Cienījama vecuma vīrieši atpūtā. Foto no arhīva

Bagātākais Latvijas pensionārs vadījis bankrotējušu uzņēmumu

157
(atjaunots 14:53 04.08.2016)
Atklāts bagātākā Latvijas pensionāra noslēpums. Acīmredzot pensiju 19 tūkstošu eiro apmērā saņem Sergejs Zaharjins, bijušais lielākais bankrotējošā Liepājas Metalurga akcionārs.

RĪGA, 4. augusts — Sputnik. Iespējams, Latvijā lielākās pensijas saņēmējs ir bijušais Liepājas Metalurga lielākais akcionārs Sergejs Zaharjins, raksta Latvijas Avīze.

Par to, ka kāds Latvijas pensionārs saņem 19 tūkstošus eiro mēnesī, kļuva zināms pirms nedēļas. Gada sākumā vidējā pensija valstī bija 293 eiro, tātad interese par rekordista personību un viņa nopelniem ir saprotama.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra nekādu informāciju par pensijas saņēmējiem nesniedz, tomēr, izanalizējot atklātībā pieejamos datus, žurnālisti secināja, ka Latvijas bagātākais pensionārs ir bijušais Liepājas Metalurga lielākais akcionārs Sergejs Zaharjins.

Piemēram tika ņemta vērā informācija par to, ka lielākās pensijas saņēmējs dzīvo Kurzemē, dati par milzīgas atlīdzības apmēru, kas izmaksāta kā alga, nevis kādā citā veidā (līdz ar to bija iemaksātas arī valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas), un tas, ka pērn Zaharjins sasniedzis pensijas vecumu.

Pie tam 2005.-2006. gadā (par šo periodu pieejama konkrēta informācija par Zaharjina darba algas apmēru), tika ieviesti sociālo apdrošināšanas iemaksu "griesti", tāpēc no algas gandrīz miljona latu apmērā gadā kā valsts sociālās apdrošināšanas iemaksa tika pārskaitīti tikai 8427 lati (11 990 eiro) gadā jeb 702 lati mēnesī. Taču tikpat lielu algu Zaharjinam maksāja arī vēlāk, kad "griesti" bija atcelti, un sociālās iemaksas kļuva par viņas pensijas avotu.

Zaharjina darba devēju liktenis nav tik veiksmīgs. 2014. gada oktobrī bankrotējošais Liepājas Metalurgs tika pārdots KVV Group par 107 miljoniem eiro ar nomaksu uz 10 gadiem.

Pērnā gada beigās KVV Liepājas Metalurgs bija jāpārskaita kārtējais maksājums 2,7 miljonu eiro apmērā, taču pēkšņi uzņēmuma valdība lūdza to atlikt. Savukārt valsts pieprasīja no rūpnīcas finanšu garantijas, un nesaņemot tās, pārdeva uzņēmuma ķīlas daļu par 10,7 miljoniem eiro — darījuma summa gandrīz trīsreiz pārsniedza pieprasīto. Par šo summu KVV Liepājas Metalurgs saistības pret valsti samazinājās.

Parādu dēļ rūpnīcā ir atcelta profesionāla apsardze. Atlaistajiem 150 darbiniekiem tika izmaksāta kompensācija aptuveni 100 tūkstošu eiro apmērā, tas ir, aptuveni 660 eiro cilvēkam. Iespējams, septembrī sāksies uzņēmuma maksātnespējas process.

 

157
Pēc temata
Liepājas Metalurgs: valdība nolēmusi likvidēt kombinātu
Kučinskis: valsts neglābs Liepājas Metalurgu
Liepājas metalurgu iekonservēs
Covid-19 testi, foto no arhīva

Covid-19 joprojām paliek Latvijā: atklāts jauns inficēšanās gadījums

1
(atjaunots 13:36 02.07.2020)
Visā pandēmijas laikā Latvijā ir atklāti 1122 Covid-19 inficēšanās gadījumi: 988 pacienti izveseļojušies, 30 cilvēki ir miruši.

RĪGA, 2. jūlijs – Sputnik. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, Latvijā diennakts laikā ir atklāts viens jauns inficēšanās gadījums. Pēdējo 24 stundu laikā ir veikti 1716 koronavīrusa testi.

Toties Latvijas slimnīcās nav nonācis neviens pacients ar Covid-19. Pašlaik stacionāros atrodas 4 pacienti. Vienam no viņiem ir smaga slimības gaita.

Kopš pandēmijas sākuma Latvijā ir veikti 154 494 koronavīrusa testi. Pozitīvi izrādījušies 1122 cilvēku testi. 988 pacienti ir izveseļojušies, 30 cilvēki nomira. No slimnīcām ir izrakstīts 181 pacients.

Trešdien, 1. jūlijā, Latvijā tika atklāti trīs ar Covid-19 inficēti cilvēki.

Slimību profilakses un kontroles centrs palūdza visus, kas 26. jūnija brauca ar autobusiem maršrutā Valka-Rīga-Valmiera-Valka, sazināties ar epidemiologiem.

Noskaidrojies, ka viens no cilvēkiem, kam 28. jūnijā tika atklāts Covid-19, pārvietojās ar sabiedrisko transportu un varēja inficēt apkārtējos.

1
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Trīs Krievijā izstrādāti Covid-19 vakcīnas prototipi ir efektīvi
Ārstus atkal piemānīja: piemaksas no valsts viņi tā arī nesaņēma
PVO informē, ka koronavīrusa pandēmijas izplatība pasaulē paātrinās
Pandēmija nav atnākusi viena: kādi pārbaudījumi vēl gaida šogad
Dzintars veikals, foto no arhīva

"Dzintara" administrators tiesā cenšas atņemt Gerčikovam preču zīmes

3
(atjaunots 12:10 02.07.2020)
"Dzintars" tiesā cenšas apstrīdēt preču zīmju nodošanu savam bijušajam vadītājam Iļjam Gerčikovam, kurš nodibinājis jaunu kompāniju.

RĪGA, 2. jūlijs – Sputnik. "Dzintars" maksātnespējas procesa administrators Jānis Ozoliņš uzstājas pret bijušo uzņēmuma šefu Iļju Gerčikovu: kompānija lūdz atzīt par spēkā neesošu darījumu, kura rezultātā viņš ir saņēmis preču zīmes, un pieprasa tās atgriezt, vēsta Baltic Course.

Šīs lietas izskatīšana sākusies 26. maijā.

Dzintars
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Iepriekš tiesa pielietoja nodrošinājumu par labu "Dzintars": aizliegumu pārreģistrēt preču zīmes. Gerčikovs palūdza šo prasības nodrošinājumu atcelt, taču tiesa noraidīja prasību.

Savukārt Jānis Ozoliņš izskaidroja šādu situācijas redzējumu: Gerčikovs piesavinājies "Dzintara" preču zīmes vēl pirms tam, kad rūpnīca kļuva maksātnespējīga, un tas noticis nepamatoti.

Jau 2019. gadā Gerčikovs nodibināja firmu "Dzintars Beauty" un kļuva par vienīgo tās īpašnieku un valdes locekli. Un kad sabiedrībā sākās kompānijas problēmu apspriešana, toreizējā "Dzintara" valdes locekle Dagnija Maike paziņoja, ka zīmols, preču zīmes un visi kompānijas patenti jau ir nomainījuši īpašnieku – pārgāja pie Iļjas Gerčikova.

Iepriekš Sputnik Latvija ziņoja, 12. novembrī Rīgas Pārdaugavas tiesa pasludināja Latvijas kosmētikas ražotāju AS "Dzintars" par maksātnespējīgu un par maksātnespējas procesa administratoru norīkoja Jāni Ozoliņu.

Pie šādas notikumu sakritības novedusi virkne faktoru. Uzņēmums neveica kārtējo nodokļu maksājumu, kā rezultātā parāds pieauga līdz 2,59 miljoniem eiro. Savukārt kopējā parādu un nodokļu parādu summa sastādīja 6,8 miljonus eiro.

Vienlaikus tika izbeigts tiesiskās aizsardzības process, jo "Dzintars" vairāk nekā 30 dienas nepildīja ar kreditoriem saskaņoto pasākumu plānu tiesiskās aizsardzības procesa ietvaros.

Neskaitot to, uzņēmums nesniedza sadarbības līgumus vai kaut kādus citus dokumentus, kuri apliecinātu "Dzintara" spējas izpildīt tiesiskās aizsardzības pasākumu plānu. Uzņēmums neizpildīja arī virkni normatīvo aktu prasību.

Sakarā ar visiem šiem apstākļiem tiesa bija spiesta konstatēt uzņēmuma maksātnespējas pazīmes.

Tiesas pārstāve Viktorija Mežance paskaidroja, ka galvenais uzņēmuma kreditors bija Valsts ieņēmumu dienests (VID), kurš nepiekrita jaunajām izmaiņām "Dzintara" tiesiskās aizsardzības pasākumu plānā pērnā gada septembrī. Iesniegumu par "Dzintara" maksātnespēju tiesa saņēma 2019. gada oktobrī.

"Dzintars" piedzīvoja finanšu grūtības pēc 2008. un 2014. gada krīzēm, kad tradicionālie noieta tirgi samazinājās, kas noveda pie pārdošanas apjomu krituma un apgrozāmo līdzekļu trūkuma, kā dēļ uzņēmumam uzkrājās parādi.

Ilggadējais Latvijas kosmētikas fabrikas "Dzintars" vadītājs Iļja Gerčikovs Sputnik Latvija intervijā paziņoja, ka grasās atjaunot produkcijas ražošanu – dažas dienas pirms uzņēmuma bankrota Gerčikovs piereģistrēja firmu "Dzintars Beauty". Pēc Gerčikova sacītā, jaunais uzņēmums ražos visu to labāko, kas bija "Dzintaram".

3
Tagi:
Dzintars, Latvija
Pēc temata
"Dzintara" darbinieki pieprasa no uzņēmuma vairāk nekā 600 tūkstošus eiro
Izpārdod "Dzintaru": fabrikai piederošās iekārtas ir nopērkamas
"Dzintara" bankrots: vairāk nekā simt darbinieki vēl nav atraduši darbu
Latvijā iet bojā kārtējais brends: Dzintars nav spējis pārliecināt kreditorus