Darbi laukos. Foto no arhīva

Fermeriem Latvijā neuzticēs zemi bez latviešu valodas zināšanām

32
(atjaunots 15:44 27.08.2016)
Lauksaimniecības platības Latvijā ir cienīgi saņemt tikai tie, kas spēj izlasīt instrukcijas valsts valodā, uzskata Saeimas deputāts, kurš sagatavojis grozījumus likumā par zemes privatizāciju.

RĪGA, 27. augusts — Sputnik. Lauksaimniecībā izmantojamās zemes Latvijā varēs iegādāties tikai latviešu valodas pratēji, ja Saeima pieņems grozījumus likumā "Par zemes privatizāciju lauku apvidū", ko ierosinājis deputāts Armands Krauze (ZZS).

Politiķis uzskata, ka lauksaimniecība ir nozare ar paaugstinātu risku ražošanas procesā, kas saistīti ar darba drošību un augu aizsardzības līdzekļu izmantošanu.

"Risku novēršanai un izslēgšanai lauksaimniekiem ir nepieciešams prast valsts valodu atbilstošā līmenī, lai varētu iepazīties un izprast attiecīgās jomas likumdošanu un instrukcijas," — teikts grozījumu paskaidrojuma rakstā.

Jautājumā par juridiskām personām Krauze piedāvā noteikt, ka lauksamniecībā izmantojamo zemi var iegādāties tikai tie uzņēmumi, ja puse no pamatkapitāla pieder personām, kas atbilst prasībām par valodas zināšanām.

Savu ierosinājumu Krauze iesniedzis likumprojektam uz otro lasījumu, un to izvērtēs Saeimas komisija.

Paaugstinātas bīstamības ferma

Jūlija beigās visu valsti satrieca traģēdija zemnieku saimniecībā "Makleri" Jaunbērzē. Indīgu vielu noplūdes rezultātā dzīvības zaudējuši četri cilvēki, trīs cietušie tika nogādāti slimnīcā. Starp bojāgājušajiem bija arī sešu bērnu māte; vēlāk noskaidrojās, ka pieci no viņiem traģēdijas brīdī atradušies zemnieku saimniecībā.

Izmeklēšanas dati liecina, ka traģēdijas cēlonis ir drošības tehnikas noteikumi pārkāpumi kūtsmēslu pārsūknēšanas laikā. Par problēmām zemnieku saimniecībā bija zināms jau sen — Valsts Darba inspekcija darba disciplīnas pārkāpumus šeit fiksēja jau 2011.-2012. gg. Tiesa, tolaik inspektori neatrada "Makleros" nelegālos darbiniekus.

Augusta sākumā Valsts Darba inspekcija ziņoja, ka lauksaimniecībā nodarbināto nelegālo darbinieku skaits Latvijā mazinās. Pērn no 104 pārbaudītajām saimniecībām 42 inspektori konstatēja pārkāpumus, bet šogad no 39 uzņēmumiem sodītas 13 saimniecības.

32
Pēc temata
Latvijas lauksaimnieki atraduši Krievijas sankciju priekšrocības
Lauksaimnieki lūdz palīdzību ES
Kurš parūpēsies par Latvijas piensaimnieku?
Uzņēmēji, foto no arhīva

Latvijas Finanšu izlūkošanas dienests uzsācis rūpīgu baltkrievu kompāniju pārbaudi

0
(atjaunots 13:32 28.09.2020)
Pēc speciālistu domām, baltkrievu augsti kvalificēto kadru piesaistīšana Latvijā atnesīs ne tikai labumu visai ekonomikai kopumā, bet arī pacels valsts kredītiestāžu līmeni un iespējas.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Iepriekš kļuva zināms, ka Latvija visai nopietni noskaņota virknes baltkrievu kompāniju darbības pārcelšanai savā teritorijā. Latvijas valdība ir gatava piešķirt termiņuzturēšanās atļauju ne tikai augsti kvalificētiem speciālistiem, bet arī visiem viņu ģimenes locekļiem. Septembra vidū jau 12 kompānijas no Baltkrievijas pauda vēlmi izmantot piedāvājumu. Kopumā uz Latviju atbrauks aptuveni 500 cilvēku, pārsvarā vadošie speciālisti un valdes pārstāvji.

Pašlaik ir uzsākts esošo datu par Baltkrievijas finanšu sektora un uzņēmumu darījumiem pārbaudes process, to iniciējis Finanšu izlūkošanas dienests (FID).

"FID sācis darbu pie dienesta rīcībā esošo datu analīzes saistībā ar Baltkrievijas finanšu sektora un uzņēmumu veiktajiem darījumiem. Ar iegūtajiem secinājumiem tiks iepazīstinātas Latvijas finanšu iestādes un citas kompetentās institūcijas," paziņoja iestādē.

FID atzīmēja, ka fakts, ka baltkrievu kompānijas pārceļas uz Latviju, var nest pozitīvu fiskālo efektu valsts ekonomikai, kā arī parādīt kredītiestāžu iespējas pārvaldīt riskus, kas saistīti ar baltkrievu uzņēmumu apkalpošanu.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka Latvija ir gatava uzņemt augsti kvalificētus darbiniekus no Baltkrievijas, piešķirt viņiem termiņuzturēšanās atļauju, kā arī sniegt atbalstu.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns paziņoja, ka aģentūra strādā ciešā sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, Robežsardzi un finanšu uzraudzības un citām institūcijām, lai pēc iespējas ātrāk sagatavotu atbilstošu un praksē pārbaudītu ceļa karti tiem uzņēmējiem, kuri lems par labu Latvijas piedāvājumam. Ar tādu pašu paziņojumu uzstājās arī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs. Pēc viņa sacītā, pašlaik tiek izstrādāti risinājumi, lai baltkrievu kompānijām būtu visas iespējas pēc iespējas ātrāk pārcelties uz Latviju.

0
Tagi:
termiņuzturēšanās atļauja, Latvija, Baltkrievija
Pēc temata
Investējis 38 miljonus, bet tagad slēguši kontu: kā biznesam no Krievijas strādāt Latvijā
Bankas neatvērs kontus baltkrieviem: LIAA paziņojumu Lembergs uzskata par propagandu
Dievs, sargi Latviju no debiļiem: kā Krievijas pilsone Latvijā noformēja kontu bankā
Bankā pat svīst ir bīstami: katru klientu tur aizdomās
Covid-19 eksprestesta veikšana, foto no arhīva

Latvijā atklāts 21 jauns Covid-19 gadījums, stacionēti četri cilvēki

0
(atjaunots 12:47 28.09.2020)
Saskaņā ar SPKC datiem, 13 cilvēki inficējās no iepriekš zināmiem avotiem, četri cilvēki – ārzemēs (Ukrainā un Indijā), par atlikušajiem četriem informācija tiek noskaidrota.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Latvijā aizritējušajā diennaktī veikti 1398 koronavīrusa testi, atklāts 21 jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Saskaņā ar SPKC datiem, 13 gadījumos inficēšanās avots ir noteikts, četri cilvēki atbraukuši no ārzemēm (Ukraina, Indija), par atlikušajiem četriem informācija tiek noskaidrota.

Kopumā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti 312 230 Covid-19 izmeklējumi, 1697 cilvēkiem diagnoze apstiprinājās, no kuriem 1304 izveseļojās, bet 36 nomira.

Pēdējo 24 stundu laikā stacionēti četri cilvēki ar Covid-19. Kopumā stacionāros ārstējas 11 pacienti, visiem ir vidēji smaga slimības gaita. Kopumā pēc ārstēšanās no koronavīrusa infekcijas no slimnīcas ir izrakstīti 226 pacienti.

Pārresoru koordinācijas grupa šodien, 28. septembrī, apspriedīs situāciju ar Covid-19 izplatību, paziņoja grupas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Pēc viņa sacītā, pagaidām netiek apspriesta iespēja pārskatīt epidemioloģiskās drošības pasākumus saslimstības pieauguma Latvijā dēļ.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāts vairāk nekā 33,3 miljoni inficēšanās gadījumu, mirušo skaits pārsniedzis miljonu, savukārt izveseļojušies vairāk nekā 24,6 miljoni cilvēku.

0
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Igaunija vienkāršo iebraukšanas kārtību no Latvijas
Ja ministrs saslims, visi būs apdraudēti: Latvijas valdība turpinās strādāt attālināti
Gandrīz 20% reģistrēto Covid-19 gadījumu bija bez simptomiem