Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis. Foto no arhīva

Kučinskis nav gatavs pacelt minimālo algu

52
(atjaunots 12:48 22.07.2016)
Pēdējo reizi minimālā alga valstī tika celta 2016. gada 1. janvārī – par 10 eiro.

RĪGA, 22. jūlijs — Sputnik. Pēc Latvijas Ministru prezidenta Māra Kučinska domām, minimālās algas celšana nākamgad nav nepieciešama.

"Ja mēs nepaceļam nodokļus un vēlamies, lai ekonomika attīstītos, mēs nevaram tikai paaugstināt algas," — vakar Latvijas Radio ēterā sacīja premjers.
Viņa teikto citē LETA.

Visi šie jautājumi, tai skaitā arī par neapliekamo minimumu vēl tiks izskatīti, apgalvoja premjers. Valdība jau apņēmusies nākamgad neveikt nodokļu izmaiņas, nosakot jaunus vai palielinot esošos nodokļus.

Iepriekš Pasaules Banka ierosināja ieviest Latvijā progresīvo ienākuma nodokli, tomēr īstenot šo sistēmu ir iespējams, paaugstinot neapliekamo minimumu. Maijā Finanšu ministrija solīja 2020. gadā dubultot neapliekamo ienākumu atbilstoši Eiropas Komisijas rekomendācijām.

Kas ir makā

Šobrīd minimālā alga Latvijā sastāda 370 eiro. Tās apmērs tika palielināts par 10 eiro no šā gada 1. janvāra.

Turklāt, kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati, pirmajā ceturksnī Latvijā vidējā mēnešalga pirms nodokļu nomaksas bija 827 eiro, bet vidējā neto alga — 610 eiro.

Darba alga ir pieaugusi visās Baltijas valstīs. 2016. gada pirmajā ceturksnī visaugstākā vidējā alga pirms nodokļu nomaksas bija Igaunijā — 1091 eiro, bet viszemākā — Lietuvā (748 eiro).

Abās valstīs, tāpat kā Latvijā, kopš šā gada janvāra ir palielinājusies minimālā alga: Igaunijā — no 390 līdz 430 eiro (10,3%), Lietuvā no 300 līdz 350 eiro (pieaugums par 16,7%). Lietuvā no 1. jūlija minimālā darba alga ir pieaugusi vēl par 30 eiro, sasniedzot 380 eiro.

Cerības zūd

Jūnijā Baltic International Bank veiktā aptauja, norādīja, ka Latvijas iedzīvotāji skatās uz ekonomisko situāciju valstī ar pesimismu. Tikai 2% iedzīvotāju uzskata, ka šībrīža situācija ekonomikā ir laba.

Savukārt maija aptaujā respondenti norādīja, ka valstij jāveido labi apmaksātas darba vietas, jāsamazina un jāsakārto nodokļi, jāpalielina minimālā alga un jārūpējas par ekonomikas attīstību un ražošanu. Jūnija aptauja liecina, ka cilvēku cerības acīmredzot nav attaisnojušas.

Vienlaikus finanšu analītiķi, ņemot vērā pirmā ceturkšņa rezultātus, uzskata, ka ekonomiskā situācija Latvijā ir pozitīva, norāda uz mērenu pieaugumu un norāda, ka gada beigās pieauguma ātrums pārsniegs vidējo rādītāju Eiropas Savienībā.

52
Pēc temata
CSP atklāja, kas saņem visaugstākās algas valstī
Latvijas iedzīvotāji uzveļ valstij rūpes par nākotni
Latvijas iedzīvotāji dodas uz Igauniju, igauņi – uz Somiju
Aizbraukt uz visiem laikiem nevar atgriezties
Swedbank

Latvijā reģistrēts holdings, kas pārvaldīs visas Swedbank grupas bankas Baltijā

3
(atjaunots 16:21 24.02.2021)
Holdingkompānija AS "Swedbank Baltics" ir nodibināta, lai stiprinātu visu Swedbank grupas banku klātbūtni reģionā.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Saskaņā ar portāla Firmas.lv datiem, Latvijā tika reģistrēta holdingkompānija AS "Swedbank Baltics", vēsta Bb.lv.

Šis holdings, kura pamatkapitāls ir 35 000 eiro, savā paspārnē apvienos visas Baltijā strādājošās Swedbank grupas bankas, lai stiprinātu klātbūtni reģionā.

AS "Swedbank Baltics" dibinātājs ir Zviedrijas Swedbank.

Kā paskaidroja Swedbank grupas prezidents Jenss Henriksons, pie pārmaiņām bankā strādāja jau gadu.

"Ar šo soli mēs vienkāršosim lēmumu pieņemšanu un palielināsim caurspīdību bankas pārvaldības struktūrā, lai pilnvērtīgi turpinātu ilgtermiņa stratēģijas īstenošanu mūsu mājas tirgos – Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Zviedrijā," atzīmēja viņš paziņojumā medijiem.

AS "Swedbank Baltics" pakļautībā būs uzņēmumu grupa ar vienotu uzraudzības mehānismu. Par darbības caurskatāmību uzraudzības institūcijām būs atbildīgs holdings.

AS "Swedbank Baltics" plāno uzsākt pilnvērtīgu darbību 2021. gada vidū. Līdz tam plānots saņemt visas nepieciešamās regulatoru atļaujas.

Holdingam būs nepieciešami darbinieki visos Swedbank mājas tirgos.

Kā iepriekš atzīmēja "Swedbank Grupas" mediju attiecību vadītājs Jānis Krops, holdingkompānijas reģistrācija nekādi neietekmēs bankas klientus vai darbiniekus, bet palīdzēs pastiprināt Swedbank vadības pilnvaras. Jaunās holdinga kompānijas nodibināšana Latvijā palīdzēs pielāgoties Latvijas tirgus un uzraudzības prasībām.

Swedbank ir lielākā banka Baltijas valstīs. Tās klienti ir aptuveni trīs miljoni fizisku personu un apmēram, 280 000 uzņēmumu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, darbinieku skaits pārsniedz 6 000 cilvēku.

3
Tagi:
Swedbank
Pēc temata
Gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju nepietiek naudas ikdienas izdevumiem
Uzkrājumu pat vienas algas apmērā valstī nav 64% iedzīvotāju
Ieguldījumu un aktīvu apjoms audzis, peļņa kritusies: kas notiek Latvijas bankās
Strādā, lai izdzīvotu: finanšu situācija pasliktinājusies pusei Latvijas iedzīvotāju
Maestro Raimonds Pauls

"Tur ir trakomāja": Paulu pārdomāja vakcinēt februārī

14
(atjaunots 16:12 24.02.2021)
Maestro Raimonds Pauls saņēma uzaicinājumu saņemt pirmo poti pret Covid-19, taču vakcinācija tika pārcelta no februāra uz martu.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Raimondu Paulu vakcinēs pret koronavīrusu 1. martā, ziņo tvnet.lv.

Iepriekš ziņots, ka Pauls saņēma Veselības ministriju uzaicinājumu vakcinēties pret Covid-19. Viņš paziņoja, ka izmantos šo iespēju un saņems poti februāra beigās. Tomēr komunikācijas procesā ar vakcinācijas biroju tika noskaidrots, ka līdz martam vakcinēties neizdosies.

"Kaut kāda runa par februāra beigām bija, bet nekas precīzi nebija teikts. Tur taču tagad ir trakomāja – tad viens piezvana, tad otrs – kā jau parasti," paskaidroja Maestro.

Tāpat Pauls informēja, ka viņam zvanījusi biroja vadītāja Eva Juhņeviča. Par sarunas saturu Pauls detalizēti nestāstīja, taču atzīmēja, ka pa jokam jautājis Juhnevičai, kad ierasties uz Dziesmu svētku mēģinājumu – viņa ir bijusi Dziesmu un deju svētku izpilddirektore.

Iepriekš Pauls ziņoja, ka iedzīvotājiem jāvakcinējas, lai novērstu Covid-19 izplatību, turklāt viņš pastāstīja, ka atbalsta Latvijas valdības kampaņu. Tāpat Maestro atzīmēja, ka lielo informācijas daudzumu varētu pasniegt konkrētāk un skaidrāk, izceļot svarīgāko, kas cilvēkiem jāzina par vakcīnām un to efektivitāti.

14
Tagi:
Raimonds Pauls, vakcinācija, koronavīruss
Pēc temata
Latvija saņems 8400 Moderna vakcīnas devu
Pauls nosoda Gobzemu par vēlmi padarīt viņu par miljonāru uz Latvijas iedzīvotāju rēķina
"Šī valdība – nu, nemāk tā vadīt valsti": Pauls par valsti, naudas zaudējumu un medijiem
Pensionāri ir panikā: Latvijā atkal ir problēmas ar vakcinācijas organizāciju