Latvijā bezdarbnieku vidū vīriešu skaits ir lielāks. Foto no arhīva

Latvijā bezdarbnieku vidū vīriešu skaits ir lielāks

77
Lielākā daļa bezdarbnieku vidū Latvijā ir vīrieši, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Bezdarba ziņā augustā Latvija ieņēma astoto vietu Eiropas Savienībā.

RĪGA, 2. oktobris — Sputnik. Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) rīcībā esošie dati liecina, ka valstī darba nav 55 400 vīriešu un 42 800 sieviešu, informē LETA.

Darbā iekārtoti ir 443 900 vīriešu un 452 100 sieviešu.

Ekonomiski neaktīvi Latvijā ir 190 800 vīriešu un 287 600 sieviešu. Viņu vidū 54 000 vīriešu un 55 400 sieviešu mācās augstskolā vai skolā, 13 800 vīriešu un 48 300 sieviešu nodarbojas ar mājsaimniecību, 80 700 vīriešu un 138 800 sieviešu ir izgājuši pensijā vai nestrādā.

CSP skaidro, ka no strādājošajiem vīriešiem 84,2% ir algoti darbinieki, 6,1% — darba devēji, 8,7% — pašnodarbinātas personas, bet 1% izpilda neapmaksātu darbu.

No strādājošajām sievietēm 90,5% ir algoti darbinieki, 2,6% — darba devēji, 6,3% — pašnodarbinātas personas, bet 0,6% izpilda brīvprātīgo darbu.

Astotā vieta Eiropas Savienībā

Eurostat dati liecina, ka šī gada augustā bezdarba līmenis Latvijā lika tai ieņemt 8. vietu ES.Augustā bezdarbs, augstāks nekā Latvijā, tika reģistrēts Spānijā (19,5%), Horvātijā (12,9%), Kiprā (12,1%), Itālijā (11,4%), Portugālē (11%), Francijā (10,5%) un Slovākijā (9,5%). Lietuvā šis rādītājs sastādīja 8,6%, Somijā — 8,8%.

Zemākais bezdarbs augustā reģistrēts Čehijā (3,9%), Vācijā (4,2%) un Maltā (4,8%).

Reģistrētais bezdarba līmenis Latvijā 2016. gada 31. janvārī
© Sputnik
Reģistrētais bezdarba līmenis Latvijā 2016. gada 31. janvārī

 

77
Pēc temata
Valsts izstrādā "aktīvās novecošanas stratēģiju"
Bezdarbs liks pavērt durvis migrantiem
Mēneša laikā bezdarbnieku skaits pieaudzis gandrīz par 3700 cilvēkiem
Krievvalodīgie jāiesaista darbā Baltijas valstu pārvaldes sistēmā
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs, foto no arhīva

"Zodziet apņēmīgāk!" Ušakovs uzbruka labējiem, kuri atbalsta vandāļus Jēkabpilī

17
(atjaunots 16:30 01.03.2021)
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs izdomājis reklāmsaukli – tā pamatā ir nacionālistu atsauksmes pēc lielgabala zādzības un padomju karavīriem veltītā pieminekļa apgānīšanas Jēkabpilī. Reklāmsaukli viņš izdomājis ne tikai labējiem, bet arī visai Latvijas valdībai.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kā zināms, Jēkabpilī noticis skandalozs vandālisma akts. Nezināmi ļaundari sagrāvuši padomju memoriālu karavīru apbedījuma vietā. Nozagts piemineklis – lielgabals, kas rotāja memoriālu.

Incidents pats par sevi rada sašutumu, ņemot vērā ļaundaru melno sirdzapziņu un jebkādu principu trūkumu, piedevām memoriālu aizsargā Krievijas un Latvijas starpvaldību līgums par pieminekļu aizsardzību. Krievijas Izmeklēšanas komiteja jau ierosinājusi krimināllietu sakarā ar noziegumu.

Krievijas vēstniecība Rīgā nosūtīja Latvijas ĀM protesta notu sakarā ar vandālisma aktu.

Policisti Latvijā apgalvo, ka centīgi izmeklē noziegumu. Cilvēki ir sašutuši. Tikai Nacionālās apvienības deputāti nespēj valdīt sajūsmu.

Jānis Iesalnieks un Jānis Dombrava savās lapās Twitter un Facebook atļāvās atbalstīt vandāļus, kuri tumsas aizsegā faktiski sagrāvuši memoriālu padomju artilēristiem. Iesalnieks attaisnoja noziedzniekus, Dombrava pat ierosināja pateikties par apņēmīgo rīcību.

Bijušais Rīgas mērs. Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs savā lapā Facebook pauda savas domas par notiekošo. Viņš izmantoja ļaunu ironiju.

Pēc NA politiķu izteikumu motīviem Ušakovs izdomāja saukli, kas, pēc viņa domām, piemērots visai valdībai. Politiķis ironiski konstatēja, ka aicinājums "zodziet apņēmīgāk" ideāli iekļautos valdības koncepcijā.

Ušakovs pat ieteica uz Saeimas griestiem rakstīto "Viens likums - viena taisnība visiem" nomainīt pret "zodziet apņēmīgāk".

"Jēkabpilī apgānīts piemineklis padomju karavīriem, nozagts lielgabals no postamenta. Kas un kāpēc to izdarījis, politisku vai ekonomisku motīvu dēļ – tas ir atsevišķs jautājums. Toties nepārsteidza labējo politiķu reakcija. Mūsu visu iemīļotais Saeimas deputāts Jānis Dombrava teica, ka vajadzētu būt "apņēmīgākiem". Loģiski – zagt vajag apņēmīgāk. Uz tā mūsu labējās partijas turas. Var pat valdības ēkā uz griestiem uzrakstīt

"Zodziet apņēmīgāk!" agrākā "Viens likums - viena taisnība visiem" vietā," – Ušakovs konstatēja savā lapā.

Jāpiebilst, ka policijas centieni lielgabala meklējumos vēl nav vainagojušies panākumiem, lai arī pat pieejami videonovērošanas kameru ieraksti, kuros redzams, kā traktorā aizved lielgabalam līdzīgu objektu.

17
Tagi:
vandalisms, nacionālisms, Nils Ušakovs
Pēc temata
Jēkabpilī barbariski sagrauts karavīru memoriāls. Kā atbildēs Krievija?
Video ierakstā nokļuvusi pieminekļa sagraušana Jēkabpilī
Avīzes, foto no arhīva

Valdība apstiprinājusi vairāk nekā 3 miljonu eiro piešķiršanu privātajiem medijiem

11
(atjaunots 16:10 01.03.2021)
Latvijas Kultūras ministrijas ieskatā privātajiem medijiem vajadzīga apaļa summa – vairāk nekā trīs miljoni eiro. Valdība tam piekrīt.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kultūras ministrija pieprasījusi valdībai 3 258 367 eiro privāto mediju atbalstam Latvijā. Valdība prasību apstiprinājusi, vēsta Mixnews.lv.

Tagad šī nauda no valsts budžeta nonāks Mediju atbalsta fondā (MAF). Tas vajadzīgs, lai plašsaziņas līdzekļi Covid-19 radītajā krīzes situācijā varētu joprojām sniegt sabiedrībai savlaicīgu un kvalitatīvu informāciju par pandēmijas problēmām.

​Tagad izstrādātais mediju vides atbalsta mehānisms jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju, un Sabiedrības integrācijas fonds MAF ietvaros sadalīs līdzekļus starp komerciālajiem radio, telekanāliem, elektroniskajiem un drukātajiem medijiem.

Jau zināms, ka 1 075 000 eiro no MAF finansējuma tiks atvēlēti televīzijas un radio programmu tekošo izdevumu – darbinieku algu, telpu nomas, komunālo pakalpojumu utt. segšanai.

530 850 eiro paredzēti tādiem pašiem izdevumiem drukātajiem un ziņu medijiem, 846 150 eiro – drukāto mediju darba materiālu apmaksai piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā. 798 210 eiro vajadzīgi televīzijas un radio programmu izstrādei piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā.

SIF administratīvie izdevumi "apēdīs" 8 157 eiro.

11
Tagi:
Latvija, finansējums, mediji
Pēc temata
No kurienes nāk nauda cīņai par "demokrātiju un cilvēktiesībām"