi automobiļi.

Vēl Top 10 iekļuva Volkswagen Tiguan ar 221 pārdotu jaunu automobili, Škoda Octavia – 220 automobiļi, Volkswagen Golf – 207 mašīnas un Volkswagen Passat – arī 207 automobiļi, Kia Sportage – 200 mašīnas, Peugeot 5008 – 185 jauni automobiļi, kā arī Škoda Kodiaq – 182 mašīnas.

Tiesa, tiek atzīmēts, ka 2020. gada pirmajā pusgadā Latvijas iedzīvotāju kāre pēc jaunu auto iegādes ir ievērojami mazinājusies. Tajā pašā periodā 2019. gadā Latvijas iedzīvotāji nopirka par 30,4% vairāk mašīnu.

Taču jau 2019. gadā eksperti konstatēja, ka Latvijas autoparks noveco.

Toreiz Latvijas Auto asociācijas valdes loceklis Ingus Rūtiņš ziņoja, ka vidējais Latvijas autoparka vecums sastāda 13,8 gadus. Turklāt, kā norādīja Rūtiņš, šis rādītājs gadu no gada stabili pasliktinās.

5
Tagi:
auto, Latvija
Pēc temata
Cilvēki masveidā pameta Rīgu: pie izbraukšanas no pilsētas veidojās milzīgi sastrēgumi
Palika mājās: no Latvijas autoceļiem pazuda katrs ceturtais automobilis
Kā Covid-19 ietekmējis automobiļu tirdzniecību Latvijā
Kārtējais automobilis Rīgā ielūzis bruģī