Rīgas mērs, partijas Saskaņa līderis Nils Ušakovs. Foto no arhīva

Ušakovs no jauna balotēsies Rīgas mēra postenim

133
(atjaunots 08:54 03.10.2016)
"Saskaņa" un "Gods kalpot Rīgai!" paziņoja, ka turpinās septiņus gadus ilgo draudzību un Rīgas mēra vēlēšanās izvirzīs vienu kandidātu – Nilu Ušakovu. Viņi uzskata, ka valdošā koalīcija cer viens otru ieraudzīt "baltās čībiņās zārkā guļam."

RĪGA, 3. oktobris — Sputnik. Partijas "Gods kalpot Rīgai!" (GKR) kongresā tika pieņemts lēmums, ka Rīgas domes vēlēšanās GKR un "Saskaņas" vienotajā sarakstā mēra postenim atkārtoti tiks izvirzīts pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētājs, partijas "Saskaņa" līderis Nils Ušakovs. Vicemēra amatam izvirzīts pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks, GKR līderis Andris Ameriks.

Latvijas galvaspilsētas mērs Nils Ušakovs. Foto no arhīva
© Sputnik / Сергей Мелконов

Partijas GKR un "Saskaņa" Rīgas domē veido valdošo koalīciju: "Saskaņas" frakcijā strādā 23 deputāti, bet GKR — 16 politiķi. Domē kopumā ir 60 deputāti.

Rīgas mērs, partijas "Saskaņa" līderis Nils Ušakovs solīja kongresa dalībniekiem, ka reiz par abu partiju sadarbību tiks rakstīts mācību grāmatās, minot to kā lielisku piemēru Latvijas politikā. Viņš atgādināja, ka septiņarpus gadus ilgās sadarbības laikā valstī nomainījušies trīs prezidenti un liels skaits ministru.

"Kā valsts var attīstīties, ja ministri mainās katru gadu? Kā var attīstīties valsts, ja atbildīgās politiskās partijas savā starpā nesadarbojas?" — Ušakovs vaicāja.

Viņš uzsvēra, ka abas partijas gaida grūti laiki, jo labējie mēģinās pārņemt varu Rīgā.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks aicināja Nacionālās apvienības, partiju "Vienotība" un ZZS vadību pārtraukt Rīgas domes darbības kritiku un pašiem pierādīt, ka viņi spēj strādāt labāk nekā GKR un "Vienotība".

"Ģenerāļi sēž krūmos un izgrūž priekšā ierindniekus. Ierindnieki paši nezina, ko darīt, un nevar izdomāt, kurš varētu kļūt par kandidātu mēra postenim pašvaldību vēlēšanās," — stāsta Ameriks.

Dzīvojamā ēka Koteļņičeskaja krastmalā, Maskavā. Foto no arhīva
© Sputnik / Владимир Астапкович

Pēc viņa domām, GKR un "Saskaņas" sadarbība īstenojas sekmīgi, jo partijas nenodarbojas ar publisku netīrās veļas mazgāšanu.

"Mūsu sadarbības modelis pierādīja, ka iespējams sarunāt par vienotu attīstības vīziju un neielaisties lielos publiskos strīdos," — uzsvēra Rīgas vicemērs.

Viņš paskaidroja, ka modelis, kas izveidojies valdībā, paredz, ka viena partija savus koalīcijas partnerus cer ieraudzīt "baltās čībiņās zārkā guļam," un Latvijas iedzīvotājiem tās modelis nepatīk.

Rīgā ar politiku nenodarbojas — šeit galvenā ir saimnieciskā darbība, uzsvēra Ameriks. Liela daļa iepriekšējās vēlēšanās ieplānotā ir realizēta, tostarp arī skolu un bērnudārzu rekonstrukcija, sociālo jautājumu risināšana, ēku remonts un daudzu teritoriju labiekārtošana. Taču nav izdevies pabeigt remontus iekšējos kvartālos un jāturpina savest kārtībā sabiedriskā transporta infrastruktūru.

Nils Ušakovs tika ievēlēts Rīgas mēra postenī 2009. gadā, 2013. gada vēlēšanās viņš tika ievēlēts nākamajam termiņam. Latvijas jaunākajā vēsturē neviens politiķis nav tik ilgi strādājis Rīgas mēra krēslā.

133
Pēc temata
Urbanovičs: latviešiem jāsaprot - krievi vienmēr paliks krievi
Nils Ušakovs pārsūdzējis Valsts valodas centra lēmumu
Rīgas mērs: es mīlu savu darbu
Lidosta Rīga

Citādi slimnīcām draud krīze: Latvija vērtēs Covid-19 draudus pēc saviem ieskatiem

4
(atjaunots 18:27 22.09.2020)
Sākumā Eiropas Komisija, pēc tam Eiropas Parlaments aicināja ES valstis paaugstināt pieļaujamo saslimstības rādītāju, lai noteiktu epidemioloģiskā nozīmē "bīstamas" valstis; kāpēc Latvija neatbalsta nedz šo, nedz citus ierosinājumus ceļojumu atvieglošanai ES robežās.

RĪGA, 22. septembris – Sputnik. Latvija neatbalsta Eiropas Savienības vadošo iestāžu piedāvājumu paaugstināt saslimstības ar jauno koronavīrusu kritēriju robežas, nepārsniedzot kuras pēc iebraukšanas no citas valsts nav jāievēro pašizolācija. Pēc veselības aprūpes nozares pārstāvju domām, šāds solis radītu lielus draudus Latvijai, vēsta TV3

Iepriekš vairāk nekā 5000 tūrisma, pasažieru pārvadājumu un citu nozaru uzņēmumi, kuri ir cietušu zaudējumus koronavīrusa pandēmijas dēļ, vērsās pie Eiropas Komisijas vadītājas Urzulas fon der Leienas ar aicinājumu atcelt pašizolācijas prasību pēc ierašanās no citām valstīm, aizstājot to ar vienotu Covid-19 testēšanas protokolu. Septembra sākumā Eiropas Komisija, un pagājušajā nedēļā arī Eiropas Parlaments aicināja ES dalībvalstis pacelt kumulatīvo saslimstības ar jauno koronavīrusu rādītāju no 16 uz 50 gadījumiem uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

Latvija uz šo aicinājumu negrasās atbildēt. Valsts Veselības ministrijas pozīcija paliek nemainīga: ja paaugstina slieksni tik strauji, ievesto gadījumu skaits pieaugs. Slimību profilakses un kontroles centram nāksies vairāk strādāt, lai atklātu visas kontaktpersonas, savukārt stacionēto cilvēku skaita kāpums radīs papildu slodzi veselības aprūpei. Bagātajās valstīs medicīna spēj tikt galā ar šādu izaicinājumu, taču Latvijas slimnīcās var sākties krīze.

Latvijas Veselības ministrijas pozīciju atbalsta arī Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs Ģirts Briģis.

"Mums paaugstinājums uz 25 vai pat augstāku skaitli – tas ir milzīgs lēciens uz augšu, un Latvijas situācijā tā nu nebūtu adekvāta rīcība. Galvenais infekcijas avots ir ieceļotāji. Ja mēs šo skaitli paaugstinām, tas nozīmē, ka mums vairs nav šādas uzmanības pret valstīm, kas šobrīd skaitās ļoti bīstamas," paskaidroja Briģis.

Cits Eiropas Parlamenta ierosinājums – skatīt saslimstību nevis valstīs kopumā, bet gan atsevišķos reģionos – arī netika atbalstīts Latvijas Veselības ministrijā. Ja to apstiprinātu, parādītos iespēja ceļot uz dažām Vācijas federālajām zemēm un, piemēram, uz Spānijas un Grieķijas salām, kur saslimstība ir zemāka. Taču Latvijas Veselības ministrijā norāda, ka šeit parādās datu kvalitātes un objektīvu vērtējumu jautājums, jo atdalīt cilvēku plūsmu no viena reģiona uz citu nebūs viegli.

4
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
"Mūs sargā ugunskrusts": Twitter pajokoja par to, kāpēc latvieši neslimo ar Covid-19
Covid-19 sasniedzis arī Rīgas "Dinamo"
Latvijā atvērts vēl viens Covid-19 bezmaksas testēšanas punkts
Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka
Stryker

Trokšņa granātas un militārās tehnikas kolonnas: Rīga pārtop mācību poligonā

9
(atjaunots 18:24 22.09.2020)
Latvijas galvaspilsētā šonedēļ notiks vērienīgas militārās policijas mācības, iedzīvotājus aicina neuztraukties.

RĪGA, 22. septembris – Sputnik. Līdz 27. septembrim Rīgā norisināsies manevri mācību "Namejs 2020" ietvaros, kuru laikā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) kareivji apgūs objektu apsargāšanas tehniku, kā arī darbu ar aizturētajiem, raksta ВВ.lv.

Tiek ziņots, ka mācības notiks Šķirotavā, Krustpils un Asotes ielu apkaimē, kā arī Mežaparkā, Ķīšezera un Ezermalas ielas apkaimē.

Latvijas Aizsardzības ministrijā brīdina, ka mācības notiks dienas un nakts stundās, uzdevumu apgūšanas laikā tiks izmantota mācību munīcija un kaujas simulatori, kuri nerada draudus, taču var radīt daudz trokšņu. Mācību rīkotāji iepriekš atvainojas tuvējo māju iedzīvotājiem par iespējamajām neērtībām un palūdza neuztraukties, mācības ir rūpīgi izplānotas.

Tāpat militārās tehnikas virzības uz mācību norises vietu dēļ dažviet var tikt ierobežota civilā autotransporta kustība. NBS lūdz autovadītājus neradīt šķēršļus kolonnu virzībai.

Atgādināsim, ka mācības "Namejs 2020" norisinās visā Latvijā kopš 15. augusta līdz 4. oktobrim. Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš nosauca šīs mācības par vēl nebijušām. Pēc NBS komandiera sacītā, tā būs "ļoti liela aktivitāte".

Attiecībā uz NATO kareivju dalību gaidāmajās mācībās, Kalniņš skaidroja, ka militārie manevri Latvijā neiztiek bez ārzemju partneriem, taču vairums karavīru, kuri piedalīsies galvaspilsētas mācībās, tomēr būs no Zemessardzes.

9
Tagi:
militārās mācības, Nacionālie bruņotie spēki
Pēc temata
Karavīri lūdz iedzīvotājus neaiztikt nepazīstamus priekšmetus: Latgalē sākušās mācības
Igaunija plāno iegādāties militārās iekārtas un mīnas "Krievijas savaldīšanai"
Pārvietoti "Abrams": ko amerikāņi sadomājuši pie Baltkrievijas robežām
Lukašenko slēdzis robežas ar Lietuvu un Poliju