Šahs. Foto no arhīva

Divdesmit Ziemeļu biznesa guru sarakstā ir viens latvietis

39
(atjaunots 08:51 05.09.2016)
Gaišāko Ziemeļeiropas biznesa prātu sarakstā ir latvietis Uldis Pīlēns - būvniecības kompānijas UPB Holding dibinātājs. Reitingā ir arī lietuvietis, četri igauņi un divi krievi.

RĪGA, 5. septembris — Sputnik. Ziemeļeiropas divdesmit biznesa guru reitingu publicējusi Nordic Business Forum vietne. Ziemeļu biznesa spilgtāko prātu sarakstā iekļuva tie, kuru oriģinālākās idejas palīdzēja uzņēmumiem sasniegt iespaidīgus rezultātus, tai skaitā starptautiskajā tirgū. Šogad vietne nolēmusi iekļaut sarakstā Baltijas valstis un Krieviju.

Igaunijas banka Krediidipank
© Sputnik / Вадим Анцупов

16. vietā sarakstā ierindojās vienīgais pārstāvis no Latvijas, arhitekts Uldis Pīlēns, UPB Holding būvniecības kompānijas dibinātājs. 25 gadu laikā viņš pārvērtis mazu arhitektu biroju par lielu firmu ar nodaļām Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Islandē, Vācijā, Šveicē un Lielbritānijā.

8. vietā atrodas Iļja Laurs no Lietuvas, kurš izveidojis vairāk nekā 10 veiksmīgus biznesa projektus. 2002. gadā Laurs radīja GetJar, vienu no pasaulē lielākajiem neatkarīgiem aplikāciju veikaliem, kuru vēlāk viņš pārdevis Ķīnas kompānijai Sungai Mobile par 50 miljoniem dolāru, turklāt paliekot par direktoru padomes priekšsēdētāju. Igaunijas pārstāvji ieņēma būtisku saraksta daļu. 12. vietā — Tāvi Kotka, Igaunijas elektroniskās pilsonības autors, Stens Tamkivi, veiksmīga jaunuzņēmuma Teleport autors, kā arī Kristo Kārmans un Tāvets Hinrikuss, TransferWise kompānijas dibinātāji, kas ļauj pārskaitīt naudu 59 valstīs 500 dažādās valūtās. Krieviju pārstāv Sberbank valdes priekšsēdētājs Germans Grefs un Vkontakte dibinātājs Pāvels Durovs.

39
Pēc temata
Vācijas enerģētikas ministrs uzskata, ka TTIP pārrunas ir izgāzušās
Banku skaits samazinās, jo cilvēki dodas projām
Igaunijas gatavojas prezidentūrai ES un pārdomā iespēju atcelt pret Krieviju vērstās sankcijas
Dīvans, foto no arhīva

Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija

4
(atjaunots 11:03 08.08.2020)
Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs, bīstoties no jauniem Covid-19 uzliesmojumiem, atjaunojis valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Pašizolācija Latvijā ir jāievēro, atgriežoties no valstīm, kurās koronavīrusa infekcijas līmenis pārsniedz 16 gadījumus uz 10 000 iedzīvotāju.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iekļāvis atjaunotajā sarakstā 17 Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstis. Starp tām ir Luksemburga, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija un Kipra.

Tāpat divas nedēļas nāksies pasēdēt mājās pēc Monako, Andoras, Sanmarīno, Austrālijas, Marokas un Kanādas, kā arī Krievijas un Baltkrievijas apmeklējuma vai tranzīta caur šīm valstīm.

Vakar Latvijā veikti 2137 koronavīrusa testi, fiksēti seši jauni infekcijas gadījumi.

SKPC informēja, ka trīs inficētie kontaktējušies ar citiem slimniekiem, viens atgriezies no Polijas, vēl viens gadījums saistīts ar Covid-19 uzliesmojumu Murjāņu sporta ģimnāzijā, par sesto inficēto informācija vēl tiek precizēta.


4
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem
Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
Lāči

Divi lāči: aculiecinieks nofilmējis ķepaiņu rotaļas Valkas novadā

6
(atjaunots 07:43 08.08.2020)
Divi lācēni kāpelēja pa kokiem un mielojās ar ogām. Tā viņi nokļuvuši sociālo tīklu lasītāju uzmanības lokā.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Latvijā būtiski augusi brūno lāču populācija, un iedzīvotāji aizvien biežāk sastop ķepaiņus mežā un par rod iespēju tos nofotografēt vai nofilmēt.

Sanitas Āboliņas lapā Facebook publicēts video ieraksts ar diviem lācēniem, kuri rotaļājas Valkas novadā. Dzīvnieki kāpelē pa kokiem un mielojas ar mellenēm.

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

6
Tagi:
dzīvnieki, lācis, Latvija
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Strenču apkaimē sēņotāji mežā sastapa lāci
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu