Lidosta Rīga. Foto no arhīva

#NegribuTeviAtpakaļ: Latvijas politiķu bērni dzimtenē neatgriezīsies

227
(atjaunots 10:37 23.07.2016)
Latvijas ierēdņi, kuru bērni dzīvo ārvalstīs, pagaidām neplāno aicināt viņus atgriezties dzimtenē.

RĪGA, 23. jūlijs — Sputnik. Latvijas politiķi nesteidz pievienoties nesen sāktajai sociālajai kampaņai "#GribuTeviAtpakal", informē LETA, atsaucoties uz laikrakstā Diena publicēto informāciju. 

Piemēram, pašlaik Vācijā dzīvo premjerministra Māra Kučinska vecākais dēls — jaunais zinātnieks Gints Kučinskis, kurš strādā fundamentālās fizikas jomā.

Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis. Foto no arhīva
© AFP 2019 / Ilmars Znotins

Jautāts, vai plāno aicināt dēlu atgriezties mājās, Kučinskis attrauca, ka viņš rīkojies pretēji — atbalstījis dēla nodomu pagarināt līgumu un palikt Vācijā.

Ne tikai fiziķiem, bet arī jaunajiem ķīmiķiem un biologiem Latvijā ir grūti atrast darbu. Šī iemesla dēļ valsts jau ir zaudējusi daudzus jaunos zinātniekus, izdevumam pastāstīja valdības vadītājs.

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Augusta Brigmaņa meita Sintija Lielbritānijā dzīvo no 16 gadu vecuma. Tagad viņai ir sava ģimene. Tomēr politiķim nerodas iespaids, ka meita nedzīvo Latvijā, jo viņa bieži apciemo dzimteni un vai arī pats Brigmanis dodas uz Lielbritāniju. Latviešu politiķis uzskata, ka nepietiek vienkārši saukt cilvēku atgriezties mājās, nepietiek ar vārdiem: "Lūdzu, atgriezies Latvijā, jo tu esi latvietis." Cilvēki, kas devušies uz citām valstim, vēlas, lai šeit būtu labs darbs, bērnudārzs, skola, internets, labi ceļi un attieksme, pie kādas viņi pieraduši citās valstīs, paskaidroja Brigmanis.

Ilgu laiku aiz Latvijas robežām strādaja arī pašreizējais partijas "Vienotība" priekšsēdētājs, bijušais eirokomisārs Andris Piebalgs. Ārzemēs izaugušas viņa meitas Alise un Anete. Tagad viņas dzīvo Austrijā un Lielbritānijā. Politiķa meitas strādā lielās kompānijās, kurām nav savu filiāļu Latvijā.

Piebalgs uzskata, ka galvenais faktors, kura dēļ cilvēki gribētu atgriezties, ir labi apmaksāts darbs. Citā ziņā Latvija ir konkurētspējiga, pateicoties savai videi, drošībai un ģeogrāfiskajam stāvoklim.

Latvijas institūta sociālā kampaņa "#GribuTeviAtpakal" aicina valsts iedzīvotājus ar personīga video vai audio ieraksta palīdzību vērsties pie emigrējušajiem tuviniekiem un pastāstīt, cik svarīgi viņi ir Latvijai.

227
Pēc temata
Tikai 2% Latvijas iedzīvotāju ir apmierināti ar valsts ekonomiku
Iedzīvotāju skaits Baltijas valstīs negrozāmi krītas
Kurp doties, lai vajadzētu mazāk strādāt?
Latvijas iedzīvotāji uzveļ valstij rūpes par nākotni
Brīvības piemineklis

Zatlera iecere savāca vairāk nekā 40 000 eiro: Rīga ieraudzīs jaunu Mildas izgaismojumu

2
(atjaunots 08:25 24.10.2020)
Jauno Mildas izgaismojumu Rīgā varēs ieraudzīt 11. novembrī, Lāčplēša dienā: Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds gaida Latvijas iedzīvotāju atsauksmes.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Brīvības pieminekļa Rīgā jaunā izgaismojuma izveidošanas ideja pieder bijušajam Latvijas prezidentam Valdim Zatleram. Viņš nolēma, ka valsts galvenais monuments pazūd tumsā, reklāmu un ielu lukturu fonā, un organizēja Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondu.

Tiesa, eksperti atzīmēja, ka Zatlera iecerētais projekts ar nosaukumu "Gaisma mūsu brīvībai" tehniski īstenot ir diezgan sarežģīti. Un tādēļ aptuvenā summa, kura būtu nepieciešama tā īstenošanai dzīvē, ir 500 tūkstoši eiro.

Pašlaik ir izdevies savākt vairāk nekā 41 tūkstoti eiro. Taču ieraudzīt pirmos rezultātus varēs jau 11. novembrī, Lāčplēša dienā, vēsta Rus.lsm.lv.

Arhitekts Austris Mailītis, kurš strādā pie projekta, pastāstīja, ka šobrīd tiek apzinātas detaļas, izstrādāta koncepcija un iesniegts tā saucamais minimālais projekts Būvvaldei.

Tas, ko cilvēki ieraudzīs 11. novembrī, nebūs beidzamais izgaismojuma variants. Būs iespēja atstāt fondam atsauksmes ar savu viedokli par projektu. Koncepciju grasās pilnveidot.

Atgādināsim, ka visu šo iecerējušais Zatlers atzīmēja, ka monuments, kurš Rīgas centrā atrodas jau vairāk nekā 80 gadus, nedrīkst naktīs kļūt neredzams, jo "naktī brīvība nepazūd".

2
Tagi:
Brīvības piemineklis
Pēc temata
KF vēstnieks Latvijā: oficiālā Rīga aizmirsa, kurš nosargāja Mildu
Latvijas eksprezidents vāc līdzekļus Brīvības piemineklim
Brīvība ar mirdzošām zvaigznēm Rīgā: startē Mildas izgaismošanas publiskā apspriešana
Daugavpils Reģionālā slimnīca, foto no arhīva

Situācija ir nomācoša: Latvijas ārstiem nemaksā par darbu ar Covid-19

2
(atjaunots 07:58 24.10.2020)
Nepietiekamā finansējuma dēļ Latvijas mediķiem nav pietiekamas motivācijas strādāt valsts slimnīcās.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Mediķu noslodze Covid-19 dēļ ir palielinājusies un ir acīmredzama, taču valsts neparūpējās par pienācīgu atalgojumu par papildu slodzi, paziņoja LTV raidījuma "Rīta Panorāma" intervijā Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs.

Ceturtdien veselības ministre Ilze Viņķele pastāstīja, ka Latvijas slimnīcās atrodas lielākais Covid-19 pacientu skaits kopš pavasara. Taču ārstu ienākumos tas nekādā veidā nav atspoguļojies.

"Ja runājam par piemaksām pirmā Covid-19 viļņa periodā, tad, salīdzinājumā ar kaimiņvalstīm, mēs esam bēdīgā situācijā. Lietuvā bija un arī tagad ir gandrīz dubults atalgojums ārstiem, kuri nodarbojas ar Covid pacientu ārstēšanu. Igaunijā tās ir vienreizējas izmaksas 1500 eiro apmērā," sacīja Kalējs.

Kalējs atzīmēja, ka nepietiekamā finansējuma dēļ, mediķiem nepietiek motivācijas strādāt slimnīcās. Pie tam, no Eiropas valstīm – visbiežāk no Itālijas un Spānija – regulāri tiek saņemti pieprasījumi pēc medicīnas nozares darbiniekiem, un viņiem piedāvā atalgojumu krietni augstāku, nekā Latvijā.

Viņš norādīja, ka šobrīd slimnīcas izmanto pusi savas jaudas Covid-19 ārstēšanas jautājumos, taču, piemēram, Daugavpilī resurss ir praktiski izsmelts.

Komentējot Covid-19 testēšanas kārtības izmaiņas – kad prioritāti tiks atdota cilvēkiem ar ārsta nosūtījumu, Kalējs pateica, ka šīs pārmaiņas palielinās plūsmu pie speciālistiem, kas paaugstinās pašu ārstu inficēšanās risku.

2
Tagi:
ārsti, koronavīruss
Pēc temata
Mediķu arodbiedrības vadītājs no jauna pieprasījis Viņķeles demisiju
Covid-19 pasliktinājis sirds slimnieku stāvokli Latvijā
"Vai nav citas slimības?": Covid dēļ pacients ar insultu nonācis slimnīcā pēc divām dienām
Latvijas iedzīvotāji baidās iet pie ģimenes ārstiem Covid-19 uzliesmojuma dēļ