Latvijas un ASV karogs

Rinkēvičs pielauzis ASV vēstniecību mazāk runāt krieviski

57
(atjaunots 10:56 26.08.2016)
ASV vēstniecības Latvijā lēmums sazināties ar iedzīvotājiem sociālajos tīklos tajā skaitā krievu valodā izraisīja LR ĀM nepatiku. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs aicināja vēstniecību nomainīt šo publikāciju formātu.

RĪGA, 26. augusts — Sputnik. Intervijā laikrakstam "Latvijas Avīze" ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs paziņojis, ka pārrunājis ar ASV vēstniecību un tur solīja ievest korekcijas komunikācijā sociālajos portālos krievu valodā, ziņo LETA.

Ministrs sašutis par amerikāņu pārstāvniecības komunikācijas veidu ar Latvijas iedzīvotājiem.

"Tajā brīdī, kad parādās informācija vienā rakstā gan latviski, gan krieviski, tas jau izskatās pēc komunikācijas valstī, kurā ir divas oficiālas valodas. Tā neformāli tiek leģitimizēts tas, par ko mēs izšķīrāmies 2012. gada referendumā, kurā balsojām pret [divvalodību]," — uzsvēra ministrs.

Viņš atzīmējis, ka aicinājis vēstniecību rūpīgāk izvērtēt šo momentu, un viņam solīja ieviest korekcijas komunikācijā sociālajos tīklos krievu valodā.

Vienlaikus Rinkēvičs paudis, ka viņam nav iebildumu par vēstniecības vēlēšanās sazināties ar Latvijas iedzīvotājiem latviešu un krievu valodās. Jo vairāk tāpēc, ka "paši to darām "Lavijas Radio 4" un sabiedriskajā televīzijā, kur ir raidījumi krievu valodā ".
Un piebilda, ka ASV vēstniecības mājaslapā informācija krievu valodā ir pieejama jau vairākus gadus.

ASV vēstniecība Latvijā pārsteigusi visus pagājušajā nedēļā, kad sāka komunikāciju ar Latvijas iedzīvotājiem sociālajos portālos krievu valodā. Vēstniecības preses atašeja Leslija Gudmena paziņoja, ka ASV vēstniecības visā pasaulē regulāri izvieto sociālajos portālos informāciju izplatītākajās konkrētās valstīs valodās.

"Svarīgi, lai laba informācija par ASV darbu Latvijā sasniegtu visplašāko auditoriju valstī," — viņa piebilda.

Sociālajos tīklos vēstniecība regulāri publicē informāciju par ASV un par vēstniecības darbu Latvijā, par dažādām iespējām, kas tiek piedāvātas valsts iedzīvotājiem, tai skaitā par studentu stipendijām.

57
Pēc temata
Nacionālistus uztrauc Latvijas prezidenta krieviskais akcents
Ušakovs nenokļūs aiz restēm par karikatūru
Ušakovam piespriesto sodu Krievijas valdība uzskata par vārda brīvības pārkāpumu
Gandrīz 200 latvieši tiks sodīti par Valsts valodas likuma neievērošanu
Vakcinācija pret Covid-19, foto no arhīva

Vairāki ārsti saslimuši ar Covid-19 pēc pirmās vakcīnas, vakcinācijas tempi krītas

15
(atjaunots 19:00 23.01.2021)
Dažos gadījumos radusies nepieciešamība atcelt vakcinācijas otro posmu, jo mediķi saslimuši laika posmā starp pirmo un otro vakcīnas devu.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vakcinācijas tempi Covid-19 būtiski kritušies – pirmajā posmā četru dienu laikā vakcīnas saņēmuši 2960 cilvēki, otrajā – tikai 2139 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta dati. Vairāki ārsti saslimuši pirms vakcīnas otrās devas.

Ceturtdien, 21. janvārī tikai 13 cilvēki divās slimnīcās saņēmuši vakcīnas otro devu Covid-19 profilaksei. Salīdzinājumam, vakcinācijas pirmā posma ceturtajā dienā vakcinējušies 698 cilvēki desmit veselības aprūpes iestādēs.
Kopumā vakcīnu pret Covid-19 saņēmis 16 541 ārsts un medicīnas darbinieks, tostarp 2139 saņēmuši abas vakcīnas devas.
Ceturtdien vakcinācijas procesā izmantotas 17 528 BioNTech/Pfizer vakcīnas devas un 1152 Moderna vakcīnas devas. Pfizer vakcīnām noteikts 21 dienas intervāls starp pirmo un otro vakcīnu, citām, ko Latvija patlaban saņem vai plāno saņemt, intervāls sastāda 28 dienas.

Fiksēti vairāki gadījumi, kuros Covid-19 vakcīnas otro devu nācies atlikt, jo starp pirmo un otro vakcīnu cilvēki inficējušies ar koronavīrusu, Imunizācijas valsts padomes vadītāja Dace Zavadska pastāstīja Latvijas radio ēterā. Viņa paskaidroja, ka ārsti, kas saņēmuši vakcīnas pirmo devu, varēs saņemt otro devu, tiklīdz izveseļosies.

Zavadska piebilda, ka otro vakcīnu izlaist nav ieteicams.

Viņa pievērsa uzmanību arī tam, ka, saskaņā ar novērojumiem, pēc otrās devas saņemšanas nepatīkamās sajūtas ir spilgtāk izteiktas. Piemēram, spēcīgs nogurums vai sāpes dūriena vietā. Taču simptomi, parasti daudzkārt mazāki, nekā pašas slimības gadījumā, ilgst tikai vienu vai divas dienas, apliecināja Zavadska.

Iepriekš Latvijas valdība atbalstīja ierosinājumu iesniegt pieteikumu par valstij papildus pieejamajām 646 510 vakcīnas CureVac devas, tātad tagad no šī ražotāja plānots iegādāties 946 510 vakcīnas devas. CureVac vakcīnas piegāde ieplānota gada pirmajā pusē.

 

15
Tagi:
mediķi, vakcinācija, vakcīna
Pēc temata
Vakcinācijas procesā Latvijā varētu iesaistīt armiju
Publicēts vakcinācijas tempu grafiks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā
"Tas ir nepiedodami un nepieņemami": premjers neapmierināts ar vakcinācijas gaitu
Temperatūra un roku tirpšana: Austrumu slimnīca noliedz problēmas pēc vakcinācijas
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

Rīgas dome nesaskaņoja mītiņu Navaļnija atbalstam: protestējošos izgaiņāja policija

31
Pie Krievijas vēstniecības Rīgā notika nesankcionēta akcija Krievijas blogera Alekseja Navaļnija atbalstam.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vairāki desmiti cilvēku, neskatoties uz Rīgas domes aizliegumu, ieradās pie Krievijas vēstniecības Latvijā ar prasību atbrīvot blogeri Alekseju Navaļniju.

Акция в поддержку российского блогера Алексея Навального у посольства России в Латвии в Риге.
Sergey Melkonov
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

Atgādināsim, ka Aleksejs Navaļnijs tika aizturēts 17. janvārī Šeremetjevas lidostā Maskavā pēc ierašanās no Vācijas, kur blogeris ārstējās pēc domājamās saindēšanas. Iepriekš Krievijas Federālais sodu izpildes dienests informēja, ka plāno aizturēt Navaļniju, jo tiesai jāpieņem lēmums jautājumā par nosacītā soda aizstāšanu ar reālu brīvības atņemšanu pēc nosacītā ieslodzījuma režīma ļaunprātīgiem pārkāpumiem. A.Navaļnijam ir divas nosacītas sodāmības. Pirmā – uzņēmuma "Kirovļes" lietā – saistīta ar vairāk nekā 16 miljonu rubļu izšķiešanu, otrā – "Yves Rocher" lietā – par vairāk nekā 30 miljonu rubļu laupīšanu.

Акция в поддержку российского блогера Алексея Навального у посольства России в Латвии в Риге.
Sergey Melkonov
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

18. janvārī Himku pilsētas tiesa izbraukuma sesijā pieņēma lēmumu par Alekseja Navaļnija arestu uz 30 dienām. Viņš nogādāts izolatorā "Matrosskaja tišina", kur pavada 14 dienu karantīnu – viens trīsvietīgajā kamerā.

Iepriekš Rīgas dome noraidīja pieteikumu protesta akcijai pie Krievijas vēstniecības. Tomēr vairāki desmiti cilvēku ieradās ar plakātiem "Brīvību Aleksejam Navaļnijam!"

Полицейские поспешили попросить удалиться протестующих у посольства России в Латвии.
Sergey Melkonov
Valsts policijas pārstāvji akcijas vietā pieprasīja nesankcionētās akcijas pārtraukšanu.

Pie tam cilvēki turējās drošā attālumā un ievēroja pandēmijas apstākļos noteikto distanci.

Tiesa, policisti pasākumu pārtrauca. Valsts policijas pārstāvji akcijas vietā pieprasīja nesankcionētās akcijas pārtraukšanu. Akcijas dalībnieki neiebilda un steigšus izklīda.

 

31
Tagi:
Rīga, Krievijas vēstniecība, Navaļnijs, Latvija
Pēc temata
Politologs: situācijā ar Navaļniju Rietumiem nav tiesību mācīt Krieviju
Kāpēc Navaļnijs steidz atgriezties Krievijā
Lavrovs komentēja ES sankcijas pēc incidenta ar Navaļniju
Olimpiskais un Navaļnija skandāls: ASV un Lielbritānija glābj vērtīgāko